Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Subkultura v hydroponii
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Volba subkultury
Biofiltr a gh BM nebo subculture
Potvory od AN
Guard bud root stop
Subculture bez biofiltru
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 17

Tezko to nekdo bude primo vedet, jen ti nekdo pravdepodobne naise nazor co si mysli, bez vyzkouseni to asi nezjistis ale otazka je aby to nebyla moc draha zkouska.
Rozhodnuti nakonec bude stejne jen na tobe.
Pral bych ti aby se ti ozval nekdo kdo to presne takhle uz nekdo jel pred tebou , tak jak to chces udelat ty .
Kazdopadne drzim palce.

Jinak s tim preoxidem bych byl take velice opatrny je to antimikrobialni a oxidačni činidlo a oxidaci se preci nici mokroorganizmy a plisne,teda jesli se nepletu. Vzdyt tady na groweru se nekde pise ze tim desinfikuji prave boxy po petu.
Radsi si to poradne zjisti nez tam neco das.

Old Post 24-04-2017 v 11:30 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 18

Nevím, zkus se podívat na stránky výrobce. Třeba JidB nedoporučujou peroxid používat, nehledě na to, že já jedu kokos s trichodermou, takže peroxid ani náhodou. Mám za to, že to s níčím živým kombinovat nepůjde, používá se postřik peroxidem i na škůdce a plísně, ale nevím v jakým poměru.

Old Post 24-04-2017 v 12:16 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 19

Ja se domnivam ze by i asi chemicka hnojiva mohly ublizit jak potrebnym plisnim tak hodnym bakteriim.
Ale pres bakterie a vubec organiku je odbornik Metracek ,ten to bude vedet sicher, ten ma fakt prehled.
Skoda ze se jeste nevyjadril , vetsinou se ale k necemu vyjadruje az kdyz nekdo napise nejakou picovinu.

Old Post 24-04-2017 v 12:49 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 20

Jo, kdybych pouzil peroxid tak mi to zabije vsechno , nebo kdyz nasadim subculture ,tak mi to tam zas nepusti. Jde mi o to mit spise prevenci a proto zvazuju spis nad nejakou subculturou nez to resit chemicky.
Takze bud peroxid ,nebo subculture.

Verim ze kdyz je kvalitni voda ,zdravy kytky ,tak se plisni proste musis vyhnout. Nejvic mam strach z pythium nebo jak se to pise.
Verim ze dobre rozjeta subcultura prospiva kytkam nejen v tom ze ji brani proti plisni ,ale poskytuje ji i ziviny. Jsem zastance zdravy koreny= kvalitni kytka.
A koreny potrebuji nejaky potvory . Jeste zvazim jestli vubec hydro pojedu. Chci se ted spis zamerit na styl ala Metracek . Pokud budu mit kvalitni genetiku ,nechce se mi to davat do hydra

Old Post 24-04-2017 v 12:51 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyBoy
Stálý Člen

Karma uživatele LuckyBoy - 85% PěstitelskáKarma uživatele LuckyBoy - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 21

takže peroxid ve vodě oxiduje, tzn. že zničí vše živé! - základy chemie
a ten chlor obsahuje většina hnojiv a rostliny ho potřebují k životu..a v lázních nebo koupalištích je taková kocentrace chloru, že se divím, že se ještě nějaký dítě nepřiotrávilo při nalokání..alespoň o žádném takovém případu nevím..a poslední rejpanec : nevím, proč ma tohle téma název subkultura, když řešíte převážně chemii - peroxid...?
hawk
edit: a kvalitní hnoje by neměly nijak ublížit žádné subkultuře
ale má na to docela vliv teplota roztoku

Legalize It!

Old Post 24-04-2017 v 13:41 PM
LuckyBoy je offline   Profil uživatele LuckyBoy   Find more posts by LuckyBoy   Foto galerie člena LuckyBoy   Click here to Send LuckyBoy a Private Message   Add LuckyBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 22

Tys me nepochopil . Ja nadhodil ze v grow shopu mi porad tvrdi ze je lepsi pouzit peroxid nez subculturu. Hnojiva vim ze neublizi subkulture .
Jestli sis vsiml tak resim prospesny houby v roztoku a jehich udrzeni jako prevenci .
Pak sem nadhodil ten peroxid a ptam se kdo stim ma zkusenosti , peroxid vs subcultura a jeji ziveni, nebo udrzeni v roztoku a systemu.
Vim jak funguje peroxid ,takze pro upresneni ,nechci michat subculturu a peroxid, nebo mineral magic. Kdyz uz tak sem se ptal jestli peroxud neuskodi hnojivum od canny ,to ze canna neskodi mikroorganismum je mi jasny .

Jde mi o to co pouzit za subculturu ,popripade kdyz nezabere ,nebo se mi tam dostane plisem ,nasadim peroxid a dodam znovu subculturu.
A dal tu mam ten guard root stop . Udajne pri nalezu plisne se to tam naleje ,zlikviduje to plisen a nema ochranou lhutu , pro prevenci to tam asi muzu lit stale ,ale stoji pomalu 1000kc 250ml.
A ja si taky rejpnu , na nic z toho cos psal sem se neptal

Metracek mi prave rikal ze se tyto organismy proste v hydru na nicem neudrzi a ten filtr je asi obchodni tah nebo co. Nechci tady rozpoutat valku ze jeho tvrzeni je hloupost , jen pisu co sme si psali a ma to v podstate svoje opodstatneni. Mozna pry trichoderma herzanium se tam udrzi. Spolecne s houbama od AN .
A hodne lidi mi zas rika ze pokud to tak AN ma naplanovany ,tak to funguje a na ten biofiltr mi bylo od vice lidi receno ze je to blbost, kdyz se meni roztok, tak to neni potreba.
Edit ,teplota je 21 az 22°
Jeste me zajima dalsi vec, kdyz pouziju piranhu a tarantulu ktery sou v podstate i korenaky , musim pouzivat rhyzotonic ? Neni to na podobne bazi jen v tom rozdilu ze canna nema houby ?

Old Post 24-04-2017 v 14:02 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bulik
Stálý Člen

Karma uživatele bulik - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 23

U cannaboost pisou "Nepoužívejte v kombinaci s produkty obsahujícími hydrogen peroxid (H202)"
Ono celkove se peroxid muze pouzivat pouze v kombinaci s mineralnimi (umelymi) hnojivy, v pripade ze mas biomineralni tak to zlikviduje tu bio cast.

Old Post 24-04-2017 v 19:18 PM
bulik je offline   Profil uživatele bulik   Find more posts by bulik   Foto galerie člena bulik   Click here to Send bulik a Private Message   Add bulik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 24

Ou diky za radu. Ja mel za to ze to moc biomineral neni. To by me zajimalo ,jestli se u canny najde nejaky zradlo pro piranhu a tarantulu ,pokud to teda neni blaf od AN .
Opet sem se bavil s borcama v growshopu a piranhu a tarantulu doporucuji i jako zivinu pro koreny a podporu rustu . Melo by to jit kombinovat se vsema hnojkama.
Zatim to vypada na kombinaci piranha a tarantla spolecne s trichodermou od jidb, maj tam udajne hodne prospesnych bakterii a ma to 16milionu cehosi na gram ostatni trichodermy maj kolem 10 mil. Vyzkousim ,uvidim a dam nejakej up. Kdyby nekoho jeste neco napadlo tak at pise.

Old Post 24-04-2017 v 20:20 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyBoy
Stálý Člen

Karma uživatele LuckyBoy - 85% PěstitelskáKarma uživatele LuckyBoy - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 25

čau, nemyslel sem to nějak zle..takže abych ti tedy odpověděl..dal bych tam jen klasickou trichodermu+hnoje nic víc..s ostatním jako piranha a tarantula zkušenost nemám, dle mě zbytečně vyhozený peníze..zaleží na tobě, co tam dáš a jestli budeš experimentovat..jak se říká: méně je někdy více...ať se daří

Legalize It!

Old Post 29-04-2017 v 12:25 PM
LuckyBoy je offline   Profil uživatele LuckyBoy   Find more posts by LuckyBoy   Foto galerie člena LuckyBoy   Click here to Send LuckyBoy a Private Message   Add LuckyBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-10-2020 - tréning kytek v hydroponii - 0 odpovědí
04-05-2010 - Historie Hydroponie - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4069800 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív