Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Přípravka pro nováčky » Prosím o rady :-/
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
growluky
Nový Člen

Karma uživatele growluky - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 18 

Dotaz Prosím o rady :-/ Příspěvek č. 1

Ahoj, omlouvám se ale už jsem to tu prošel snad od A do Z
a celkem mi tu chybí jednoduché "DESATERO" Pro začátečníka :-/ Prosím pouze o strohé odpovědi nechci vás otravovat :-)
Pěstuji v zemině + cocos 70/30a jsem na začátku.

A potřebuji základní info:

PH zálivky pro zeminu?
Co je vlastně EC? nebo jaké má být správné EC? A jak měřit EC v zemině?
Vadí když si připravím zálivku dopředu? myšleno třeba 90L mám strach že by starší hnojená voda mohla dělat problémy :-/
Jaké by jste mi doporučili nejlepší hnojiva pro můj případ (zemina + cocos) Zvažuji Jungle in da box :-/ Váš názor?

A to je asi vše na co jsem nenašel odpověď
Předem děkuji za každou odpověď a názor

Old Post 17-01-2016 v 18:44 PM
growluky je offline   Profil uživatele growluky   Find more posts by growluky   Foto galerie člena growluky   Click here to Send growluky a Private Message   Add growluky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 2

Desatero začátečníka se tu jmenuje FAQ a náš to nahoře v menu.

Old Post 17-01-2016 v 20:20 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growluky
Nový Člen

Karma uživatele growluky - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 3

Tím desaterem bylo myšleno vytvoření odkazu ve kterém by bylo popsáno jen pár základních věcí a velmi stroze např.
Teplota v boxu při svícení 20-25C
zhasnuto 18-20C

PH zálivky 5,9-6,3

atd.
Jinak FAQ jsem samozřejmě projel ale vše je tam dost rozsáhlé a ve výsledku jsem z toho jelen. A třeba o tom zda je možné si vodu na zalévání předhnojit třeba na 14dni dopředu tam nic není. Každopádně děkuji za názor

Old Post 17-01-2016 v 20:29 PM
growluky je offline   Profil uživatele growluky   Find more posts by growluky   Foto galerie člena growluky   Click here to Send growluky a Private Message   Add growluky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 4

Jednoznačná odpověď na vodu s hnojivy není. BIO hnojiva ti zkvasí za pár dní, minerální hnojiva vydrží 2-3 týdny nejméně (za předpokladu že do nich nesvítí světlo)

Old Post 18-01-2016 v 08:36 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 5

vykasli se na hlinu+ kokos a jed cistej kokos, nebo čistou hlínu. EC je zjednodušeně jednotka nasycenosti roztoku, to znamená čím víc hnojek tím větší EC. V hlíně nebo v jakémkoliv květináči to nezměříš, dělá se to přes vodu co ti proteče a medium propláchne. Pokud jedeš prvně tak to můžeš vypustit a jet podle tabulek u hnojek.

Old Post 18-01-2016 v 09:14 AM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amater haze
Nový Člen

Karma uživatele amater haze - 44% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 6

ja pouzivam junge in da box a pestuji v hline ... namichavam vzdy cca 30 L to mi vyjde na necely tyden... pouzivam kapenkovou zavlahu ... kdyzdopadne to juglu newadi .. ptal sem se na to i v growshopu .. typek uz to hnojivo pouziva nekolit let a povidal ze kdyz to den stoji tak mozna i lip ... podle me by teplita mela bejt tak od 24 do 30 stupnu vic ne

Old Post 18-01-2016 v 10:03 AM
amater haze je offline   Profil uživatele amater haze   Find more posts by amater haze   Foto galerie člena amater haze     Add amater haze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moltres
Stálý Člen

Karma uživatele Moltres - 93% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 510  

Re: Prosím o rady :-/ Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od growluky
Ahoj, omlouvám se ale už jsem to tu prošel snad od A do Z
a celkem mi tu chybí jednoduché "DESATERO" Pro začátečníka :-/ Prosím pouze o strohé odpovědi nechci vás otravovat :-)
Pěstuji v zemině + cocos 70/30a jsem na začátku.

A potřebuji základní info:

PH zálivky pro zeminu?
Co je vlastně EC? nebo jaké má být správné EC? A jak měřit EC v zemině?
Vadí když si připravím zálivku dopředu? myšleno třeba 90L mám strach že by starší hnojená voda mohla dělat problémy :-/
Jaké by jste mi doporučili nejlepší hnojiva pro můj případ (zemina + cocos) Zvažuji Jungle in da box :-/ Váš názor?

A to je asi vše na co jsem nenašel odpověď
Předem děkuji za každou odpověď a názor


Všecko tu máš ve FAQ a v tísíci threadech. Jestli nejsi schopný načíst si pár základních věcí a udělat si z toho rozumný výtah, tak ani nerozsvěcuj. Dneska chce každý sklízet kila, ale ideálně bez námahy. Ty Tvoje pozitivní smajlíky jsou plné motivace, LOL

Huliči a posilování

Grow 06 Passion 1 x Swiss crypto hashberry 2008 v obrazech

Old Post 18-01-2016 v 10:46 AM
Moltres je offline   Profil uživatele Moltres   Find more posts by Moltres   Foto galerie člena Moltres   Click here to Send Moltres a Private Message   Add Moltres to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smoke85
CandyCrystalMaker

Karma uživatele smoke85 - 82% PěstitelskáKarma uživatele smoke85 - 82% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 88 

Příspěvek č. 8

Co dodat... V 10 bodech si můžeš tak tahat za šulínka, některé věci prostě musíš načíst. Koukni třeba semCANNA – Soubor přednášek

FREE PARTY, FREE PEOPLE, FREE FUTURE SpiralTribe 23 You might stop the party, but you can't stop the future.
Free, prosťe free, moe voe nebo co vlastně jsi zač.
Volný jako pele ptáka, který letí vzduchem.

CANNA – Soubor přednášek, s velkým poděkováním panu Klaassenovi
Sol lucet omnibus. Carpe diem.
Soukromí je Vaše právo. Klikněte zde k přechodu na SSL šifrování
Pat: "Domluvíme se jak dál s hulením a pěstem."
Mat: ???
Pat: "Nepřestanem!"

Zechcané polytriky, aby jebala mrdká... STOP POLYTRICKS BITCHES

Old Post 27-01-2016 v 12:48 PM
smoke85 je offline   Profil uživatele smoke85   Find more posts by smoke85   Foto galerie člena smoke85   Click here to Send smoke85 a Private Message   Add smoke85 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smoke85! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tekkcz
Nový Člen

Karma uživatele tekkcz - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 9

na hnojkách výrobce udává ...spotřebujte do 24 hodin, ale jinak je to na tobě.
Ja měl namíchaní hnojky i týden ale po rozhovoru v growshopu už to nepreferuju,
co namíchám to hned spotřebuju.

ps: drž se tabulek a rovnej Ph...to je zásadní.

ať se dílo daří čuss

Old Post 27-01-2016 v 19:44 PM
tekkcz je offline   Profil uživatele tekkcz   Find more posts by tekkcz   Foto galerie člena tekkcz   Click here to Send tekkcz a Private Message   Add tekkcz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growluky
Nový Člen

Karma uživatele growluky - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 10

Kluci dík za rady už jsem docela načetl takže snad už základní info mám :-)

Old Post 27-01-2016 v 19:53 PM
growluky je offline   Profil uživatele growluky   Find more posts by growluky   Foto galerie člena growluky   Click here to Send growluky a Private Message   Add growluky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wyncent
Nový Člen

Karma uživatele Wyncent - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 11

Ahoj, nechci zakládat nové téma, ale mám dotaz. Mám předřadník PRO- V - T 400W 230V a obyčejné Stínidlo - Hobby malé (40x40cm). Nepěstuji poprvé ale mám tento problém docela často. Jde o to, že při přepnutí mi kytky během 14 dnů vyrostou třeba i o 0,5 m Přepínám, až mám zarostlou plochu 1x1m (9 květináčů) . Režim 12hod světlo, 12 tma. Do přepnutí rostou v pohodě výška cca 30 cm... Poradil by někdo jak docílit menšího vzrůstu? Děkuji

Old Post 02-01-2017 v 16:43 PM
Wyncent je offline   Profil uživatele Wyncent   Find more posts by Wyncent   Foto galerie člena Wyncent   Click here to Send Wyncent a Private Message   Add Wyncent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 12

1. pěstuj modely s co nějvětšim poměrem indiky
2. optimalizuj chlazení abys mohl dát lampu co nejníž
3. zastřihuj... nezastřihnutý kytky vyjedou většinou o něco víc (aspoň mě to tak připadá)
4. přepni ještě než bude plocha zcela zaplňená... když už plno bude, tak je jasný že vystřelí nahoru když nikam jinam ani nemůžou.

5. mohl bys i koupit MH na růst a po přepnutí ještě svítit tím dokud nezačne paličkovatět...

nic jinýho mě už nenapadá

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 02-01-2017 v 19:10 PM

Old Post 02-01-2017 v 17:56 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wyncent
Nový Člen

Karma uživatele Wyncent - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 13

Díky moc, příště vyzkouším...
k bodu 1. pěstuji wappu
bod 2. ano tam bude menší problém, chladím jen menším ventilátorem, a plánuji pořídit lepší stínidlo
bod 3. zastřihnuto jednou... chtěl jsem 2x ale zdálo se mi to už dost zarostlé a vysoké...
bod 4. není co dodat
bod 5. pokud myslíš MH metalhalogen tak ten používám při růstu a svítím cca 16/8 hod, poté vyměním za sodík a změním na těch 12/12. Tady bude asi ta chyba.... udělal jsem to moc hrrr, ze dna na den... asi máš recht a bude lepší po snížení času nechat ještě ten MH...

Další rady uvítám

Old Post 02-01-2017 v 20:01 PM
Wyncent je offline   Profil uživatele Wyncent   Find more posts by Wyncent   Foto galerie člena Wyncent   Click here to Send Wyncent a Private Message   Add Wyncent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ara
Nový Člen

Karma uživatele Ara - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 14

Hele to se to nikde nedozvíme? Kam nejlépe dát teploměr vlhkoměr? Nemůžu to nikde dohledat

Old Post 28-02-2017 v 11:02 AM
Ara je offline   Profil uživatele Ara   Find more posts by Ara   Foto galerie člena Ara   Click here to Send Ara a Private Message   Add Ara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 15

Zdravím
No já ho mám zavěšenej u vrcholků rostlin zhruba ve středu boxu...Jestli na to umístění ale existuje nějaký pravidlo tak sem sním...
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 28-02-2017 v 12:46 PM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-07-2016 - prosím o radu - 0 odpovědí
04-08-2014 - Prosím o radu zkušenější :) - 2 odpovědí
05-05-2013 - prosim poradte mi - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4816080 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív