Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Moje první skříň - 2x 600W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
jasnejbambus
Stálý Člen

Karma uživatele jasnejbambus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 59 

Organika Moje první skříň - 2x 600W Příspěvek č. 1


Zdravíčko spolukuřiči :-)

Dneškem jsem dodělal hrubej návrh a rozpočet pro mojí první skříňku Byl bych vděčný za každou kritiku a radu :-*
Na úvod bych chtěl říct,že má vyze vypadá 20 cca 170 cm kytiček,.. které budou v ucelených kyticových palicích :-D chutnou kvalitu a výnos je mým hlavním cílem....

Proporce :

Skříň : Sádrokartón vylepenej Mylarem nebo jinou fólií. případně postarší, ztlouklá, nevlhnoucí dřevotříska..
-Délka 210 cm; Výška 250 cm; Hloubka 180 cm.
-Dva vstupy z boku.

Květináče : 10 cm na sazenice; 15 cm růstovky; 30 cm květ.

Kytííí : 20 kočen... Pravděpodobně odrůda NLx od Alien Seeds nebo Afghanicu, dost zvažuju nad ASH ( Skunk mix.) - neboo. většinu jedné odrůdy a pár kytiček jiné jentak na zkoušku nvm... je toho hrozně móóóc :-D

Hlína : to bude problém, ..:-D Zvažuju nad hlínou, či nehlínou?.. jde hlavně o mírně kyselé pH ?..páč bych rád drtivou většinu samic :-)

Zálivka : buď stylem podtácku pod květináčama. a nebo kvůli méně častému zalívání a starání se... závlahovej systém s 20 L kýblem a časovým dávkovačem,. dont know
Hnojiva... to dám převážně na BIO hnojiva ( guano, biomixy ) a nejspíš nějakej menší chemik na pořádnej květ:-)

SV : bude spínaný časovým relé.
SV : na růst 250-400W Metalhalid (Nevím zda nebude stačit slabší?)
SV : na květ : co byste doporučilii ? přikláním se 2x 600W agro výbojky, nebo spíš sodíkovku ?
- Určitě ještě denně bych chtěl dopřát trochu 20 mins solárka ultrafialovým zářením pro zkoušku zlepčeníí :-) + předřadníky samozřejmě...

Klima : budu udržovat regulovatelným termostatem, který bude spínát stykač a ten by měl ovládat přihřívácí topné těleso, nebo jinej teplofučák,.bude- li třeba..
- O vlhkost by se měl postarat měřící regulátor zvlhčovačky,. nebo podobný systém...rád bych radu,..chcu si vlhkost docela na přesno ošetřit..
Hygiena.. Tak jednou týdně vyčistit kyselinama,..ať mi samičky nemarodíí

Odvětrávání : Vzhledem k cca 8m3 pěstírny... na to by snad měl stačit UFOn 400 - 800 m3/h + s nějakým lepším pacháčem., kterej si povalí non-stop..
- ( zajímalo by mě, jaká hodnota postačí..?.jestli nebude kvůli škůdcům lepší,.když tam lupnu většího UFOna.. jen ať maj kytky čerstvej přísun vzduchu skoro pořád..)

Ofuk : O to se postarají 2 - 4 samootočné větráky,.. které by při růstu měli simulovat lehkej, středně silnej až silnej větřík . zas ale žádnej tajfun :-D. Nvm zda bych němel pak na plno využívat i při květu...ale tím nic nepo*eru né :-)

Přívod vzduchu z venku :... Tak ten si nejsem jistej, jestli kvůli
unikajícímu pachu bude třeba ...?

Pro osvětlení nákresu : elektro instalace není zakreslená,. jako elektrikář s rodinným zástupem, si provizorní rozvaděč ošetřím :-)


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHH,,...:-D Tímto jsem nejspíš vyčerpal nápady,..možná na něco zapoměl,.. nebo nevypsal... kdyžtak prosím o doplnění,..co chybí pro úplnou informaci,.. případně budu velmi rád za každý tip a kritikuu...:-))
Předpokládaný rozpočet.... chtěl bych se vlézt do 35.000,..ale bude-li třeba... jsem ochoten investovat, aby se kytičkám zadařilo )

Díky za přečtení a posty...
peace a hodně kouře.... dj.bambus :-))

Old Post 26-08-2011 v 21:34 PM
jasnejbambus je offline   Profil uživatele jasnejbambus   Find more posts by jasnejbambus   Foto galerie člena jasnejbambus   Click here to Send jasnejbambus a Private Message   Add jasnejbambus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2

http://www.growelectric.cz/komplet-...ofi-p-1532.html
http://www.growpestitel.cz/komplet-...ofi-p-2966.html
http://www.growexpert.cz/index.php?...=sadaxxl&idk=13


Co tohle ?? Ješte ti zbyde


Tady inspirace dalši ...

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=39137

Old Post 27-08-2011 v 00:42 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
francox
Stálý Člen

Karma uživatele francox - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 3

mas na to zvlast solarny panel?

Old Post 27-08-2011 v 12:27 PM
francox je offline   Profil uživatele francox   Find more posts by francox   Foto galerie člena francox   Click here to Send francox a Private Message   Add francox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasnejbambus
Stálý Člen

Karma uživatele jasnejbambus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od francox
mas na to zvlast solarny panel?


néé na co prosímtě...? max odběr 1500w na noční proud a částečně ráno plnej.... to hodí max 1800kč/měsíc

Old Post 29-08-2011 v 13:05 PM
jasnejbambus je offline   Profil uživatele jasnejbambus   Find more posts by jasnejbambus   Foto galerie člena jasnejbambus   Click here to Send jasnejbambus a Private Message   Add jasnejbambus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
francox
Stálý Člen

Karma uživatele francox - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 5

to som napisal lebo som bol high a zdalo sa mi to cool :-D u nas nocny prud neexistuje, aspon tam kde som ja nie, pokrocil si nejak na skrini?

Old Post 30-08-2011 v 07:14 AM
francox je offline   Profil uživatele francox   Find more posts by francox   Foto galerie člena francox   Click here to Send francox a Private Message   Add francox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasnejbambus
Stálý Člen

Karma uživatele jasnejbambus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od francox
to som napisal lebo som bol high a zdalo sa mi to cool :-D u nas nocny prud neexistuje, aspon tam kde som ja nie, pokrocil si nejak na skrini?

ajó :-D tak to beru... ha,..to máte pěkně nevychytaný,..:x i bez toho nočního proudu by to dělalo max 2200/měsíc .. právě prva jsem čekal nějaký rady...ale tak či onak se poradím v growshopech...představu mám,..jen si podchytit detaily.. takže zatím jsem nepokročil..čekám na penízky,.ale připravuju se už dopředu.. každopádně jakmile to zhotovím,.. budu sem průběžně dávat informace :-)

Old Post 30-08-2011 v 08:35 AM
jasnejbambus je offline   Profil uživatele jasnejbambus   Find more posts by jasnejbambus   Foto galerie člena jasnejbambus   Click here to Send jasnejbambus a Private Message   Add jasnejbambus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasnejbambus
Stálý Člen

Karma uživatele jasnejbambus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Hlava
http://www.growelectric.cz/komplet-...ofi-p-1532.html
http://www.growpestitel.cz/komplet-...ofi-p-2966.html
http://www.growexpert.cz/index.php?...=sadaxxl&idk=13


Co tohle ?? Ješte ti zbyde


Tady inspirace dalši ...

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=39137



díky za tipy, popřemýšlím jestli bych nějakej box nekoupil komplet.. .. ale vidím to spíš na zkonstruování skříně... ( kvůli hnojivům atd...)

Old Post 30-08-2011 v 08:39 AM
jasnejbambus je offline   Profil uživatele jasnejbambus   Find more posts by jasnejbambus   Foto galerie člena jasnejbambus   Click here to Send jasnejbambus a Private Message   Add jasnejbambus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Re: Moje první skříň - 2x 600W Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od jasnejbambus
Hlína : to bude problém, ..:-D Zvažuju nad hlínou, či nehlínou?.. jde hlavně o mírně kyselé pH ?..páč bych rád drtivou většinu samic :-)


Ahoj, jestli chceš 100% samice, tak si kup klony od některého z místních matkářů a máš jistotu kvality a 100% samice.

citace:
Původní příspěvek od jasnejbambus

SV : bude spínaný časovým relé.
SV : na růst 250-400W Metalhalid (Nevím zda nebude stačit slabší?)
SV : na květ : co byste doporučilii ? přikláním se 2x 600W agro výbojky, nebo spíš sodíkovku ?


Rozhodně na květ sodíkovku!

Ať se daří!

Old Post 30-08-2011 v 09:37 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasnejbambus
Stálý Člen

Karma uživatele jasnejbambus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 59 

Re: Re: Moje první skříň - 2x 600W Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Fanta


Rozhodně na květ sodíkovku!

Ať se daří!


Zdárek,.. díky díky :-*... tak jó

to na růst teda 1x 600W nebo 2x 400W metalhalid.. a květ teda dva sodííky..

když už mluvíš o řízkách,..to je skvělej napád...super díkec akorát nevím kde bych to tu sehnal? poradíš mi sekci nebo ták..? menší úprava...kytek bude víc, než jsem zprvu plánoval.. už vím že na 100% chcu ve skříni ( nebo spíš v místnosti ) 20-25x Sacra Frasca ( má výborné proporce, které požaduji ) .. a 15x odrůdu kterou ještě zvažuju....to by tu někdo mohl mít matky nemyslíš..?

budu přidávat časem info a foto

Old Post 30-08-2011 v 12:27 PM
jasnejbambus je offline   Profil uživatele jasnejbambus   Find more posts by jasnejbambus   Foto galerie člena jasnejbambus   Click here to Send jasnejbambus a Private Message   Add jasnejbambus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Re: Re: Re: Moje první skříň - 2x 600W Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od jasnejbambus

když už mluvíš o řízkách,..to je skvělej napád...super díkec akorát nevím kde bych to tu sehnal? poradíš mi sekci nebo ták..?


Sekce se jmenuje Zahradnický bazar

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 30-08-2011 v 12:35 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasnejbambus
Stálý Člen

Karma uživatele jasnejbambus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 59 

Re: Re: Re: Re: Moje první skříň - 2x 600W Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Sekce se jmenuje Zahradnický bazar


hezký no :-D ,,.tak tam zkusím hodit inzerát a třeba se někdo ozve...jinak to moc nevypadá, že by někdo měl klony Frascy...přinejhorším od semínka a vychytat si podmínky (

Old Post 30-08-2011 v 13:10 PM
jasnejbambus je offline   Profil uživatele jasnejbambus   Find more posts by jasnejbambus   Foto galerie člena jasnejbambus   Click here to Send jasnejbambus a Private Message   Add jasnejbambus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od jasnejbambus


díky za tipy, popřemýšlím jestli bych nějakej box nekoupil komplet.. .. ale vidím to spíš na zkonstruování skříně... ( kvůli hnojivům atd...)


No a jestli můžu vědet proč kvůli hnojivům ne ? Dělaj i plechový boxy ale to je nekam položit a 10let s tim nehejbat , stany jsou lehký a snadno se přenašej v připade potřeby , vim co řikam , měl sem bednu z lamina 18 a už nikdy bych to nechtel tahat do 4 patra v panelaku , uplně mě to zničilo tak sem to prodal , ted mam stany HB a luxus .

Jo a Sacra Frasca je jen femina tak to asi nebude mit nikdo z normalních matkařů , to si kup semínka jestli chceš přesně tenhle strain , čau Hlava

Old Post 30-08-2011 v 15:01 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasnejbambus
Stálý Člen

Karma uživatele jasnejbambus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Hlava


No a jestli můžu vědet proč kvůli hnojivům ne ? Dělaj i plechový boxy ale to je nekam položit a 10let s tim nehejbat , stany jsou lehký a snadno se přenašej v připade potřeby , vim co řikam , měl sem bednu z lamina 18 a už nikdy bych to nechtel tahat do 4 patra v panelaku , uplně mě to zničilo tak sem to prodal , ted mam stany HB a luxus .

Jo a Sacra Frasca je jen femina tak to asi nebude mit nikdo z normalních matkařů , to si kup semínka jestli chceš přesně tenhle strain , čau Hlava


Protože nevím eště přesně jaký hnojiva si koupím,..ale nechcu jich moc,. jen parkrát přihnojit spíš... asi pojedu spíš na substrátech,. ale to záleží jestli se osvědčíí. Taky hlavně skříň asi nebudu dělat na pevno,.ale dost možná s posuvnou boční stěnou,. to znamená že ze sádrošu nejspíš jasná volba.. i na přenos to nebude tak hrozný. páč 240x120x200 boxy mi stačit nebudou...už to vidím a co pak?. takhle tu skříň přizpůsobím kytičkám a né zastříhávat a omezovat růst..
JJ chtěl bych tuhle genetiku,. alé né dutch passion, .ten malej stromeček,.. tak semena no,..bude to malinko složitější no

Old Post 30-08-2011 v 18:40 PM
jasnejbambus je offline   Profil uživatele jasnejbambus   Find more posts by jasnejbambus   Foto galerie člena jasnejbambus   Click here to Send jasnejbambus a Private Message   Add jasnejbambus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od jasnejbambus


Protože nevím eště přesně jaký hnojiva si koupím,..ale nechcu jich moc,. jen parkrát přihnojit spíš... asi pojedu spíš na substrátech,. ale to záleží jestli se osvědčíí. Taky hlavně skříň asi nebudu dělat na pevno,.ale dost možná s posuvnou boční stěnou,. to znamená že ze sádrošu nejspíš jasná volba.. i na přenos to nebude tak hrozný. páč 240x120x200 boxy mi stačit nebudou...už to vidím a co pak?. takhle tu skříň přizpůsobím kytičkám a né zastříhávat a omezovat růst..
JJ chtěl bych tuhle genetiku,. alé né dutch passion, .ten malej stromeček,.. tak semena no,..bude to malinko složitější no


Zeptej se tady.. http://grower.cz/forum/showthread....sacra+%2Bfrasca ale pochybuju že si drží maminu..

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 30-08-2011 v 18:57 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasnejbambus
Stálý Člen

Karma uživatele jasnejbambus - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Zeptej se tady.. http://grower.cz/forum/showthread.p...sacra+%2Bfrasca ale pochybuju že si drží maminu..


to už je jedno, ale dík moc za pomoc... po poradě jsem se rozhodl, že bude nejlepčí zajet do Vídně pro řízky,.takže to už je jasný,..tam ta genetika bude kvalitní

Old Post 31-08-2011 v 12:12 PM
jasnejbambus je offline   Profil uživatele jasnejbambus   Find more posts by jasnejbambus   Foto galerie člena jasnejbambus   Click here to Send jasnejbambus a Private Message   Add jasnejbambus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od jasnejbambus


to už je jedno, ale dík moc za pomoc... po poradě jsem se rozhodl, že bude nejlepčí zajet do Vídně pro řízky,.takže to už je jasný,..tam ta genetika bude kvalitní



Jasně , bude kvalitní , co kdo jim přines to nafikaly nekup to za 10EU , hehe ....


A nejak nechapu tu souvislost s tim že jaky koupis hnojiva tak kvuli tomu stavět dřevěnou skřin , no tvoje věc , at se daři čau Hlava

Old Post 31-08-2011 v 12:35 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:28 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
13-03-2012 - Můj první pěst pod 250W - 26 odpovědí
22-04-2008 - Moje první 400w - 01 - 6 odpovědí
01-07-2007 - Moje první skřín - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1972140 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív