Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Bobánkův první Indoor 400W/600W kokos
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
bobaneks
Stálý Člen

Karma uživatele bobaneks - 88% PěstitelskáKarma uživatele bobaneks - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 54  

Nápad Bobánkův první Indoor 400W/600W kokos Příspěvek č. 1






Tak Vás zdravím. Přidávám sem jako příspěvek svůj první grow.

Hned na začátku chci poznamenat, že jsem střelec, má trpělivost je neustále podrobena zkouškám mojí nedočkavosti a touze mít všechno teď hned, tudíž tento grow beru spíš jako pokus, co jsem schopen vytvořit selským rozumem, znalostmi ze školy a tady od Vás, zkušených i začínajících peacemakerů

Celý svůj box včetně VŠEHO potřebného jsem pořídil velice výhodně od člena grower.cz, čímž mu chci velice poděkovat, neboť mi tím velice usnadnil začátek a to i díky jeho radám, kterými se řídím a budu se jimi řídit i v průběhu růstu. Rád bych úspěšně vyzkoušel metodu SoG.

Sestava:

Box 100x100x200cm
Médium kokos/perlit 1:1, později přidám ještě keramzit na povrch
Lampy 400W na růst a 600W na květ
Hocijaký UFO odtah a cooltube
zvlhčovačka
Jeden malý a jeden ohromný a výkonný ofuk
hnojiva od ATAMI a HESI pro kokos

Díťátka 12x Ganesha a 4x Blueberry

Vím, že pro mě není ideální ani začínat kokosem, ani míchat kultivary, ale vše je částečně vysvětleno v úvodu.

Holky po 130km převozu v autě, které nebylo schopno udržet ani 15°C, takže musely být zahřívány živočišným teplem z přírodních tukových zásobáren mé přítelkyně pod bundou, vypadaly na funus. Nestalo se tak úplně, bohužel i tak 3x GA a 1x BB se jeví jako mrzáčci, uvidíme jak se během týdne projeví.

Jedu klasicky 18/6 dnes druhý den, kvůli vlhkosti a teplotě musím odtah pouštět jen občas (chyba) a stále zatím nevím, jak často budu muset zalévat a kolik... To přijde s časem :-)

Budu rád, když mi zkušenější v průběhu growu nasypou popel na hlavu, kde co dělám špatně (já to uvidím na úrodě), abych ten druhý - na ostro grow už měl alespoň z 80% tak, jak má být.

Old Post 04-02-2012 v 12:38 PM
bobaneks je offline   Profil uživatele bobaneks   Find more posts by bobaneks   Foto galerie člena bobaneks   Click here to Send bobaneks a Private Message   Add bobaneks to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Platenik
Stálý Člen

Karma uživatele Platenik - 1% PěstitelskáKarma uživatele Platenik - 1% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 2

Zdravim kolego...

ja sem zastancem malych kvetinacku pro kazdou rostinku zvlast, spatne se mi to pak presazovalo do vetsich.

Jinak kolik tam mas ty teploty ze musis poustet jen obcas odtah? Cirkulace cerstvyho vzduchu je velmi dulezita. Jestli tam mas zimu, tak v ty mistnosti trochu pritop, pokud to lze.

At to roste

Old Post 04-02-2012 v 16:23 PM
Platenik je offline   Profil uživatele Platenik   Find more posts by Platenik   Foto galerie člena Platenik   Click here to Send Platenik a Private Message   Add Platenik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spála
Stálý Člen

Karma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 181  

Příspěvek č. 3

Zdravím všiml jsem si že máš již připojen pachový filtr doporučuju ti ho vyndat je tam zbytečný zatím v růstu když to není cítit pachovým filtrům nedělá dobře velk vlhkost zkrátíš tím učinnost a životnost

Old Post 04-02-2012 v 17:54 PM
Spála je offline   Profil uživatele Spála   Find more posts by Spála   Foto galerie člena Spála   Click here to Send Spála a Private Message   Add Spála to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

Podle me to tam ma na zvyseni vlhkosti v rustu, ale myslim, ze kdyz mas zvlhcovacku tak je to zbytecne. Ja mel zvlhcovacku a take sem daval hrnec s vodou + mokry rucnik apod, vesmes bez efektu. A jestli to mas na zalevani tak to touhle vodou radsi nezalivej

Old Post 04-02-2012 v 18:20 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Megan1981
Stálý Člen

Karma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 5

Toplotu drž na na 23 stupních a to tam mít musíš ne? Vlhkost se ti bude pohybovat podobně jako je v místnosti a za čas až kytky povyrostou si ji budou hodně držet samy, teď v zimě je těžké dosáhnout větší vlhkosti a jak říká Spála ta voda v těch odvlchčovačkách ti je k ničemu. Odtah nevypínej ať tam máš čerstvý vzduh, ten je totiž důležitější než vlhkost. Pěstu zdar!

Old Post 04-02-2012 v 19:43 PM
Megan1981 je offline   Profil uživatele Megan1981   Find more posts by Megan1981   Foto galerie člena Megan1981   Click here to Send Megan1981 a Private Message   Add Megan1981 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bobaneks
Stálý Člen

Karma uživatele bobaneks - 88% PěstitelskáKarma uživatele bobaneks - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 6

Díky chlapi. Ty nádoby tam mám jen pro odstátí vody... V jedné "odstává" a v druhé mám hnojky s trochu menší než předepsanou koncentrací, abych mohl zalévat denně. V případě, že mám vypnutý odtah je teplota blízká pokojové, tzn. 19°C... Vlhkost okolo 60-70%. Zatím se ÚP nijak nepochlapil, tudíž rosím asi 4 658x za den... :-) Zkusím přitopit a na noc odtah min. jednou za hodinu na 15 min. zapnout. Není problém, aby jel non-stop, zatím byl vypnutý právě proto, že mi stahoval teplotu i vlhkost.

Old Post 04-02-2012 v 21:58 PM
bobaneks je offline   Profil uživatele bobaneks   Find more posts by bobaneks   Foto galerie člena bobaneks   Click here to Send bobaneks a Private Message   Add bobaneks to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Megan1981
Stálý Člen

Karma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 7

No já na noc odtah vypínal uplně, myslím že je zbytečný filtrovat vzduch když nejede lampa, snad stačí malej ofuk na cilguraci vzduchu... Ta vlhkost okolo 70% je dobrá. Voda na zálivku by se ti pod tou lampou mohla kazit tak bacha.

Old Post 05-02-2012 v 11:03 AM
Megan1981 je offline   Profil uživatele Megan1981   Find more posts by Megan1981   Foto galerie člena Megan1981   Click here to Send Megan1981 a Private Message   Add Megan1981 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bobaneks
Stálý Člen

Karma uživatele bobaneks - 88% PěstitelskáKarma uživatele bobaneks - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 8

Tak voda už je ve tmě mimo skříň. Kytky bohužel až na jednu nevypadají moc vitálně, mají poškozené listy, takže jdu projít grower co to je. Substrát mírně vlhký, zalévám teď i 4x denně menší dávku, nechci je přelít ani přesušit, když se ještě neprojevily, jako že porostou...

Old Post 05-02-2012 v 11:35 AM
bobaneks je offline   Profil uživatele bobaneks   Find more posts by bobaneks   Foto galerie člena bobaneks   Click here to Send bobaneks a Private Message   Add bobaneks to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Megan1981
Stálý Člen

Karma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 9

nahoď foto listů

Old Post 05-02-2012 v 13:25 PM
Megan1981 je offline   Profil uživatele Megan1981   Find more posts by Megan1981   Foto galerie člena Megan1981   Click here to Send Megan1981 a Private Message   Add Megan1981 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bobaneks
Stálý Člen

Karma uživatele bobaneks - 88% PěstitelskáKarma uživatele bobaneks - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 10




Tady jsou... Vypadají jak po šoku a zároveň bez živin. Ale dal jsem jak rootfast tak i coco A, trochu.

Old Post 05-02-2012 v 14:41 PM
bobaneks je offline   Profil uživatele bobaneks   Find more posts by bobaneks   Foto galerie člena bobaneks   Click here to Send bobaneks a Private Message   Add bobaneks to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Platenik
Stálý Člen

Karma uživatele Platenik - 1% PěstitelskáKarma uživatele Platenik - 1% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 11

Podle me uplny nedostatek zivin...neboj se prisolit

Old Post 05-02-2012 v 15:00 PM
Platenik je offline   Profil uživatele Platenik   Find more posts by Platenik   Foto galerie člena Platenik   Click here to Send Platenik a Private Message   Add Platenik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Megan1981
Stálý Člen

Karma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 12

no jasný to je bez živin.... pohnoj podle tabulky...

Old Post 05-02-2012 v 16:26 PM
Megan1981 je offline   Profil uživatele Megan1981   Find more posts by Megan1981   Foto galerie člena Megan1981   Click here to Send Megan1981 a Private Message   Add Megan1981 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 13

Začínat kokosem není nic špatného. Míchat s perlitem ale ano, PROČ? Hrozná zbytečnost. A ať tě ani nenapadne dávat keramzit nahoru - další PROČ?

To, co předvádíš, je zbytečné, proč dávat 4x po menších dávkách? Normálně jednou zalej s kořeňákem, UPRAVENÝM pH a s dávkou hnojiv (buď podle návodu k danému stupni vývoje anebo 1/3 až 1/2 normálního dávkování), vyčkej, než proschne - cirka dva/tři dny a zase zalej. Zálivka by se u kokosu měla provádět tak, aby byl nějaký odpad, ale max 10% ze zálivky.

Nebo pak u větších rostlin můžeš dávat více krát zálivku po menších dávkách, ale přijde mi to zbytečné, rozhodně pokud to děláš ručně

Něco pro inspiraci http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1

Mimochodem, to je termoizolační bublinková fólie? Odráží líp jak bílé stěny boxu? A odráží celkově dobře?

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 05-02-2012 v 18:02 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Megan1981
Stálý Člen

Karma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Megan1981 - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 14

Ta folie je reflexní parotěsná se spevněním, funguje podobně jako diamantovka (láme světlo) žádná bublinkovka, jinak máš i EC metr ne? tak ho používej...

k tomu zalejání, já četl že cocos má bejt vlhkej pořád a né ho nechat proschnout jak píše guerilla, ale stačí jen trochu čistý vody určo né z hnojkama, tak nevim...

Naposledy upravil Megan1981 05-02-2012 v 18:44 PM

Old Post 05-02-2012 v 18:26 PM
Megan1981 je offline   Profil uživatele Megan1981   Find more posts by Megan1981   Foto galerie člena Megan1981   Click here to Send Megan1981 a Private Message   Add Megan1981 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 15

No, ona se prodává bublinkatá fólie polepená přesně takto stříbrnou fólií/mylarem bo co to je. Původní určení jako tepelná izolace - stříbrná odráží teplo zpět do prostoru, nenechává projít skrz.

Ano, blbě jsem se vyjádřil. ne proschnout tak, aby byl suchý, ale aby byl stále vlhký ale ne mokrý - u mne v 6,5l v závislosti na okolní vlhkosti vzduchu a jak kytky pily cca 2-3 dny, pak zase zálivka - v mém případě 1,7 - 2L

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 05-02-2012 v 18:55 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bobaneks
Stálý Člen

Karma uživatele bobaneks - 88% PěstitelskáKarma uživatele bobaneks - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 16

Chápu chápu, pohnojeno, zalito, žádný keramzit, pokusím se zabránit kolísání teplot (jsme ve starém domě se starým kotlem a termostatem v místnosti na druhém konci domu). Asi jsem trochu zazmatkoval, když jsem si přečetl "problémy" ohledně pěstování v kokosu, že jsem měl strach, aby nevyschly... Ráno moudřejší večera. Pokud prohnojení pomohlo, myslím si, že to bude znát.

Old Post 05-02-2012 v 19:29 PM
bobaneks je offline   Profil uživatele bobaneks   Find more posts by bobaneks   Foto galerie člena bobaneks   Click here to Send bobaneks a Private Message   Add bobaneks to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-02-2017 - První indoor 600w - 22 odpovědí
09-02-2017 - První indoor 600w - 1 odpovědí
26-05-2016 - Desertův první indoor 400W hlína - 80 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2346030 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív