Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » High-tech, low-budget experiment
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
beewillgee
Nový Člen

Karma uživatele beewillgee - 61% Pěstitelská

Registrován: Sep 2022
Příspěvků: 5 

High-tech, low-budget experiment Příspěvek č. 1

Zdar kolegové,

po asi 6 letech, jsem dostal znovu chuť na zařízení skříně a pěst.

Nicméně doba je dnes jiná, než tomu bylo 6 let zpět. A tomu se pokusím maximálně přizpůsobit. Bude se jednat o skříň s nízkým budgetem, ale zároveň s co možná nejmodernější technologií.

Bude to tedy takový malý experiment, kdy se dozvíme hned několik faktů. Za prvé, jak moc levně se dá moderní skříň sestavit. Za druhé jestli nemám obě ruce levé. A za třetí samozřejmě kvalitu a výnos.

Celý proces jsem se rozhodl monitorovat zde již od fáze, kdy teprve nakupuji a objednávám dané vybavení, jelikož myslím, že to dá dobrý náhled na celý proces a pokud by někdo eventuelně chtěl dělat něco podobného, už nebude muset trávit hodiny a hodiny hledáním nejlepších variant.

Ale dost řečí.
V čem budu pěstovat? Ve skříni. Podařilo se mi na aukru sehnat zánovní sestavu skříně 40x40cm jen za 800 Kč. Je sice trošku menší než bych si představoval, nicméně i tak super.

Co budu pěstovat? Ještě přesně vybráno nemám (kdyžtak mi házejte tipy) nicméně určitě to budou 4 kytky, z toho 2x sativa a 2x indika.

Co dál? V současné chvíli stále sháním komponenty, průběžně sem budu doplňovat co a jak jsem kde sehnal a následně využil.

Předem díky!

Old Post 14-09-2022 v 04:09 AM
beewillgee je offline   Profil uživatele beewillgee   Find more posts by beewillgee   Foto galerie člena beewillgee   Click here to Send beewillgee a Private Message   Add beewillgee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2

-vitej na G.

-jen co me tak napadlo po precteni,nedoporucuju sazet indiku a sativu dohromady,po prepnuti ti to bude hazet velky vyskovy rozdily a budes muset delat psy kusy se svetlem abys to cely efektivne osvitil........

-a jen tak ze srandy napisu ze i muj citrus ma na zimu vetsi stan

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 14-09-2022 v 21:24 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
beewillgee
Nový Člen

Karma uživatele beewillgee - 61% Pěstitelská

Registrován: Sep 2022
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 3

Díky za radu, bohužel přečtenou pozdě

Už mám objednané semena:

BCN Critical XXL
Zkittlez
Super Skunk
AK420


Vím, toho prostoru je málo, nicméně vzhledem k tomu, jak moc experimentální projekt tohle bude, tak si myslím, že je to spíš dobře

Každopádně jsem postoupil, řadu věcí mám už objednanou a na některé jsem opravdu zvědavec...

Světlo totiž bude 100w Led panel z aliexpressu za 260 Kč
https://www.aliexpress.com/item/32888075957.html

Vzhledem k malýmu prostoru, jsem se světlo rozhodl doplnit o Led pásek, který bude co celé výšce v každém rohu jeden.. Myslím, že tak budou dobře prosvíceny i nižší patra.

Větrání jsem vyřešil potrubním ventilátorem za 300 Kč. Ještě uvidím, zda bude stačit pouze jeden, nebo doplním jeden směr dovnitř a druhý směr ven.

Dále první taková vymoženost, objednal jsem z aliexpresu automatické zavlažování, které sice není nijak smart, umí se zapnout pouze v nastavení na čas, nicméně to a zároveň i rozsvěcení zhasínání světla, budu řešit smart plugem. Zároveň jsem objednal smart senzor vlhkosti.

Fungovat to bude následovně. Vše bude připojeno na chytrou domácnost. Světla budou pevně nastavena na rozsvícení a zhasínaní v konkrétní čas.

Zavlažování bude na manuální zapnutí vzdáleně. Takže v praxi bude na senzoru vlhkosti nastavené upozornění, když vlhkost klesne pod určitou úroveň, vyskočí mi upozornění a já pak přes telefon budu moci zapnout cyklus zavlažování, a to odkudkoliv klidně třeba z práce.

Efektivně chci tak docílit toho, že drtivou většinu každodenních úkonů budu ovládat vzdáleně.

Old Post 16-09-2022 v 02:03 AM
beewillgee je offline   Profil uživatele beewillgee   Find more posts by beewillgee   Foto galerie člena beewillgee   Click here to Send beewillgee a Private Message   Add beewillgee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4

tak to rozdel a nech na dalsi kolo,popripade dokoupit

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 16-09-2022 v 22:02 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
beewillgee
Nový Člen

Karma uživatele beewillgee - 61% Pěstitelská

Registrován: Sep 2022
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 5

Tak jsem dal na tvou radu a nová sestava:

Dos-i-dos
Gelato
Black Dominator
BCN Critical XXL

Old Post 17-09-2022 v 09:25 AM
beewillgee je offline   Profil uživatele beewillgee   Find more posts by beewillgee   Foto galerie člena beewillgee   Click here to Send beewillgee a Private Message   Add beewillgee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
beewillgee
Nový Člen

Karma uživatele beewillgee - 61% Pěstitelská

Registrován: Sep 2022
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 6

Tak už mám objednané komplet všechno.

Celkově to vyšlo na necelé 4000 Kč se vším všudy.

Box - 800 Kč
Světla - 400 Kč
Větrání - 350 Kč
Chytrý senzor teploty a vlhkosti vzduchu - 250 Kč
Zavlažovací čerpadlo vč. gumových trubiček - 300 Kč
2x smart plug - 400 Kč
Kokosový substrát od Canna - 370 Kč
Květníky - 50 Kč
Hnojky + booster B`cuzz - 500 Kč
Semínka - 500 Kč

Snad jsem na nic nezapomněl.

Ozvu se až všechno dorazí.

Old Post 17-09-2022 v 12:57 PM
beewillgee je offline   Profil uživatele beewillgee   Find more posts by beewillgee   Foto galerie člena beewillgee   Click here to Send beewillgee a Private Message   Add beewillgee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7

ph resit nebudes? -za me dost duleziva vec....
koupil bych i kolinka na ohybani,ty 4 druhy ti muzou delat podobne problemy jako sazet indiku a sativu,ikdyz asi mensi.....

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 17-09-2022 v 20:26 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
beewillgee
Nový Člen

Karma uživatele beewillgee - 61% Pěstitelská

Registrován: Sep 2022
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 8

Jo, tak to jsou věci co budu řešit za chodu - ještě to bude tak 2-3 týdny než budu vůbec dávat klíčit.

A co se týče ph, nikdy jsem ho v kokosu neřešil a nikdy se mi nestalo, že bych s tím měl potíže. Nicméně to je asi to nejmenší, takže ještě dokoupím

Old Post 17-09-2022 v 22:26 PM
beewillgee je offline   Profil uživatele beewillgee   Find more posts by beewillgee   Foto galerie člena beewillgee   Click here to Send beewillgee a Private Message   Add beewillgee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 9

Ahoj ..

Co se týká toho ph. Tak to je celkem dané bez výjimek bych řekl 😀
Špatná hodnota ph znamená špatný přístup k důležitým látkám z výživy a tím pádem i když třeba jedou a odjedou tak určitě nedají to co by mohly
Většinou se pak objevují ony dotazy
ŽLOUTNE MI TO A NEBIM PROČ 😀
Klasika je deformace listu atd atd

Do skříně 40x 40 jsem dával jednu mámu nebo 2 kusy kvést podle ty modely můžeš udělat postupně po jednom a hezky je roztáhnout přes cely prostor 40x40 je maličký to ďas jak prd


Ať se daří
Pěstu zdar !


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 18-12-2022 v 21:11 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:39 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3442200 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív