Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 7th. Bohémův indoor 250W - 4x OG Kush - Aquafarm - HYDRO-DRIP
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4
Autor
Téma 
mongoose
Stálý Člen

Karma uživatele mongoose - 68% PěstitelskáKarma uživatele mongoose - 68% PěstitelskáKarma uživatele mongoose - 68% PěstitelskáKarma uživatele mongoose - 68% PěstitelskáKarma uživatele mongoose - 68% PěstitelskáKarma uživatele mongoose - 68% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 168  

Příspěvek č. 49

187g

jsme jen kapkou v moři času...

qík <(°@°)> )~

OUTdoor

INdoor

Promyka venkovská 2018

Old Post 04-11-2016 v 14:01 PM
mongoose je offline   Profil uživatele mongoose   Find more posts by mongoose   Foto galerie člena mongoose   Click here to Send mongoose a Private Message   Add mongoose to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kadleec
Stálý Člen

Karma uživatele kadleec - 28% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 50

pěkných 168g

Old Post 04-11-2016 v 14:35 PM
kadleec je offline   Profil uživatele kadleec   Find more posts by kadleec   Foto galerie člena kadleec   Click here to Send kadleec a Private Message   Add kadleec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Legy
Stálý Člen

Karma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 337  

Příspěvek č. 51

152,7g přeju víc

Super silver haze - hlína vs kokos, AH vs domácí bio INDOOR
Blue dream a Green crack - hlína INDOOR
Agent Orange - hlína INDOOR
Psí ohrada - FrisianDew OUTDOOR

Degeni mix OUTDOOR


Konopí je možná droga, ale pěstovat ho je pro mě drogou nejsilnější.
.

Old Post 08-11-2016 v 19:27 PM
Legy je offline   Profil uživatele Legy   Find more posts by Legy   Foto galerie člena Legy   Click here to Send Legy a Private Message   Add Legy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 52

123 ;-)

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 08-11-2016 v 22:56 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JokerHC
Nový Člen

Karma uživatele JokerHC - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 53

175

Old Post 09-11-2016 v 19:15 PM
JokerHC je offline   Profil uživatele JokerHC   Find more posts by JokerHC   Foto galerie člena JokerHC   Click here to Send JokerHC a Private Message   Add JokerHC to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bohém
Stálý Člen

Karma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 513  

Příspěvek č. 54






Výsledek sedmého kola 4x OG Kush pod 250w HPS

Děkuji že jste sledovali už sedmé kolo. Díky všem za karmy a komentáře

OG - pro mě absolutně nezvyklá odrůda, náročná na pěstování, která ve výsledku poskytne velice pěknou kvalitu, ovšem na úkor kvantity...

_____________________________________________________________
Vrcholy -------Spodky-------Celkem
OG Kush NO.1 28 g-----------23,8g---------51,8 g
OG Kush NO.2 39,5g----------36,5g---------76g
OG Kush NO.3 15,2g--------------------------15,2g
OG Kush NO.4 38g-------------8,9g----------46,9g
*+ 2 g testování

*pozámka - "spodky" jsou nižší pálky na které tolik nesvítílo nebo které byly zohlé pod mříží, ovšem jsou kvalitou podobné vrcholovkám. Většina "nízkých spodků" byla otrhána takže spodky typu - řídké , nehodící se na kouření je v té kategorii spodků maximálně 15-20g.

CELKEM:

191,9g !!!

A vítězi tipovačky o karmy se stávájí:


1.místo - Americky_brouk s tipem 192g !!! - Celková odchylka 0,1 g
2.místo - MocnyOkurek s tipem 190g
3.místo - mongoose s tipem 187g

Všem borcům co mají váhy v oku gratuluji a posílám karmy ... A děkuji všem co se zůčastnili tipovačky.
_____________________________________________________________

Plusy OG:

- neuvěřitelná posypanost pryskyřicí - na fotkách někdy ani nejde vidět zeleno
- struktura palic - kamínky
- rovnoměrné zrání pryskyřice
- NEJLEPŠÍ VŮNĚ CO JSEM KDY SKLIDIL !
- NEJLEPŠÍ CHUŤ CO JSEM KDY SKLIDIL ! - vedlo to ke stylu hulení který jsem nikdy nedělal
- NEJSILNĚJŠÍ A NEJVÍCE "PSYCHOTICKÝ" ÚČINEK, CO JSEM KDY SKLIDIL! viz. Smokereport

Mínusy OG:

- slabý a pomalý květ
- veliké nároky pravděpodobně na světlo
- slabý výnos
- velikost palic - opravdu maličké
- dlouhé zrání

Poznatek: Bavil jsem se se dvěma lidmi, kteří OG jeli venku, a musím říct že oba to pohanili, že nesklidili nic.. Myslím si že se hodí spíš pod 6kila atd. aby se pořádně projevila, ale ten materiál by rozpouštěl mozky...
Proto RADA PRO OUTDOORISTY - OG (DINAFEM) VENKU RADŠI NE!!!

ZÁVĚR - Odrůda plná kontroverze... Velké množství výhod ale i nevýhod z ní dělá velkou výzvu. Výzvu a ochotu se něčeho vzdát výměnou za vyšší kvality V nejbližší době bych ji asi znova nevzal. Celkově jsem ale RÁD ŽE JSEM JI JEL. Bylo to poznání něčeho jiného než "výnosovky" a ten materiál je postě magie

_________________________________________________________________

SMOKEREPORT:

Musím říct že první "testování" proběhlo trošku nestandartně. Vždy to bylo - kousek z nejlepších vrcholovek, čistý sklo a maximální rozbor. Teď jsem to tak z časových důvodu ošidil.

Při zpracovávání jsem si vzal kousek a dal do sklíčka. Byl jsem zvědavý. Před tím jsme měli dvě skla úplných spodečků a už ty vypadali že budou mít potenciál, ale byli sme ve shonu takže člověk prd poznal.

Dal jsem si prvního prda, kouř šel z jedničky do mě (říkám si, chuť se nezdá nějak extra.. tak to by mě fakt nasralo kdyby ani ta kvalita nebyla.) OVŠEM.. Začnu vyfukovat a cítím NÁDHERNOU LEHOUČKOU zemitou chuť. Necítíl jsem ABSOULTNĚ ŽÁDNÉ ŠKRÁBANÍ, tak jsem to proháněl nosem. To s 80 % ganji se kterýma se setkám neudělám, protože to je hnusné, škrábe to atd, spíš to tu chuť pokazí pokud to není kvalitka. ALE TEĎ! KOUŘ BYL JAKO Z VAPORIZÉRU. LEHOUČKÁ, NEŠKRÁBAJÍCÍ, BEZ ZPÁLENIN 100% chuť zeminy a ostatních tónů.. Od té doby to kouřím tak, že celou jedničku vyfouknu nosem ...

To ovšem nenastoupil účinek. Uchvácen chutí, šel jsem šmikat. Až za poměrně dlouhou (už jsem se začínal obávat) začal nastupovat mohutný dusivý stav, který mě zachvátil jak tělo , tak mozek.. Vnímání vůbec OČIMA (šmikal jsem) bylo strašně narušený, a skoro jsem se na to ani nemohl soustředit.. CELÉ VNÍMANÍ OBRAZU BYLO NEZŮČASTNĚNÉ, JAKO BYCH SE JEN DÍVAL NA FILM A MOC HO NEVNÍMAL. a hlavně to bylo POPRVÉ CO JSEM CHLAPCI SLYŠEL STAV(z toho jak mě to rozpumpovalo krev) seděl jsem v tichu a slyšel jsem HUKOT V UŠÍCH toho jak mě asi valí oběh na max, jelikož jsem slyšel i tlukot srdce takže mě takhle asi 20 mninut HUČELO A TEPALO V UŠÍCH.

CO SE TÝČE STAVU - strašně paranoidní, absoultně nehodící se do společnosti, asociativní , schopnost navodit si AŽ PANICKÝ STRACH PŘEMÝŠLENÍM O NEREÁLNÝCH NEBO TÉMĚŘ NEMOŽNÝCH VĚCECH. Skuste si to zahulit SAMI V LESE V NOCI nebo někde mimo civilizaci.... jsem zesranej i v noci na balkóně když to navalí a to jsem zvyklý na přírodu ve všech časech i prostředích
________________________________________________________________

1.FOTO - Detajl
2.FOTO - Detajl
3.FOTO - Detajl
4.FOTO - Detajl
5.FOTO - Makro
______________________________________________________________________


Ďekuji všem za sledování, karmy, příspěvky a tipovačky. Určitě sledujte další již osmý již rozjetý thread, tentokrát seedbanka která ještě nebyla, a ta odrůda! Ta nenechá nikoho chladným !!!!

Těšte se!
S pozdravem Bohém

1st. Bohémův indoor 250W - 4x White Lemon 2nd. Bohémův indoor 250W - 4x Sensi Star 3rd. Bohémův indoor 250W - 4x Super Skunk - Aquafarm -/poprvé/ HYDRO-DRIP 4th. Bohémův indoor 250W - 2x Critical+ 2.0 - Aquafarm - HYDRO-DRIP 0,978 g/W !!! 5th. Bohémův indoor 250W - 4x Pineapple Chunk - Aquafarm- HYDRO-DRIP 6th. Bohémův indoor 250W - 3x Spoetnik#1 - Aquafarm- HYDRO-DRIP 1,024 g/W 7th. Bohémův indoor 250W - 4x OG Kush - Aquafarm- HYDRO-DRIP 8th. Bohémův indoor 250W - 4x Bubblegum - Aquafarm- HYDRO-DRIP 9th. Bohémův indoor 250W - 2x Industrial Plant - Aquafarm- HYDRO-DRIP - 1,1032 g/W !!! (TOP VÝNOS)
10th. Bohémův indoor 250W - 4x MOB/Mother of Berries - Aquafarm - HYDRO-DRIP 11th. Bohémův indoor 250W -[/color]4x Critical Cheese - Aquafarm - HYDRO-DRIP

Naposledy upravil Bohém 11-11-2016 v 11:31 AM

Old Post 11-11-2016 v 11:14 AM
Bohém je offline   Profil uživatele Bohém   Find more posts by Bohém   Foto galerie člena Bohém   Click here to Send Bohém a Private Message   Add Bohém to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bohém
Stálý Člen

Karma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 513  

Příspěvek č. 55

Chlapi, odejel sem všechy tyto kola s jednou výbojkou.. A zde píšou že to mění třeba po PŮLROCE to bych už musel mít tak pátou... myslíte že to bylo zásadně ovlivněný? Každopádně novou už asi koupím...

Životnost výbojky 24 000 hodin. A 8400 hodin má už za sebou. Cca 2 půl roku provozu. Měnili by jste?

Přijde mi, že zvlášť u pěstební výbojky by tohle uvedli, už jen pro to aby lidi častěj kupovali další ne?

Faktem je, že alespoň trochu mi přihrává do karet, že je to 250w , jelikož třeba výdrž 1000w a 400w zásadně liší - čím silnější lampa, tím menší výdrž. Ale musím to okamžitě vyměnit...

EDIT: For maximum returns, we recommend replacing your Sunmaster Lamps every 5 months

1st. Bohémův indoor 250W - 4x White Lemon 2nd. Bohémův indoor 250W - 4x Sensi Star 3rd. Bohémův indoor 250W - 4x Super Skunk - Aquafarm -/poprvé/ HYDRO-DRIP 4th. Bohémův indoor 250W - 2x Critical+ 2.0 - Aquafarm - HYDRO-DRIP 0,978 g/W !!! 5th. Bohémův indoor 250W - 4x Pineapple Chunk - Aquafarm- HYDRO-DRIP 6th. Bohémův indoor 250W - 3x Spoetnik#1 - Aquafarm- HYDRO-DRIP 1,024 g/W 7th. Bohémův indoor 250W - 4x OG Kush - Aquafarm- HYDRO-DRIP 8th. Bohémův indoor 250W - 4x Bubblegum - Aquafarm- HYDRO-DRIP 9th. Bohémův indoor 250W - 2x Industrial Plant - Aquafarm- HYDRO-DRIP - 1,1032 g/W !!! (TOP VÝNOS)
10th. Bohémův indoor 250W - 4x MOB/Mother of Berries - Aquafarm - HYDRO-DRIP 11th. Bohémův indoor 250W -[/color]4x Critical Cheese - Aquafarm - HYDRO-DRIP

Naposledy upravil Bohém 14-11-2016 v 09:54 AM

Old Post 14-11-2016 v 09:27 AM
Bohém je offline   Profil uživatele Bohém   Find more posts by Bohém   Foto galerie člena Bohém   Click here to Send Bohém a Private Message   Add Bohém to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 56

Hele tak ono to sviti i pak ze jo , po dvou kolech to jde prej dolu o 10%. Takze nejakych 5-6 rudn a rekl bych ze to spadne na nejaky 20-30%. POkud jedes na kseft hodi se ti kazdej lumen pac to promenis na gramy a ty pak na penize. Pro nas domaci plantazniky je to spise o dobrem pocitu ze davas max ja teda vzdy kupoval novou po cca 4 rundach.

Kvalita predevsim!

Old Post 14-11-2016 v 09:51 AM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bohém
Stálý Člen

Karma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 513  

Příspěvek č. 57

Jasný. Jak říkáš chlape, my to máme spíš na takový to naše domácí žvýkání 30% je dost, další kolo bude nová... Zase Spoetnik - předposlední bylo nejvíc gé. To bych nechtěl vidět kolik by bylo pod novou

Takže myslíš že to ovlivňuje spíš výnos než kvalitu?

EDIT: U Osram Plantastar 250w: Světelný tok > 90% po 12.000 hodinách. Je to to o čem se bavíme? Budu si to muset trochu víc nastudovat Doteď jsem to nemusel extra řešit

1st. Bohémův indoor 250W - 4x White Lemon 2nd. Bohémův indoor 250W - 4x Sensi Star 3rd. Bohémův indoor 250W - 4x Super Skunk - Aquafarm -/poprvé/ HYDRO-DRIP 4th. Bohémův indoor 250W - 2x Critical+ 2.0 - Aquafarm - HYDRO-DRIP 0,978 g/W !!! 5th. Bohémův indoor 250W - 4x Pineapple Chunk - Aquafarm- HYDRO-DRIP 6th. Bohémův indoor 250W - 3x Spoetnik#1 - Aquafarm- HYDRO-DRIP 1,024 g/W 7th. Bohémův indoor 250W - 4x OG Kush - Aquafarm- HYDRO-DRIP 8th. Bohémův indoor 250W - 4x Bubblegum - Aquafarm- HYDRO-DRIP 9th. Bohémův indoor 250W - 2x Industrial Plant - Aquafarm- HYDRO-DRIP - 1,1032 g/W !!! (TOP VÝNOS)
10th. Bohémův indoor 250W - 4x MOB/Mother of Berries - Aquafarm - HYDRO-DRIP 11th. Bohémův indoor 250W -[/color]4x Critical Cheese - Aquafarm - HYDRO-DRIP

Old Post 14-11-2016 v 09:58 AM
Bohém je offline   Profil uživatele Bohém   Find more posts by Bohém   Foto galerie člena Bohém   Click here to Send Bohém a Private Message   Add Bohém to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 58

Vynos prote to neni tak kvalitni to svetlo. Ale pro lepsi inforamce si o tom radsi neco jeste najdi at uz tady nebo trba pokud je thread na icmagovi. Rozhodne to chce ale nekho kdo to meri pres luxmetr ci jak se to jmenuje. Bez cisel je to dojmologie.

Btw k ty gramazi sakra druhy o usmoleny g a neco Ach jo tak snad priste

Kvalita predevsim!

Old Post 14-11-2016 v 14:44 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Severus
Stálý Člen

Karma uživatele Severus - 94% PěstitelskáKarma uživatele Severus - 94% PěstitelskáKarma uživatele Severus - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 59

Tvůj smokereport mě fakt pobavil :-D.
Jinak musím říct, že jsem jel venku OG Kush od Royal queen seeds a na druhou stranu musím jen doporučit. Sice ze 3 semen byly 3 phenotypy, ale každej skvělej, ten high probíhal přesně jak popisuješ.. a chuť hlíny pro něj byla také typická. Výnosově byl fajn, dal jsem asi v 15 l květníku 220 g na rostlině, tak kdybys chtěl zas okusit OG, zkus RQS.

Old Post 15-11-2016 v 06:58 AM
Severus je offline   Profil uživatele Severus   Find more posts by Severus   Foto galerie člena Severus   Click here to Send Severus a Private Message   Add Severus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:37 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-12-2018 - 12th. Bohémův indoor 250W - 4x Sweet Deep Grapefruit - Aquafarm - HYDRO-DRIP - 11 odpovědí
07-04-2019 - 11th. Bohémův indoor 250W - 4x Critical Cheese - Aquafarm - HYDRO-DRIP - 52 odpovědí
24-08-2017 - 9th. Bohémův indoor 250W - 2x Industrial Plant - Aquafarm - HYDRO-DRIP - 137 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7271880 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív