Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Advanced Hydroponics/Vysoke EC
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
odifel
Nový Člen

Karma uživatele odifel - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 19  

Nápad Advanced Hydroponics/Vysoke EC Příspěvek č. 1

Zdravim vsechny Growery,

Momentalne se potykam s problemem ohledne vysokyho EC pri tabulkovym prihnojovani zalivky od vyrobce Advanced Hydroponics.
Puvodne jsem zkousel hydro, ale momentalne jsem ale na hline jelikoz hydro mi nedopadlo vubec podle predstav...

Ted k samotnym informacim.

Hnojiva: Advanced Hydroponics Bloom+Micro+Grow
Root stimulator stejny vyrobce

Podle tabulek vyrobce se ma pri mladych rostlinach davkovat 2ml/l (1ml/l pri sazenicich a 4ml/l pri dospelych kvetinach)

Dnes jsem poprve davkoval 2ml/l kazdeho z vyse zminenych hnojiv (krome rootu ten se davkuje 1ml/l).
Odstata voda mela PH 7.1 a EC 370
Mix jsem provadel do dvou litru vody tzn (4ml grow,bloom,micro) jelikoz vyrobce doporucuje tyto hnojiva pouzivat spolecne ( i kdyz mi to je vzhledem k nazvum kazdy lahve lehce proti srsti).
K tomu jsem pridal 2ml rootu a posleze zmeril hodnoty.
PH bylo nejakych 6,3 coz neni ideal ale budiz, avsak EC bylo 2056 coz je na muj vkus prilis moc.
Nakonec jsem to doredil 1l vody a bylo to nejakejch 1500, tak jsem to nechal i kdyz se mi ta hodnota porad uplne nelibila vzhledem ke stari holek (21dni).

Moje otazka zni proc vyrobce uvadi v tabulkach hodnoty davkovani kdyz to takovym zpusobem ovlivnuje EC vody?
I kdyby bylo EC 0 porad bych se dostal takrka na hranici unosnyho EC.
Co kdybych mel davkovat 4ml/l, EC by bylo 2x tak vetsi nez momentalni hodnota.
Je v poradku kombinovat vsechny tri zmineny hnojiva (krome root doplnku samozrejme)?
Staci jim aplikovat hnojenou zalivku 1 tydne a zbytek tydne pouze voda s rootem popripade nejakej enzym?

Predem diky za jakykoliv info!

Old Post 29-10-2019 v 22:17 PM
odifel je offline   Profil uživatele odifel   Find more posts by odifel   Foto galerie člena odifel   Click here to Send odifel a Private Message   Add odifel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 2

Ahoj.. To moc nechapu..
Pises Advanced Hydroponic 3 slozky.. Takze Dutch formula..

Na obalu mas davkovani a davaji se 3 slozky protoze kazda obsahuje trochu jinej pomer ale vzajemne se doplnujou...
Grow je vic dusiku, pro rust.. Blom je cisty PK fosfor draslik.. Micro jsou mikroprvky a dusik,vapnik... No ti rikat mozna nemusim..
Podle toho co pises ti to neukazuje v EC, ale v PPM Takze si vygoogli tabulky pro prevod ppm to ec at se tu lip zorientujes, nebo ti lip rozumime.. Tady to vetsinou kazdej udava v EC..
1500 je tedy nejakejch EC skoro ke 3 ? no to je blbost jestli si dodrzel davkovani, bych asi zkontroloval metr...
Do hliny se davkuje polovicni mnozstvi hnojiv.. a co vim co jel kamos, tak zalejval jednou hnojkou, jednou vodou a takle to stridal.. Enzym jednou za 14 dni a az se rozjedou ze zacnes zalejvat skoro obden, tak enzym kazdej tyden..Jinak jed podle tabulek rust rustovej mix.. prvnich 14 kvetu hnojky na zacatek kvetu a pak uz jen cerveny a micro.. Enzym meli co si pamatuju za dobrou cenu taky Advanced hydro
Co se ti stalo s hydroponii?

Jeste me napadlo co mas za hlinu... Jestli neni predhnojena..
A protoze lejes mineralni hnojiva, muzes zmerit i EC (ppm) z toho co ti vytece a podle toho urcit co dal.

Naposledy upravil Luise 29-10-2019 v 23:12 PM

Old Post 29-10-2019 v 22:58 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Re: Advanced Hydroponics/Vysoke EC Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od odifel
Zdravim vsechny Growery,

Momentalne se potykam s problemem ohledne vysokyho EC pri tabulkovym prihnojovani zalivky od vyrobce Advanced Hydroponics.
Puvodne jsem zkousel hydro, ale momentalne jsem ale na hline jelikoz hydro mi nedopadlo vubec podle predstav...

Ted k samotnym informacim.

Hnojiva: Advanced Hydroponics Bloom+Micro+Grow
Root stimulator stejny vyrobce

Podle tabulek vyrobce se ma pri mladych rostlinach davkovat 2ml/l (1ml/l pri sazenicich a 4ml/l pri dospelych kvetinach)

Dnes jsem poprve davkoval 2ml/l kazdeho z vyse zminenych hnojiv (krome rootu ten se davkuje 1ml/l).
Odstata voda mela PH 7.1 a EC 370
Mix jsem provadel do dvou litru vody tzn (4ml grow,bloom,micro) jelikoz vyrobce doporucuje tyto hnojiva pouzivat spolecne ( i kdyz mi to je vzhledem k nazvum kazdy lahve lehce proti srsti).
K tomu jsem pridal 2ml rootu a posleze zmeril hodnoty.
PH bylo nejakych 6,3 coz neni ideal ale budiz, avsak EC bylo 2056 coz je na muj vkus prilis moc.
Nakonec jsem to doredil 1l vody a bylo to nejakejch 1500, tak jsem to nechal i kdyz se mi ta hodnota porad uplne nelibila vzhledem ke stari holek (21dni).

Moje otazka zni proc vyrobce uvadi v tabulkach hodnoty davkovani kdyz to takovym zpusobem ovlivnuje EC vody?
I kdyby bylo EC 0 porad bych se dostal takrka na hranici unosnyho EC.
Co kdybych mel davkovat 4ml/l, EC by bylo 2x tak vetsi nez momentalni hodnota.
Je v poradku kombinovat vsechny tri zmineny hnojiva (krome root doplnku samozrejme)?
Staci jim aplikovat hnojenou zalivku 1 tydne a zbytek tydne pouze voda s rootem popripade nejakej enzym?

Predem diky za jakykoliv info!


Neviem aku mas tabulku, ale podla tej co mi naslo na internete, sa davkuje 2 grow 1 bloom a 1 micro na liter pri raste, a 1 grow 2 bloom 1 micro pri kvete. Neskor 3 bloom 1 micro od cca polovice kvetu. Rovnaku tabulku som pouzival kedysi, a s vodou s EC 0,6 som sa nikdy nedostal ani na EC 2. 2G 1B 1M mi s EC 0,6 robilo nejakych 1,2 max 1,5, uz si to dobre nepamatam.

Root sa od 3 tyzdna uz nepridava.
Hnojit mozes kludne kazdu druhu zalivku.
Uvidis podla toho ako budu rastliny vyzerat.

Old Post 29-10-2019 v 23:18 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 4

Jj nejakejch EC 1,2 to da bez vody..

Johnny Blaze taky to davkovsni mas jeste v hlave?😁 A jeste driv to bylo 0,7 pak to soupli na celou 1

Old Post 29-10-2019 v 23:31 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odifel
Nový Člen

Karma uživatele odifel - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 5


To Luise
Ohledně toho EC metru, měří v obou jednotkách jak v PPM tak v µs/cm3.
Proto jsem to psal v tisících (cm3) ne v jednotkách (m3) jak většinou udáváte, za to se omlouvám.
Jinak moc nerozumím tomu co si psal ohledně toho hnojení respektive toto "inak jed podle tabulek rust rustovej mix.. prvnich 14 kvetu hnojky na zacatek kvetu a pak uz jen cerveny a micro.. "
Enzym dokoupim taky od AH at to jede ze stejný továrny.

Hlína bylo z počátku od Biobizzu (Light mix) posléze přesazeno do Plangron Growmix kde je lehký předhnojení cca na tři týdny.
I tak mi to nedalo a chtěl jsem jim trochu dopřát (week 3).
Vodu z výtoku jsem neměřil jelikož zatim dávám jen střídmý dávky vody pro všechny, ale zkusím lehce prolít a změřit.
Pokud to bude nad 2.0µs/m3 prozatím pozastavím AH přídavky dokud si to holky nevychroustaj od Plagronu.

To Johny Blaze
Tabulku mám viz obrázek, kterou jsem dostal v GS společně s materiálem.
Možná to jsou tabulky pro Hydro, jinak mi to totiž nedává smysl...
Pokud by si jí měl v nějaký digitální podobě, byl by si hodnej kdyby si jí sem hodil.
Ohledně zálivky díky za info!

Old Post 30-10-2019 v 13:27 PM
odifel je offline   Profil uživatele odifel   Find more posts by odifel   Foto galerie člena odifel   Click here to Send odifel a Private Message   Add odifel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
V@ly
Stálý Člen

Karma uživatele V@ly - 81% PěstitelskáKarma uživatele V@ly - 81% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 6

používáš hnojiva advanced hydroponics nebo advanced nutrients? podle fotky s tím ec metrem sou to advanced nutrients!

Old Post 30-10-2019 v 14:17 PM
V@ly je offline   Profil uživatele V@ly   Find more posts by V@ly   Foto galerie člena V@ly   Click here to Send V@ly a Private Message   Add V@ly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7

Valy ma pravdu,to jsou dve ruzny znacky

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 30-10-2019 v 14:21 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 8

Ahoj takze 1500 je 1,5 ec a a vodu mas 0,37? Jak te to napadlo takle prevadet, to ti ukazuje ten metr?😁

No pro hlinu je to moc si myslim, ale nepises jak jsou kytky velky a stary, tak kdyby to bylo i pod 2 Ec asi bych to resil. Prepaleny kytky poznas podle spalenejch spicek listu ( zlutejch az suchejch) To proliti na zkousku udelej se zalivkou uz s hnojivama.. Treba s EC 1. kdyz tam nalijes vodu, jen to naredis a poznas prd.. kdezto kdyz tam nalijes EC 1 a vytece ti EC 2, tak je to spatne a u dalsich kvetniku prolej uz cistou vodou s upravenym Ph, dokud to nesrazis a pak hned zalivkou s hnojkama, enzymem a dobrym pH.. Pro hlinu ph 6,5.. U hliny s meneralama bych delal i pruplachy..
Jinak koukam ze nemas Dutch formuli, tak si vygoogli tabulky pro tvoje hnojky.. To co jsem psal a cemu jsi nerozumel bylo pro dutch formuli.. Je to tam rozdeleny v 18 hodinach rustovej pomer hnojek po prepnuti na 12 hodin hnojky pro zacatek kvetu a po 14 dnech hnojky pro kvet.. Nevim jak je to u tvych hnojiv..Jsou to sice Advenced ale jina řada.

Co to je za znacku EC metru?

Old Post 30-10-2019 v 14:27 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
V@ly
Stálý Člen

Karma uživatele V@ly - 81% PěstitelskáKarma uživatele V@ly - 81% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Luise
..Jsou to sice Advenced ale jina řada.

Co to je za znacku EC metru?


to je jiná firma, ne řada :-)

Old Post 30-10-2019 v 14:53 PM
V@ly je offline   Profil uživatele V@ly   Find more posts by V@ly   Foto galerie člena V@ly   Click here to Send V@ly a Private Message   Add V@ly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 10

Je i jane znacka jo.. no tak psal ze Advanced hydro.. ja se v tech jejich radach uz nevyznam...😁 Tak pardon

Tak to jsou 100% organicky hnojiva... S tim nemam teda zkusenost, at ti poradi nekdo jinej.. Ale mam za to ze tam se EC moc merit neda..

Naposledy upravil Luise 30-10-2019 v 15:12 PM

Old Post 30-10-2019 v 15:01 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odifel
Nový Člen

Karma uživatele odifel - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 11


To Valy
Máš pravdu, jsem blbec, zaměnil jsem si to s tim rootem.
Hnojiva jsou od Advanced Nutrients.
Každopádně poměry jsou uvedený tak jak jsem psal v manuálu.

To Luise
Jelikož EC metr ukazuje v cm3 tak jsem to uváděl tak, ale korektně to je teda takhle.
Voda samotná má EC 0,37 a po přidání hnojiv dle tabulek 2,05.
Po doředění 1l vody to srazim na EC 1,5.
Jak jsem už psal, momentálně startuje 3 week grow.
Nerostou do vejšky, ale hodně bush, takže maj tak 20-30cm.
Listy jsou v klidu i po včerejší dávce viz první příspěvek.
S tím EC to vyzkouším až budu dělat nový sérum pro ně, teďka jim dám jen vodu s PH (6,5).
To co mám doma a co jsem našel je tohle, ale tam se toho moc nedozvím...
Pokud by někdo měl něco lepšího, budu rád.
Jinak jsou to Automaty, takže změna periody nepřipadá v úvahu, jedu stále 20/4 jak doporučuje přímo seed banka (Dinafem White widow XXL).
EC metr má na sobě pouze TDS and EC meter (hold).
Model je v krabičce kterou teď momentálně nemám, ale je to takovej levnější EC metr, něco kolem talíře stál...

Díky díky chlapci

Old Post 30-10-2019 v 15:07 PM
odifel je offline   Profil uživatele odifel   Find more posts by odifel   Foto galerie člena odifel   Click here to Send odifel a Private Message   Add odifel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 12

Nejradsi bych to smazal co jsem napsal... Tim ze je to organika jsou ty moje rady trochu mimo... U organiky se podle EC moc ridit nemuzes.. Tam potrebujes tabulky, cist z kytky jak se ji dari a zkusenosti.. V tomhle jsou mineraly jednodusii..muj nazor

Tak at se dari 😉

Old Post 30-10-2019 v 15:16 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odifel
Nový Člen

Karma uživatele odifel - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 13

Oni maj AN přímo svojí appku, kde by ti to mělo počítat jak dávkovat a tak.
Nejlépe, budu to měřit a pozorovat co se bude odehrávat.

Pokud je tu ovšem někdo jinej, kdo má zkušenosti a poradí, budu moc rád.
Mám k tomu co jsem psal ještě doplňkový hnojivo B52 co mi bylo doporučeno v GS, ale jsem k tomu trochu skeptickej, jelikož jsem v jinym vláknu řešil svoje hydro a někdo psal že je to strašná sračka a když už tak to dávat až v 2týdnu květu třeba.
Podle tabulek tam ale píšou, že už při růstu by se to mělo krmit od začátku, což mi připadá jako blbost...

Old Post 30-10-2019 v 15:22 PM
odifel je offline   Profil uživatele odifel   Find more posts by odifel   Foto galerie člena odifel   Click here to Send odifel a Private Message   Add odifel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 14

Hele a stim jsi jel v hydru, to ti nemohlo frcet si myslim, muselo se to kazit.. Jinak podle ceny to musi byt prvotridni hnojky.. 3500 za 4 litry kompletnich hnojiv je tedy randal..

Asi bych dodrzoval tabulky a lil podle nich..Oraganika jsou vsechno neci sracky 😁

Naposledy upravil Luise 30-10-2019 v 16:08 PM

Old Post 30-10-2019 v 15:25 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odifel
Nový Člen

Karma uživatele odifel - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 15

Po dlouhý konzultaci mi to doporučil majitel GS nebudu jmenovat kde...
Ano jel jsem hyndro a po 4 tejdnejch jsem to vzdal, už tak jsem byl hluboko -
a ano, máš pravdu, stálo to neskutečnej ranec...
Zlatý Biobizz nebo Atami co jsem používal dříve.

Old Post 30-10-2019 v 15:30 PM
odifel je offline   Profil uživatele odifel   Find more posts by odifel   Foto galerie člena odifel   Click here to Send odifel a Private Message   Add odifel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
V@ly
Stálý Člen

Karma uživatele V@ly - 81% PěstitelskáKarma uživatele V@ly - 81% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 16

advanced nutrients sem jel.. těch milion flašek atd mě prostě nebavilo a nevím jestli to za to stojí jinak ten tvůj problém co říkáš naprosto chápu, jejich dávkování je kurva přehnané. poradím Ti k tomu jen to, že podle tabulky sem jel akorát to, jakej poměr čeho mám dát. jakože když oni píšou že se dává toho 20, tam toho 10, tak sem to jel prostě jen poměr že tam toho sem dal 2 díly a tamtoho jen jeden díl. doufám, že to píšu srozumitelně. a prostě to vozkoušej a řiď se podle EC

Old Post 30-10-2019 v 16:53 PM
V@ly je offline   Profil uživatele V@ly   Find more posts by V@ly   Foto galerie člena V@ly   Click here to Send V@ly a Private Message   Add V@ly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-05-2012 - Advanced Hydroponics - NATURAL POWER - 46 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6152920 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív