Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Rady pro první hydroponický pěst
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
zhulbong
Stálý Člen

Karma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 362  

Hydroponie Rady pro první hydroponický pěst Příspěvek č. 1


Zdravím hydroponickou komunitu groweru

Po několika úspěšných kolech v hlíně o které jsem se tu na groweru podělil:První Pěst-Bubblegum; Druhý Pěst-Amnezia Haze;Třetí Pěst-Jack Herer; Čtvrtý Pěst-Critical Kusk and White Widow jsem se rozhodl zkusit hydro. Jelikož absolutně s hydrem nemám jakékoliv zkušenosti tak mám pár dotazů a hlavně za jakékoliv Vaše rady a informace navíc budu jedině rád

Takže něco o hydru: bude to bubbler 45l pro 5 rostlin(budou tam,ale jen 4kousky)
Vana: 45l zednický kalfast
Víko s košíčky: XPS deska(vlhku odolná,vyzkoušeno od kolegy který ma stejný systém ve stejně velkém boxu a funguje jak má. Fotka u příspěvku je právě použita od něj ) on mi to dává dohromady tímto to mu posílám velké díky
Čerpadlo:https://www.mall.cz/vzduchovani/hai...3ySiBoCwxLw_wcB
Box: PROBOX 60x60x160cm takže budu volit převážně indiky nebo inika/sativa(křížení max.50%/50% ne víc) a nikdy ne čistou stativu
Pojedu klasickou metodu s FIM technikou časem SCROG.

Tak a teď k mým neznaleckým otázkám :
1) čerpadlo běží 24h/7dní v týdnu ???!!! Není nijak časově spínáno že ???
2) jak správně pufrovat nový keramzit a následně po sklizni ???
3) používáte jen keramzit nebo ho do košíčků mícháte ještě s něčím ???
4) košíčky s řízky(v rockwolu) a jejich kořínkama mají být cca 2cm v namočené v roztoku či nikoliv a jak to má případně tedy správně být ???
5) postupem času budou kořeny komplet namočené v roztoku ???
6) roztok dolývat pravidelně dle toho jak kytičky papají ??? a jednou za 10-14 dní vyměnit komlet roztok ???
7) používáte při hydru při růstu zvlhčovačku vzduchu ???
8) Ph udržujete na 5.5-6 ? A maximální hodnota Ec použitelná v hydru ??? Prostě abych kytky nespálil...
9) v hydro systémech je údajně růstová fáze o půlku kratší jak v hlíně? V kolika cm tedy přepnout když mám 60x60x160cm?
10) jak je to v hydru s průplachem a finalem(final solution)??? Též se jede 14 dní před kosou buď voda nebo final jen??? nebo je to jinak???
11) používáte normálně v hydru CO2 tablety???
12) je něco na co si dát obzvlášť při hydru pozor ??? něco co si hlídat pozorně krom hodnot Ph a Ec ??? něco co by mne mohlo překvapit a né mile ???

Noooo tak to by bylo asi pro začátek vše,co by mi mohlo pomoci mne vtáhnouti a lehce zasvětiti do tajů hydroponie
Všem předem mockrát díky za Vaše odpovědi na mé otázky(i když některé mohou být hůře odpověditelné,vzhledem k tomu že každý strain a hydro systém má jiné specifikace) a za Vaše rady,tipy a zkušenosti

Hydroponickému growu zdar

Pěstujeme a kuřme trávu, hlavně nefetujme !
Ať to roste !

Naposledy upravil zhulbong 06-12-2016 v 02:37 AM

Old Post 06-12-2016 v 01:46 AM
zhulbong je offline   Profil uživatele zhulbong   Find more posts by zhulbong   Foto galerie člena zhulbong   Click here to Send zhulbong a Private Message   Add zhulbong to your buddy list     Navštiv homepage uživatele zhulbong! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kwb
BOTANIK

Karma uživatele kwb - 91% PěstitelskáKarma uživatele kwb - 91% PěstitelskáKarma uživatele kwb - 91% PěstitelskáKarma uživatele kwb - 91% PěstitelskáKarma uživatele kwb - 91% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 2

v podstatě na všechno jsi se ptal v PM postupem času co se domlouváme.

všechno je na groweru, veškerý odpovědi na tyhle otázky. např. http://grower.cz/bubbler.html
http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html#102
a tak dále

moje odpověd:
1. VZDUCHOVACÍ MOTOREK běží 24h/7d/nonstop
2. pufrování v odstátý vodě, ph 4,alespon 24hod.
3. používám jenom keramzit, určitě by šla použít rw drt,ale proč že
4. ano hladina vody by měla být zhruba 2cm nad dnem košíků po zakořenení, před zakořeněním kvuli riziku přemokření rw a tím hnití kořenů spíše 2 cm pod dnem košíku. (voda jak bublá tak prská na kořínky, nebát se toho)
5. postupem času budou kořeny víceméně komplet namočené v roztoku
6. dolévám téměř denně asi 3 - 4 litry,upravuju podle toho jak žerou, a jednou za 14 dní a nebo i víc měnim roztok
7.ano, v růstu (kolem 70-90 Rh)
8. ph obecně 5,5 - 5,9 (dá se i širší rozmezí, ale tohle je zdá se idealní), maximální hodnota ec v hydru? klidně přes 2.5 EC !!!rozhodně ne v bubleru!!!, doporučuju do 1.0 EC, ale experimentuj, na kytkách to uvidíš hodně rychle, reagujou na roztok skoro okamžitě
9. platí pořekadlo "roste to jako z vody", záleží na odrůdě, stylu pěstování /scrog,bush..../
10. flushing rozhodně ano !, někdo říká týden, někdo 14 dní... též jen voda, nebo voda s final solution či jinym finalem.
11. nemám zkušenosti, ale pokud tě to trochu zajímá na netu toho je mraky!!! grower,icmag, youtube ad.
12. teplotu vody, kyslík se pak hůře "rozpouští" když je voda teplá a kořenům to taky nesvědčí. a rozhodně hlídat co si tam dávaš za genetiku, třeba právě kvůli tomu mega růstu!

vyčerpávájící info... tohle všechno jsem se naučil z groweru, a osahal to v praxi... takže příště víc hledat

PĚSTOVÁNÍ V BUBBLERU

6.IN -4xAfghanKush,pheno1 - BUBBLER,250W

5.IN-AFGHAN KUSH,250W,HLÍNA,4.IN-BUBBLER,250W,8x MOBY DICK,2.grow - 6x White Rhino - 250W HPS,250w Larry OG Kush,2x36w Philips TLD matky + řízky

OUTDOOR 2015 GreenCrack,Critical,NL Auto...,OUTDOOR 2016




Old Post 06-12-2016 v 15:50 PM
kwb je offline   Profil uživatele kwb   Find more posts by kwb   Foto galerie člena kwb   Click here to Send kwb a Private Message   Add kwb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zhulbong
Stálý Člen

Karma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od kwb
v podstatě na všechno jsi se ptal v PM postupem času co se domlouváme.

všechno je na groweru, veškerý odpovědi na tyhle otázky. např. http://grower.cz/bubbler.html
http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html#102
a tak dále

moje odpověd:
1. VZDUCHOVACÍ MOTOREK běží 24h/7d/nonstop
2. pufrování v odstátý vodě, ph 4,alespon 24hod.
3. používám jenom keramzit, určitě by šla použít rw drt,ale proč že
4. ano hladina vody by měla být zhruba 2cm nad dnem košíků po zakořenení, před zakořeněním kvuli riziku přemokření rw a tím hnití kořenů spíše 2 cm pod dnem košíku. (voda jak bublá tak prská na kořínky, nebát se toho)
5. postupem času budou kořeny víceméně komplet namočené v roztoku
6. dolévám téměř denně asi 3 - 4 litry,upravuju podle toho jak žerou, a jednou za 14 dní a nebo i víc měnim roztok
7.ano, v růstu (kolem 70-90 Rh)
8. ph obecně 5,5 - 5,9 (dá se i širší rozmezí, ale tohle je zdá se idealní), maximální hodnota ec v hydru? klidně přes 2.5 EC !!!rozhodně ne v bubleru!!!, doporučuju do 1.0 EC, ale experimentuj, na kytkách to uvidíš hodně rychle, reagujou na roztok skoro okamžitě
9. platí pořekadlo "roste to jako z vody", záleží na odrůdě, stylu pěstování /scrog,bush..../
10. flushing rozhodně ano !, někdo říká týden, někdo 14 dní... též jen voda, nebo voda s final solution či jinym finalem.
11. nemám zkušenosti, ale pokud tě to trochu zajímá na netu toho je mraky!!! grower,icmag, youtube ad.
12. teplotu vody, kyslík se pak hůře "rozpouští" když je voda teplá a kořenům to taky nesvědčí. a rozhodně hlídat co si tam dávaš za genetiku, třeba právě kvůli tomu mega růstu!

vyčerpávájící info... tohle všechno jsem se naučil z groweru, a osahal to v praxi... takže příště víc hledat


Velké díky tobě jednak za TIP na super bubbler,za pár kaček a hlavně za odpovědi na mé otázky. Tisíckrát velké díky

Pěstujeme a kuřme trávu, hlavně nefetujme !
Ať to roste !

Old Post 06-12-2016 v 21:59 PM
zhulbong je offline   Profil uživatele zhulbong   Find more posts by zhulbong   Foto galerie člena zhulbong   Click here to Send zhulbong a Private Message   Add zhulbong to your buddy list     Navštiv homepage uživatele zhulbong! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:55 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-12-2021 - Základní Hydroponické Sytémy - 50 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6516620 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív