Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Kolik StojÍ VaŠe LaboratoŘe???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
D.A.E
Nový Člen

Karma uživatele D.A.E - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 3  

Dotaz Kolik StojÍ VaŠe LaboratoŘe??? Příspěvek č. 1


Zdravím všechny growery!!!
Zrovna začínám stavět svojí laboratoř.... chci tímto poděkovat všem co jsou na tomto fóru aktivní, protože bez Vás bych to rozhodně nikdy rozjet nemohl!!!
Během mého sáhodlouhého čtení fóra a FAQ jsem se dozvědel fak hodně informací. Za prvních deset minut jsem zjistil že to není jako starat se o jahody !!!!
Není to o tom zapnout lampu a za měsíc to vzít kosou !!!
Je to věda !
Během propočtu kolik za tu svou laborku dám jsem se dostal k dost vysokejm číslům a to ta moje labka nebude nijak extra!! ... (nebude v ní všechno co bych chtěl)
Na první season bych chtěl vybávko průměrný, nepožaduju extra třídu, ale nevím kde ušetřit.
Rozměry boxu jsou:
hl. x š. x v.
60x75x170

mám namyšlen´ý osvětlení:
růst 250w CFL
květ 400w sodík

jen tyhle dvě potvůrky mě vyjdou na 3500!! je to normální nebo se to dá pořešit i levněji?

ventilace asi na 2500 a to bez ofuku


a to tam ještě nejsou započtený spínací hodiny, odrazová fólie, reflektor, květináče, substrát, hnojiva, řízky, ph metry a spousta dalších kokotinek co k tomu potřebuju.

Peníze si seženu, je jasný že se musí pro dobrou sklizeň něco zainvestovat, akorát nechci platit zbytečně moc!!

Growatch Mitch Buchannon

Old Post 07-10-2015 v 19:31 PM
D.A.E je offline   Profil uživatele D.A.E   Find more posts by D.A.E   Foto galerie člena D.A.E   Click here to Send D.A.E a Private Message   Add D.A.E to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 2

Vykon mas odpovidajici... Jestli chces usetrit nakupuj postupne po bazarech.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 07-10-2015 v 20:55 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 3

No nevím v bazaru velice často sleva pár procent za použité zboží a není vyjímkou i dražší než se dá koupit nové. Zrovna 400W jsem scháněl a nabídky o 100-200Kč levněji než koupím nový. Za tt125 si vpohodě lidi řeknou 900Kč když za za tu cenu koupíš nový. Takže hodně štěstí.
Každopádně nekoukej jen na growshopy ale i elektra např. to TT se v growshopu prodává kolem 1400Kč

Old Post 07-10-2015 v 21:19 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RoyalHarvest
Stálý Člen

Karma uživatele RoyalHarvest - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 4

Tak jak píše Efendy. Věc, která není levná a předpokládám, že by měla sloužit delší dobu (=vyžaduji záruku), bych na bazaru nekoupil - i přesto nevychází až tak levně. To by musela být sakra sleva, abych nad bazarovou věcí přemýšlel. Prkotiny (nepoužitý zeminy, květináče, atd.) nemám problém použít bazarové

Don't worry, be happy!

Old Post 08-10-2015 v 06:16 AM
RoyalHarvest je offline   Profil uživatele RoyalHarvest   Find more posts by RoyalHarvest   Foto galerie člena RoyalHarvest   Click here to Send RoyalHarvest a Private Message   Add RoyalHarvest to your buddy list     Navštiv homepage uživatele RoyalHarvest! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D.A.E
Nový Člen

Karma uživatele D.A.E - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 5

Díky za radu, koukal jsem se po komponentech v bazarech a je pravda že jsou ty slevy opravdu minimální a tak si radši připlatím a budu mít záruku. zkrátka, je to investice!!

přemýšlím že se taky vyprdnu na CFL. Buďto sodík dual a nebo prostě růstoý spektrum 400w sodík.
Čistě kvůli pořizovací ceně.

Growatch Mitch Buchannon

Old Post 08-10-2015 v 10:05 AM
D.A.E je offline   Profil uživatele D.A.E   Find more posts by D.A.E   Foto galerie člena D.A.E   Click here to Send D.A.E a Private Message   Add D.A.E to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Severus
Stálý Člen

Karma uživatele Severus - 94% PěstitelskáKarma uživatele Severus - 94% PěstitelskáKarma uživatele Severus - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 6

Hele určitě bych radši investoval do novýho zboží, nevíš, jak s tim kdo zacházel a prostě tu záruku v tom nemáš.
Jinak já jsem ten TT125 (280m3/h) kupoval cca za litra před pár dny, takže se to dá sehnat i o něco levnějš..
A možná bych ti pro začátek doporučil pro ušetření alespoň kombinované spektrum v sodikovce, ušetříš pár korun, i když půjde pryč rychlejš, ale dá se sehnat třeba kolem 700..
Imho i předřadník se dá sehnat cca za litra, stačí prostě hledat a hledat..

Naposledy upravil Severus 08-10-2015 v 10:55 AM

Old Post 08-10-2015 v 10:40 AM
Severus je offline   Profil uživatele Severus   Find more posts by Severus   Foto galerie člena Severus   Click here to Send Severus a Private Message   Add Severus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jurgiano
Stálý Člen

Karma uživatele Jurgiano - 42% PěstitelskáKarma uživatele Jurgiano - 42% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 7

Som sa zasmial čítam "laboratoř" tak že pôjde fakt o niečo profi a ďalej čítam že ti je zaťažko dať 3500,- Však to zarobíš za 8 hodín práce +/- Alebo jak chlapi píšu skupuj veci z bazáru, na groweru sú solidné ponuky z vlastnej skúsenosti lepšie jednanie ako s niektorými growshops.

Old Post 08-10-2015 v 13:41 PM
Jurgiano je offline   Profil uživatele Jurgiano   Find more posts by Jurgiano   Foto galerie člena Jurgiano   Click here to Send Jurgiano a Private Message   Add Jurgiano to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jurgiano! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 8

Ja sem na 12k a to ani zdaleka nekoncime... taky porad nemam vsechno co bych chtel. A povim ti... jestli chces usetrit kupuj radsi drazsi a kapku naddimenzovany veci. Taky sem po mesici brecel ze odtah neni zadna slava (TT125 280m3) vetrak na ofuk moc malej, stinitko nevhodny atp... neni to prdel kdyz zjistis ze draho koupeny veci nesplnujou co si chtel.

400w je dobrá volba, ale většinu času budeš kvést tak bych se vyprd na nějaký dual spektrum nebo růstový... já svítim čistě jen sodíkem.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 08-10-2015 v 17:23 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 9

Jak rika Crazyben......, taky jedu ciste na sodiku ( Osram ) a kytky mam vzdycky pekne. Jak se rika: nejsem tak bohaty, abych si mohl dovolit kupovat levne veci. Samozrejme neplati vzdycky co je drahe, tak je dobre, ale snazit se ze zacatku usetrit vetsinou vede k tomu, ze utratis vic nez kdyby jsi si hned nakoupil kvalitni vybaveni. Treba i postupne. Bazarovy zbozi asi proc ne, ale ja osobne prefuruju nove.
Osobne mam vzduch poresenej Ufem od PrimaKlimy ( 125 s regulaci a termostatem ) - maximalni spokojenost, stinidlo mam od A- wing - taky maximalni spokojenost a predradnik mam digitalni Lumii, s nim sem spokojenej moc. Ofuky mam Hurricane, ty uz mi ale dva odesli, takze zas takova slava to s kvalitou neni, pises ze bys skrin planoval bez ofuku....myslim si, ze to neni dobrej napad, ofuk ti micha vzduch v boxu, snizujes pravdepodobnost plisni v kvetu a kytky ktere jsou ofukovany jsou i bytelnejsi a lepe pak nesou tihu palic. Zvlhcovacku mam od Oravy s mensim domacim tunningem, ta je teda taky v cajku a potrubi od Sonoflexu....volume slo dost znatelne dolu oproti klasickymu ALU. Pritah mam pasiv a vlhkost a teplotu hlidam obyc meteostanici od Hamy za 300, -. Osobne sem slapl vedle s Cool tube...dle meho nazoru k nicemu, vyhozeny penize. Dale levnej PH metr ( ten nejlevnejsi na netu )...taky na pikacu...nesel ani zkalibrovat Taky kdyz sem sestavoval stan tak sem ho protrhl na dvou mistech v rohu, jelikoz sem poradne nedocvakl spojky tyci a stan se na to snazil stuj co stuj narvat...a tak Chybama se clovek uci, ale tady na G najde clovek asi radu a tipy na opravdu vsechno.
At se dari

Old Post 08-10-2015 v 18:29 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D.A.E
Nový Člen

Karma uživatele D.A.E - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 10

no nemyslel jsem že budu mít box bez ofuku Jsem rád za každou radu ... mrknu na značky vybavení které tu píšeš že stojí za to souhlasím s váma lidi !! radši nešetřit než ušetřit a stejně ve finále zaplatit víc
A vy valíte vegetační fázi jen s květovým spektrem? nebrzdí to kytičky?

Growatch Mitch Buchannon

Old Post 08-10-2015 v 19:22 PM
D.A.E je offline   Profil uživatele D.A.E   Find more posts by D.A.E   Foto galerie člena D.A.E   Click here to Send D.A.E a Private Message   Add D.A.E to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kiddnaped
Stálý Člen

Karma uživatele Kiddnaped - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kiddnaped - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kiddnaped - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kiddnaped - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kiddnaped - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 410 

Příspěvek č. 11

D.A.E: Já jsem začínal s klasickým elektromagnetickým předřadníkem, sodíkem na růst a na květ ( osram ) koupil bazarové VK150 jako start stínidlo WAWE napodobenina Awingu, 2 klasické ofuky z baumaxu, je dost rozhodující kolik mas na start financí, postupně jak tu řeklo více lidí každý postupně došel nebo hned na start nakoupil A-wingy popřípadě CT jako stínidla a digitální předřadníky ( šetří spotřebu ) Lumii Digita a třeba lepší ventilaci popřípadě něaký ten regulátor

3x Orange Bud ( DP ) 400w
10xSharkShock,1xWappa,1xSuperSkunk 600w - 1,08 g/w
4x Shark Shock 2x Somnago 600w - 0,89 g/w
5th Round 600w, Ebb - Lemon Ice and Gauge Kush

Old Post 08-10-2015 v 19:40 PM
Kiddnaped je offline   Profil uživatele Kiddnaped   Find more posts by Kiddnaped   Foto galerie člena Kiddnaped   Click here to Send Kiddnaped a Private Message   Add Kiddnaped to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od D.A.E
no nemyslel jsem že budu mít box bez ofuku Jsem rád za každou radu ... mrknu na značky vybavení které tu píšeš že stojí za to souhlasím s váma lidi !! radši nešetřit než ušetřit a stejně ve finále zaplatit víc
A vy valíte vegetační fázi jen s květovým spektrem? nebrzdí to kytičky?


To neumim objektivne posoudit jelikoz sem nikdy rustovou vybojku nejel, ale holky me rostou normalne a tak dlouho jak by dle informaci ze seedbanky mely jet. Zralost kontroluju mikroskopem, takze sklizim kdy bych mel.

Old Post 14-10-2015 v 19:01 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jointza
Stálý Člen

Karma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 313  

Příspěvek č. 13

Jurgiano - true

Já už to raději ani nepočítám ale odhadem budu kolem 60-70 tis. ale ke slovu laboratoř nemám daleko Btw: jen zvlhčovač mám za 5k :P Chápu že pro studenta může být 3,5K docela dost.

Jinak taky preferuji nepoužité zboží v záruce a koukám jen po tom nejleplším. Vše funguje jak má. Hlavně Silent mám sousedy .) a zdi stojí za prd.

Ať se daří. J.

In Ctrl+C, Ctrl+V we trust
Zensation / soil Bush as fuck seed mix Matkárna Jack Cheddar / Amazon
Thc Bomb / Amazon
Fotogalerie


V České republice je 15000 registrovaných jediů a 3000 muslimů. Tzn. že na jednoho muslima připadá pět jediů. Můžeme být v klidu

Old Post 15-10-2015 v 07:56 AM
Jointza je offline   Profil uživatele Jointza   Find more posts by Jointza   Foto galerie člena Jointza   Click here to Send Jointza a Private Message   Add Jointza to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jointza! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 14

22K.

Old Post 05-06-2016 v 22:05 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 15

dal jsem si poradit a vyslo to na 22K. sakumpikum
jedu CFL 2X250kvet a 1x150 rust.
jedinou drazsi vec jsem koupil odtah,primaklima ´160´-800m3/h s regulaci otacek a teplomerem(jede na 35% a staci to,ted.vzal jsem silnej abych v lete nebrecel ze to neuchladim,ale mam cfl tak se nebojim)

Old Post 05-06-2016 v 23:04 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:42 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-06-2003 - Kolik mi to zere??? - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5941840 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív