Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Dotaz na AEROPONIC PROPAGATOR 105.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
JetiX
Stálý Člen

Karma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% Pěstitelská

Registrován: Nov 2017
Příspěvků: 608  

Příspěvek č. 17

Poznám ten pocit, keď to proste musíš vyskúšať robím to tiež, ale ja si myslím, že je 100x jednoduchšie tie rezy pichnúť rovno do kocky. Namočiť do gelu, pichnúť do kocky, drbnúť pod svetlo a to je celé. Nemusíš riešiť žiadnu vodu, žiadny roztok, žiadnu tepotu, koreňovú pleseň ani nič blbosti. Vieš ako chujovsky sa to umýva, keď v tom máš klony? Musíš vybrať celé to pláto, nemôžeš to nikam položiť, lebo sú v tom položené košíky, z ktorých navyše kvapká voda, nemôžeš to položiť na rovný povrch. A každé kolo to treba všetko poriadne poumývať, ja mám len 20 košíčkov a 20 tých neoprénových držiačikov na klony, ty ich budeš mať 105??? Kámo ani zadarmo by som to nechcel, s tým je toľko roboty, že kašli na to teraz, keď to takto píšem nahlas, tak sa mi ježia chlpy Dobre si premysli, či ti to za to stojí. Možo si to vyskúšaj na malom, či sa ti oplatí s tým srať a v konečnom dôsledku zbytočne.

Edit: a ak nemáš RO vodu, tak sa ti na tom všetkom čiernom bude tvoriť vodný kameň a bude to vyzerať nahovno, hrozná údržba proste.

Keď nemáš čo húliť, niesi to ty.

You'll see how tough i am... after i defeat the Golden thief bug...

Old Post 26-01-2019 v 10:24 AM
JetiX je offline   Profil uživatele JetiX   Find more posts by JetiX   Foto galerie člena JetiX   Click here to Send JetiX a Private Message   Add JetiX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Minus
Stálý Člen

Karma uživatele Minus - 17% PěstitelskáKarma uživatele Minus - 17% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 386  

Příspěvek č. 18


[účet odstraněn]

Old Post 27-01-2019 v 09:30 AM
Minus je offline   Profil uživatele Minus   Find more posts by Minus   Foto galerie člena Minus   Click here to Send Minus a Private Message   Add Minus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JetiX
Stálý Člen

Karma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% Pěstitelská

Registrován: Nov 2017
Příspěvků: 608  

Příspěvek č. 19

Ak sú v tom správne podmienky tak to naozaj rastie ako blázon, aby si si nemyslel, že ťa od toho odhováram iba ti hovorím aj mínusy z môjho pohľadu, pre ktoré je ten propagátor odložený a nepoužívam ho, akeď mám aj rw drip a bubbler, ajtak je jednoduchšie robiť tie rezy v kockách. Ale určite ti držím palce

Keď nemáš čo húliť, niesi to ty.

You'll see how tough i am... after i defeat the Golden thief bug...

Old Post 27-01-2019 v 10:14 AM
JetiX je offline   Profil uživatele JetiX   Find more posts by JetiX   Foto galerie člena JetiX   Click here to Send JetiX a Private Message   Add JetiX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 20

Koukni se někdy na kořeny, jak jsou křehké a každá manipulace s nimi je pro kytku obrovský stres. Jestli rozsřízneš kostku RW a budeš se do toho snažit nastrkat kořeny z řízkovnice tak ta kytka už nebude v květu taková jaká by být měla kvůli stresu co zažila.

Já přesně tuhle řízkovnici mám + stejnou značku na 40 rostlin. Tady vůbec nejde o to, že tu plíseň nevidíš ... Btw... Mám pařníček kde je furt 80-85% vlhkost, na dně stále voda a nikdy mi to plíseň nechytlo, když máš čisté prostředí a dezinfikuješ to, tak ti tam plíseň nevletí... Ale voda je trochu něco jinýho. Tam si ti začne tvořit kořenová hniloba, začne , na 100% vždycky, když bude voda mít 22 stupňů a více. Při 22 to ještě jde, 24+ už je k ničemu používat takové řezy. Ty kořeny těch prvních 2-3 týdny budou bíle a budou vypadat ok, ale každý den na kořenech se vytvoří XXX mikrovlásečnic a XXX jich odumře, tím odumíráním vzniká hniloba, při cca 18-20 stupních se ta hniloba nechytne a prospěšné bakterie ji stihnou zničit.

Tudíž, ty uvidíš bíle hezké kořeny první 2-3 týdny a dáš to do hlíny/kokosu ,prostě někam jinam, ale tu hnilobu už tam dávno budeš mít, a jsme opět u toho. Ta kytka bude degradovaná a neuděláš nad tím nikdy nic zázračného, jak kvalitou , tak kvantitou.

Taky tě od toho nebudu odrazovat, tvoje prachy. Já ty řízkovnice mám, mám ke každý chiller na 100 litrů, který mi udržoval vodu na 18 stupních, a teď se mi ti řízkovnice valý na půdě. Používám je , když si kamarádi potřebují udělat řízky do amazonu, tak jim to na chvíli půjčím.

Ta řizkovnice má pro tebe smysl ve chvíli kdy : A) Jedeš Aero a budeš dávat košík za košíček a přenos řízku bude trvat v řádu minut B) Když máš dostatečný vodní chlazení (chiller)

Rychlost pouštění kořenů je jiná. Je to o něco rychlejší ale nekoření to za dva dny Dejme tomu, že v RW kostce pustí kořeny kytka za 10 dní, v Aero řízkovnici za 7-8.

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 27-01-2019 v 22:54 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Minus
Stálý Člen

Karma uživatele Minus - 17% PěstitelskáKarma uživatele Minus - 17% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 386  

Příspěvek č. 21

[účet odstraněn]

Old Post 27-01-2019 v 23:43 PM
Minus je offline   Profil uživatele Minus   Find more posts by Minus   Foto galerie člena Minus   Click here to Send Minus a Private Message   Add Minus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od JetiX

2. skúšal som zasadiť semienko do rw kocky a keď vykukli, tak som ich dal do propagátora, trvalo to strašne dlho, ono ako strieka na tu kocku vkuse voda, tak je napitá jak špongia a neni v nej samozrejme vzduch, čiže to je sprostosť.
[/B]

Ta voda je okyslicena takze stym by problem byt nemal.

Old Post 27-01-2019 v 23:58 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od Minus
Jelikož sem se učil zahradníkem tak pro mně to je jen rostlinka která ma kořeny nezdá se mi že by mněly bejt nějak křehčí než maj jiné rostliny .

Děkuju za rady a tipy.

Jo to je prvda v pařňíčku stačí vyší teplota a trocha vody navíc a už to hnije a chytá plíseň děs v tý aeroponii by to mohlo bejt oněco čistější.
Hlavně ve skleníčku to žloutnutí občas se tam překrejvaj listi a psát dal nemusim všichni víme co se stáva s pinďama na který nesvítí světlo.


Psal jsem to přesně naopak ... V pařníčku můžou být v yšší teploty

Aero je daleko náchylnější na plísně a kořenové hniloby.

Aero musí jet nonstop. Za 15 minut se ti voda v aeru bez chlazení ohřeje z 18 stupňů na 21-22, a nevychladne, protože v boxu máš víc než 22 stupňů , musel bys mít okolní teplotu menší aby voda začala chladnout. V případě, že máš v boxu 25 stupňů, tak do dvou hodin bude mít voda 25-26 stupňů a tím pádem kořeny končí

citace:
Původní příspěvek od blazini

Ta voda je okyslicena takze stym by problem byt nemal.


V tý řizkovnici je okysličená minimálně, protože to ve skutečnosti není tak uplně Aeroponie ale Hydroponie (Aeroponie je od určitéh tlaku kdy se voda díky tlaku mění na "mlhu")

Musel bys přidat vzduchovací čerpadlo, ale jde to i bez toho, nicméně o dost pomaleji

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 28-01-2019 v 09:52 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:26 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5688080 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív