Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » poprve v kokosu - extrémní EC z výtoku, kytky zdraví?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

poprve v kokosu - extrémní EC z výtoku, kytky zdraví? Příspěvek č. 1

zdravim místní osazenstvo,

tohle kolo jsem se rozhodl poprvé zkusit kokos (s trochou obav) a už se mi vyskytl první problém s kterym bych se rád poradil.

Dneska jsem proplachoval pouze čistou vodou se sníženym pH a výstup mi ukazoval uplně extrémní hodnoty EC přitom se kytky zdají být zdraví. Z celkem 25ti jsem výstup měřil u šesti ->

VSTUP: EC 0,7 - pH 6,0

VÝSTUP:

1. EC 6,2 - pH 5,7
2. EC 6 - pH 5,7
3. EC 4 - pH 5,9
4. EC 3,1 - pH 5,9
5. EC 2,6 - pH 6
6. EC 2,8 - pH 5,9

Hnojim Jungle in da box EC normální zálivky držim zatim na 1,6 - pH na 6,0. Aktuálně jsou v 13. dni 12/12 a dneska měli zatim v pořádí druhou zálivku pouze čistou vodou, jinak dostávali jen hnojky. Co se týče četnosti zálivky tak nějak podle pocitu a času, někdy 3x do týdne někdy každý den, vždycky aby trochu proteklo.

Jinak podmisky jsem vyčistil, aby to nezkreslovalo hodnoty výtoku.

Otázka jasná co teď dál? Prolejt vodou ještě? Neřešit?

Předem díky za názory, jsem z toho trošku v rozpacích

I've.. seen things you people wouldn't believe

Old Post 09-06-2016 v 20:53 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 2

jestli nejsou přehnojený což píšeš že ne ,tak jed stylem 2+1. tj dva krat zálivka po třetí čistá voda ev enzymy k tomu.

Old Post 09-06-2016 v 21:47 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 3

Preštuduj totok http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=65817

A meranie kokosu...

Způsoby měření kokosového substrátu

Nejspolehlivější metodou měření úrovně živin v substrátu je metoda extrakce 1:1,5. Díky této metodě snadno stanovíte EC a pH kořenového prostředí. Hodnoty pH a EC odčerpané vody se běžně odchylují od momentálního stavu kořenů, protože kokos je schopen prvky jak zadržovat tak uvolňovat.

Odeberte vzorek substrátu CANNA COCO (obr.1). Odběr můžete provést buď naběračem půdních vzorků nebo lopatkou. K získání dostatečně representativního vzorku musí být substrát odebrán z co největšího možného počtu míst.
Odebrané vzorky umístěte do misky a zjistěte, zda má substrát správnou vlhkost. Kokos je správně vlhký, když vám při stisknutí mezi prsty vlhkost proniká (obr.2). V případě potřeby přidejte demineralizovanou vodu a smíchejte s kokosem.
250mililitrovou odměrku naplňte do 150 ml demineralizovanou vodou. Přidejte kokos až doplníte odměrku do 250 ml (obr.3). Důkladně promíchejte a nechte směs alespoň dvě hodiny ustát.
Opět zamíchejte a změřte pH.
Přefiltrujte směs a změřte EC.



Tato analýzy by měla být prováděna ideálně po 3 až 4 týdnech. Požadovaná hodnota EC by měla být mezi 1,1 a 1,3 a kyselost pH mezi 5,5 až 6,2. Příliš vysoké hodnoty EC zvyšují nebezpečí projevů spálení. Ke snížení tohoto nebezpečí lze kokos proprat okyselenou vodou (pH 5,8: okyselte přípravkem CANNA pH- growth).


Takže za mna neriešiť a sleduj kytiz a listy a podla toho jednaj


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 10-06-2016 v 06:44 AM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlitos
Stálý Člen

Karma uživatele karlitos - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 4

Jedu poduhý kokos a ec sem zatim nikdy neměřil. Sledovat kytky a za mě taky neřešit .

Kdo nekouří nedělá nic, kdo kouří přemýšlí
o životě.

Old Post 10-06-2016 v 18:59 PM
karlitos je offline   Profil uživatele karlitos   Find more posts by karlitos   Foto galerie člena karlitos   Click here to Send karlitos a Private Message   Add karlitos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 5


Díky za info. Dnes jsem po dvou zálivkách s hnojkama opět lil pouze čistou vodu s upravenym pH pouze s tim rozdílem, že kytky byly naposled zalitý před dvěma dny, takže ještě nebyly úplně vyschlý a výtok prakticky podobnej - EC se opět pohybovalo mezi 2,5 - 6 nejčastěji okolo 4. PH víceméně taky od 5,9 až 6,3 (Vstup 6,2). Jenom mi přijde, že začínaj bejt pomalu přehnojený jsou celkem dost tmavý viz. foto. Čím to může být? Hnojím max EC 1,8 + každá třetí zálivka čistá voda (s EC 0,6 - je celkem tvrdá)

I've.. seen things you people wouldn't believe

Old Post 15-06-2016 v 23:03 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 6

To je jasný, kytky nestíhaj vyžrat hnojky co jim tam leješ a tak se tam hromaděj. Nejrychlejší budeš mít je vzít do sprchy a prolejt vodou dokud ti nebude vytejkat nějaký normální EC, třeba 1. Pak je zalejt klasickou hnojící zálivkou a krotit se s hnojením Dal bych každou druhou zálivku čistou vodou.

Nemyslim si, že v tuhle chvíli je dobrý řešení čekat až se projeví příznaky přehnojení, který už nevrátíš. Naopak si zpozoroval problém v zárodku a můžeš ho vyřešit včas bez újmy kytek.

Old Post 23-06-2016 v 10:52 AM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:28 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2366200 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív