Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Volba rozpouštědla pro extrakty
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Bernard
Nový Člen

Karma uživatele Bernard - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 21  

Chemie Volba rozpouštědla pro extrakty Příspěvek č. 1

Zdravím, mám v plánu vyrábět Fénixovy slzy. Přečetl jsem různé věci ohledně toho a i tady. Jsou tu různé názory na rozpouštědla a případné "zbytky" po odpaření ve výsledném extraktu,ale nikde jsem nenašel doporučení,co je nejlepší (většinou se všude diskutuje o lékařském benzínu) a tak jsem založil tohle téma.

Já jsem letos do své "zahrádky" přidal i CBD odrůdu, právě za účelem zkusit fénixovy slzy. Ale pořád váhám nad rozpuštědlem,dám jsem pár linků nad čím uvažuji a budu rád za názory,do čeho jít a do čeho ne

benzín
https://www.verkon.cz/laboratorni-c...in-lekarsky-rn/

diethylether
https://www.verkon.cz/laboratorni-c...?keyword=diethy

ethanol
https://www.verkon.cz/laboratorni-c...ghlight=ethanol

Předem děkuji za odpovědi.

Old Post 18-10-2017 v 20:45 PM
Bernard je offline   Profil uživatele Bernard   Find more posts by Bernard   Foto galerie člena Bernard   Click here to Send Bernard a Private Message   Add Bernard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jáá
Stálý Člen

Karma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 748  

Příspěvek č. 2

Lékařský benzin nejdražší ale nejlepší měj se

Ty vole ta palice je velká jak ladova hlava
V ruce se motá další spiknutí,..........,............,..........

JSEM BOTANIK ROSTLINY ZBOZNUJU


WWE

Old Post 19-10-2017 v 19:43 PM
Jáá je offline   Profil uživatele Jáá   Find more posts by Jáá   Foto galerie člena Jáá   Click here to Send Jáá a Private Message   Add Jáá to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Groot
Stálý Člen

Karma uživatele Groot - 94% PěstitelskáKarma uživatele Groot - 94% PěstitelskáKarma uživatele Groot - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Jáá
Lékařský benzin nejdražší ale nejlepší měj se


Podle ceho soudis? nesedi mi ani ta cena ani tve tvrzeni. Ale klidne me pouc, mozna mi neco unika.

Já sem Grůt

Old Post 22-10-2017 v 20:55 PM
Groot je offline   Profil uživatele Groot   Find more posts by Groot   Foto galerie člena Groot   Click here to Send Groot a Private Message   Add Groot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ovcisrst
Nový Člen

Karma uživatele ovcisrst - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 4

Groote a co bys doporucil ty?

Old Post 25-10-2017 v 09:36 AM
ovcisrst je offline   Profil uživatele ovcisrst   Find more posts by ovcisrst   Foto galerie člena ovcisrst   Click here to Send ovcisrst a Private Message   Add ovcisrst to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 5

No, ono moc moznosti zase az tak neni .. je o tom hafo informaci jinde, jde o to, najit rozpostedlo, ktere se vypari idealne zcela beze zbytku a zaroven to nebude extremne vybusne pri vyparovani.

Takze treba takovy ether je fajn, ale prace s nim uz je docela vo usta. Dostupny je lih, bohuzel ten v pharma kvalite je zase hoodne drahy. Staci i potravinarsky velejemny, ale ten zase jen tak asi nekoupite.
Plus spiritus docela dost rozpousti i chlorofyl, coz neni zadouci.

Takze ja se take priklanim na stranu lekarskeho benzinu. Je hodne cisty, prakticky bezzbytkovy vypar, ta desetilitrovka v plechu stoji i s doporavou do tisice korun a staci na docela dost materialu.
Prace s nim je, samozrejme relativne, bezpecna. Pokud se odpar provede napriklad ve venkovnim prostoru v ryzovaru, opravdu by nemelo nic nikde zahoret, je to odzkousene nejen mnou, ale hodne dalsimi lidmi :]

Vyssi divci je treba pouziti Soxhletova extraktoru, ale na zacatek bych si tim osobne zivot nekomplikoval.

Old Post 25-10-2017 v 20:21 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr55
Nový Člen

Karma uživatele petr55 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 6

Ahoj,
já jsem po dlouhém rozmýšlení zvolil Chloroform. Asi jediné nehořlavé rozpouštědlo. V p.a. čistotě (pro analýzy). Sice rozpouští dost chlorofilu, (asi nejměně chlorofilu rozpouští benzín), ale dal jsem přednost bezpečí.
Je vhodné použít Soxhletův extraktor a hlavně nezapomenout vložit skleněné kuličky do baňky s rozpouštědlem, protože při dosažení určité hustoty kapaliny, bublinky při vření neodcházejí postupně, ale nahromadí se u dna a potom vystřelí

Naposledy upravil petr55 29-10-2017 v 23:12 PM

Old Post 29-10-2017 v 09:34 AM
petr55 je offline   Profil uživatele petr55   Find more posts by petr55   Foto galerie člena petr55   Click here to Send petr55 a Private Message   Add petr55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bernard
Nový Člen

Karma uživatele Bernard - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 7

no každopádně díky za názory, je pravda s tou výbušností různých rozpouštědel,v tom je asi ten benzín dobrou volbou.
Ještě váhám jestli to dělat v rýžovaru, nebo ve vodní lázni (ve skleněné baňce...). Co jsem koukal na videa,tak to dělají v rýžovaru a pak přelévají do kastrůlku a dodělávají,ale to mi příjde malinko ztrátový přelejvat to sem a tam. Napadlo mě ještě až se to dodělá v rýžovaru,tak vyjmout nádobu z něj a v ní to dodělávat na el. plotýnce, ale nejsem si jistý jestli to ta náboda snese (ale měla by snad).

Old Post 07-11-2017 v 19:46 PM
Bernard je offline   Profil uživatele Bernard   Find more posts by Bernard   Foto galerie člena Bernard   Click here to Send Bernard a Private Message   Add Bernard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:37 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9611100 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív