Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » E27 s bielym a modrým spektrom ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
šulko
Stálý Člen

Karma uživatele šulko - 17% PěstitelskáKarma uživatele šulko - 17% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 178  

Dotaz E27 s bielym a modrým spektrom ? Příspěvek č. 1

Čaute , chcem sa vás spýtať existuje nejaká žiarovka s päticou E27 ktorá obsahuje modré spektrum resp. modré + biele spektrum využiteľné pre grow ? Ide o to, pestujem pod E40 redkou v oboch fázach a počas rastu by som chcel dosvietit modré a biele . V zoo shope som objavil daylight spektrum určené pre terarka + UV (100W E27) ale neviem či je to dobrá cesta . Prosím nepíšte mi ako by som to mal ale chcel len odpoveď na otázku ktorú som sa pýtal :P viem že najlepšie je kúpiť hps na grow ale........

No.1 Super Skunk 09-10/2018
No.2 2x Painkiller CFL200W PCgrow 04-05-06/2019
▼AKTUÁLNE IDEM TOTO :-) klik▼

Po tráve sa nebehá, po tráve sa smeje

Old Post 26-11-2018 v 20:51 PM
šulko je offline   Profil uživatele šulko   Find more posts by šulko   Foto galerie člena šulko   Click here to Send šulko a Private Message   Add šulko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tutoformuloputo
Stálý Člen

Karma uživatele Tutoformuloputo - 25% PěstitelskáKarma uživatele Tutoformuloputo - 25% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 2

Hele koupil jsem si e27 fullspektrum žárovky 28Led (cca 25W) kterýma přisvicuju (najdes na google) stojí na aliexpressu pár kč a podle mě jsou super, jinak doporučuju Cfl pro růst a střídat (nepíšeš co máš za světlo takže jestli máš cfl, dokup jednu na růst, jestli red ledky, kup nějaké fullapectrum bulb na aliexpressu, jsou tam 28-200led žarovky e27) Jinak only blue a White spektrum jedině pro akvária a ty jsou drahé.

Old Post 28-11-2018 v 07:44 AM
Tutoformuloputo je offline   Profil uživatele Tutoformuloputo   Find more posts by Tutoformuloputo   Foto galerie člena Tutoformuloputo   Click here to Send Tutoformuloputo a Private Message   Add Tutoformuloputo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šulko
Stálý Člen

Karma uživatele šulko - 17% PěstitelskáKarma uživatele šulko - 17% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 3

A to osvetlenie z aliexpressu mas overene v praxi ? Pretoze z vlastnej skusenosti viem ze to co tam je napisane v popise nemusi byt vzdy pravda :-P btw. dakujem za reakciu =P

No.1 Super Skunk 09-10/2018
No.2 2x Painkiller CFL200W PCgrow 04-05-06/2019
▼AKTUÁLNE IDEM TOTO :-) klik▼

Po tráve sa nebehá, po tráve sa smeje

Old Post 28-11-2018 v 21:13 PM
šulko je offline   Profil uživatele šulko   Find more posts by šulko   Foto galerie člena šulko   Click here to Send šulko a Private Message   Add šulko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 4

Led určitě budou lepší než jakékoliv CFL. Ale rozhodně bych dobře zvážil výrobky z aliexpresu. Trochu ušetřit není vždy správná cesta - gor když jde o elektrický spotřebič ...

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 29-11-2018 v 16:22 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šulko
Stálý Člen

Karma uživatele šulko - 17% PěstitelskáKarma uživatele šulko - 17% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 5

Segra kupila na aliexpresse notebook a svagor tam kupil cely bezpecnostny kamerovy system a zatial je spokojny. Notebook facha uz cca 2 roky :-) Ale o tych svietidlach mam dost pochybnost no bol by som rad keby mi este par ludi potvrdilo kvalitu tu na fore najlepsie v tomto prispevku :-P urcite by sa mi nakupovalo lahsie =P

No.1 Super Skunk 09-10/2018
No.2 2x Painkiller CFL200W PCgrow 04-05-06/2019
▼AKTUÁLNE IDEM TOTO :-) klik▼

Po tráve sa nebehá, po tráve sa smeje

Old Post 30-11-2018 v 09:28 AM
šulko je offline   Profil uživatele šulko   Find more posts by šulko   Foto galerie člena šulko   Click here to Send šulko a Private Message   Add šulko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 6

Já z aliexpresu koupil led světla GU10 Do stropu a z 6 už dvě nesvítí. A ty které svítí mají takové nepřirozené světlo. A to jedna stála 60Kč ... což není o tolik levnější než v ČR ...

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 30-11-2018 v 09:37 AM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šulko
Stálý Člen

Karma uživatele šulko - 17% PěstitelskáKarma uživatele šulko - 17% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 7

Objednal som si

https://www.aliexpress.com/item/5W-....70384c4dytlHfb

2ks 25W full spectrum s IR+UV stali dokopy len nieco okolo 8 eur tak to vyskusam a dam vediet ako to dopadlo :-P

No.1 Super Skunk 09-10/2018
No.2 2x Painkiller CFL200W PCgrow 04-05-06/2019
▼AKTUÁLNE IDEM TOTO :-) klik▼

Po tráve sa nebehá, po tráve sa smeje

Old Post 30-11-2018 v 10:01 AM
šulko je offline   Profil uživatele šulko   Find more posts by šulko   Foto galerie člena šulko   Click here to Send šulko a Private Message   Add šulko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuck53
Stálý Člen

Karma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 618 

Příspěvek č. 8

Taky se podělím o své zkušenosti s aliexpresem. Obecně cokoliv je na síťové napětí, má to plnit nějakou bezpečnostní funkci nebo jde o prachy tak je třeba být ostražitý. Všechno hned rozeberu a vidím zda to vyhovuje nebo ne. Všechny věci na síťové napětí se snažím zapojit buď jako spotřebič II. třídy takže se nedá šáhnout na nic kovového, nebo to naopak dobře pospojuju, uzemním a provozuju za chráničem. Vždycky počítám se selháním a průrazem izolace, takže takové věci používám v normálním prostředí. Nic na zahradu nebo do koupelny bych si z číny nekoupil.

Jako první jsem koupil 50W COB ledky přímo na 230V. První odešla po cca 1000h. Chladil sem pasivně a teplota se držela kolem 60°C. Další čip odešel asi po 50h na menším chladiči kde bylo cca 75°C. A třetí zatím svítí na středním chladiči kde má taky tak 65°C. Zatím má tak 100h a jede. Cena byla směšná cca 60kč za kus, ale ve výsledku vyhozené peníze. Nesvítil jsem s tím na kytky, protože to dost topí a moje představa použití do mikro boxu byla celkem naivní. Takže sem je používal jako reflektory na práci.

Další světla z aliexpresu jsou právě CFL. Koupil jsem 85W verze 5500K E40 a jedou jak víno. Používám je teda na focení v softboxech, ale už svítí skoro půl roku a to světlo je parádní. Teď jsem objednal menší verze s E27 a těším se že to bude to samé.

Osobně si myslím, že spektrum CFL je mnohem plnější než spektrum LEDky. Světelný tok a účinnost se asi nedají srovnávat takže to nechme stranou. Trubice mají navíc relativně velkou životnost a dokud neodejde elektronický předřadník tak budou svítit. Každý rok odjedu kolo pod 125W red a nemůžu si stěžovat. Výnos je teda žalostný okolo 0,4g/W, ale mám nízkou teplotu a další nedostatky takže na tu hrůzu to valí dobře. Hlavně to netopí!

Celkově ty čínské výrobky kecají v parametrech, takže je potřeba počítat tak s 1/3 toho co tam píšou. 3W cree ledky mají jen 1,75W atd. Jako poslední věc s čínskýma ledkama je 50W homemade panel právě z těch 3W cree ledek. Dojel sem pod tím letos zahradní bubler a výsledek mě velice potěšil. Bohužel to nejde objektivně srovnat, protože na to zboku svítil i 250W sodík. Mám chuť odjet s tím nějaké mikro kolo a pak to prezentovat ať to dopadne jakkoliv.

Závěr teda je, že se na čínu nedá úplně zanevřít, ale chce to zdravý úsudek a počítat s mnohem horšími parametry než se udává.

Toš dobře to čistí !

Chuckovy --- Stromy 2010 Low Killer ---

Old Post 30-11-2018 v 18:08 PM
chuck53 je offline   Profil uživatele chuck53   Find more posts by chuck53   Foto galerie člena chuck53   Click here to Send chuck53 a Private Message   Add chuck53 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:09 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7195180 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív