Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Tajemství v 60x60x80cm podkrovní místnosti, autoflower a feminized seeds, 250W CFL,
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
ZeldaChmelda
Nový Člen

Karma uživatele ZeldaChmelda - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 11 

Tajemství v 60x60x80cm podkrovní místnosti, autoflower a feminized seeds, 250W CFL, Příspěvek č. 1

Takže můj 2. pořádnější indoor ze semínek. Konfigurace:


# Aktuálně:

* 3x White Dwarf od Buddha Seeds, autoflower
* předhnojený substrát Canna Terra Pro Plus
* Rockwollové kostky
* již 10 dní to roste

* Box 35x35x60cm umístěný v malé uzavřené podrkovní místnosti, větrané přes nezaizolované spáry ve střeše
* 50W Sodík
* 1x Skunk #11 od Dutch Passion
* Chlazení není zatím třeba, dá se to uchladit pasivně přiotevřením otvorů v boxu
* Zatím mám v záloze potrubní asynchronní ventilátor nějakých 180m3/h, až bude potřeba, dokoupím k němu za 350,- Triakový regulátor, protože bez regulace otáček dělá moc velký kravál


# Plánuji:

* Vytvoření pěstírny z oné malé podkrovní místnosti až kytky víc vyrostou, efektivní výška pro pěstování bude nějakých 80cm, má to tam strop zešikma, nejvyšší místo má 120cm.
* Pěstírnu budu budovat postupně, podle potřeby
* Už mám objednanou CFL Red 125W a další podle potřeby dokoupím až kytky víc vyrostou


# Proč autoflower?

Trochu z nezalosti, trochu ze zvědavosti. Podle seedbanky by měla mít celkovou kultivační dobu 65 dní včetně květu i růstu. Chtěl jsem mít co nejdříve matroš, protože 1. indoor s jedinou rostlinou v tom malém boxu byla bída, moc to nezhuluje (pokazil jsem to několika chybami). Navíc je zde možnost umístění těch kytek na balkón, až se oteplí.


# Proč jen jedno semínko Skunku?

* Protože než dozrajou ty autoflower, tak ten Skunk prodělá minimálně 2 měsíční růstovou fázi a chtěl bych z mít pečlivým zastřihováním a technikou SOG pořádně širokou kytku, která by vydala za několik. V momentě kdy přepnu na květ pro Skunk, tak budu mít pro ní k dispozici 45x45x100cm v-podstate-kvádr v oné podkrovní místnosti. (jak už jsem napsal, strop je tam zešikma, takže když chci delší podlahu, musím se uskromnit na výšce
* Až budu ten SKunk zastřihovat, můžu si z toho toho situačně udělat řízky. Myslel jsem, že to z feminizované kytky nejde, ale pročetl jsem si tu pár věci a jde to dobře, ikdyž na regulérní matkárnu se to nehodí kvůli riziku hermafroditů v dalších generacích


Proč CFL?

* Kvůli snížení teploty v pěstební místnosti a kvůi klidnějšímu spaní, že nic nezačne hořet.
* Mám slušnou šanci že nebudu muset řešit ventilaci
* Nezáludnost CFL, nemusím řešit předřadníky, jen to zašroubuju
* Kdybych už nepěstoval, tak ta CFL se dá pořád použít v domácnosti jako osvětlení
* Prostě se mi CFL tak nějak zkrátka líbí


# Co mám nedořešeno?

* Jak vyřešit zápach. Mám trochu obavy, že když bude vzduch cirkulovat přes střechu, tak se zápach z kytek rozšíří přes spáry v celém podkroví. Můžu to celé umístit do boxu, z kterého půjde vzuch přes pachový filtr, ale budu s tím mít potom více práce, jinak bych box nepotřeboval. Takže tohle se vyřeší situačně, až začné kytka vonět - pokud to půjde cítit v podkroví, hned začnu řešit improvizovaný podkrovní box z reflexních plachet které zavěsím a pachový filtr.
* Jak efektivní je pachový filtr
* Semtam uvažuju, jestli ještě nedokoupit 1 kytku jakožto řízek

Old Post 20-04-2017 v 17:54 PM
ZeldaChmelda je offline   Profil uživatele ZeldaChmelda   Find more posts by ZeldaChmelda   Foto galerie člena ZeldaChmelda   Click here to Send ZeldaChmelda a Private Message   Add ZeldaChmelda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 2

Zdravím

pokud chceš řešit ten zápach už teď, tak nemusíš mít ani box, stačí napasovat nějaký menší odtah, který bude hnát vzduch ven tudy, kudy chceš, a za to dát nějaký pachový filtr... Buď za 600 stovek koupit nějaký eko. Nebo prostě udělat, aktivní uhlí stojí pár korun

Každopádně nemusíš mít box, stačí nasměrovat odtah

Old Post 11-05-2017 v 10:50 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:36 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7529200 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív