Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 1. Hydro Bubbler Grow - 600W, WW,BB,NEBULA
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Hydroponie 1. Hydro Bubbler Grow - 600W, WW,BB,NEBULA Příspěvek č. 1

Zdravím všechny Growery na fóru. Ráda bych představila svůj první pěst, u kterého jsem se rozhodla pro hydro-Bubbler. Zároveň bych ráda předem poděkovala za příspěvky zdejších členů, z jejichž informací a zkušeností jsem čerpala při sestavování skříně:-)

Rozměry skříně: 260x115x200. Skříň mám z lamino desek, které jsem nechala nařezat na míru. Celá skříň je rozdělěná na dvě stejně velké části, z čehož první část je určená na pěst, druhá na klony, popřípadě matku a sušárnu. Později se uvidí jak nejlépe druhý prostor využít.
Dveře jsou v každé části 2x, abych se u větších rostlin mohla dostávat do všech stran v pohodě
Vnitřní část je pokrytá diamantovou fólií.

Přítah: pasivní koupelnovou ventilátor
Odtah: Prima Klima 420/800. Ventilátor je uložený na skříni v bedínce udělané z desek na míru a vyložená je karimatkou. Skříně mají v horní části u vývodu ventilátoru zavíracími otvory, kterými můžu regulovat odfuk v každé části skříně.
Na filtr zatím nebyl čas, ale během 14-ti dnů ho udělám.

Stínítko - Adjust A Wings, které je zavěšené na řetízkách
Lampa - Lumatek 400W a 600W. Jelikož jsem zdědila některé vybavení, mám na výběr:-)

Ofuky - 3x Klipsňák
Vzduchovač - 2x

Bubbler: 3x 90l kalfas, na kterém je udělaná pevná konstrukce pro dobré zachycení košíčků. V každém kalfasu mám 5 košíčků.

Vzduchování: Atman HP4000, v každém bubbleru bude jeden. Napojené budou vzduchovací clony pro malinké bublinky.

Hnojky: Metrop Mr.1, Metrop Mr.2, Plgron Rhizopon, Peroxid vodíku.

Osazenstvo: feminizovaná semínka Blueberry Dutch Passion, White Widow Dutch Passion, Nebula Paradise Seeds.

Old Post 05-06-2013 v 16:52 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Semínka klíčila ( a stále klíčí, jelikož jsem se bála začít se všemi najednou:-)) 12 hodin ve vodě s upraveným PH, poté 24 hodin na utěrkách a teď jsou prvním dnem ve skříni v pařníčku.
Teplota : 24-26
Vlhkost : 70-80%
Světlo - na záčátek pojedu Non Stop ca 2-4 dny

Old Post 05-06-2013 v 17:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Děkuju moc, byla to celkem fuška, vím, že to bude asi težké a že jsem si nastavila na začátek vysokou laťku, ale doufejme, že mi z toho alespoň něco vzejde:-)

Old Post 05-06-2013 v 17:08 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

První naklíčená semínka BB jsou v pařeníčku 2. dnem, Nebula prvním den.Svítit jim budu první 3-4 dny non stop. Zítra přidávám zatím málo naklíčená semínka WW:-)
Všechna semínka vylezla během 48 hodin( 12 hodin ve vodě, 36 hodin na utěrkách) do 1,5 centimetrů.
Blueberry se zatím žene nejrychleji, Nebula je více pozadu.

Old Post 05-06-2013 v 18:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

První naklíčená semínka BB jsou v pařeníčku 2. dnem, Nebula prvním den.Svítit jim budu první 3-4 dny non stop. Zítra přidávám zatím málo naklíčená semínka WW:-)

Všechna semínka vylezla během 48 hodin( 12 hodin ve vodě, 36 hodin na utěrkách) do 1,5 centimetrů.
Blueberry se zatím žene nejrychleji, Nebula je více pozadu.

Z počátku nastal trochu problém s vlhkostí, kterou jsem nemohla udržet nad 60%, ale pařeníček, zvlhčovačka a vlhké utěrky ji hodily na krásných 80-85%.
Teplota v pařeníčku 24-25.

Zítra podám další informace. Zatím...:-)

Old Post 05-06-2013 v 18:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jagditrax
Stálý Člen

Karma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 6

Zdravím,
ešte by si to mala doplniť o Calgreen. Miesto Rhizoponu klíďo Stimulax I, ale to len rýpem.
Máš nejaké meráky? Na filter je ešte chvíľu čas, ale meráky by bodli. S tou laťkou máš pravdu na prvý šup hydro v relatívne veľkom odvaha sa cení
V čom budeš mať rastliny v košíkoch? Mne sa posledné kolo vyplatilo počúvnuť radu starších a dať klony najprv prekoreniť do veľkej RW kocky pod trubicu (mal som len jednu 36W) a potom šup do košíku a zakryť (7-10 dní). Zatiaľ najlepší rozjazd zo všetkých kôl. A nemusel som riešiť žiadne média a keramzity atď.
Hneď to smažíš pod 400 W? Nepodumáš nad niečim slabším na semenáčiky?
Držím palec.
J

Tenkrát poprvé 400W, White Widow
2. pokus 400W, 3xPepr, 3x Apollo 11
400 W - SA, SMBOG, C99xNL, CH, CGxEN
1. Bubbler 400w MH/HPS, California indica
ST3, SMBOG, CGxEN, LO, 400 W MH/HPS bubbler

Old Post 05-06-2013 v 20:22 PM
Jagditrax je offline   Profil uživatele Jagditrax   Find more posts by Jagditrax   Foto galerie člena Jagditrax   Click here to Send Jagditrax a Private Message   Add Jagditrax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Zdravím,
děkuju za reakci.
Mám toho ještě víc, co jsem nenapsala, ale nechtěla jsem na začátek toliko zahlcovat informacemi...
Zatím jsem použila jen Rhizopon, zítra jdu ještě pokoupit Rhizotonic. Co se týče enzymů, chtěla jsem vyzkoušet jet jen s klasickýma hnojkama+postřiky Rhizopon, kořenový stimulátor a Peroxid vodíku, který se neslučuje s enzymama. Hodně lidí si tady na groweru peroxid pochvaluje po celou dobu pěstu, tak jsem to nechtěla překombinovat.

Ph metr mám klasickej, měřím tak 50x denně :-) a zatím jsou hodnoty dobré, zkušebně jsem použila EC metr koupený za pár babek, ale letí hned do koše. Bude ho střídat Canna. Chtěla jsem ušetřit a nevyplatilo se:-)

Lampu mám staženou na nejnižší stupeň - myslím, že je to 250W, což vím, není málo, ale nechtělo se mi na začátek kupovat ještě další zářivku. Mám ji ale poměrně vysoko nad pařeníčkem.

Rostlinky mám zatím v malých sadbovacích kostičkách Fleximix, připravený mám i RW kostky, jen nevím, jestli je použít - nevím jak bude lomcovat s Ph- nebo vložit po zakořenění sadbovačky rovnou do košíčků s keramzitem. Trošku se ale obávám stability rostlinky...

Jen co se dostanu k tomu jak vložit foto, hned nějaký přidám

Předem díky za jakékoliv postřehy a názory:-)

Old Post 05-06-2013 v 21:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Withman
Stálý Člen

Karma uživatele Withman - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 8

Těším se na foto. :-)

Old Post 05-06-2013 v 22:25 PM
Withman je offline   Profil uživatele Withman   Find more posts by Withman   Foto galerie člena Withman   Click here to Send Withman a Private Message   Add Withman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 9

Ten rhizotonic jsou vyhozeny peníze, stejně jako všechny kořeňáky. Víc komplikovat to taky nešlo, na první rundu ze semen do bubbleru

Na prcky ze semen není potřeba dávat do pařeníku, to je první věc co by měla letět z okna. Taky ne zrovna vhodně zvolená posádka.

Old Post 06-06-2013 v 10:15 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

Díky za reakci.
Od Rhizotoniku jsem upustila a šla jsem do Plagronu Start-up. Poměrně dlouhou dobu jsem pročítala grower fórum a bylo těžké se orientovat v záplavě názorů a nakonev vždy vyhrálo to, co mělo nejvíce kladných hodnocení od stálých členů.
Tak jsem se rozhodla pro začátek upustit od enzymů a stimulátorů a nakoupila jen základní hnojiva od Metrop, Peroxid vodíku a Phytamin...ale...:-), včera večer následoval první šok, kdy mi malinké lehce povadly, jelikož byla sadbovací kostička vyschlá, a to již po 1. dnu a druhá várka byla pro změnu dnes ráno přemokřená - čerstvě vylezlé kytí byly pokroucené a lístečky lehce nažloutlé. Takže jsem jim chtěla dát něco na vzpamatování a koupila nakonec Start-up, to aby rychle zapomněly:-)

Pařníček jsem dala jen proto, že jsem nemohla udržet vysokou vlhkost u sazeniček. Bez něj jsem ji měla na 45-50%, a to mi jely dvě zvlhčovačky+namočené ručníky...

Ráda překonávám překážky a chtěla jsem jet pěkně od začátku, tak uvidím, jestli vůbec budu moci něco do toho bubbleru dát:-)

No a nakonec k té posádce...Vím, že by asi byl kopec o mnoho lepších variací než mnou zvolené, volila jsem opět podle co nejpodobnějších informacích na stránkách u jednotlivých typů, některé jsem chtěla sama vyzkoušet a vznikl z toho tento mix.

Věnovala jsem diskuzím dlouho a popravdě už jsem z toho byla magor a nechtěla jsem zatěžovat zdejší člerny otázkami...

Díky Machoman:-)

Old Post 06-06-2013 v 15:05 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

Omlouvám se za překlep... na postřiky mám Phytamin ne Rhizotonic:-)

Ještě něco pro uživatele Jagditrax... byla jsem dnes v grow shopu a klučina doporučoval Stimulax, že poměr cena-výkon je bezkonkurenční, ale III. v gelu. Říkal, že má nový složení, sám ho zkoušel a doporučoval jako super přípravek, prý lepší než I...Cena je stejná.

Zatím...

Old Post 06-06-2013 v 15:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12


Zdravím,
tak přidávám foto z dnešního dne. Nevím jak se počítá stáří malých rostlinek - před šesti dny jsem začala s klíčením, druhá várka-po pravé straně je mladší o 1 den...

Old Post 06-06-2013 v 20:48 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13


...přidávám ještě foto skříně...

Old Post 06-06-2013 v 20:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14


...a ještě jedna fotka po domácky vyrobeném bubbleru. Nevím, jestli se to ještě dá nazvat bubblerem, ale každopádně mi byl z počátku inspirací:-)))

Old Post 06-06-2013 v 20:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Trošku bojuju s teplotou a vlhkostí, která se mi nedaří udržet stabilní na delší dobu. Buď je perfektní vlhkost a teplota jde trošku nahoru - kolem 28 nebo mám teplotu kolem 25-26, ale vlhkost padá k 70%.
Zatím každou hodinu zapínám ventilátor (pasivní jede non stop), zvlhčuju ručníky a pak je to dobrý...-)

Kořínky jsou krásně bílý, dělají se nové postranní, postižené kytí v pravo na obrázku se taky po přelití rychle daly do kupy, ale dvě mají lístečky tročku nažloutlé.


Pokoušela jsem se dát pryč pařeníček, který i tak nemám zavřený, ale větrá a vlhkost šla rapidně dolů..., tak jsem ho opět nahodila a počkám jak to půjde dál.

Budu moc ráda za jakékoliv komentáře.

Zatím:-)

Old Post 06-06-2013 v 21:03 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plesnivá noha
Stálý Člen

Karma uživatele plesnivá noha - 91% PěstitelskáKarma uživatele plesnivá noha - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 16

Na ty semínka svítíš šestikilem? Co se týká vlhkosti, tak tu já u malých kytek neřeším vůbec. Ta je podle mě důležitá jenom když máš klony s neúplně vyvinutými kořeny. A ty já mám vždycky a stejně na to kašlu, kytky rostou možná krapet pomaleji, ale jenom ze začátku. Jestli jedeš ze semen, tak se kytka od začátku adaptuje na nižší vlhkost. Pokud se ti podaří držet teplotu do cca 22 stupňů, na vlhkost kašli

Old Post 06-06-2013 v 21:41 PM
plesnivá noha je offline   Profil uživatele plesnivá noha   Find more posts by plesnivá noha   Foto galerie člena plesnivá noha   Click here to Send plesnivá noha a Private Message   Add plesnivá noha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:52 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4260820 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív