Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Panická porucha - léčba s pomocí CBD - vlastní zkušenost !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Zdraví Panická porucha - léčba s pomocí CBD - vlastní zkušenost !!! Příspěvek č. 1

Zdravím Vás přátelé. Rád bych Vám zde popsal můj příběh. Před 3mi lety jsem dostal svůj první panický záchvat(brnění prstů, svírání hrdla, třes a přesvědčení, že umírám). Za první půlrok mě několikrát odvezla záchranka do nemocnice a vůbec si nevěděla rady. Půl rok mě zkoumali vrchem spodem, zda-li něco němám. A výsledek? Panická porucha - panické ataky.

Nejprve mi psychiatrička předepsala Trittico (SARI Antidepresiva) a že mi pomohou. Výsledek byl takový, že i po půl roce braní jsem měl panické ataky vesele dál a ještě k tomu jsem se cítil divně. Po vysazení se mi udělalo lépe - už jsem to byl konečně já. Jen panické ataky prostě jednou za čas ( 1x 14dní) přicházely - někdy slabší a někdy silnější. Každou ataku jsem zvládl s pomocí Diazepamu (beru 1/4 prášku, takže spíše placebo).

Brouzdal jsem po netu a četl různé lékařské studie o panické poruše. Zarazila mě jedna, kde se psalo, že antidepresiva, které se všem předepisují jsou stále v podstatě experimentem protože přesné účinky a mechanizmus léčby ještě není dopodrobna znám. Další studie byla zaměřena na léčbu s pomocí CBD oleje a odrůd s minimálním množstvím THC a vysokým CBD. Zjistilo se, že odrůdy s obsahem THC mohou s velkým rizikem panickou úzkost vyvolat! TAKŽE NEPLÉST S KLASICKOU ZHULOVACÍ GANJOU !!!
Řekl jsem to celé svému psychiatrovi (starší pán přes 60 let), že jsem další antidepresiva ani brát nezačal protože jim nevěřím a rád bych vyzkoušel experimentální léčbu. Už jsem čekal, že mě seřve ale to se nestalo. Řekl, že s tím nemá problém a že pokud by se mi cokoliv zhoršilo tak můžu kdykoliv přijít.

Objednal jsem CBD kapky 5% 10ml a začal každý den před spaním kapat pod jazyk - nejprve jednu kapičku a po měsící jsem byl na 3 kapičkách a u těch jsem dodnes (5 měsíců). V prvé řadě jsem tomu moc nevěřil - jen se mi lépe spalo a nemíval jsem migrény. A pak po 6 týdnech dostal záchvat - udivilo mě ale, že je jiný - mnohem slabší než jsem míval. Trval cca 20 minut ale potom jsem šel ven na procházku a celé to odeznělo. A bez chemie! Neuvěřitelné, náhoda řekl jsem si. Ještě jsem si udělal čaj z vlastního konopí (technika, THC bych nepokoušel) a teda v kombinaci s kapičkami TOP ! Měl jsem za 5 měsíců asi 2 záchvaty. Jeden naprosto bez chemie a jeden se čtvrtkou diazepamu.

Asi na tom něco bude protože po čaji se cítím velice klidný. Diazepam mám už pouze jako berličky, kdyby bylo nejhůře.

Kdysi před 10 lety jsem občas hulil a pěstoval a nyní se k pěstování vrátím, abych mohl žít kvalitnější život - jaká ironie! Jen budu pěstovat pouze speciální odrůdy s minimálním THC a maximálním CBD !!!

Vaše zkušenost ??

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 25-08-2017 v 13:23 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 2




Rád bych zkusil TOP model určený přímo pro léčbu panické poruchy - CBD Therapy od banky CBD Crew. https://cbdcrew.org/varieties/cbd-therapy/

Dále klasickou techniku FINOLA Cannabis Sativa - což by mělo být to samé jako to, co nakupuji za drahé peníze v obchodě. 40g za 150 Kč

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 25-08-2017 v 13:48 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 3

Já jsem teď si domluvil z farmy od Jihlavy 2kg sušených palic odrůd Fedora a Finola za celkem pěkných 650kč/kg. Takových plantáží s technickým konopí je po republice vícero, stačí se sněmi domluvit a jistě ti nějaké kilo sušených palic technického konopí prodají

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 25-08-2017 v 14:14 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 4

Technika jistě není špatná volba, ale zdaleka né ta nejlepší. Rád bych se více zaměřil na odrůdy přímo na tento problém určené. Hodnoty prospěšných látek budou lépe seřízené, než u techniky. Předpokládám, že bude CBD Crew Therapy silnější Pokud né, vyzkouším další model.

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 16-09-2017 v 10:48 AM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 5

Therapy je chuťově docela nechutný. Já pojedu brzo tento strain: https://mmgenetics.eu/en/product/candida-cd-1/

Old Post 19-09-2017 v 10:02 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrayPepa
Stálý Člen

Karma uživatele GrayPepa - 5% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 6

Bohužel panickou poruchu mám taky. Tritico beru jen 1/3 na spaní, pač jsem se pořád budil a nespal. To pomohlo. Pokud dostanu paniku, tak mám Rivotril, ten jako jediný zabere, ale snažím se ho užívat co nejméně. Na chemii nejsem, ale někdy prostě není zbytí. Jinak na sklidnění mohu doporučit Šišák bajkalský, udělat si z něho čaj, opravdu to zabírá, ale kdo ho začne užívat pravidelně, tak chvilku trvá, než se dostaví výsledky, koupit se dá normálně v lékarně nebo v prodejně bylinek, sušená nať.

Jinak se ale chci zeptat, má někdo jiné doporučení, jak tohle léčit?

Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim

Old Post 18-03-2018 v 15:23 PM
GrayPepa je offline   Profil uživatele GrayPepa   Find more posts by GrayPepa   Foto galerie člena GrayPepa   Click here to Send GrayPepa a Private Message   Add GrayPepa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 7

Mám Tip, který mi 100% zabral. V listopadu minulého roku jsem začal každý den dle návodu užívat Třezalku P47 na doporučení známého z Rakouska, kde se třezalka užívá častěji než antidepresiva na naše problémy. Zpočátku jsem tomu nevěřil. A asi cca po 5 dnech jsem cítil jako kdyby ze mě veškeré napětí opadlo. Dodnes od té doby ani jedna (klepu) ataka a je mi skvěle. Jen je velice důležité: TŘEZALKA SE NESMÍ ÚŽÍVAT SPOLEČNĚ S JAKÝMKOLIV ANTIDEPRESIVEM!!! Takže až vysadíš Trittico tak za 3 týdny začni s třezalkou a máš po problému.

Samozřejmě k tomu doporučuji vhodnou psychoterapii nebo psychologa se kterým vše rozebereš.

Přeji hodně štěstí

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 20-03-2018 v 11:24 AM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marcusant
Stálý Člen

Karma uživatele marcusant - 83% PěstitelskáKarma uživatele marcusant - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 8

CBD fajn, třezalka tečkovaná taky fajn (jen bacha na sluníčko a spoustu potravin), ale jedná se spíš o antidepresivum IMAO. Jak naznačil SubFokus, nejlepší je jít po příčinách, tady řešit to pomocí psychoterapie, ale ne KBT typu. Typickým důvodem k panickým atakám bývá potlačená úzkost, která je překlopeným vztekem resp. agresivním afektem. Je to typický důsledek patologické neagresivity, častého prvku chování mužů moderní doby. Je přirozené být přiměřeně agresivní, není to selhání, není to slabost, jak často argumentují manipulátorky opačného pohlaví.

Modlitba bastlíře:
"Svatý Scurvile, patrone náš nemohoucí, dej, ať to nepraskne."

Reportáž z výpravy hvězdoletu „Viva la evolución“

Old Post 20-03-2018 v 14:12 PM
marcusant je offline   Profil uživatele marcusant   Find more posts by marcusant   Foto galerie člena marcusant   Click here to Send marcusant a Private Message   Add marcusant to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrayPepa
Stálý Člen

Karma uživatele GrayPepa - 5% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 9

SubFocus díky za typ ;-) Jen se zeptám, to je ve formě kapek ...? Jinak s tím Tritticem bude možná problém, já beru 1/3 tabletky někdy na spaní, co by to udělalo, když bych to někdy skombinoval?

marcusant: vyzkoušel jsem už 3 psychiatry a totálně k ničemu, jen předepisují léky. Já tu ataku mám, když např. slyším řvát rádio někde venku v mé blízkosti. Nevím proč, ale strašně mně to vadí. Byl jsem na vyšetření se sluchem a zjistili, že mám abnormálně vyvinutý sluch a slyším i věci, co by normální osoba neslyšela. chjo

Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim

Old Post 22-03-2018 v 12:15 PM
GrayPepa je offline   Profil uživatele GrayPepa   Find more posts by GrayPepa   Foto galerie člena GrayPepa   Click here to Send GrayPepa a Private Message   Add GrayPepa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marcusant
Stálý Člen

Karma uživatele marcusant - 83% PěstitelskáKarma uživatele marcusant - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 10

to GrayPepa: Psychiatr nemusí být a obvykle ani není psychoterapeut. Psychiatr je doktor, co předepisuje prášky, indikuje léčku či hospitalizaci. Psychoterapeut je nejčastěji humanitního vzdělání (psycholog, pedagog) a má výcvik v psychoterapii (500 hodin). S ním, pokud to umí, lze dojít k příčinám tvého stavu a dosáhnout úlevy.

Modlitba bastlíře:
"Svatý Scurvile, patrone náš nemohoucí, dej, ať to nepraskne."

Reportáž z výpravy hvězdoletu „Viva la evolución“

Old Post 22-03-2018 v 12:49 PM
marcusant je offline   Profil uživatele marcusant   Find more posts by marcusant   Foto galerie člena marcusant   Click here to Send marcusant a Private Message   Add marcusant to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrayPepa
Stálý Člen

Karma uživatele GrayPepa - 5% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 11

marcusant: U psychologa jsem byl taky, myslím že u dvou dokonce. Výsledek jako u psychiatrů ... :-/ Ty nějakého dobrého neznáš tady na tohle?

Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim

Old Post 22-03-2018 v 14:36 PM
GrayPepa je offline   Profil uživatele GrayPepa   Find more posts by GrayPepa   Foto galerie člena GrayPepa   Click here to Send GrayPepa a Private Message   Add GrayPepa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 12

GrayPepa - si užívateľ trávy? Ako ju konzumuješ? Myslím, že na tieto problémy má priamo vplyv konzumácia materiálov s vysokým obsahom THC v nevhodnej forme.
Je nutná v našom chápaní a našich končinách istá zmena pohľadu na cannabis vo forme určenej na liečbu a diametrálne ju odlíšiť od rekreačného, či príležitostného užívania.

Trezalku a Trittico nie je vhodné kombinovať. Taktiež jej kombinácia s inými psychochemkami nemusí byť vhodná.
S kombináciou trávy a Trittica nemám dobré skúsenosti - vyvolalo to práve panickú príhodu po nekontrolovateľnom užití z bonga. Ten zážitok bol tak silný, že to odradilo od ďalších experimentov s trávou na niekoľko rokov.
Psychiater naordinuje celkovo "liečbu" psychofarmakami, ktoré môžu, ale nemusia pomôcť. Prinajmenšom skušobne naordinuje niekoľko liečiv a kombinácii so striedavým účinkom.
To Trittico berieš nejak "divne" ,ak ho berieš iba "niekedy"na spanie. Trittico sa berie denne na noc pred spaním a jeho účinok sa vyvinie až po niekoľkých dňoch. Jeho nasadenie do plnej medikovanej dávky, ktorá prináša želaný efekt by malo byť postupné. Taktiež aj jeho vysadenie by malo byť postupne. Nepravideľné úžívanie "niekedy" je prinajmenšom nevhodné.
Pri určitých diagnózach sa predpisuje slabšia dávka na deň, ale takáto denná dávka spôsobuje nepozornosť a malátnosť pri denných aktivitách.
http://www.pribalovy-letak.cz/611-trittico-ac-150

Naposledy upravil odo 23-03-2018 v 08:56 AM

Old Post 23-03-2018 v 08:29 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrayPepa
Stálý Člen

Karma uživatele GrayPepa - 5% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 13

odo: Ani moc ne, jestli si ho vezmu 4x do roka, tak to je hodně. Nejsem totiž moc na kouření a konopné máslo na sušenky jsem zkusil jednou a byla to fakt síla :-D

Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim

Old Post 23-03-2018 v 17:39 PM
GrayPepa je offline   Profil uživatele GrayPepa   Find more posts by GrayPepa   Foto galerie člena GrayPepa   Click here to Send GrayPepa a Private Message   Add GrayPepa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrayPepa
Stálý Člen

Karma uživatele GrayPepa - 5% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 14

Ahoj lidi, nějaké další zkušenosti ohledně této věci? Já jsem momentálně na Rivotrilu, to je jediné, co mně zabírá :-(

Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim

Old Post 15-07-2019 v 21:05 PM
GrayPepa je offline   Profil uživatele GrayPepa   Find more posts by GrayPepa   Foto galerie člena GrayPepa   Click here to Send GrayPepa a Private Message   Add GrayPepa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 15

Skús pravidelné ranné užívanie CBD extraktu v kokose npr Dinamed, hneď po zobudeni na lačno tobolku s cca 10 kvapkami /10 g sušiny na 100 g kokosu - varené cca 3 hod/ Doporučujem potom ešte 1-2 tobolky večer cca 1-2 hod pred spaním.

Old Post 16-07-2019 v 08:35 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:06 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0267050 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív