Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Špatný druh hnojiva
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Tessa
Nový Člen

Karma uživatele Tessa - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2021
Příspěvků: 4 

Hlína Špatný druh hnojiva Příspěvek č. 1

Dobrý den,
Máte někdo prosím zkušenosti s použití špatný druh hnojiva? Bohužel jsem si objednal Bionova Soil Supermix, poslali mi Bionova Autoflower supermix. Po třech týdnech jsem si toho všimla až teď, jelikož nám holky z ničeho nic začli shazovat listy, jsou žluté, flekate, či zachle takový mix problémů. Včera jsme propláchli obyčejnou vodu, rozhodli teď ničím nehnojit hlídat pH vody a půdy. Myslíte že je nějaká možnost záchrany? Nebo radši přesadit? Už je máme osm týdnů měří 60 až 70 cm před použití tohoto hnojení bez problémů.

Old Post 07-09-2021 v 12:47 PM
Tessa je offline   Profil uživatele Tessa   Find more posts by Tessa   Foto galerie člena Tessa   Click here to Send Tessa a Private Message   Add Tessa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AppleMan
Stálý Člen

Karma uživatele AppleMan - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 2

Ahoj.
Zkus nám říct co a kde vlastně pěstuješ.
Čím jsi hnojila před tím, než jsi použila "špatný" supermix. Podle složení by to nemělo zásadněji vadit, rozhodně to nezpůsobí to, že "z ničeho nic" začne kytka shazovat listy. Dávkovala jsi dle návodu?
Hledal bych příčinu jinde - když nám dáš více informací, snad se k ní i doberem.

Old Post 08-09-2021 v 12:56 PM
AppleMan je offline   Profil uživatele AppleMan   Find more posts by AppleMan   Foto galerie člena AppleMan   Click here to Send AppleMan a Private Message   Add AppleMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 3

Myslím si že velký rozdíl v těch hnojivech nebude , spíš bych v tom viděl marketing a potřebu zaujmout co nejširší spektrum pěstitelů ... Problémy nezačínají z ničehonic většinou 😁 nějaké první příznaky určitě byli než to došlo až sem , zapátral bych v paměti 😁 nahoď foto

Old Post 08-09-2021 v 18:28 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Re: Špatný druh hnojiva Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Tessa
...


dle všeho jste si nevšimli počatečních přiznaků, všechny problemy co popisuješ jsou dusledky dlouhodobeho strádání, v te finalni fazi 'smrti' už ta rostlina ma problemy uplně se všim, pokud nedáš fotku tak ti asi nikdo nepoví zda to lze nějak ještě zachranit a co přesně to je i když v tehle fazi kdy už máš všechny symptomy to stejně nikdo už nejspíš nerozpozná...

jelikož pH se očividně snažíš hlidat tak předpokaldam že to máte v normach a jestli nemate ani žadne škudce tak bych se přikladěl k uhnivani kořenů, protože jinak by ta rostlina jen tak zdrave listy nepouštěla, takže bych byt tebou udělal 'zlatý standard' a modlil se ke všem čertum, proplachni to 3% peroxidem vodiku, pořádně at to hezky proteče po prolití peroxidu tam nalej svojí klasickou pH 6 zalivku s 1/4 dávky hnojiv a nech to komplet proschnout než tam něco budeš davat znova, ty škaredé listy ošmikej a jestli máš možnosti tak zvedni RH (vlhkost) a uvidiš jak budou reagovat, každopádně příště... fotky, fotky, fotky... good luck

Naposledy upravil rel10oc 09-09-2021 v 14:38 PM

Old Post 09-09-2021 v 14:08 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tessa
Nový Člen

Karma uživatele Tessa - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2021
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 5

Ráda bych jsem vložila fotku, ale vůbec se mi to nedaří. Pěstují critical skunk, půda Coconut mix plus smícháne Canna Terra professional, pěstuji v grow boxu 120x120x200, používám autopot systém. První tři týdny pouze voda , potom jsem začala dávkovat hnojivo do autopotu (což si myslím bylo blbost), po třech týdnech takhle hnojení, začli opravdu zničehonic shazovat listy. Koření jsou ok, jsou čisté bílé a nevidím náznak hniloby. Žluté listy jsem všechny výstřihla a teď už rostou znovu krásně zelené/snad to vydržím. PH je snažím hlídat, ale po 8 týdnech i přes tyhle potíže jsem se rozhodla je dneska hodit do režimů květů.

Old Post 09-09-2021 v 15:08 PM
Tessa je offline   Profil uživatele Tessa   Find more posts by Tessa   Foto galerie člena Tessa   Click here to Send Tessa a Private Message   Add Tessa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tessa
Nový Člen

Karma uživatele Tessa - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2021
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 6

http://grower.cz/home/potw.php?...&photoid=643852

Takhle vypadali na začátku týdne

Old Post 09-09-2021 v 15:10 PM
Tessa je offline   Profil uživatele Tessa   Find more posts by Tessa   Foto galerie člena Tessa   Click here to Send Tessa a Private Message   Add Tessa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AppleMan
Stálý Člen

Karma uživatele AppleMan - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 7

No jako dala jsi jim, co je pravda.
Na 8 týdnů je máš takové malé a neduživé. Je tam od začátku něco špatně - vlhkost teploty, hnojivo, kdo ví.

1. bych se zavil suchých a poškozených listů
2. bych přihnojil něčím na růst - doplnil dusík a mikroprvky a kytky bych stabilizoval - dost živořily.
3. Zkontroloval bych PH vody, teploty. Kytky jsou dost ve stresu,
dal bych jim týden a pak se pokusil o nějaký květ.
4. Teď bych začal hnojit na květ.
5. Pokud budeš mít hodně štěstí, tak z toho něco bude.

Když se nad tím zamyslím, začal bych znova.
Koupil klony, 10 dní růst, pak přepnout - pohlídal si podmínky a z tohoto kola se poučil bude to rozhodně lepší.

Old Post 10-09-2021 v 12:39 PM
AppleMan je offline   Profil uživatele AppleMan   Find more posts by AppleMan   Foto galerie člena AppleMan   Click here to Send AppleMan a Private Message   Add AppleMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Tessa
...


yo, tohle je ukazkový 'mobile lockout' pravděpodobně nitrogen/magnesium deficiency to zpusobuje nedostatek nitrogenu (N) nebo magnesia (Mg) a nebo máš jednoduše špatné pH u kořenů že ti (N, Mg) nedokážou kořeny přijmout.

Začne to žloutnutim listu od spodu rostliny, pak se na hlavních (starších a většich) listech objevují hnědé fličky a postupně ti od špičky odumiraji. Konkretně u toho (Mg) to je takové hodně vyrazne žloutnuti od 'žil' v listu. Máš to v pokročile fazi už takže je možne že máš už oboje, protože na některých listech na obrazku máš ty žilky hodně vyrazne taky.

Musíš mít na paměti že v tzv. 'veg' fazi, kytka žere z drtive většiny pouze nitrogen to se bavime třeba i až o 90% jejich jidelničku a zbytek jsou micro mezi které patři pravě to Mg třeba.

Řešení tohohle by mělo být jednoduché, nemělo by ti to chcipnout, jen ušmikej ty polormtve listy a přidej jim z 'grow' flašky, mužeš tam kapnout i trochu z CalMg, jestli máš nějaky foliar feeding s aminokyselinama tak mužeš postřikat i ty žlute listy s tim, určitě ale nestřikej na listy ten (N). Až to napravíš dej jim minimalně týden na regeneraci, než se pustiš dal a hlidej si pH.

citace:
Původní příspěvek od AppleMan
...


určitě bych nehnojil na květ když ta rostlina nepotřebuje teměř žadny PK, hlavně když rostliny přepneš tak ještě nastava tzv. strech faze, kdy i zdvojnasobí plant material, to určitě neuděláš s hnojivem které je na tvorbu plodů...
Neni ani duvod začinat znova, když si jako děcko měl hlad, že tě z toho bolelo břicho, taky tě nehodil nikdo do popelnice a neudělal si nove... trochu uctu k životu těch rostlin když už je konzumuješ

Old Post 10-09-2021 v 13:30 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tessa
Nový Člen

Karma uživatele Tessa - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2021
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 9

rel10oc
Moc děkují za radu, určitě vyzkouším
Mám objednány sadu od biobizz indoor, dokoupim CalMg, poničené listy jsem na začátků týdne výstřihla pryč, a teď místo něj opravdu narostlo krásné zelené takže si too musím víc ohlídat. PH se snažím hlídat.

Appleman

Taky děkují za radu, ale holky už mám 8 týdnů a jsou moje první 😁 jen tak je vyhazovat se mi fakt nechce. Malý mi nepřijdou a vzhledem k tomu že teď jsou v jakš, takš dobrém stavu, uvidím jak daleko to ještě můžeme dotáhnout 😂. Si říkám dokud mají krásný kořen, dá se to ještě zachránit.

Old Post 10-09-2021 v 18:49 PM
Tessa je offline   Profil uživatele Tessa   Find more posts by Tessa   Foto galerie člena Tessa   Click here to Send Tessa a Private Message   Add Tessa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 10

Ahoj.
Tož dobré rady tady ohledně výživy.
Já bych přidal to, že do autopotů se hodí mnohem víc kokos než hlína. Pokud něco pokazíš..výživa, pH. Rostliny automaticky i méně pijou. Pokud je na spodku stále přemokřena hlína tak můžou i hnít kořeny.
Za mě do Autopotů kokos. Ten nepřeliješ.
Nebo prostě zalevej ručně dokud se kytky pořádně nerozejdou.
Já jedu drip kokos a začátek zalévám individuálně podle potřeby. Jakmile se pořádně rozjedou ,tak namícham rezervoár a zapnu auto drip

Thomas V.

Old Post 11-09-2021 v 12:25 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:08 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7302700 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív