Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Výbojka Philips SDW-TG mini WhiteSon 70 a 100W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Zelenáček
Nový Člen

Karma uživatele Zelenáček - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 8  

Nápad Výbojka Philips SDW-TG mini WhiteSon 70 a 100W Příspěvek č. 1



Zdravím,
stavím si malou skříň a objevil jsem tuhle výbojku. Životnost pouhých 10000 hodin, cena 1500Kč (plus el. balast za 2500Kč, plus 22% DPH), ALE:

1) Je určená do otevřených svítidel, tedy bezpečná.

2) Měří nějakých 10cm, tedy docela kompaktní.

3) Má vyšší tlak v komoře a proto naprosto dokonalé spektrum (viz obrázek). Po střízlivém přepočtu by měla dávat stejně jako 170W Master Son PIA.

Master SON
Watt ---------- PAR [W] -------- PAR/W * 10^3
100 ------------ 9,55 ------------ 95,50
150 ------------ 15,01 ---------- 100,07
250 ------------ 29,10 ---------- 116,40
400 ------------ 50,02 ---------- 125,05

SDW-TG 100W
Watt ---------- PAR [W] -------- PAR/W * 10^3
100 ----------- 19,63 ---------- 196,30

PAR se normálně měří v uEinstein*s^-1*m^-2, mě ty jednotky vyšly ve Wattech a udávají ekvivalentní příkon světelného zdroje se 100% účinností, vyzařujícího monochromatické světlo o vlnové délce 680nm, což je sice něco jiného, ale mě je to jedno :-) Taky je to plus mínus autobus, moc jsem se s tím nes...al.

Pokud bych počítal 4Kč za kWh a životnost 8000h (ať nežeru), tak každou hodinu provozu ušetřím 70Wh, za dobu života výbojky 8000*70 = 560kWh, 560*4 = 2240Kč, ale v reálných cenách elektřiny mnohem víc. 100W navíc bude míň hřát.

Výbojku už mám doma, předřadník přijde do 14 dnů, řízky snad pořeším přes bazar. Dám zprávu jak to roste, ale bohužel to nebudu mít s čím porovnat - první skříň.

Nežli chodit do práce, lepší kouřit THC...
(om)

Naposledy upravil Zelenáček 09-09-2006 v 22:38 PM

Old Post 09-09-2006 v 22:32 PM
Zelenáček je offline   Profil uživatele Zelenáček   Find more posts by Zelenáček   Foto galerie člena Zelenáček   Click here to Send Zelenáček a Private Message   Add Zelenáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáček
Nový Člen

Karma uživatele Zelenáček - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 2

No jo, je to pálka. Ale mělo by se to vrátit na elektrice. Objednal jsem si to u www.ereka.cz, čekal jsem na to skoro tři měsíce a předřadník ještě pořád nemám. Moc lidí to za tuhle cenu asi nechce, takže to jelo bůh ví odkud, českej Philips to na skladě neměl. Docela mě to už sere, snad se ozvou příští týden...

Nežli chodit do práce, lepší kouřit THC...
(om)

Old Post 10-09-2006 v 11:04 AM
Zelenáček je offline   Profil uživatele Zelenáček   Find more posts by Zelenáček   Foto galerie člena Zelenáček   Click here to Send Zelenáček a Private Message   Add Zelenáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

Příspěvek č. 3

Něco podobnýho už jsem kdysi taky řešil. Viz. http://grower.cz/forum/showthread.p...2398#post342398 Zajímalo mě to hlavně kvůli tomu elektronickému předřadníku. Držim palce a jsem zvědavej jak to bude růst. Já se do toho investovat neodvážil.

Old Post 10-09-2006 v 22:46 PM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8412280 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív