Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Pomoc pro určení parazita, foto
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Drtiplecko
Nový Člen

Karma uživatele Drtiplecko - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 3  

Pomoc pro určení parazita, foto Příspěvek č. 1

Zdravím všechny příznivce zeleného kouře pěstuji třetím rokem a dnes jsem si všiml parazita v kytce, s kterým nemám zatím žádné zkušenosti. Googlil jsem přes grower a na nic podobného jsem nenarazil.

Dnes když jsem se ráno šel podívat jak se kytky vyspaly, tak jsem si všiml, že sem tam na sobě mají černou tečku z boku na palici, většinou pod tím bodem kde roste větvička, z které čouhá jakoby malý černý kopeček, když jsem ten kopeček seškrábl všiml jsem si, že je tam díra. Přirovnal bych to vzhledově jako když najdete hlinu na zahradě po krtkovi. Také jsem to viděl ve dvou nebo třech šiškách, viděl jsem jakoby byly nahnědlé, myslel jsem že je to plísen, ale byla tam housenka když jsem je rozdělal.

Mám vzorek Jack Herrer outdoor, momentálně přepl do květu.
Dvě kytky vedle sebe jedna je postižená více ( je větší cca 2,5m) i více ji žloutnou listy a celkové zbarvení je světlejší) mají stejné podmínky obě dvě.
Hnojil jsem alga grow a teď mám domácí hnojku zkvašenou a k tomu dávám od Plagronu PK 13-14. Půda před sazením z kompostu, kokosák a zakořeňovací substrát.
Zalívám dešťovkou.
Půda nebyla dlouho využívána, rostou vedle toho rajčata.

Můžete mi prosím poradit nebo aspoň definovat co je to za parazita, případně jak se proti němu chránit?

https://i.imgur.com/zHkzZcg.jpg
https://i.imgur.com/iVRxLbI.jpg
https://i.imgur.com/JEknnCa.jpg
https://i.imgur.com/XVikXmn.jpg

Old Post 05-09-2017 v 14:32 PM
Drtiplecko je offline   Profil uživatele Drtiplecko   Find more posts by Drtiplecko   Foto galerie člena Drtiplecko   Click here to Send Drtiplecko a Private Message   Add Drtiplecko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 2

Zdravím
Je to některý z krytonosců nebo dřepčíků.Je na ně několik druhů postřiků na netu najdeš,všechno chemky.
Problém je v tom že zlikviduje hlavně dospělce kteří kladou.....Na ty červi ve stonku(jejich potomky) už tak účiný nejsou.Vem si malej ostrej nůž nebo žiletku.Pořádně to prohlídni.Můžou tam lozit i přes paličky její vrcholek je pak tokovej šedej-hnědej.A taky to místo odkud vyrůstá list ze stonku tam taky vrtaj.To místo nařízni červa vyndej a zab ho!!Až to celý projdeš pak pořádně postříkej ať je to úplně mokrý.Následující dny to kontroluj jestli si nějaký to místo nepřehlídl,což je dost možný.A modli se tyhle červi sou s...ě.
Taky by nebylo na škodu ty díry a rozřízlí místa potřít štěpařským voskem nebo tak.....Jinak ti hrozí že se ti tam dostane různej bordel,vlhko atd. a hrozí plíseň.Přeju úspěšnej boj.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 05-09-2017 v 15:34 PM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drtiplecko
Nový Člen

Karma uživatele Drtiplecko - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od bruno.kudrna
Zdravím
Je to některý z krytonosců nebo dřepčíků.Je na ně několik druhů postřiků na netu najdeš,všechno chemky.
Problém je v tom že zlikviduje hlavně dospělce kteří kladou.....Na ty červi ve stonku(jejich potomky) už tak účiný nejsou.Vem si malej ostrej nůž nebo žiletku.Pořádně to prohlídni.Můžou tam lozit i přes paličky její vrcholek je pak tokovej šedej-hnědej.A taky to místo odkud vyrůstá list ze stonku tam taky vrtaj.To místo nařízni červa vyndej a zab ho!!Až to celý projdeš pak pořádně postříkej ať je to úplně mokrý.Následující dny to kontroluj jestli si nějaký to místo nepřehlídl,což je dost možný.A modli se tyhle červi sou s...ě.
Taky by nebylo na škodu ty díry a rozřízlí místa potřít štěpařským voskem nebo tak.....Jinak ti hrozí že se ti tam dostane různej bordel,vlhko atd. a hrozí plíseň.Přeju úspěšnej boj.
Zdárek


Díky, provedu

Old Post 05-09-2017 v 17:04 PM
Drtiplecko je offline   Profil uživatele Drtiplecko   Find more posts by Drtiplecko   Foto galerie člena Drtiplecko   Click here to Send Drtiplecko a Private Message   Add Drtiplecko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaskes
Stálý Člen

Karma uživatele jaskes - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 4

Myslím, že by to mohla být píďalka.

Naposledy upravil jaskes 30-09-2017 v 14:48 PM

Old Post 30-09-2017 v 14:15 PM
jaskes je offline   Profil uživatele jaskes   Find more posts by jaskes   Foto galerie člena jaskes   Click here to Send jaskes a Private Message   Add jaskes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:52 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7594430 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív