Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Má první tráva-přesazování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Bebe
Nový Člen

Karma uživatele Bebe - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

Dotaz Má první tráva-přesazování Příspěvek č. 1


Tak jsem si z trávy z Nizozemí (byla to nějaká Jamajka a Thajsko) vybral pár semínek (cca 8 jich bylo + 1 z tuzemské ganji), čtyři z nich vyklíčila a tak jsem poprvé v životě zasadil trávu
Všechny kytičky mám teď v jednom květináči, ale pro jistotu je přesadím každou zvlášť ještě než je hodím na zahradu.
První se strašně vytáhla za slunkem, to jsem je pár dnů nechával celý den na balkoně, teď už je přenáším balkon-kuchyně, aby na ně svítilo co nejvíc.
Druhá kytka je průměrná a ta třetí takový zakrslík (je poznat, že to je jiný druh-možná ten pan domácí).
No a čtvrté semínko jsem zasadil později (klíčilo dýl), tak čekám, jestli z toho taky něco vykoukne.

Dnes je teda chcu rozesadit a mám pár dotazů:
1. může být nějaký problém s kořeny při přesazování u takhle malých kytiček? myslím jak moc je mají velké, abych je nepoškodil
2. vytáhlé stonky přikryju hlínou až po lístky, mají z nich vyrašit kořínky. je tak?
3. mám už pomýšlet na zastřihávání? nebo až budou v zemi?
4. kdy je mám hodit do země? dám to asi na bývalý kompost a přidám trochu substrátu
5. do teď jsem je zaléval každý večer půllitrovou petkou odstáté vody. přidat/ubrat? vypadá to, že si žijou spokojeně (jen jeden děložní lístek u skrčka na začátku trochu seschl)

Díky za všechny komentáře a rady

Old Post 06-06-2011 v 18:00 PM
Bebe je offline   Profil uživatele Bebe   Find more posts by Bebe   Foto galerie člena Bebe   Click here to Send Bebe a Private Message   Add Bebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 2

Zd, co to máš za geny? at t to u nás dokáže dozrát. Dobrá by bylo kdyby si přihodil foto.

1- Podle stáří kytky. Mladí mají 1 centrální kořen a musíš dávat pozor. Když už jsou větší tak je třeb s tad taky pozor. Ideal bude jak to vytahneš i s hlínou kolem kořenů at toho poškodíš co nejmín.
2- přesně
3- podle stáří
4- mužeš klidně, už zima nebude, jen třeba hlidat kroupy apod. hlína OK
5- Ideal je nechat hlínu proschnout, je to lepší i pro vývoj kořenů. Pořád mokrá hlína napomáhá k špatnému růstu kořenů.

At se ti daří

Old Post 06-06-2011 v 18:06 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bebe
Nový Člen

Karma uživatele Bebe - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 3

Jo, to jsem úplně zapomněl - dneska je to 13. den od zasazení, nevím přesně kdy vykoukly, byl jsem zrovna pryč. Jinak díky

Old Post 06-06-2011 v 18:15 PM
Bebe je offline   Profil uživatele Bebe   Find more posts by Bebe   Foto galerie člena Bebe   Click here to Send Bebe a Private Message   Add Bebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bebe
Nový Člen

Karma uživatele Bebe - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 4


Ták, hotovo

ten čtvrtý klíček jsem tam našel krásně zelený a vypadá to, že se ujme - je u špejle

Old Post 06-06-2011 v 19:28 PM
Bebe je offline   Profil uživatele Bebe   Find more posts by Bebe   Foto galerie člena Bebe   Click here to Send Bebe a Private Message   Add Bebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 5

Poškej tak 3 - 4 patro a pak střihni jak chceš stráhat (také mužeš počkat zda se nebude větvit sama). Nkdy není pozdě střihnout

Old Post 06-06-2011 v 19:56 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bebe
Nový Člen

Karma uživatele Bebe - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 6


20. den od zasazení tu máme pohled na vytáhlé Dlouhé Bidlo, průměrného Bohouška a zakrslíka Štětináče
Vypadá to, že listy (hlavně u Bidla) jsou moc těžké - vadnutí by to být nemělo, lebo jsem je ráno zalil (každému tak 0,4l). Nejspíš je podepřu/přivážu. Co vy na to?
No a říkám si, ještě tak patro a Dlouhé Bidlo by mohl vyrazit z květináče do světa. Co vy na to?
S veselými pozdravy
malopěstitel Bob


<- Dlouhé Bidlo

Old Post 12-06-2011 v 20:35 PM
Bebe je offline   Profil uživatele Bebe   Find more posts by Bebe   Foto galerie člena Bebe   Click here to Send Bebe a Private Message   Add Bebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bebe
Nový Člen

Karma uživatele Bebe - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 7


Bohoušek

Old Post 12-06-2011 v 20:38 PM
Bebe je offline   Profil uživatele Bebe   Find more posts by Bebe   Foto galerie člena Bebe   Click here to Send Bebe a Private Message   Add Bebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bebe
Nový Člen

Karma uživatele Bebe - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 8


Štětináč

Old Post 12-06-2011 v 20:40 PM
Bebe je offline   Profil uživatele Bebe   Find more posts by Bebe   Foto galerie člena Bebe   Click here to Send Bebe a Private Message   Add Bebe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2864760 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív