Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Přípravka pro nováčky » 400W HPS nebo 2×250W - poradíte?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
kewin
Stálý Člen

Karma uživatele kewin - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 53  

Nápad 400W HPS nebo 2×250W - poradíte? Příspěvek č. 1

Zdravím místní komunitu,

po dlouhé době rozjedu svůj 2. indoor, když ten první jsem relativně zdárně odjel na zkoušku a to V-SCROG s CFL 250W, a rád bych si od Vás nechal poradit ohledně osvětlení a velikosti nového growboxu.

Box bude umístěn v panelovém bytě a odtah bude bohužel veden zpět do místnosti (3,5 × 6m), kde bude box umístěn. Rozjetí boxu plánuji na konec prosince 2016.

Nejde mi o nějakou extra neslyšitelnost boxu, ale chci to zařídit tak, aby v noci nemohl být slyšet přes zeď k sousedům a celkově mě doma příliš nerušil.

Na odtah budu nejspíše volit ventilátor TD 350/125 SILENT napojený přes termostat a tranformátorový regulátor otáček (pokud bude třeba) s pachovým filtrem, případně i s hlukovým tlumičem, pokud by to venťas utáhl. Případně poraďte jiný vhodný ventilátor.

Původně jsem byl rozhodnutý pro LED panel, ale po pročtení zdejších pěstů pod LED panely jsem zjistil, že bývají, díky jejich integrovanému chlazení, relativně hlučné. Na vlastní uši jsem je bohužel neslyšel, takže nemohu posoudit, pokud tomu ale tak není, vyveďte mě z omylu a také o něm budu uvažovat.

Nejraději bych pořídil 2 × 150W MINIMAX, ale bohužel jsem je již u českých prodejců nenalezl v nabídce.

Takže prosím o radu, zda zvolit 400W HPS s regulací nebo 2 × 250W HPS s regulací (pokud by byl problém s teplotou, jeli by i v květu jen na 150W), popřípadě nějaký tichý LED panel?

Jde mi hlavně o teplotu a vlhkost, zda-li nebude problém v tom, že odtah bude, jak jsem psal, do stejné místnosti (samozřejmě s oknem).

Co se týče stanu, tak mě zajímá, jestli je vhodnější zvolit při použití 2 × 250W HPS plochu 60×120cm nebo 100×100cm, případně 90×90cm? Ale myslím si, že to bude nejspíš 100×100cm, už jen proto, že i kdybych se rozodl pro 2 × 250W a pozdeji chtěl vyzkoušet 400W či něco jiného, tak 1×1m se hodí více.

Snad jsem to dal do správné sekce.

Budu Vám moc vděčný za vaše názory a postřehy.

Ať se Vám daří.

Old Post 31-07-2016 v 19:49 PM
kewin je offline   Profil uživatele kewin   Find more posts by kewin   Foto galerie člena kewin   Click here to Send kewin a Private Message   Add kewin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 2

Ahoj,ak mozes mat stale otvorene okno tak stym problem nebude.
Ak este len ides kupovat stan a mas priestor tak urcite by som namiesto 2x 250w volil 600W a 120x120 stan.
Keby sa mam rozhodovat medzi 2x250 alebo 400 tak by som volil 400 uz len z dovodu ceny.

Old Post 31-07-2016 v 20:34 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 3

Já bych ti doporučil 400w a 1m2 (nebo jak pise johny 600w)... totiž nejde jen o plochu ale čim větší wattáž tim víc světla pronikne i do hloubky. 380m3 by to pak už mělo uchladit (příp. s cooltubou určitě), na 600w uz radsi aspon 500m3.

Když si tu pořádně pročteš vlákna o ledkách určitě narazíš i na světla s pasivnim chladičem... bez ventilátoru, takže jestli to je jedinej důvod proč si je zavrhnul, tak o tom znova pouvažuj.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 31-07-2016 v 20:37 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kewin
Stálý Člen

Karma uživatele kewin - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Johnny Blaze
Ahoj,ak mozes mat stale otvorene okno tak stym problem nebude.
Ak este len ides kupovat stan a mas priestor tak urcite by som namiesto 2x 250w volil 600W a 120x120 stan.
Keby sa mam rozhodovat medzi 2x250 alebo 400 tak by som volil 400 uz len z dovodu ceny.


Díky za rychlou odpověď,

nicméně 600W je pro mě, myslím, už moc a co se týče ventilace, tak si myslím, že s bych se s vyšší ventilací už nedostal na takovou tichost, o kterou mi jde. Přeci jenom jsem zatím v podnájmu a nechci to nějak přehánět. Když se povede, tak snad do 2 let už bych mohl mít svůj byt, ale to sem nepatří.

Co se týče ceny, tak mi nevadí investovat o něco více, měl jsem představu o boxu hloubky 60cm, abych ho mohl umístit podél stěny vedle okna, jelikož metrový by mi už přečuhoval do okna a nevypadalo by to zrovna hezky.

1×1m bych umístil na druhou stranu místnosti, takže by byl prakticky nejdál od okna, ale asi by v tom neměl být problém.


citace:
Původní příspěvek od crazyben
Já bych ti doporučil 400w a 1m2 (nebo jak pise johny 600w)... totiž nejde jen o plochu ale čim větší wattáž tim víc světla pronikne i do hloubky. 380m3 by to pak už mělo uchladit (příp. s cooltubou určitě), na 600w uz radsi aspon 500m3.

Když si tu pořádně pročteš vlákna o ledkách určitě narazíš i na světla s pasivnim chladičem... bez ventilátoru, takže jestli to je jedinej důvod proč si je zavrhnul, tak o tom znova pouvažuj.


Díky moc,

prakticky ano, hlučnost ventilace LED panelů je jediná věc, proč jsem je zavrhl, nicméně, jak píšeš, ještě pořádně projedu vlákna a pokusím se najít nějaké info o panelech s pasivním chlazením.

U varianty s 2-mi slabšími lampami vedle sebe se mi líbí lepší rozložení světla a možná nižší spotřeba s použitím regulovatelných digitálních předřadníků.

.
.

Alespoň mám o čem přemýšlet a jelikož jste mi potvrdili, že s uchlazením 400W HPS by problém být neměl (nepočítám letní měsíce), tak si prakticky mohu zvolit všechny varianty, o kterých jsem uvažoval.

Nejvíce mě to táhne k použití 2×250W HPS s regulací s použitím SOG nebo SCROG, ale času na promýšlení a pročítání je ještě dost. Když však najdu tiché LEDky, tak půjdu do nich.

Zatím moc děkuji za cenné informace.

Old Post 31-07-2016 v 21:31 PM
kewin je offline   Profil uživatele kewin   Find more posts by kewin   Foto galerie člena kewin   Click here to Send kewin a Private Message   Add kewin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 5

hele 600W neuchladíš a 400W je v paneláku taky docela masakr. jestli píšeš že chces investovat, tak ti rozhodně doporučím LED. nech si poskládat panel čiste s pasivním chlazením a máš to. bež do cree cxb 3590 a nebudeš litovat. na 100x100 bys potřeboval tak 200-300 W. na 120x120 300-400W múžeš jet v klidu i pak i přes léto.

Old Post 01-08-2016 v 09:56 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kewin
Stálý Člen

Karma uživatele kewin - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od masuro
hele 600W neuchladíš a 400W je v paneláku taky docela masakr. jestli píšeš že chces investovat, tak ti rozhodně doporučím LED. nech si poskládat panel čiste s pasivním chlazením a máš to. bež do cree cxb 3590 a nebudeš litovat. na 100x100 bys potřeboval tak 200-300 W. na 120x120 300-400W múžeš jet v klidu i pak i přes léto.


Díky moc za info masuro, ještě si počtu o LEDkách, o kterých píšeš. Nevíš, jestli se dají koupit i v ČR?

Co si myslíš o Spider Vero 29-320W? Ještě včera jsem pročítal nějaká témata s LED pěsty a moc se mi líbí, zde jsem se dočetl, že je osazen 6-ti větráčky a sami výrobci mi dnes napsali, že je slyšet pouze proudící vzduch, což jsem tak nějak čekal, ale bude to podle mě docela fičák, i když psali že jsou ventilátory velmi tiché. Nicméně nemůžu posoudit, neslyšel jsem, neviděl jsem. Kamennou prodejnu nemají, ale je možno otevřený panel vidět v Berouně v growshopu, tak se na něj pojedu podívat, snad mi ho i zapnou. Cena necelých 17.000,- Kč je pro mě ještě únosná, pokud by se jednalo opravdu o takovou kvalitu a životnost. Navíc je od českého výrobce a zakoupení není problém.

Když si tedy vezmu, že ofuk také není zrovna tichý, pak už opět silně uvažuji o LEDkách i s aktivním chlazením. Snad, pokud si je koupím, se potom nebudu divit, že v provozu hučí jako můj ventilátor na grafice, což je opravdu hukot...

Old Post 01-08-2016 v 14:34 PM
kewin je offline   Profil uživatele kewin   Find more posts by kewin   Foto galerie člena kewin   Click here to Send kewin a Private Message   Add kewin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 7

ať už jde o ofuky, odtah nebo chlazení světla tak největší hluk dělá vždycky proud vzduchu a ne samotný ventilátory pokud jsou v pořádku a aspoň trochu kvalitní... to je jak v autě... můžeš mít klidně elektromotor, ale od určitý rychlosti budeš uplně stejně hlučnej jak normální auta, právě kvůli vzduchu a pneumatikám. Si někdy stoupni na benzíně u dálnice... uslyšíš jen šumění pneumatik a vzduchu co ty auta rozráží a je jedno jak tichej motor máš... pokud se budem soustredit na bezny auta. Jasne ze mustang V8 nebo dvanactihrnkovy Lambo prekrici i ten vitr, ale to uz se bavime zas o trochu necem jinym...

Mrkni sem,
http://grower.cz/forum/showthread....6&pagenumber=39

prispevek 618/619...

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 01-08-2016 v 15:46 PM

Old Post 01-08-2016 v 15:32 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kewin
Stálý Člen

Karma uživatele kewin - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od crazyben
ať už jde o ofuky, odtah nebo chlazení světla tak největší hluk dělá vždycky proud vzduchu a ne samotný ventilátory pokud jsou v pořádku a aspoň trochu kvalitní... to je jak v autě... můžeš mít klidně elektromotor, ale od určitý rychlosti budeš uplně stejně hlučnej jak normální auta, právě kvůli vzduchu a pneumatikám. Si někdy stoupni na benzíně u dálnice... uslyšíš jen šumění pneumatik a vzduchu co ty auta rozráží a je jedno jak tichej motor máš... pokud se budem soustredit na bezny auta. Jasne ze mustang V8 nebo dvanactihrnkovy Lambo prekrici i ten vitr, ale to uz se bavime zas o trochu necem jinym...

Mrkni sem,
http://grower.cz/forum/showthread.p...6&pagenumber=39

prispevek 618/619...



Díky za info, jo jo, vím, že největší hluk dělá vzduch a ne ventilátor, právě proto řeším zda pořídit LEDky s aktiv. chlazením a mít o další hluk navíc nebo s pasivem nebo HPS, ale asi to nebude snad nic tak hrozného u těch panelů s aktiv. chlazením, případně bych box umístil ještě do skříně s rockwoolem, kdyby mi to hodně vadilo. To by neměl být problém.

Čili vlákno mi pomohlo, pokud máte ještě nějaké připomínky či návrhy budu za ně rád.

Díky moc.

Old Post 01-08-2016 v 21:25 PM
kewin je offline   Profil uživatele kewin   Find more posts by kewin   Foto galerie člena kewin   Click here to Send kewin a Private Message   Add kewin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kewin
Stálý Člen

Karma uživatele kewin - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 9

Takže po zvážení všech pro a proti půjdu nakonec do LEDek a to buď Spider Vero 29-320W od ledideal.cz, nebo si nechám postavit panel z ledek CREE podobné watáže.

Hlavními důvody rozhodnutí pro LEDky jsou pro mě:
---------------------------------------------------------------

- menší produkce tepla
- nižší náročnost na ventilaci (jelikož mi jde o nízkou hlučnost, když to budu mít v bytě)
- delší životnost
- líbí se mi to

Jelikož jsem už před nějakým tím pátkem přestal hulit kvůli ŘP, tak to beru jako koníčka a rád bych se časem chtěl naučit z této, v současné době, nedoceněné byliny dělat mastičky a různé další produkty, jelikož mě hodně sužují bolesti zad a z předchozích zkušeností vím, že kvalitní mastičky z konopí opravdu pomáhají.

Díky za pozornost a ať se daří.

Old Post 07-08-2016 v 16:12 PM
kewin je offline   Profil uživatele kewin   Find more posts by kewin   Foto galerie člena kewin   Click here to Send kewin a Private Message   Add kewin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6710050 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív