Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Není to můj první grow ale teď si nevím rady
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Jirzikkczech
Nový Člen

Karma uživatele Jirzikkczech - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Není to můj první grow ale teď si nevím rady Příspěvek č. 1



Ahoj komunito.Potřebuji poradit.Není to můj první grow,chci podotknout že předchozí kola jsem jel ůplně stejně a vše bylo ok.
Takže k věci:
Stáří kytiček 4 a půl týdne.
Kytičky začaly světlat až žloutnout.Listy jsou jakoby svěšené.Na listech se objevují takové tmavé až černé skvrnky.
Jsou stále na růstu chtěl jem přepnout ale zatím počkám.Kytičky nepřelévám,zalévám sucho-mokro-sucho.cca jednou za dva až tři dny.Teplota 22-27 stupňů,vlhkost cca 45 procent.Ventilace dostatečná.
Ph zálivky 6.5. při výtoku jsem naměřil 6.2.
Ty bílé skvrny na listech jsou zbytky od postřiku proti plísním.
Teď k hnojení.
Pěstební medium kokos od Atami.Všechny hnojiva Atami.
1týden 0,5ml/1l wortel root
2týden 1ml/1l wortel root,0,5ml/1l enzymy,0,5ml/1l složka A+B(myslím 0,5ml každé složky)
3týden 1ml/1l wortel root,0,5ml/1l enzymy,1ml/1l složka A+B
4týden 1ml/1l wortel root,0,5ml/1l enzymy,1,5ml/1l složka A+B
Můj pocit byl že jsem to přehnojil takže jsem zkusil polovinu zalít jen upravenou vodou s enzymama-kyti po 3 dnech beze změny dost povadlé.Druhou polovinu jsem zalil 1ml/1l wortel root,0,5ml/1l enzymy,1,5ml/1l složka A+B kyti po zalití jakoby splihnou až začnou prosychat tak se jejich stav zlepší ale není to že by se listy vzpřímily jak maj být,jen se trochu narovnaj že nejsou tak svěšený.Fakt nepřelívám.Jsem ochoten udělat pro uzdravení kytiček vše.Večír bude další zálivka.
Díky

Naposledy upravil Jirzikkczech 05-03-2016 v 16:29 PM

Old Post 05-03-2016 v 12:09 PM
Jirzikkczech je offline   Profil uživatele Jirzikkczech   Find more posts by Jirzikkczech   Foto galerie člena Jirzikkczech   Click here to Send Jirzikkczech a Private Message   Add Jirzikkczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 2

Ahoj brachu. Rozdílnost mezi odrůdami je i to, že některá odrůda chce více živin a jiné stačí zas trochu. Jako mi lidi. Jelikož ti kytka zesvetlala, tak má dost určitě nedostatek dusíku. Celkově růstové složky. Ukazujou to i ty fialový stonky, což je taky jeden z příznaků. Enzymy bych nedával do každé zálivky. Ty ti právě pomuzou vyzrat ziviny mnohem rychleji. Dej je treba jen kazdou 3. zálivku. Další věc je ta vlhkost..45% je na květ né na růst, takže zvýšit ;-). Ty fleky jsou důsledek toho, že jak začala kytka mít nedostatek dusíku, tak se dalším hnojenim začaly hromadit jiný složky. Kytka se snaží vyrovnat s deficitem dusíku tak omezí přísun ostatních živin a tahá to z listů a ostatní ziviny se tam hromadí. Moje rada je drzet pH nižší, přidat rustovou slozku, drzet teplotu na 26 a vice a vlhkost taky 60% a vice a neboj se prisolit celkově az se spraví listy. A ještě omezit ty enzymy. Musí se spravit ;-) držím palce..ahoj

Thomas V.

Old Post 06-03-2016 v 12:28 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jirzikkczech
Nový Člen

Karma uživatele Jirzikkczech - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Ahoj brachu. Rozdílnost mezi odrůdami je i to, že některá odrůda chce více živin a jiné stačí zas trochu. Jako mi lidi. Jelikož ti kytka zesvetlala, tak má dost určitě nedostatek dusíku. Celkově růstové složky. Ukazujou to i ty fialový stonky, což je taky jeden z příznaků. Enzymy bych nedával do každé zálivky. Ty ti právě pomuzou vyzrat ziviny mnohem rychleji. Dej je treba jen kazdou 3. zálivku. Další věc je ta vlhkost..45% je na květ né na růst, takže zvýšit ;-). Ty fleky jsou důsledek toho, že jak začala kytka mít nedostatek dusíku, tak se dalším hnojenim začaly hromadit jiný složky. Kytka se snaží vyrovnat s deficitem dusíku tak omezí přísun ostatních živin a tahá to z listů a ostatní ziviny se tam hromadí. Moje rada je drzet pH nižší, přidat rustovou slozku, drzet teplotu na 26 a vice a vlhkost taky 60% a vice a neboj se prisolit celkově az se spraví listy. A ještě omezit ty enzymy. Musí se spravit ;-) držím palce..ahoj

Ahoj.Díky za radu.Prosimtě já používám jak na růst tak na květ jen to dvousložkové hnojivo A+B v květu se akorát přidává ještě 3 složka Bloom.Je to takle podle výrobce.Nějaký tip jak doplnit Dusík.Díky

Old Post 06-03-2016 v 12:44 PM
Jirzikkczech je offline   Profil uživatele Jirzikkczech   Find more posts by Jirzikkczech   Foto galerie člena Jirzikkczech   Click here to Send Jirzikkczech a Private Message   Add Jirzikkczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 4

Zdravím
Máš to přehnojený, propláchni to a uber na dávkování.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 06-03-2016 v 13:50 PM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od bruno.kudrna
Zdravím
Máš to přehnojený, propláchni to a uber na dávkování.
Zdárek


nesúhlas, skor sa priklánam ku kolegovi hore, zrovnať ph a klidne prihnojiť základom bez bloomu..kokos je proste hladový, niektoré odrody dávajú 2,5 ako nič..


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 06-03-2016 v 14:18 PM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jirzikkczech
Nový Člen

Karma uživatele Jirzikkczech - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od bruno.kudrna
Zdravím
Máš to přehnojený, propláchni to a uber na dávkování.
Zdárek


Ahoj,jak jsem psal:dal jsem průplach a žádná změna ale každopádně dík za reakci.

Old Post 06-03-2016 v 16:40 PM
Jirzikkczech je offline   Profil uživatele Jirzikkczech   Find more posts by Jirzikkczech   Foto galerie člena Jirzikkczech   Click here to Send Jirzikkczech a Private Message   Add Jirzikkczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jirzikkczech
Nový Člen

Karma uživatele Jirzikkczech - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 7

Ahojte.Díky za rady a tipy ale opravdu to vypadá že je přehnojeno...ještě chvilku počkáme a uvidíme.Každopádně díky

Old Post 07-03-2016 v 22:21 PM
Jirzikkczech je offline   Profil uživatele Jirzikkczech   Find more posts by Jirzikkczech   Foto galerie člena Jirzikkczech   Click here to Send Jirzikkczech a Private Message   Add Jirzikkczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 8

Jak jsem psal. Přehnojeno je pouze určitýma látkama, ale dusíku je tam zas nedostatek. Chce to prostě řešit hned jak začnou kytky blednout. Prostě nedostatek dusíku, ale tim jak si to furt hnojil, tak je zas určitých prvků moc a proto se dá říct, že to je i přehnojeno. Hlavní je srazit to pH...6,5 je na kokos moc. Takový pH právě brání vstřebávat ten dusík (koukni na tabulku). Jestli si to už řádně propláchl, tak teď nasaď nižší pH a dej tam základní hnojky s rozumnym ec a pak ti nezbejvá než čekat, jestli se spraví. Hodně lidí řeší podobný problém v outdooru, kdy mnoho kytek má nedostatek dusíku (hlavně kvůli pH, ale i prostě nedostatek všeobecně) a ty pak začneš v květu hnojit nějakym bloomem a ono to začne házet tyhle fleky na listech (v počátku to napadne ty největší listy a postupuje to i do menších). Ty pak celý seschnou a odpadnou.

Thomas V.

Old Post 08-03-2016 v 09:33 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-03-2016 - 12-tý Grow ale teď už si nevim rady - 0 odpovědí
05-03-2016 - 12-tý Grow ale teď už si nevim rady - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2392040 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív