Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Menší indoor - osvětlení a vzduchotechnika
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

Dotaz Odsouhlasení menšího indooru a dotazy na ventilaci Příspěvek č. 1

Ahoj,
rád bych poprosil o kritický pohled na menší indoor a posouzení ventilace.

Popis:
SKříň: 78 (š) x 55 (h) x 145 (v) [cm] (Vypočtené orientační minimum osvětlení je 140W, maximum 280W.)
Uvnitř budou cca 4-5 rostlin.
Klasické uspořádání: dole pasivní přívod vzduchu, nahoře aktivní odtah přes pacháč. V zimě bude potrubí uvnitř skříně a ze skříně ven bude jen výdech, v létě povedu vývod navíc do jiné místnosti - délka max. 1,5m.

Ostatní:
- Odrazová plocha: diamantová folie
- Řadič: Lumatek 400W
- Růst: 250W Philips Master HPI-T Plus
- Květ: 400W Philips Master SON-T-PIA Plus
- Stínidlo: nejprve hobby/Hammer, následně bude nahrazeno Adjust-A-Wing Defenderem S.
- Obyčejný zvlčovač, např. Sencor SHF 900
- Ventilátor uvnitř: Orava SF-12 small nebo Hurricane Box Fan 30cm
- Závěs - něco jako Hortiline nebo obyčejný řetěz z Hornbachu
- Další: regulace otáček Dimmer Cornwall, spínací hodiny, teploměr, pH+EC metr

Médium a hnojiva:
- Květináče 6l
- Půda: semínka/řízky - Canna Terra Seedmix, dospělé - Canna Terra Profesional Plus
- Keramzit (8-16) - na dno květináče
- Hnojiva: Agro Vitality Komplex + Fantazie Podzim (AgroBio) nebo Jungle in da box sada (A, B, mikro)

Časem zvážím:
- Kokosový substrát Canna Coco Profesional Plus
- Hnojiva Canna Coco A+B, Rhizotonic a Canna Boost

Dotazy:
1. Není osvětlení předimenzované? Není vhodnější pořídit Lumatek 250W s možností regulovat i pod 250W (např. pro růst)?
2. Volili byste 125 nebo 150 mm průměr větráku? Jakou kombinaci ventilace byste volili vzhledem k plánovanému osvětlení, rozměrům (0,62 m3), s ohledem k poměru cena/výkon a k hluku (otáčky budu regulovat pomocí Dimmer Cornwall):
a) Vents VK 125 (355 m3/h) + Prima Klima (PK) ECO K2600 (360 m3/h) - cca 3200 Kč
b) Prima Klima 125 mm MES II (220-360 m3/h) + PK ECO K2600 (360 m3/h) - cca 3300 Kč
a) Vents VK 150 (460 m3) + Prima Klima (PK) ECO K2602 (620 m3/h) - cca 4000 Kč
b) Prima Klima 160 mm MES II (420-820 m3) + PK ECO K2602 (620 m3/h) - cca 4600 Kč

Díky za každou radu.

Naposledy upravil Dude13 29-10-2016 v 11:48 AM

Old Post 23-10-2016 v 13:40 PM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 2

Po dalším čtení jsem informace o pěstírně a vybavení doplnil a zůstaly dva dotazy na osvětlení a ventilaci.
Za rady předem děkuji.

Old Post 29-10-2016 v 11:51 AM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyBoy
Stálý Člen

Karma uživatele LuckyBoy - 85% PěstitelskáKarma uživatele LuckyBoy - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 3

na ten prostor ideální 250w soda a odtah bych zvolil tu prima klimu MES II, bude dostačující i v horkém létě..ještě bych doporučil rovnou kokos 6x6l květníky, ať je to efektivně vyplněno a hnojky JiDB

Legalize It!

Old Post 29-10-2016 v 12:11 PM
LuckyBoy je offline   Profil uživatele LuckyBoy   Find more posts by LuckyBoy   Foto galerie člena LuckyBoy   Click here to Send LuckyBoy a Private Message   Add LuckyBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 4

Díky za reakci ;-)
Přiznám se, že u těch 400 W jsem dlouho váhal, přišlo mi to už naddimenzované. Cenový rozdíl Lumateku je mezi 250 a 400 W ale malý, tak jsem si říkal, zda nekoupit rovnou 400 W.
A tu PK MES II 125 nebo 150mm?

Old Post 29-10-2016 v 12:24 PM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 5

co se týče světla, záleží na tom kolik máš peněz ale soda je už dneska překonaná technologie. Buď bych šel do Vero 29 gen 7 nebo cree panelů. Na tvůj box tak 150-200W.
Tady jsou thready: Vero gen 6: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=76691

Cree: http://grower.cz/forum/showthread.p...6&pagenumber=13

Old Post 29-10-2016 v 15:13 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 6

To masuro: Díky, i nad tím jsem přemýšlel. Četl jsem zde různá vlákna a to poslední je pak zde.
Vhodný na můj prostor je Spider Vero 29 242W, tedy nějakých 12000 Kč. Se sodíkem jsem na třetině nákladů. Zde jsem si řekl, že nejprve vyzkouším v tomto malém prostoru klasiku a při budoucím upgradu bych zvážil vylepšení jak techniky, tak i samotného prostoru.

Old Post 29-10-2016 v 16:27 PM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyBoy
Stálý Člen

Karma uživatele LuckyBoy - 85% PěstitelskáKarma uživatele LuckyBoy - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Dude13
Díky za reakci ;-)
Přiznám se, že u těch 400 W jsem dlouho váhal, přišlo mi to už naddimenzované. Cenový rozdíl Lumateku je mezi 250 a 400 W ale malý, tak jsem si říkal, zda nekoupit rovnou 400 W.
A tu PK MES II 125 nebo 150mm?

ajo,sry..sem to nedopsal..ta 125 mm, 220/360 m3/hod

Legalize It!

Old Post 29-10-2016 v 17:11 PM
LuckyBoy je offline   Profil uživatele LuckyBoy   Find more posts by LuckyBoy   Foto galerie člena LuckyBoy   Click here to Send LuckyBoy a Private Message   Add LuckyBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 8

jo toho vlákna se drž, tam se dovíš jak de kupředu vývoj. A kluci ti poradí abys se neojebal na nějakých šmejdech. Jinak si k výhodám led připočti že už nebudeš měnit výbojku, jsou bezpečnější co se provozu týče, líp to uchladíš . jo a taky to dřív pod něma dokvete, počítej tak mínus týden.

Old Post 29-10-2016 v 17:48 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nadbuh
Stálý Člen

Karma uživatele Nadbuh - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 9

Projdi si kvakošův thread jak na pořádný indoor bez debilnich kecu....
Hodně toho objasní. Nebo aspoň mi objasnil...

Old Post 29-10-2016 v 19:27 PM
Nadbuh je offline   Profil uživatele Nadbuh   Find more posts by Nadbuh   Foto galerie člena Nadbuh   Click here to Send Nadbuh a Private Message   Add Nadbuh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 10

To Nadbuh: Ten jsem si samozřejmě četl a je skvělý, v mnohém mi pomohl. I proto v současné chvíli nepřemýšlím nad ventilátorem TT, ale z důvodu tlakové charakteristiky nad VK/PK a dříve i nad TD silent. Doporučení pro osvětlení je dost i s výpočtem potřebného minima a maxima. Bohužel najít doporučení vhodného ventilátoru pro menší prostor už je to horší.

Ad 400W vs 250W
Tento rok techem zkoušel na prostoru 60x60x150 400W a výnos se o moc nezvedl a sám píše:
"A tímto nechci 400w hanit....palice jsou jako šutr a všechno je to prostě TOP...to pod 250w tak nevypadalo....ale na tom mém prostoru jsem musel mít jen 4 kytičky a ty prostě při takové výšce nedají více jak 50g na kytku...a v tomhle je zakopaný pes....takže budu stavět nový box 100x80x200 a do něj narvu tu 400w.
Jinak ke shrnutí ...neoplatí se to kvůli výnosu ale s paličkama jsem moooooooooc spokojený."
Více zde: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=76553

Old Post 30-10-2016 v 08:49 AM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 11

jen k tomu predradniku,(co vim ja) tak na 400Wpredradnik potrebujes porad 400W lampu kterou na rust muzes prepnout na predradniku na 250W nebo 25OSL(boost).

Old Post 31-10-2016 v 20:55 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 12

To AladinXXX: Vážně? Já měl za to, že při nastavení předřadníku na 250W mohu použít 250W lampu. Není tomu tak?

Old Post 31-10-2016 v 23:07 PM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 13

hele PREJ NE.me to tak jede.400W lampu stahnu na 250W a prijde mi ze min topi,svetelnej rozdil jsem nepoznal ale ono to neni skokovy ,aspon ne u lumateku.trva to

Naposledy upravil AladinXXX 03-11-2016 v 15:56 PM

Old Post 02-11-2016 v 20:23 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dmtart
Stálý Člen

Karma uživatele dmtart - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 287 

Příspěvek č. 14

To dude13:samozřejmě máš pravdu..pokudtam dáš 250tku a přepneš na250w na předřadníku svítíš,,,ale já sám to nedělám protože už se mi stalo že sem omylem přepnul(vyhulenej)na víc a lampu sem oddělal...chápeš..pustil sem do ní víc
..je pohodlnější tam dát v tvym případě 4stovku a tu přidávat/ubírat...dělám to takhle s600w sodou

Old Post 06-11-2016 v 09:14 AM
dmtart je offline   Profil uživatele dmtart   Find more posts by dmtart   Foto galerie člena dmtart   Click here to Send dmtart a Private Message   Add dmtart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:59 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8308840 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív