Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Kolísavý proud
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Hanskrtek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanskrtek - 62% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 92 

Nápad Kolísavý proud Příspěvek č. 1

Zdravím, mám menší problém se svícením. Jedu 600w přes den, bydlím v r. domku a když soused zapíná svoje stroje co mají příkon 2500w a víc kolísá mi proud ( když něco zapne všude v domě mi probliknou žárovky, digestoř se spomalí - nejedná se o uplné vypadnutí eletriky. ale žárovky se jakoby ztlumí na minimum a během chviličky jsou OK. Problém je, že když tedy zapne stroje mě to vypne mou 600w a tím pádem mají tmu. Nedá se s ním nijak domluvit, hold kdo má dobré sousedy v dnešní době .....? Nevíte jak by se to dalo vyřešit ? Popřípadě se budu muset obrátit na ČEZ.


Díky

Old Post 14-07-2018 v 18:44 PM
Hanskrtek je offline   Profil uživatele Hanskrtek   Find more posts by Hanskrtek   Foto galerie člena Hanskrtek   Click here to Send Hanskrtek a Private Message   Add Hanskrtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tgm.amster
Smoke2Happy

Karma uživatele tgm.amster - 99% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 630  

Příspěvek č. 2

Jedině napájet výbojku přes UPS, při poklesu napětí by napájela z baterie. Otázka je jestli seženeš za rozumný peníze takovou aby utáhla 600W a měla rychlej náběh = výbojka nevypnula.

Nebylo by od věci zjistit si jak moc ti tam padá to napětí a jak dlouho přesně, aby sis nekoupil věc která případně ani nestihne zareagovat, "chvilička" je dost neurčitej pojem co se času týče a 1kW záložní zdroj taky nebude za hubičku

Smoke2Happy Tgm's out 05 Tgm's 1st InDoor 3x 18W Osram Fluora(zarivky)Tgm's 2nd indoor 2x 250W Son-T Pro * 3rd In 2x250W/2x400W * 4th Indoor New aero machine * 5th Indoor summergrow * 6th Indoor * 7th indoor space trip * 8th indoor * 10th indoor Hashberry+GWS * 2012 - 27xChronic,3xShiva Skunk * 2013 - White widow, White russian

Old Post 16-07-2018 v 18:11 PM
tgm.amster je offline   Profil uživatele tgm.amster   Find more posts by tgm.amster   Foto galerie člena tgm.amster   Click here to Send tgm.amster a Private Message   Add tgm.amster to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pospa.m
Banned

Karma uživatele pospa.m - 70% PěstitelskáKarma uživatele pospa.m - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 3

Ahoj, kdysi jsem mel stejnej problem pri bourkach. Podle me je reseni jednoduche - elektronicky predradnik. Starej elektromagnetickej musi vychladnout nez se znovu nastartuje vybojka. Digitalni/elektronickej se da vypnout a zapnout okamzite, takze ti to kolisani vklidu odpusti.

Old Post 16-07-2018 v 21:45 PM
pospa.m je offline   Profil uživatele pospa.m   Find more posts by pospa.m   Foto galerie člena pospa.m   Click here to Send pospa.m a Private Message   Add pospa.m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od pospa.m
Ahoj, kdysi jsem mel stejnej problem pri bourkach. Podle me je reseni jednoduche - elektronicky predradnik. Starej elektromagnetickej musi vychladnout nez se znovu nastartuje vybojka. Digitalni/elektronickej se da vypnout a zapnout okamzite, takze ti to kolisani vklidu odpusti.


Ahoj, dovolím si s tebou nesouhlasit. Výbojka by měla vychladnout při jakémkoliv předřadníku. Naopak si myslím, že kolega má elektronický balast, neboť u mě je také takový"problém", box je na jednom okruhu s kuchyní a když zapnu troubu, tak mi viditelně ztlumí sodík, ale !nevypne!! 😉 ( mám elektromagnetický předřadník )
Řekl bych, že u kolegy bude nějaký základní problém s elektroinstalací. Není normální, aby jedna domácnost poznala odběr druhé 😉
To jste na jedněch hodinách?

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 17-07-2018 v 04:29 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pospa.m
Banned

Karma uživatele pospa.m - 70% PěstitelskáKarma uživatele pospa.m - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 5

Takovych nesmyslu se tady tvrdi hodne. ale nema to na vybojku zadny vliv.

https://www.higarden.cz/nts/nts-dig...ci--600-1100w-/
"Zmínit musíme taky jednu z vlastností a tou je, že digitální předřadník NTS umožňuje okamžitý start výbojky při jakémkoliv výpadku elektrické energie."

U vetsiny elektromagnetu je to podobne jak popisuje hlava, po probliknuti zarovek zustane predradnik vrcet a nerozsviti se:
citace:
Původní příspěvek od Hlava
po nahozeni jistice se nastartuje lampa zhruba do 10sekund u tech GIB PRO IT , mam 400w i 600w a startujou stejne , pak mam jeste nejakyho Laytrona400w a ten po nahozeni jistice vrci zhruba 10minut a pokousi se nakopnout vybojku ktery se moc nechce , proto musim tohle vypnout pockat dve minutky a pak hned normalne naskoci , dle meho nazoru se koupě tehle GIBů vyplati

Old Post 17-07-2018 v 06:34 AM
pospa.m je offline   Profil uživatele pospa.m   Find more posts by pospa.m   Foto galerie člena pospa.m   Click here to Send pospa.m a Private Message   Add pospa.m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tgm.amster
Smoke2Happy

Karma uživatele tgm.amster - 99% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 630  

Příspěvek č. 6

Nedalo mi to a udělal sem malej průzkum a test, můj elmag předřadník pro 600W a 1000W nastartuje ihned když je výpadek do pár sekund. Když je doba odpojení delší než asi 10s tak pak už mu to chvíli trvá, ale i tak po necelý minutě snažení nahodí.

Kolega co měnil výbojky v osvětlení obřího parkoviště povídal že mu zase nechtěli nastartovat nový výbojky na zahřátejch předřadníkách, když počkal 15 min naskočilo mu všechno.

Těžko radit

Smoke2Happy Tgm's out 05 Tgm's 1st InDoor 3x 18W Osram Fluora(zarivky)Tgm's 2nd indoor 2x 250W Son-T Pro * 3rd In 2x250W/2x400W * 4th Indoor New aero machine * 5th Indoor summergrow * 6th Indoor * 7th indoor space trip * 8th indoor * 10th indoor Hashberry+GWS * 2012 - 27xChronic,3xShiva Skunk * 2013 - White widow, White russian

Old Post 17-07-2018 v 08:15 AM
tgm.amster je offline   Profil uživatele tgm.amster   Find more posts by tgm.amster   Foto galerie člena tgm.amster   Click here to Send tgm.amster a Private Message   Add tgm.amster to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pospa.m
Banned

Karma uživatele pospa.m - 70% PěstitelskáKarma uživatele pospa.m - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 7

Ja sem svitil 400w elektronickym a v matkarne sem mel 250w elektromagnet, ale uz nevim jakej. Kdyz je u nas velka bourka, tak se stava ze jak to nekam poradne praskne tak bliknou zarovky. Jedna se o setiny vterin, maximalne desetiny. Ale stacilo to na to aby to vyplo svetlo v matkarne, ten elektromagnetickej predradnik divne a hlasite bzucel, ale vybojku nerozsvitil. Kvetovej box, kde svitil elektronickej predradnik svitil ve stejnem pokoji uplne normalne dal. Stejne jako ty obycejne zarovky v pokoji.

Old Post 17-07-2018 v 09:16 AM
pospa.m je offline   Profil uživatele pospa.m   Find more posts by pospa.m   Foto galerie člena pospa.m   Click here to Send pospa.m a Private Message   Add pospa.m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanskrtek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanskrtek - 62% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 92 

Příspěvek č. 8

Doplním tedy ještě věci: předřadník LUMATEK - digitální 600W, výbojka GIB Bloom, bydlíme ve svém domku, eletriku do boxu vedu prodlužovákem 10m (nic víc není do zásuvky připojeno), teď k poklesu a co se přesně děje: soused má nějaké stroje na dřevo a když je používá tak je pořád zapíná a vypíná což vede k tomu, že mám kolísavé napětí - jde to vidět např. na žárovkách, když zapne nějaký ten stroj žárovky se ztlumí cca na 2-3s a poté zase svítí naplno. Bohužel mě to vyhodí výbojku. Řešit to určitě musím jen se nechci moc tahat s ČEZ - víme proč.... Kdyby se daly koupit nějaké věci co to budou vyvažovat ?

Old Post 17-07-2018 v 10:04 AM
Hanskrtek je offline   Profil uživatele Hanskrtek   Find more posts by Hanskrtek   Foto galerie člena Hanskrtek   Click here to Send Hanskrtek a Private Message   Add Hanskrtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Hanskrtek
Doplním tedy ještě věci: předřadník LUMATEK - digitální 600W, výbojka GIB Bloom, bydlíme ve svém domku, eletriku do boxu vedu prodlužovákem 10m (nic víc není do zásuvky připojeno), teď k poklesu a co se přesně děje: soused má nějaké stroje na dřevo a když je používá tak je pořád zapíná a vypíná což vede k tomu, že mám kolísavé napětí - jde to vidět např. na žárovkách, když zapne nějaký ten stroj žárovky se ztlumí cca na 2-3s a poté zase svítí naplno. Bohužel mě to vyhodí výbojku. Řešit to určitě musím jen se nechci moc tahat s ČEZ - víme proč.... Kdyby se daly koupit nějaké věci co to budou vyvažovat ?


Zdar!
Mam doma ve sklepe stabilizator napeti.Pouzil jsem ho jednou k laboratornim ucelum.Je to jako velky trafo,ktery pichnes do site a z nej si napojis co potrebujes..Pokud se ti projevi pokles v siti,tento stabilizator prave stabilizuje napeti a ty na vystupu vubec nic nepoznas...
Pokud mas zajem napis mi PM ;-)

Old Post 17-07-2018 v 12:09 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 10

Pokud jsou poklesy napětí tak velké, že způsobují vypadnutí svítidla, nebude něco v pořádku. Dokonce to může značit vážnou závadu na elektrické síti, která může vyústit ve smrtelně nebezpečný stav anebo k požáru. Bylo by dobré zkontrolovat impedanci sítě a ujistit se, že je všechno v pořádku a bezpečné. To zvládne každý revizní technik, nemusí to být nikdo z ČEZu. Každopádně bych situaci nepodceňoval z hlediska bezpečnosti.

Old Post 03-08-2018 v 11:31 AM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:02 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3032360 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív