Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Smíškovo poprvé - 125W Plug'n'Grow Růst i Květ
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Smíšek
Stálý Člen

Karma uživatele Smíšek - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 46 

Ahoj groweři, já jsem Smíšek Příspěvek č. 1



Zdravím vespolek, už nějakou dobu pasivně čtu fórum a snažím se sbírat moudra. Teď jsem se konečně zaregistroval a započal svůj první pěstitelský pokus :-)

Začal jsem od semínek, které zbyly kamarádovi a jsou (měly by být) mixem odrůd Blueberry, Jack Herer, Orange Bud a Hash Plant. Z toho, co jsem se zatím dočetl to není nejlepší volba, protože některé půjdou spíš do výšky, zatímco jiné jsou spíš keříkové. Neměl jsem ale možnost si nějak vybírat, takže se s tím budu muset nějak poprat :-p

Používám jednu starou skříň, co mi zbyla v pokoji, svítím Plug'n'grow CFL s oběma spektry (nejsem zrovna boháč ) ) a vzduch honím dokola zatím jen větrákem počítačového zdroje. Vzduch se zatím dovnitř líně táhne jednou dírou v zadní desce skříně, brzy na ni asi plácnu PC větráček, ať mi tam jde víc čerstvého vzduchu.

A na závěr pár foteček, naklíčená semínka jsem dával do hlíny týden nebo dva zpátky :-)

Old Post 26-05-2010 v 13:34 PM
Smíšek je offline   Profil uživatele Smíšek   Find more posts by Smíšek   Foto galerie člena Smíšek   Click here to Send Smíšek a Private Message   Add Smíšek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 2

Ahoj, blahopřeji k prvnímu pokusu, vypadá to slibně

Pokud jde o tvoje starosti s výškou rostlinek, tak věz, že to jde pěkně regulovat. Tady je super téma o tom: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=49013

Ten větráček mi přijde nevyužitý, když je takhle uzavřen v tý krabici, vykuchal bych ho a namířil na rostlinky. A ten odtah bude jak píšeš dřív nebo později opravdu nutností. Pro ty malé prcky v pohodě, ale kdyby si větral takhle na květu tak se jen ošidíš, viděl bych to na 3*PC odtah (da se pěkně regulovat a tolik nehlučí) a nějakej stolní na ofuk.

Taky bych se zamyslel nad tím jesi nechceš na květ pořídit 250w sodík

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Old Post 26-05-2010 v 13:49 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 3

no koukám že si toho mo nepočetl
1) rozhoď kytky každou zvlášť
2)jakou máš hlínu?teplotu?vlhkost?
3)nech si to u nějákýho MODa hodit do mikropěstování

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 26-05-2010 v 13:51 PM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smíšek
Stálý Člen

Karma uživatele Smíšek - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 46 

Příspěvek č. 4

xpapousek, díky Ten pc zdroj je tam zatím jako nouzovka. Skříň je bezmála 2m vysoká a při otevření se vždycky vyvalí teplý vlhký vzduch co se drží u vrchu, tak jsem si řekl že by asi bylo fajn to tam trošku rozvířit

Sodík mě už od začátku odrazuje hlavně svojí cenou, zapojením (to bych sice zvládl) a tím že podle všeho dost topí. Takhle na začátek se nemusím, co se světla týče, téměř o nic starat. Hřeje to jen lehce a kytičky to určitě nespálí.

WERD, přiznávám, že v něčem pořád trochu tápu. Ikdyž si myslím, že už mám načteno dost, vždycky narazím na topic, kde se tvrdí úplný opak :/

Vím že je dobré mít každou kytku zvlášť, ale je to nutnost? Do téhle situace jsem se dostal vpodstatě tím, že se uchytilo víc semínek, než jsem čekal, a bylo mi líto je zahazovat

Hlína je nějaký běžný substrát pro balkónové kytky s pH 6-7, do kterého jsem přimíchal trochu písku. Jeví se, že vzdušné je to dost. Nic na měření pH zatím nemám, ale pracuju na tom. Teplota je přes den kolem 25, v noci trochu klesá (teď nevím přesně na kolik). Vlhkost nemám jak změřit


A když už jste tu vy zkušení, tak mám otázečku. Bude ve finále poznat, která kytka je která odrůda? V encyklopediích a seedbankách se píše o zbarvení květů a podobných věcech, ale jak je to v reálu?

Old Post 26-05-2010 v 14:13 PM
Smíšek je offline   Profil uživatele Smíšek   Find more posts by Smíšek   Foto galerie člena Smíšek   Click here to Send Smíšek a Private Message   Add Smíšek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 5

no k problému s více ks...měl si to třeba dát do 0.5l kelímku...a ks navíc hodit třeba na out,hlína s pískem..(no radši bych koupil trošku perlitu než písek)
k Ph...kapky stojí cca 50kč a orientačně to stačí
K modelům-no nevím jestli to pujde poznat-jako BB poznáš od JH časem


Snad ti zbyde aspoň nějáká holka na květpříště doporučím sehnat řezy

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 26-05-2010 v 14:19 PM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smíšek
Stálý Člen

Karma uživatele Smíšek - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 46 

Příspěvek č. 6


Takže aktualizace Kytičky jsou v hlíně už třetím týdnem a rostou jako z vody
Přikoupil jsem další dva květináče (ty světlé) a přesadil do nich rostlinky, které byly ve velkých květináčích po třech. Jedna je z přesazení trochu povadlá, ale snad to rozdýchá

Zároveň se začíná projevovat jejich vůně, takže aktuálně řeším odtah. Rád bych použil pc zdroj (na prvních fotkách je položený na boku a trochu víří vzduch), který bych zabudoval do stěny skříně tak, jako do počítače. Je to dobrý nápad? Bude to stačit?
Průtok vzduchu se mi asi nepodaří spočítat, ale vždy když skříň otevřu, vyvalí se trocha teplého (voňavého ) vzduchu, co se drží u vrchu skříně, a to asi není moc dobře...

Jinak jsem se pokusil o první zastřižení u těch kytiček, které se už táhly nad třetí patro. Na zárodku čtvrtého jsem se pokusil o FIM, tak jak je popsáno v FAQ. Nevím ale jestli jsem to provedl dobře, no uvidíme

Další věc je, že některé kytičky mají docela silný stonek, zatímco jiným za poslední týden téměř nezesílil a je pořád velice křehký Můžu to nějak ovlivnit anebo je to dané genetikou? Případně můžu podle toho nějak poznat která kytička je která? (genetiky jsem psal v prvním postu)

A asi poslední věc - nevím jestli už bych neměl začít hnojit. Je možné sehnat nějaké slušné hnojivo mimo growshop? Tím myslím obyčejné zahradnictví, protože nechci platit 150 za poštovné. Případně můžete mi doporučit nějaký shop přímo v Brně s rozumnými cenami?

Old Post 31-05-2010 v 22:44 PM
Smíšek je offline   Profil uživatele Smíšek   Find more posts by Smíšek   Foto galerie člena Smíšek   Click here to Send Smíšek a Private Message   Add Smíšek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smíšek
Stálý Člen

Karma uživatele Smíšek - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 46 

Příspěvek č. 7


Zde byl pokus o zastřižení

Old Post 31-05-2010 v 22:46 PM
Smíšek je offline   Profil uživatele Smíšek   Find more posts by Smíšek   Foto galerie člena Smíšek   Click here to Send Smíšek a Private Message   Add Smíšek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smíšek
Stálý Člen

Karma uživatele Smíšek - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 46 

Příspěvek č. 8


A tady ukázka tlustého stonku. Zároveň je to asi největší rostlinka a už jí raší i další minilístky na dolních patrech

Old Post 31-05-2010 v 22:48 PM
Smíšek je offline   Profil uživatele Smíšek   Find more posts by Smíšek   Foto galerie člena Smíšek   Click here to Send Smíšek a Private Message   Add Smíšek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smíšek
Stálý Člen

Karma uživatele Smíšek - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 46 

Příspěvek č. 9


Čtvrtý týden od semínka

Některé kytičky se táhnou do výšky o hodně víc než jiné - že by se začly odlišovat odrůdy?

Old Post 06-06-2010 v 19:34 PM
Smíšek je offline   Profil uživatele Smíšek   Find more posts by Smíšek   Foto galerie člena Smíšek   Click here to Send Smíšek a Private Message   Add Smíšek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gravedigger
Stálý Člen

Karma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 543 

Příspěvek č. 10

pic, zatim pekny...to vis ze se ti postupne zacnou delat odchylky...kazda kytka ma trochu jinou genetiku a i "jinak" (to poznas) bude vypadat...
tady je jeste jedno tema jak ohybat...

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=42778

Old Post 06-06-2010 v 20:49 PM
gravedigger je offline   Profil uživatele gravedigger   Find more posts by gravedigger   Foto galerie člena gravedigger   Click here to Send gravedigger a Private Message   Add gravedigger to your buddy list     Navštiv homepage uživatele gravedigger! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smíšek
Stálý Člen

Karma uživatele Smíšek - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 46 

Příspěvek č. 11


gravedigger, díky za tip Trochu jsem je poohýbal - jen rukou, ty šňůrky mi přijdou dost drsné a nemám ve skříni tolik místa, abych je mohl kroutit. Jako technika se mi to ale líbí, zřejmě to vyzkouším příští round.

Odtah jsem nakonec skutečně vyřešil instalací pc zdroje do stěny skříně, přítah je pasivní.

Dnes jsem navíc přidal ofuk - pc větráček připájený ke staré nabíječce na mobil - velice praktické, můžu jen doporučit
Kytičky se teď lehce pohupují v proudícím vzduchu, snad to bude stačit.

Taky řeším, kdy přepnout na květ - čekat až se objeví preflowers? A je na fotce náběh na lístek anebo se už ukazuje pohlaví? Myslím že po měsící už by se ukázat mohlo, ne?

Old Post 08-06-2010 v 10:31 AM
Smíšek je offline   Profil uživatele Smíšek   Find more posts by Smíšek   Foto galerie člena Smíšek   Click here to Send Smíšek a Private Message   Add Smíšek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukas5277
Stálý Člen

Karma uživatele lukas5277 - 23% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 12

Hele čekat na preflowers není dobrý nápad na rustu 18/6 by jse měli ukázat samci já už prepinam na 12/12 po 14 dnech rustu a jsem velice spokojen musíš počítat stim ze jse po přepnutí ještě hodně vytáhnou

Old Post 08-06-2010 v 12:00 PM
lukas5277 je offline   Profil uživatele lukas5277   Find more posts by lukas5277   Foto galerie člena lukas5277   Click here to Send lukas5277 a Private Message   Add lukas5277 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gravedigger
Stálý Člen

Karma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 543 

Příspěvek č. 13

Pod usporkou to tolika nevyleti jako pod sodikem, neni se ceho bat, navic ma 2metry vysku skrine, jedinej problem by mohl nastat pri prosviceni, zalezi jak si kytky vymodeluje.

Old Post 08-06-2010 v 17:58 PM
gravedigger je offline   Profil uživatele gravedigger   Find more posts by gravedigger   Foto galerie člena gravedigger   Click here to Send gravedigger a Private Message   Add gravedigger to your buddy list     Navštiv homepage uživatele gravedigger! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gravedigger
Stálý Člen

Karma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% PěstitelskáKarma uživatele gravedigger - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 543 

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Smíšek
gravedigger, díky za tip Trochu jsem je poohýbal - jen rukou, ty šňůrky mi přijdou dost drsné a nemám ve skříni tolik místa, abych je mohl kroutit. Jako technika se mi to ale líbí, zřejmě to vyzkouším příští round.

Odtah jsem nakonec skutečně vyřešil instalací pc zdroje do stěny skříně, přítah je pasivní.

Dnes jsem navíc přidal ofuk - pc větráček připájený ke staré nabíječce na mobil - velice praktické, můžu jen doporučit
Kytičky se teď lehce pohupují v proudícím vzduchu, snad to bude stačit.

Taky řeším, kdy přepnout na květ - čekat až se objeví preflowers? A je na fotce náběh na lístek anebo se už ukazuje pohlaví? Myslím že po měsící už by se ukázat mohlo, ne?
jak si to mohl ohnout rukou ? To to tam porad drzis ?:-D tema provazkama dratkama se to dela proto aby jsi kytku zafixoval a urcil dalsi smer rustu TY jak chces aby to rostlo. Fakt by me zajimalo jak si to ohnul rukou ;-) si do toho strcil a vratilo se to zpatky snad ne ;-) a na kvet prepni az budes mit pekne vyplnenej prostror skrine. S usporou to chce roztahovat aby ti to dostatecne prosvitilo. PS: drsny to neni vubec, kytky snesou dost, kdyby jsi ji nahodou nalomil nikoli zlomil na kasi:-D tak ti to hodi kolinko zaceli a vali dal.

Old Post 08-06-2010 v 18:12 PM
gravedigger je offline   Profil uživatele gravedigger   Find more posts by gravedigger   Foto galerie člena gravedigger   Click here to Send gravedigger a Private Message   Add gravedigger to your buddy list     Navštiv homepage uživatele gravedigger! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smíšek
Stálý Člen

Karma uživatele Smíšek - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 46 

Příspěvek č. 15


No mám tam celkem těsno, tak jsem je ohnul a zachytil třeba za větvičky ostatních Co se týče vyplňování skříně, tak vyplněno už celkem mám, ikdyž se mi kytičky po zastřižení moc nerozvětvily - nanejvýš na 4 a to jenom některé. Holt jsem ještě začátečník :p

Taky mám teď trochu dilema s přepnutím - lukas5277 píše že přepíná po dvou týdnech, já už mám měsíc. Příští týden to ale nebudu moct moc hlídat, tak bych asi nepřepínal a počkal až třeba do příštího víkendu. Zase jsem se ale v rozpoznávacím threadu dočetl, že někdo nechal růst dlouho a samci se jakoby přepnuli sami, vystrčili koule a začali pylit
Na druhou stranu pokud počkám, tak pak bude potřeba určitě ještě aspoň měsíc květu a to už bude půlka prázdnin v háji

Old Post 08-06-2010 v 19:14 PM
Smíšek je offline   Profil uživatele Smíšek   Find more posts by Smíšek   Foto galerie člena Smíšek   Click here to Send Smíšek a Private Message   Add Smíšek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reic
Stálý Člen

Karma uživatele reic - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 16

zdarec pekn\y kytky skus www.my-garden.cz v bohunicich

reic

Old Post 17-06-2010 v 16:04 PM
reic je offline   Profil uživatele reic   Find more posts by reic   Foto galerie člena reic   Click here to Send reic a Private Message   Add reic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:41 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7927070 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív