Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Pliseň, deficit? = smrt?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 17

Jo, nekdy mene je vice.

Old Post 19-12-2018 v 11:51 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Cal mag je nutne pridavat pouze pod ledkama az v kvetu.


Pod led v hline davam prvni calmag mezi druhym a tretim tejdnem, jeste driv nez zacnu vubec prihnojovat a pak uz pravidelne. Pokud sem tak neudelal tak koncem tretiho tejdne (kdy teprve zacinam prihnojovat) ty deficity byly uz hodne vyrazny.

ale docet sem se ze tady byl aplikovan jako postrik, nestrikal to pod svetlem kdyz na to palila lampa? Navic ctu pod ctyrkouli... HPS? A bylo to vubec potreba kdyz nesvitis led? Tam sem nikdy zadny velky deficity horciku a vapniku nemel.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 19-12-2018 v 13:16 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 19

Calmag je takhle ze startu zbytecnej, kokos vaze vapnik a kdyz se jej da vic, zasoli celkem rychle medium a zacnou problemy. Podle fotek je problem na starych listech a novy uz jsou cajk, nechal bych je v klidu a jel jak jsi zvyklej dal. Ph vytoku je u kokosu mirne vyssi nez na vstupu normalne, osobne leju 5.8 a na vytoku je okolo 6. Ph na vytoku se meri normalne to co vytece, zbytecny odebirani nejakych vzorku a luhovani. Idealne, aby pri kazde zalivce neco proteklo a vystup by mel byt cca o 0.2 nizsi EC nez na vstupu. Pokud je rozdil vetsi, muze to zpusobit deficity, protoze zerou vic nez jim davas.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 19-12-2018 v 13:29 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 20

Párkrát jsem bohužel moji chybou strikl pod lampou, protože mi nevychazel čas, bohužel..
Jak jsem psal X kol jsem odjel s bombovym výsledkem bez problémů, chtěl jsem holkám 'prilepsit', a ono se to nejspíš obrátilo proti mě.. Cal byl mi doporučen v GS s zde jsem výčet také pozitivní recenze.. Uvidime jak se bude dařit, postnu další foto.. Zatím dík za reakce!! Až to fici!!

Old Post 19-12-2018 v 13:31 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 21

Muj nazor, neni smerodatny, vychazi z podobne situace. Trochu penez je zapotrebi ..

Vezmi odstatou vodu a poradne je prolej. Ne zadnych par litru, ale poctive, nad kyblem, alespon 20L / 5 pruplachu.
Pak vyndej kazdou holku z kvetinace, serizni ji korenovy bal na polovinu, do kvetniku dej ctvrtinu noveho (kvalitniho!) kokosu a posad na to holku. Dalsi tvrtinu dosyp nahoru, pokud budou prekazet listy, orez je.

Namichej JIDB podle tabulky od vyrobce, https://www.jungleindabox.cz/images...osage_amb_I.jpg
Na 1L v rustu 2.5ml A, 1.5ml M a 1ml B. To vse zase do odstate vody. Pokud mas 'normalni' vodu z radu s EC 0.2-0.3 s pH 7-7.5, budes mit idealni zalivku co se tyce EC i pH. Tou to zalevej.

Co se stane:
- zpomali se na cca 10 dni rust, o tenhle cas prijdes a je nutne holt o to dele svitit a cekat
- vyplavi se ze substratu hodne veci, vcetne tech 'uzitecnych'. Neni na skodu do kokosu primichat cca 1/4 kvalitni hliny, s houbama (trichoderma ap.), ony si koreny zase rychle svoje prostredi vytvori
- mel bys, alespon u novych listu, pozorovat vyrazne oziveni, budou daleko zelenejsi a vitalnejsi. To vse po cca dvou tydnech, stare listy uz se budou vzpamatovavat tezko, mozna trochu zezelenaji
- teplota v rustu neni problem. Mel jsem rust v cca 14-15'C a bylo to sice pomalejsi, ale zase zadna velka tragedie. Optimalni to neni, ale kytkam to nijak moc neublizi

Alespon dva tydny po takovem zasahu holky nijak nestresuj. Zadne zastipovani, trapeni vsim moznym vcetne ohybani, proste je nechat vzpamatovat. Ver mi ..

JIDB je kvalitni hnojivo. Neni to 'organika', takze nad tim nekdo ohrnuje nos, ale na druhou stranu je mimoradne jednoduche na davkovani, velmi dobre drzi i pri delsim namichani a hlavne je opravdu chytre vymyslene. Takze klidne jej pouzivej dal a jen pokud nechces mit ve vysledku takove sladsi tony v kytkach, doprej jim na konci cca 2-3 tydny proplach jen a pouze cistou vodou s upravenym pH.
Zalevej tak, aby byly kvetniky dobre proschle a zaroven jeste holky nevesely listy, najdi idealni kompromis. Imrvere mokry substrat je problem, korenovy bal proste potrebuje vzduch. Je mozne, ze je to i zdroj soucasnych problemu.
Zalevej tak, aby do podmisek vzdy neco vyteklo ze zalivky, radeji vice nez mene, v dobe kvetu je vzdy pak vylevej z podmisek vytok mimo box.

Ohlidej si, abys mel kvalitni kokos. Idealne napufrovany uz z prodeje. Radeji se vyhni lisovanym kostkam, s jednim takovym vyrobkem mam mimoradne spatne zkusenosti (po rozmoceni bylo EC nad 9.9, vice uz mi merak nemeril, proste puse..svih). Proto o tom pisu, jsou to vlastni zkusenosti.

Osobne si myslim, ze problem je zpusobeny hlavne problemy s koreny. Bud hnijou, nebo je zere nejaka havet, nebo je to brutalne zasolene. JIDB pri normalnim davkovani udrzi jak pH, tak EC.
Muze to byt zpusobene i nekvalitni vodou, ze ktere pripravujes zalivku. Pak pokuze uz asi jen RO, nebo nekde chytat destovou.

At se dari a stastne a zelene! :]

Old Post 19-12-2018 v 16:30 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 22

Nepises myslim nikde, co pouzivas za vodu. Jel jsem JidB v kokosu pod hps a problemy s calmagem se objevovaly az nekdy v pulce kvetu, u led to muze byt driv, ale je zbytecny pridavat cokoliv navic pokud to jede. Dat klidne prventivne, ale az jsou kytky vetsi a staci i polovicni davka treba jednou za 14 dni, pokud se objevi nejake naznaky nedostatku muzes dat plnou davku. Rid se dle kytek a ne co pisou na obalech. Do kokosu idealne hnojiva na nej delana, za me urcite canna coco a slysel jsem pozitivni ohlasy na AN. JidB nejsou spatny, ale je to univerzalni hnojivo do vsech medii.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 19-12-2018 v 16:34 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 23

Cal mag nepouživat když je kytka v pohodě.Použijte ho až budete mít deficit na listu.Taky jsem to před rokem použil preventivně a kytky se s toho dlouho nemohli dostat.
Jak psal Madical --- méně znamená víc.U CM to platí dvojnásobně.Některé modely potřebují větší dávku u JIDB. U AHček stačilo trošičku.
Bavím se o NFT systému.U substrátu to bude trošku problém to pak dostat ven.

Old Post 19-12-2018 v 17:03 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 24

Díky za reakce borci, přišel jsem po 2 dnech když jsem jen pořádně prolil s pH 5.6 a enzymy od canny tuším a spozoroval jsem brutální zlepšení a druhá vec tedkom jsem zalival dešťovkou předtím jsem zalival vodou že studny EC 0.1 pH 7.2..
Tak teď nevím každopádně zlepšení je v průběhu zítřka nebo tak nasekam fotky,

Druhá vec listy co jsou fest mrtve staré listy z 68% 'sucje' můžu utrhnout? Jestli tím kytce pomůžu nebo ublížim nebo neovlivním.. Minimálně pro můj lepší pocit..
Zatím dík borci

Old Post 19-12-2018 v 17:56 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 25

Muzes otrhat , nebo je tam muzes nechat , kytky je schodi casem sami az je nebudou potrebovat.

Old Post 19-12-2018 v 18:25 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 26

Tak co myslíte hoši? Já myslím že je to o poznání lepší.. Protili 5l květník s pH 5.5 vyteklo ph5.8 asi se to probralo kořínky jsou už dole celý květník prokorenil dole pěkně bílé zdravé

Old Post 20-12-2018 v 19:59 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 27



Tak pro decentním proliti 5l/kvetnik s enzymy top změna nových listů, koreny prokorenely až dolů krásně bílé posuďte sami, asi jsem se z toho trochu už vyhrabal..

Old Post 20-12-2018 v 21:37 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 28

Jak se nakopnou, tak se to da rychle do kupy. Pokud se obnovil rust a na novych listech nejsou problemy, bude to OK.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 20-12-2018 v 22:04 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 29

Uvidíme každopádně, čim novější lístek tím miň deficitů, vypadá že to ožije uvidíme ..
Zatím dík borci

Old Post 20-12-2018 v 22:31 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-06-2010 - Pliesen? Deficit? HELP pls !! - 24 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6427730 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív