Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » aero-moc problémů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
BlueMystic
Nový Člen

Karma uživatele BlueMystic - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 6  

aero-moc problémů Příspěvek č. 1



čau, tak jsem se rozhod založit thread pač si přestávám vědět rady.

MOje skříň je homebox 120x120, odtah zajistuje 21W vetrák, přítah pasivní, slunce na růst 250W. Při tomto setupu se v homeboxu drží teplota , vlhkost neměřím.

Systém je homemade aero ze tří malťáků (2x8 kytek a jeden jako zásobník), jsou tam 4 rotační trysky. Používám hnojky Metrop které údajně nejméně mění pH a EC, páč mašinky na zjištění těchhle hodnot nemám.

A teď problém. První problém byl s řezy, kterých jsem objednal 16 od člena groweru nebudu jmenovat, páč mi je dal s peknyma korenama, ktere nicmene uz behem 12ti hodim totalne zhnedly a od te doby byly poradnou dobu nefunkcní, tak jsem poridil jeste 8 řezů Jorge's Passion a přidal i BlackJacka který mi zůstal jako poslední řízek z mé předchozí matkárny. Postupem času to rozdychaly alespoň 3 z původních řezů, takže nyní je ve skříni 12 funkčních kytek, ovšem 2 největší z nich svou životní sílu opět ztrácí a to už je problém, se kterým si nevím rady.

Obr.1 - JP s totálně svěšenýma listama
Obr.2 - jiný JP, zdravý (bojím se že jen prozatím

Old Post 04-07-2010 v 19:12 PM
BlueMystic je offline   Profil uživatele BlueMystic   Find more posts by BlueMystic   Foto galerie člena BlueMystic   Click here to Send BlueMystic a Private Message   Add BlueMystic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BlueMystic
Nový Člen

Karma uživatele BlueMystic - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 2



nenapsal jsem tu teplotu, ta je na 34 stupních.

Obr.1-kořeny zdravého JP
Obr.2-kořeny nezdravého JP

Old Post 04-07-2010 v 19:17 PM
BlueMystic je offline   Profil uživatele BlueMystic   Find more posts by BlueMystic   Foto galerie člena BlueMystic   Click here to Send BlueMystic a Private Message   Add BlueMystic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

čest , na rovinu co chceš vědět? Že jsi magor co se pustil do akce kterou nemá technicky zabezpečenou, nebo že to máš přesadit do hlíny, nebo že máš koupit nový řezy a my se tu budem kochat jak ti jdou zas do piče?

1) jet aero bez ph a ec metru je brutal fail s brutal damage !!!!!!! když máš každý den korigovat ph a ec tak to děláš jak?
2) zvlhčovačku máš kde?
3) 34 stupňů máš i roztok?
4) parametry odtahu se měří v m3/h

škoda těch kytek, je tu přeci spousty threadů jak se to dělá, tak co tu nacvičuješ?

Old Post 04-07-2010 v 19:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BlueMystic
Nový Člen

Karma uživatele BlueMystic - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 4

dobry...
zvlhcovacku mam, ale nezdalo se ze pomaha (nicmene asi ji opet zkusim - dik).
roztok je kryty pred zarenim, takze chladnejsi, ale hledat chybu v teplote roztoku rozhodne je dobry, to me melo napadnout, taky dik.
parametry odtahu jsou samozrejme v m3h, ale ten udaj nevim, jinak mam i 660m3h ufo, ale cekam bohuzel na regulator vykonu, ktery mi uz 2 tydny ne a ne vyreklamovat. nicmene verim ze i soucasny odtah je dostacujici a na ufo dojde s prechodem na 600W.
co se tyce ph ec - tvuj nazor urcite dobrej nijak nelamu, nicmene jsem sklizel asi 6x bubbler a taky tu bylo vzdy plno kecu, jak to bez pH a eC nejde... a slo. OK, rozdil je veliky asi jsem proste tuhle zkusenost potreboval, pac jsem tomu proste neveril zkusenosti hovorily opak, rozhodne dik i za tuhle kritiku. nicmene jeste se budu par dni pokouset bez masinek, pac penize na to nejsou.

Old Post 04-07-2010 v 19:54 PM
BlueMystic je offline   Profil uživatele BlueMystic   Find more posts by BlueMystic   Foto galerie člena BlueMystic   Click here to Send BlueMystic a Private Message   Add BlueMystic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

tak alespon akvarijní kapky.než se ti to ustálí tak to pár dnů trvá. Teplotu roztoku teď přes léto budeš blbě držet kolem 20 stupňů, řešili to tu pet lahvema s ledem v nějakym threadu. něco na ofuk kytek, ať se trochu hejbou a fouká to na ně od té zvlhčovačky máš?

Old Post 04-07-2010 v 20:07 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BlueMystic
Nový Člen

Karma uživatele BlueMystic - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 6

super, diky akvarijní kapky myslíš na měření pH? ty mám a mám i pH mínus od AH vlastně... ale nic z toho jsem si nedovezl z tama kde jsem pěstil minule, velká chyba, budu tam muset zajet ono to v tom bubleru šlo tak samo všechno, že jsem na tyhle věci už uplně zanevřel.... velká VELKÁ chyba dík za připomenutí... hlava prohulená som asi

Old Post 04-07-2010 v 20:12 PM
BlueMystic je offline   Profil uživatele BlueMystic   Find more posts by BlueMystic   Foto galerie člena BlueMystic   Click here to Send BlueMystic a Private Message   Add BlueMystic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BlueMystic
Nový Člen

Karma uživatele BlueMystic - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 7

jo k tvymu dotazu, ofuk samozrejme je, je tam klipsnak...

Old Post 04-07-2010 v 20:16 PM
BlueMystic je offline   Profil uživatele BlueMystic   Find more posts by BlueMystic   Foto galerie člena BlueMystic   Click here to Send BlueMystic a Private Message   Add BlueMystic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Teplota a "přelití" Příspěvek č. 8

Teplota roztoku (a dokud jsou kytky malé tak i vzduchu) je pro správné provedení aero klíčová (tu musíš bezpodmínečně srazit pod 30°C). Dokud nepořešíš teplotu, zapomeň na 250W natož 600W.

Nejčastější problém při vyšší teplotě je nedostatek vzduchu u kořenů a následné přelití (tvé fotky jsou ukázkové - zvadnutí a uhnití kořenů).

Pokud se na rozumější teploty nedostaneš, vykašli se na aero a jeď v hlíně.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 04-07-2010 v 22:27 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BlueMystic
Nový Člen

Karma uživatele BlueMystic - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 9

diky moc, zamerim se na to... na nádrž položím polystyrenovou desku a potáhnu ji ještě černobílou folií+použiju i masterblasterovu taktiku s ledovýma lahvema. ted je tam jenom taková lepenková deska. světlo dám dál, asi tam hodím to UFO a budu doufat že skončí taky ty pařáky venku

Old Post 05-07-2010 v 07:29 AM
BlueMystic je offline   Profil uživatele BlueMystic   Find more posts by BlueMystic   Foto galerie člena BlueMystic   Click here to Send BlueMystic a Private Message   Add BlueMystic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:28 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6526410 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív