Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Kořenová plíseň v NFT nasazení SubCulture BioMagix
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
PP01
Nový Člen

Karma uživatele PP01 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 10  

Dotaz Kořenová plíseň v NFT nasazení SubCulture BioMagix Příspěvek č. 1

Protože neustále bojuji s kořenovou plísní rozhodl sem se použít SubCulture jenže mi není jasná aplikace do NFT na stránkách GHE píší že musím použít GHE BioFilter který je fakt nekřesťanský drahý proto jsem hledal na faq a nechal se inspirovat Hlavou http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=71352 a zakoupil nejmenší z řady Filtr Fluval U1 protože mám menší káď.....
Zajímá mě aplikace SubCulture jestli namíchat do vody nebo nasypat na ty pórezni granulky v tom filtru a v neposlední řadě a to asi nejvíc jak často měnit vodu v NFT s tím filtrem.Vodu měním jednou za 7 až 10 dní.To musím při každé výmněně roztoku dodávat SubCulture nebo vodu měnit po delších intervalech v návodu píší 10 g/150 l – každých 6 týdnů.

Old Post 15-06-2016 v 18:14 PM
PP01 je offline   Profil uživatele PP01   Find more posts by PP01   Foto galerie člena PP01   Click here to Send PP01 a Private Message   Add PP01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 2

Ahoj,

mam uplne stejny problem. Sel jsem do NFT a porad naky problemy...nedostatek toho, pak tamtoho, ve finale po prepnuti mi to vsechno slo do kopru a takto jsem uz 3 kola vyhazel do kose :/ Neskutecne me to nasralo, prtze jsem kolem toho jinak lital jak blbec. Problem vzdy zpusobovaly koreny...malo jich a hnedy, jak jsem postupne zjistoval. Zkousel jsem peroxid, ale nepomohlo (jen chvilku a castecne) a ve finale k nicemu. Pritom zatemneno dokonale, teplotu jsem si hlidal (obcas vylitla na 25,5 - priznavam, ale jinak do 23). Nicmene porad ten stejny problem. Byl jsem rozhodnutej, ze to prodam, pac to neumim, ale chtel jsem tomu dat jeste jednu sanci (jsem nervak, ale nerad se vzdavam, hihi). Posledni tyden jsem to zacal resit podobne jako ty. S tim, ze mam jen "houbu" a filtr hodlam dokoupit. Vzhledem k tomu, ze nemam ten filtr, tak jsem tu houbu/prasek nasypal ke korenum a okolo korenu (kolem RW kostek). Mam za to, ze se houba uchyti a bude se nasledne rozmnozovat tak jak bude nachazet potravu/plisen. Pocitam s tim, ze se rozmnozi i v RW kostce a jakmile budu menit vodu a neco noveho by se vyskytlo, tak se tyto spasne bakterie zase "rozjedou" ve stylu search and kill Mam to tam ted 3 den a musim rict, ze (a to nechci zakriknout), se situace zacala obracet k lepsimu!. Vidim nove, belejsi korinky, haleluja! V nadrzi jede porad michaci cerpadlo roztoku a vzduchovani. Podle toho, co tam radi Hlava, tak ten to dal jen do toho filtru a pak asi normalne menil vodu, tak jak je bezne. (aspon tak jsem to pochopil). Predpokladam tedy, ze potrebna "dobra" houba si v tom filtru udela "zakladnu" a v pripade potreby se zase aktivuje, tak jak je potreba. Takze dokoupim jeste filtr a snad se taky dopracuju uz k nakymu vysledku...bylo by to fajn Ja ten Hlavuv odkaz na tu Subculture neotevrel, kde jsi kupoval pls? Ja si predevcirem objednal toto: http://www.chytra-houba.eu/15,polyv...garden-5g.html, tak doufam ze to je ok! Rad se s tebou podelim o zkusenosti, klidne i v PM, pokud by to tady nikoho jineho moc nezajimalo Tak at se dari!

Old Post 16-06-2016 v 10:58 AM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PP01
Nový Člen

Karma uživatele PP01 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 3

Ahoj jedu NFT už rok předtím jsem měl jeden Tank GN604 jel sem pod 400w,hnojky JIB,regulátor prostředí,odtah,přítah,topení ec,ph měřič...vzduchovač,topítko...a nikdy žádný problém přidal sem v únoru další Tank GN604 a dal tam 600w hnojky GH Flora Nova a od té doby kořenová plíseň
Tak princip toho filtru od gh je na sedmi porézních vrtulkách co se točí a jde přes ně vzduch ten filtr Flual má uprostřed kazetu s porézníma granulkama přes který jde vzduch takže princip stejný a Hlava to má určitě ozkoušené zde ten odkaz já vzal ten nejmenší http://akvarijni-filtry.heureka.cz/...2;11702:170099/
Filtry jsem koupil včera a SubCulture taky vypadá že mi to přijde až v pondělí samozřejmě zde budu prezentovat výsledky.Ještě mi bylo doporučeno tarantula a piranha Advanced Nutrients měli by se udržet i v NFT bez filtru máte někdo zkušenosti?

Old Post 16-06-2016 v 12:01 PM
PP01 je offline   Profil uživatele PP01   Find more posts by PP01   Foto galerie člena PP01   Click here to Send PP01 a Private Message   Add PP01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 4

Ahoj,

tak pro me nova zkusenot a zatim dost spatna :/ Ja davam hnojky od Canny. Diky za odkaz na ten filtr, ale ptal jsem se kde jsi kupoval subculture..pls? Ten dotaz na tarantula a piranha - slysim poprve, zajimavy! Snad nekdo bude vedet...

Old Post 16-06-2016 v 14:40 PM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PP01
Nový Člen

Karma uživatele PP01 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 5

Tak tu SubCulture sem koupil tady http://www.hotchilli.cz/doplnky-vyz...subculture-10g/ tady mi i pán poradil ty bakteriální složky tarantula a piranha.

Old Post 16-06-2016 v 17:50 PM
PP01 je offline   Profil uživatele PP01   Find more posts by PP01   Foto galerie člena PP01   Click here to Send PP01 a Private Message   Add PP01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PP01
Nový Člen

Karma uživatele PP01 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 6

Jo a nemyslel sem že tu plíseň tam mám kvůli těm hnojkám......jen že sem změnil tři věci 1 tank navíc změna lampy ze 400w na 600w a hnojivo.Od té doby se jen trápím.

Old Post 16-06-2016 v 17:59 PM
PP01 je offline   Profil uživatele PP01   Find more posts by PP01   Foto galerie člena PP01   Click here to Send PP01 a Private Message   Add PP01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 7

Zdarec aké je vstupné ec vody? myslím si že to bude slabou vstupnou vodou, ja mám teda kurefsky nízke ec cca 0,09-0,1 a hydro nešlape ani hovno, kokos je bez problémov..
Malo by sa jednať o nedostatok vápnika ktorý sa stará o zdravé korene a bunečné steny..Testujem metrop, kde majú borci Calgreen, kombinácia vápnika a dusíka takže po tomto sa to zelená a korene si fičia zatial vpohode až na 8 hod. výpadok čerpadla
Ale prospešné baktérie musím pochváliť v tom zmysle že tank je čistý bez rias a slizu, už na omak, nepoužívam filter, kaýdých 10 dní pri výmene trošku nasypem do tanku a pohoda.
Používam totok, http://www.kleckashop.cz/gh-bm-biop...derma-harzianum


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 16-06-2016 v 20:00 PM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PP01
Nový Člen

Karma uživatele PP01 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 8



Pár fotek pro představu...

Old Post 17-06-2016 v 08:35 AM
PP01 je offline   Profil uživatele PP01   Find more posts by PP01   Foto galerie člena PP01   Click here to Send PP01 a Private Message   Add PP01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PP01
Nový Člen

Karma uživatele PP01 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 9

Vstupní ec vody mám 0,2 hnojím max na 1,2 myslíš že mám zkusit dávat jib hnojiva je zajmaví že v kádi č1 to obsrala 1 kytka uprostřed a v kádí č2 3kytky taky uprostřed....

Old Post 17-06-2016 v 08:49 AM
PP01 je offline   Profil uživatele PP01   Find more posts by PP01   Foto galerie člena PP01   Click here to Send PP01 a Private Message   Add PP01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

Příspěvek č. 10

Tohle dela teplota, myslim tim teplota roztoku, potazmo korenu. Postupne hnednou koreny. V aeru v lete bohuzel docela casta vec, hlavne u vyssich watazi, stejne to bude u NFT. Nezabrani tomu ani Calgreen )
Podle me ti to u tebe dela bordel hlavne ve spojeni s tou malou nadrzi, kde se voda rychleji ohreje.
I v amazonu mi vzdy odchazeji kytky uprostred jako prvni.

Old Post 17-06-2016 v 09:07 AM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vstane
Stálý Člen

Karma uživatele vstane - 69% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 11

Také se přikláním k vysoké teplotě roztoku.

Old Post 17-06-2016 v 10:53 AM
vstane je offline   Profil uživatele vstane   Find more posts by vstane   Foto galerie člena vstane   Click here to Send vstane a Private Message   Add vstane to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od PP01
Tak tu SubCulture sem koupil tady http://www.hotchilli.cz/doplnky-vyz...subculture-10g/ tady mi i pán poradil ty bakteriální složky tarantula a piranha.


Díky moc

Old Post 17-06-2016 v 11:49 AM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od PP01
Pár fotek pro představu...


To nevypada dobre :/ Takhle to dycky zacinalo u me..pak prisla druha, treti a do 3 tydnu bylo vymalovano. Snad te subcultura zachrani + fakt si hlidat teplotu roztoku a ja osobne to ted nepoustim nad 23. Jinak, co jsem to tam pridal...vcera jsem se koukal...z RW kostek spousta novych, bilych korinku, konecne zablesk nadeje. Nechci to zakriknout, ale jsem za ten zlom ve vyvoji udalosti rad, super

Old Post 17-06-2016 v 11:52 AM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PP01
Nový Člen

Karma uživatele PP01 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 14

Pěst mám ve sklepě a kvůli přístupu sem oddělal na přítahu hadici která foukala původně mezi kádě..... teplota roztoku je 26,2°C hadici sem tam vrátil a fouká zas mezi kádě.....Přiznám že sem topítka já trouba dal na 24°C předtím se je dával na 22°C......Budiš trestem nákup filtrů a SubCulture....Diky za radu.Dám vědět jak to dopadlo.

Old Post 17-06-2016 v 16:07 PM
PP01 je offline   Profil uživatele PP01   Find more posts by PP01   Foto galerie člena PP01   Click here to Send PP01 a Private Message   Add PP01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 15

Proc tam máš topitka když máš problém s teplotu? Ideální je jednadvacet ,prsknout tam peroxid a nemusíš nic vic řešit. Přijde mi kravina honit filtry ,bakterie a neodstranit příčinu problemu.

Old Post 17-06-2016 v 18:14 PM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od PP01
Pěst mám ve sklepě a kvůli přístupu sem oddělal na přítahu hadici která foukala původně mezi kádě..... teplota roztoku je 26,2°C hadici sem tam vrátil a fouká zas mezi kádě.....Přiznám že sem topítka já trouba dal na 24°C předtím se je dával na 22°C......Budiš trestem nákup filtrů a SubCulture....Diky za radu.Dám vědět jak to dopadlo.


Ahoj, prijde mi, ze si to delas moc slozite Jestli ti vadi hadice v pristupu, tak ji proste dej pryc a ty topitka proste nastav tak, aby se ti tam drzela teplota do max tech 23 stupnu a je to. Samo, kdyz to budes mit na rustu, tak mozna pojedes mensi vataz, tak to bude chtit topitka nastavit trosku jinak. Ja bych tvuj problem bral...ja to mam naopak, musim porad chladit :/ Kdyz jdu treba spat o pulnoci, tak ma roztok treba 23 stupnu, prdnu tam zmrzlou flasku a rano v 7 kouknu a vystreli mi to na 24,5-25. To je pro me blby. Takze ja to musim poresit bud silnejsim odtahem (abych mel nizsi teplotu vzduchu a tim padem aby se mi min zahrival roztok, nebo LED jakozto v jeho spasu doufam a verim). Jinak budou ty problemy porad pretrvavat.

No a jak to u tebe vypada? Predpokladam, ze zatim zadna velka zmena...ale co koreny, dival ses?

At se dari

Old Post 21-06-2016 v 11:17 AM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:25 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-06-2018 - Kořenová plíseň v amazonu - 21 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0341760 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív