Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Kolik LED W (co Real žerou) na m2
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Obelixsk.cz
Stálý Člen

Karma uživatele Obelixsk.cz - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 83 

Příspěvek č. 17

Co jsem tak počítal LEDky na mou skříň by vyšly na 12000 aby se to vyrovnalo HPS. Spotreba El. Energie je prakticky stejná jako na HPS. Tím se ztrácí jedna z obrovských výhod LED a to úspora El. Energie. Druhá výhoda je ze při masivním pasivním chlazení není třeba tolik větrat v boxu, tím se ušetří nějaké ty DB na ventaku.

Ale rozhodně na růst svůj smysl mají, pac stejně kyti nepotřebuji tolik světla. Takže tam se uspořit dá. Než jed sodikovky 18 hod denně. Úspora bude slušná.

Ale květ rozhodně HPS. Co jsem se dočetl. Ideálně 100tis lm na 1m2. Takže u mě by to měla být 400W ale dám tam 250W plus Mars Hydro 96W a uvidíme co to udělá :-)

Obelix

Old Post 28-05-2017 v 19:20 PM
Obelixsk.cz je offline   Profil uživatele Obelixsk.cz   Find more posts by Obelixsk.cz   Foto galerie člena Obelixsk.cz   Click here to Send Obelixsk.cz a Private Message   Add Obelixsk.cz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 18

L1st3r,dělám to,protože mě to baví.Ty jsi asi jak já a chceš taky ukázat co dokážeš vymačknout s HPS600W(sleduji tvuj theatr).
Je to drahý koníček,ale každá sranda něco stojí.
Vem si,že by to nikdo nezkusil.Tak by jsme sledovali zahraniční fora a vedli by jsme diskuzi o světlech jen v teoretické rovině.
Já si myslím ,že tady na groweru je už dost lidí co jedou pod novými COB čipy a téměř všichni jsou s těma ledkami spokojeni.
Někdo tady psal,že všechny novinky jsou se zahraničí,ale pokud vidíš i tady kluci jedou pěkné bomby a co čtu zahraniční fora ,tak nikde není tolik groweru co jedou pod novými COB a nejlepší na tom je ,že vcelku úspěšně.
Dokonce kolega s Kalifornie mi napsal,že jsme borci na tak malý stát a že grower.cz sleduje.I když se sem tam najde nějaký ten hlupák,co sem napíše nějaký ten husarský kousek,tak pořád si myslím,že to tady jede na mezinárodní úrovni a je tady i Alesh,co to dokáže vysvětlit po technické stránce.
Já jsem jen tester co se snaží veškeré poznatky přenést do praxe a rád poradím co jsme za ty roky nasbíral co jedu pod LED.
Někde jsem četl,že do 3 let dosáhnou s LED technologii maximum co nám dovolují fizikální vlastnosti a to podle některých vědců má být až 300lm/watt.
U HPS už se nejde nikam posunout(fizikální vlastnosti moderních HPS jsou na max).
Kdyby člověk neobjevoval nové věci,tak ještě dnes svítime na ulicích plynem a budeme si lhát jaké to má výhody oproti el.energii.
Ten kdo chce na tom zarobit,tak si koupí 20 HPS,pronájme velký sklep a elektřinu bude odebírat na černo.Udělá 10 kilo a má vyděláno.
Ale nám přeci jde o ten pocit (jak to roste,jak se těšíš na své kytky a pak jak si to dáš do plic) a né udělat kila hulení neválne kvality a mít strach večer usínat stím,že ráno ti bude klepat na dveře URNA(sory URNA neklepe).
Pokud to bereš tak ,že chceš na tom zarobit ,tak je jasné,že s panelem co má spotřebu 250W neuděláš 700g(vlastně jeden člen tady byl Martin666 dokázal udělat s 10w ledkou 100g).
Jestli na tom budu chtít zarobit,tak si postavím světlo LED co má spotřebu 600w a pod tím udělam 1000g.
Ten kdo pěstuje pro radost,tak mu stačí 200-250g a má klid.Ma co hulit a světlo mu vydrží 15 let.

Old Post 28-05-2017 v 19:35 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Obelixsk.cz
Stálý Člen

Karma uživatele Obelixsk.cz - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 83 

Příspěvek č. 19

To jsi napsal moc hezky. Taky jsem se rozhodnul pěstovat hlavně pro sebe a trošku k pro kámoše.

Další kyti budou ciste na LED, teď jsem lehce podcenil náklady. :-)

Obelix

Old Post 28-05-2017 v 19:40 PM
Obelixsk.cz je offline   Profil uživatele Obelixsk.cz   Find more posts by Obelixsk.cz   Foto galerie člena Obelixsk.cz   Click here to Send Obelixsk.cz a Private Message   Add Obelixsk.cz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 20

I hps se zdokonaluje, ale neni to vsechno jen v pomeru lm/W . To je podle me ten mene podstatnej udaj u svetla. Kdyz ma hps o rady min lumen na watt ,proc je porad tak efektivni. Je treba se na to podivat z jinyho hlediska a zkusit vytriskat maximum z gavity ,nebo lumatek DE 400v setupem.
Chce to test nekoho kdo ma zmaklou jednu odrudu , poatavi ji pod 600w gavitu a pod cca 400w panel.
Tohle je treba muj plan budoucnosti. .
At to.roste panove

Old Post 28-05-2017 v 20:54 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 21

Já nepestuji jen na kvantitu, ale je to určité měřítko. Tak jak se tu ledkari stále ohani ucinnosti. To kolik je možné pod různýma svetlama udělat je pro 90% groweru podstatne, stejně tak je jasné ze 90% lidi co pěstuje, nepestuje jen pro sebe, proto me celkem bavej tady ty věty typu, ze je me jedno kolik toho udelam , je to jen pro me, pro kamarady, pro radost a ti co to prodavaj jsou spiny. Jen zanedbatelná část jede mikropesty a nebo to zpracovává na masti a výtažky. A ještě menší část je schopna co vypěstuje zhulit. Kde je poptavka , musí byt nabídka a proto bych nikdy nikoho neodsuzoval za prodej. Kvalita je na prvním místě a jde ruku v ruce s kvantitou.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 28-05-2017 v 23:11 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 22

L1st3r : " Z medicinskeho hlediska na tom bude lépe, protože údajně se tvoří v konopí latky , které pod hpskou ne." -
- môžeš uviesť nejaký bližší zdroj na toto tvrdenie? Docela ma to zaujíma, nakoľko sa nezaujímam o "hulivo" , ale o medicinu!

Bitir:"Chce to test nekoho kdo ma zmaklou jednu odrudu , poatavi ji pod 600w gavitu a pod cca 400w panel."
....presne! Keď sa niekto zameria na 1 konkrétny model, ktorý už pestil a má s ním skúsenosti, tak sa na výsledku dá perfektne zamakať, či pod LED, alebo HPS.

Naposledy upravil odo 29-05-2017 v 07:04 AM

Old Post 29-05-2017 v 06:51 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 23

L1st3r,no nevím jestli 90% tady na groweru pěstuje pro to aby zbohatnul.
Je tady hodně kluku co to dělá na mastičky a na to aby bylo co do plic.
Jak již jsem psal,ten kdo to dělá na obchod tak zaprvé tady nebude zveřejňovat pěsty a za druhé je tady dost kluků právě co jede pod LED a ti to určitě nedělají pro kšeft.Se světlem co má spotřebu 250W moc velké zázraky neuděláš a pokud máš spotřebu 2-3 g na den,tak ti to tak stačí právě na jeden pěst.
Je jasné,že když jdeš na pivko a sedíš s klukama,tak jim dáš něco a oni ti třeba koupí pivko.Aspoň u mě to tak je.
A tím pádem nepodporuji dealery co s tím kšeftujou a prodávjí g za 200kč.

Old Post 29-05-2017 v 07:50 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 24

Listr , s tim nesouhlasim , ja to pestuju hlavne kvuli matce a lidem se stejnou nemoci a ver ci ne , na vyrobu fenixovych slz ,masti a vytazku je toho potreba docela dost , u mati je davka na 3 mesice = jedno kolo v boxu 120x120 .
Abych pokryl potrebu na rok, musim jet povedej pest 2x do roka pod 2x 600w . Do toho si sem tam zahulim , kamaradi taky kouri a v kombinaci se svoji matecni rostlinou jsem sobestacnej a nemusim na nikoho spolehat i kdyz to vypada ze strasne prodavam a jedu "velkej stan" jediny na cem bych rad "zbohatnul " je ze obcas nekomu otocim par rizku aby se mi pokryly naklady aspon na matkarnu.
Good luck ,at to roste.

Old Post 29-05-2017 v 08:50 AM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 25

Zrovna proti vám dvěma to mířený nebylo . Reagoval jsem na to co jsem v průběhu pročítání narazil na groweru.
Odo: už nevím, kde jsem to četl, možná někde ve vlákně s ledkama. Možná jsem to napsal blbě, jde o látky, které se tvoří pod led ve větší míře. Když na to narazím tak ti pošlu odkaz.
Jinak omlouvám se jestli jsem se někoho dotkl.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 29-05-2017 v 11:47 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 26

Ja sem to ani tak nebral , jen si nemyslim ze by bylo moudry kdyby nekdo kseftoval s matrosem z velkyho stanu aby tady delal nejakej thread, podle me takovym lidem je to u prdele , delaji si svoje gramy a nepotrebuji se s necim chlubit. Pokud se chcou zdokonalit a nejsou vylozene idioti, tak si nemusi ani zakladat profil aby se necemu priucili.
Tot muj nazor , beru to tak ze kdybych mel prodavat ,tak se snazim byt co nejmin vyditelnej a na internet bych asi ani nelezl co se tyce konopi, natoz abych tady delal thread .

Old Post 29-05-2017 v 15:08 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CigBig
Stálý Člen

Karma uživatele CigBig - 88% PěstitelskáKarma uživatele CigBig - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 121  

Příspěvek č. 27

Odo, L1st3t: taky sem to nekde vydil, nekde na youtubku.....

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=77954

Old Post 29-05-2017 v 15:54 PM
CigBig je offline   Profil uživatele CigBig   Find more posts by CigBig   Foto galerie člena CigBig   Click here to Send CigBig a Private Message   Add CigBig to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CigBig
Stálý Člen

Karma uživatele CigBig - 88% PěstitelskáKarma uživatele CigBig - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 121  

Příspěvek č. 28

Tak tady se muzete mrknout samy... :
https://www.youtube.com/watch?v=YrUDJA00soI

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=77954

Old Post 29-05-2017 v 15:57 PM
CigBig je offline   Profil uživatele CigBig   Find more posts by CigBig   Foto galerie člena CigBig   Click here to Send CigBig a Private Message   Add CigBig to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Obelixsk.cz
Stálý Člen

Karma uživatele Obelixsk.cz - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 83 

Příspěvek č. 29

Zdar,

Chtěl bych se zeptat co si myslite o tomto ?

https://www.aliexpress.com/store/pr...0608.0.0.D6uSTs

Technické parametry.
Certification: UL,PSE,FCC,RoHS,EMC
Model Number: CF-600W
Width: 30cm
Power Source: AC
Features: Cob LED grow light
Body Material: Stainless Steel
Light Source: LED Bulbs
Warranty: 2years
Is Dimmable: No
Voltage: 85-265V
Length: 30cm
Power: 600W
LED (Qty): 4pcs *150W
Wall draw power: 210W
Input Voltage: 120Vac/240VAC
Frequency: 50Hz/60Hz
Led factory: by Bridgelux
Wavelength: 380~780nm
Flux Lm: 38650lm
Par Value at/200: 2350Umol

Obelix

Old Post 31-05-2017 v 17:38 PM
Obelixsk.cz je offline   Profil uživatele Obelixsk.cz   Find more posts by Obelixsk.cz   Foto galerie člena Obelixsk.cz   Click here to Send Obelixsk.cz a Private Message   Add Obelixsk.cz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 30

Tady je jasný příklad,jak výrobci hážou jednotkama .
Pul metru nad kytkama 5.425 umol.
Naprostý nesmysl!! A čip o tom se ani nemá cenu zmiňovat.
Obelikxsk,kup to a uvidíš sám.

Old Post 31-05-2017 v 18:00 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Obelixsk.cz
Stálý Člen

Karma uživatele Obelixsk.cz - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 83 

Příspěvek č. 31

Chip je od Bridgelux COB, tak neví jestli je to fake nebo Real :-) zvažuji na druhé kolo. Teď bude sodík 250W plus Mars abych měl porovnání. Druhé kolo bych chtěl čiste LED

Obelix

Old Post 31-05-2017 v 18:59 PM
Obelixsk.cz je offline   Profil uživatele Obelixsk.cz   Find more posts by Obelixsk.cz   Foto galerie člena Obelixsk.cz   Click here to Send Obelixsk.cz a Private Message   Add Obelixsk.cz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marcusant
Stálý Člen

Karma uživatele marcusant - 83% PěstitelskáKarma uživatele marcusant - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 101  

Nápad aliexpress cob Příspěvek č. 32

Vypadá to spíš na fake. Vyfocené čipy nejsou Vero a za tu cenu to snad ani postavit nejde. Přibližně podle udávaných parametrů s účinností někde na 150lm/W a při celkové svítivosti cca 40000lm.
4x optika LEDIL á 320 kč/ ks --------------------------1280
4x čip Vero 29 BXRC-27E10K0-D-73 á 700 kč/ks ---- 2800
4x chladič ARCTIC Alpine 64 Plus á 210 kč/ks --------- 840
2x driver Mean well 150-1750 á 850 kč/ks ---------- 1700
plech, zavěšení, dráty, svorky, teplovodná, pasta
šroubky, vrtáček atd dle vkusu a vybavení dílny ------ 300
----------------------------------------------------------6920
DPH -----------------------------------------------------1453
celkem --------------------------------------------------8373

Ale mají to v moc pěkný krabičce.

PS: kdyby měl někdo čipy BXRC-27E10K0-C-73, dala by se ještě poladit ta účinnost. Kdyby někdo věděl, jak/kde je rozumně koupit, rád se přidám.

Naposledy upravil marcusant 08-06-2017 v 22:22 PM

Old Post 03-06-2017 v 10:28 AM
marcusant je offline   Profil uživatele marcusant   Find more posts by marcusant   Foto galerie člena marcusant   Click here to Send marcusant a Private Message   Add marcusant to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0583870 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív