Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Připojení předřadníku do výbojky a UFA do elektriky :X
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Pohodička Připojení předřadníku do výbojky a UFA do elektriky :X Příspěvek č. 1

Zdravím všechny veselé pěstitele!

Mám tady takový problém, jsem trochu technicky mimo a na tomto serveru jsem nic, co by PŘÍMO můj problém, s mým vybavením, řešilo :X a proto píši...

Nevím si rady se zapojením předřadníku k výbojce a dále UFA.


1. problém
Mám předřadník Gavita Digistar 600W a stínítko WAVEflector XXL + výbojku FlowerSpectre XTreme GIB 600W.
Stínidlo jsem složil a u toho jsem skončil :X
Nevím si rady jak připojit tři drátky (2x černý, 1x zelenožlutý), které vedou z gavity, do stínidla k objímce. Přidávám 2 fotky a doufám v polopatické odpovědi na mé, pro Vás určitě, deb.ilní otázky :-D

http://img811.imageshack.us/img811/9849/p1110952h.jpg
tohle jsou ty dráty, které vedou z gavity, o kterých mluvím.

...
a
...

http://img443.imageshack.us/img443/2632/p1110957h.jpg
tohle je objímka, jak jste si určitě všimli :-D


.... Může mi někdo z Vás, prosím Vás, vysvětlit kam a jak to mám "přidělat"? :X



2. problém
Mám kábel do elektriky, který je k UFU (Can-Fan RUCK 160L). Podle návodu nedokáži rozluštit, který kam příjde. helpz? :X

http://img829.imageshack.us/img829/8137/p1110965b.jpg


Děkuji mockrát!!!!!!!

Old Post 28-04-2013 v 19:00 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Ták z té gavity jsi nejsem jist,to máš originál kabel_?

Zel žlutý je na kostru,jakákoliv železná část stínidla,pod nějaký šroubek apod.. do objímky by měla jít fáze na střed, a na závit má jít modrý..
Vzhledem k tomu že ty nevíš co je fáze bylo by nejlepší si to změřit...Nemáš doma něco čím to změřit,takoví ten šroubováček s doutnavkou,vadasku apod_?
Poté stačí předřadník zapojit a zkusit si tou zkoušečkou změřit ty dráty když bude svítit doutnavka znamená to že je to fáze a ta přijde na ten střed objímky....

Ufo tam je to jasné :

Zel žlutý na zel žlutý
Modrý na modrý
A černý nebo hnědý na černý nebo hnědý,ten druhý černý hnědý je druhá rychlost ventilátoru,takže musíš vyzkoušet která rychlost ti vyhovuje a tam to zapojit...

Doufám že jsem to nenapsal složitě,kdyby něco klidně napiš PM

Old Post 28-04-2013 v 19:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nawy
Stálý Člen

Karma uživatele nawy - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 3

N = modrej , L = hnědej nebo černej
N na objímku , L na samostaný cvoček
http://www.zelenapalice.cz/pestitel...jit-predradnik/

Old Post 28-04-2013 v 19:12 PM
nawy je offline   Profil uživatele nawy   Find more posts by nawy   Foto galerie člena nawy   Click here to Send nawy a Private Message   Add nawy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

fajn rada,jenže on neví co je L a co N
Já jsem elektrikář a taky to nevím

Old Post 28-04-2013 v 19:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 5

nevím no, co to je L a co N help? :X :-D
Jinak ty kábly z toho předřadníku jdou přímo do objímky, chápu to dobře? a uzemňovací zelžlutý připevním někde na šroubek, tak aby se dotýkal jak objímky tak toho plechu na stínidlu?

Jinak ano, orig kabely. Prý je to jedno kam to dám, jen ten zelžlutý má být uprostřed :-D to je jediné, co si pamatuju, asi jsem togo tenkrát moc zkouřil :X....
zkoušečku nemám, ale prý se dá pořídit za pár korun, takže to zítra napravím....

A jak to tam, prosím Vás, přímo dám do toho UFA, aby to tam drželo ty kabely? :X sorry za úplnou demenci :x

Dík za odpovědi!!!

Old Post 28-04-2013 v 19:42 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

ten zelenožlutý dej na ten plech co drží objímku pod šroubek.
Jedno to je ale správně to je tak jak jsem psal,pokud koupíš zkoušečku je lepší si to změřit,který s těch těch dvou je fáze...

Do toho ufa to dostaneš tak že rozebereš tu průchodku co tam dole je...Takoví ten závit s dírkou z plastu...
rozšroubuješ,prostrčíš kabel a našroubuješ zpátky

Old Post 28-04-2013 v 20:16 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

když to tak vidím,nemáš ve svém okolí někoho koho bys mohl poprosit_?
Popř... myslím že ti to zapojí i v shopu kdes to kupoval,pokud to nebylo poštou

Old Post 28-04-2013 v 20:18 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 8

tyy jo, dobře dobře, jdu se po práci vyspat a pak na to kouknu... už to snad nějak dám dohromady :-D jsem levej jak šavle :X
jinak někoho určitě mám, kdo by mi poradit mohl, ale žiju teď někde jinde, než mám známé a otravovat se mi je nechce :X tak... raději otravuju tady Vás... ) :-D

Dík moc!!! :>

Old Post 29-04-2013 v 05:47 AM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 9

Si děláte prdel? Předřadník na stínidlo : vyšroubuj z něj tu objímku a uvidíš kam se to šroubuje, jeden plíšek vede na střed a druhej na závit.máš tam dva černý( je na nich něco napsaný? " A nebo plus atd..) jeden černej na střed a druhej na závit.Pokud nejsou posaný tak pokus omyl. ,zelenožlutej je uzemění, čili někam na kov například na šroub kterým je objímka přidělaná ke stínidlu.

a u větráku dej barvu na barvu a zkus to . nechápu proč je tady tolik příspěvků

Old Post 29-04-2013 v 09:54 AM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 10

tak výbojku po dlouhém boji mám :-D

ale s tím UFEm... modrý a hnědý jsem dal na své místo a co ten zelenožlutý?
Vím, že příjde na to "plusko" nebo co to je za znak ten zelenožlutej, jen mě zajímá, jak ho tam mám "přidělat", když on má na sobě takový kroužek (jde vidět na fotce) a ten káblík se tam prostě kvůli tomu kroužku nevleze, stejně jako ty druhé dva (modrý/hnědý) káble

rozuměl tomu někdo?

jinak díky za odpověďi

Old Post 30-04-2013 v 17:06 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 11

ustřihni ten kroužek a ohol te n drát tak aby se ti vešel do té čokolády barvu na barvu.ten znak znamená uzemnění

Old Post 30-04-2013 v 17:25 PM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 12

snad tu mou zkouřilovku někdo podobně nakouřený jako já rozluští )))

Old Post 30-04-2013 v 17:26 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 13

dobře, toho kroužku se nějak zbavím, a ten drát mám tedy zaříznout, tak aby z té "krytky" nečouhal, jo? :X

Old Post 30-04-2013 v 17:28 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

Promiň že ti to takhle řeknu,ale raději na to nesahej a nech si to od někoho zapojit.
Opravdu tuhle mou radu ber vážně !!!!

Mimochodem to co ti říká pan Madmax není až tak jednoznačné jak to vypadá

Old Post 30-04-2013 v 18:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 15

tak zvládnul jsem ten předřadník, tak snad zvládnu i toto ) jak bys mi, Konec, poradil s tím UFEM? Respektivě s tím zelenožlutým kabelem? Co s tím kroužkem? Mám to urvat a ustřihnout vyčnívající drátky?
Dík moc lidi

Old Post 30-04-2013 v 21:17 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Konec


Mimochodem to co ti říká pan Madmax není až tak jednoznačné jak to vypadá


A co na tom není jednoznačné? barva drátů je daná normou, popis je taky jasný (uzemnění je ten znak , L je vždy fáze, N je vždy nula) EASY.

K tomu ufu, prostě ucvakni tu část s tím kroužkem, ohol ten drát a zatoč ho aby nebyl roztřepený, pak ho strč do té čokolády k tomu zelenožlutému, je to uzemnění, normálně by jsi to dával na kovovou součást obalu, jelikož ty to máš z plastu tak to vede dovnitř. Prostě barva na barvu a tečka.

Old Post 01-05-2013 v 07:34 AM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:15 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9101420 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív