Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Metrop - zkusenosti
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
LeFly
Stálý Člen

Karma uživatele LeFly - 95% PěstitelskáKarma uživatele LeFly - 95% PěstitelskáKarma uživatele LeFly - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 134 

Nápad Metrop - zkusenosti Příspěvek č. 1

Zdar pestitele! Mam dotaz na hnojiva Metrop. Zaujaly me, videl sem je tu nekoho pouzivat v pestu, ale nebylo nikde primo porovnani s jinymi hnojkami nebo jaka byla s nima spokojenost. Popisy od vyrobce mam precteny, vypada to dost zajimave, takze by me zajimaly osobni zkusenosti. Do ted pouzivam BioBizz, jsem s nim spokojen, ale pokud by to stalo za to, chtel bych zkusit prave Metrop. Takze diky za kazdou zkusenost

I believe, i can fly.

LeFly 2014 - S.A.G.E.

LeFly 2015 - Vanila Kush

Old Post 24-08-2015 v 08:04 AM
LeFly je offline   Profil uživatele LeFly   Find more posts by LeFly   Foto galerie člena LeFly   Click here to Send LeFly a Private Message   Add LeFly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Severus
Stálý Člen

Karma uživatele Severus - 94% PěstitelskáKarma uživatele Severus - 94% PěstitelskáKarma uživatele Severus - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 2

Tusim, ze kcb jel metrop v indo sekci, se tam mrkni. Dle mych zkusenosti je spise pro pokrocilejsi pestitele, takze tobe bych ho urcite doporucil.

Old Post 24-08-2015 v 09:33 AM
Severus je offline   Profil uživatele Severus   Find more posts by Severus   Foto galerie člena Severus   Click here to Send Severus a Private Message   Add Severus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 3

jj Kcb s tim dela kruty rakety .

Kvalita predevsim!

Old Post 24-08-2015 v 10:40 AM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LeFly
Stálý Člen

Karma uživatele LeFly - 95% PěstitelskáKarma uživatele LeFly - 95% PěstitelskáKarma uživatele LeFly - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 134 

Příspěvek č. 4

Jo, tak asi u nej sem to zacal sledovat Nejdriv me odradila cena, ale zas kdyz si spocitam, jak to maji koncentrovany, tak cloveku staci mensi baleni... Kazdopadne diky!

I believe, i can fly.

LeFly 2014 - S.A.G.E.

LeFly 2015 - Vanila Kush

Old Post 24-08-2015 v 12:02 PM
LeFly je offline   Profil uživatele LeFly   Find more posts by LeFly   Foto galerie člena LeFly   Click here to Send LeFly a Private Message   Add LeFly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 5

Pokud jsi zvykly na biobizz, metrop je pro tebe downgrade... Ne proto ze by to bylo spatne hnojivo, ale proto ze prechod z organickych na anorganicka hnojiva je vzdy spojen se zmenou chuti a vune...

Viva organika...

Melo by to smysl kdybys treba chtel jet hydro... Jinak se drz organiky.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 24-08-2015 v 12:28 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LeFly
Stálý Člen

Karma uživatele LeFly - 95% PěstitelskáKarma uživatele LeFly - 95% PěstitelskáKarma uživatele LeFly - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 134 

Příspěvek č. 6

Diky za radu o hydru respektive o NFT uz sem zauvazoval, ten system se mi libi. Tak az se jednou rozhoupu, tak je zkusim v hydru. A pravda, ta chut i vune je super

I believe, i can fly.

LeFly 2014 - S.A.G.E.

LeFly 2015 - Vanila Kush

Old Post 24-08-2015 v 13:29 PM
LeFly je offline   Profil uživatele LeFly   Find more posts by LeFly   Foto galerie člena LeFly   Click here to Send LeFly a Private Message   Add LeFly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lesapan
Nový Člen

Karma uživatele Lesapan - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 7

Já četl jejich srovnání v legalizaci a vyšly nejlíp jak cenou (koncentrace) tak ze všech užitých hýbaly nejmíň hodnotami EC a PH (jsou stabilní) ... šel jsem se zeptat do growshopu jestli jsou organická a bylo mi to potvrzeno. Na webu je "biominerální" což teda nevim úplně co znamená. Též zvažuji koupi, ale nechci minerální hnojiva, o dost raději bych zůstal u organiky... dost se o tom uvádějí zavádějící informace..

Old Post 30-11-2015 v 11:32 AM
Lesapan je offline   Profil uživatele Lesapan   Find more posts by Lesapan   Foto galerie člena Lesapan   Click here to Send Lesapan a Private Message   Add Lesapan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Lesapan
Já četl jejich srovnání v legalizaci a vyšly nejlíp jak cenou (koncentrace) tak ze všech užitých hýbaly nejmíň hodnotami EC a PH (jsou stabilní) ... šel jsem se zeptat do growshopu jestli jsou organická a bylo mi to potvrzeno. Na webu je "biominerální" což teda nevim úplně co znamená. Též zvažuji koupi, ale nechci minerální hnojiva, o dost raději bych zůstal u organiky... dost se o tom uvádějí zavádějící informace..


Ono je to více méně jedno. Záleží na genetice a když je OK, tak se může hnojit třeba hnojivem na rajčata a v květu přidat fosfor a výsledek je pěkný (viz třeba pěstitelské příspěvky v blogu u Dutch Passion).
Důležité je, že pro hydro a kokos nelze použít BIO hnojiva protože zkvasí. Tudíž lze použít jen chemii. Tajuplný název bio-minerální často znamená že jde o minerální hnojiva (chemická) doplněné výtažky z rostlin (například z mořské chaluhy nebo je tam melasa). Také to poznáte na koncentraci. Pokud má hnojivo složení NPK třeba 10-9-12 nebo vyšší hodnoty, tak nejde o přírodní bio hnojivo, ale je tam chemie. V přírodě se tak vysoké koncentrace živin nenacházejí. Například slepičince mají 5-10-5, hnůj třeba 2-4-4, atd. Takže třeba PK13/14 nemůže být bio, vždy jde o chemii.
Ono je někdy těžké rozhodnout co je příroda a co je chemie. Například Superfosfát je hnojivo které se těží v přírodě. A je těžké najít hnojivo které je BIO a má vysoký obsah fosforu - ten se nachází třeba v rybách a proto se často hnojí shnilými rybami nebo trusem ptáků která se živí rybami.
A existuje spousta lidí, kteří hnojí (zejména outdoor) chemií a na výsledku se to nedá poznat. Když někdo na růst dá Kristalon Start a na květ pak Kristalon Podzim a občas kytkám přihodí po kávové lžičce superfosfátu a dolomitického vápence, tak mají kytky téměř ideální přísun živin. Pochopitelně že 3 týdny před sklizní je nutno zalévat pouze vodou aby se přebytečné živiny odplavily a spotřebovaly. Nevěřím že by někdo pak na chuti dokázal rozeznat rozdíl proti výsledku hnojenému značkovým BIO hnojivem.

Ale mám jeden problém, kde žádám radu - pro pěstění na balkóně používám také Hesi Root Complex a Power Enzyme (jsem je dostal darem, tak to zatím používám než dojdou). Ale vrtá mi hlavou zda je to potřebné. Při outdooru tam doplňky nedávám a kytky vypadají zdravě. Má někdo na ty doplňky názor? Enzyme asi budou baktérie + enzymy,které přemění mrtvé kořeny na cukry, který by teoreticky kytka mohla zkonzumovat. Ale těch mrtvých kořenů tam moc nebude a v normálním zemědělství se nic takového nepoužívá. Leda na urychlení kompostování. A nějaká podpora pro růst kořenů se také nepoužívá, leda trochu fosforu pod čerstvě zasazenou plodinu. Máte někdo tyhle doplňky nastudované více? Opravdu je tam nějaký znatelný přínos? Nebo ti dodavatelé hnojiv skrývají třeba stopové látky, které jsou nutné, v těchto vodičkách?

Old Post 30-11-2015 v 16:18 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 9

Jde o to, že pole je úplně něco jiného než květináč a hlavně kdyby měli zemědělci lít kořeňák a enzymy do půdy, tak by se nedoplatili...

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 09-12-2015 v 16:50 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dope420
Stálý Člen

Karma uživatele Dope420 - 5% PěstitelskáKarma uživatele Dope420 - 5% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 142 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Mard

Ale mám jeden problém, kde žádám radu - pro pěstění na balkóně používám také Hesi Root Complex a Power Enzyme (jsem je dostal darem, tak to zatím používám než dojdou). Ale vrtá mi hlavou zda je to potřebné. Při outdooru tam doplňky nedávám a kytky vypadají zdravě. Má někdo na ty doplňky názor? Enzyme asi budou baktérie + enzymy,které přemění mrtvé kořeny na cukry, který by teoreticky kytka mohla zkonzumovat. Ale těch mrtvých kořenů tam moc nebude a v normálním zemědělství se nic takového nepoužívá. Leda na urychlení kompostování. A nějaká podpora pro růst kořenů se také nepoužívá, leda trochu fosforu pod čerstvě zasazenou plodinu. Máte někdo tyhle doplňky nastudované více? Opravdu je tam nějaký znatelný přínos? Nebo ti dodavatelé hnojiv skrývají třeba stopové látky, které jsou nutné, v těchto vodičkách?


Zdravim tě, tak já nemám přímo ty enzymy co mas ty ale mam ty od plagronu a nemyslim že by to bylo něco jinýho, a přidávám to do každé zálivky (1:1000)
údajně to to totiž pomáhá, jak řikáš na rychlejší rozklad odumřelých částí rostlin a popřípadě rozpouštět usazený soli z hnojiv. Asi nebude na škodu ho používat do každý zálivky i během flushe. v zemědělství by to byla hrozně drahá novinka
(0,5 l za cca 400 kč)

Tohle udává výrobce na obalu co tu mam:

Pure Zym je zlepšovač půdy na základě přírodních enyzmů. Zabezpečuje rychlý rozklad odumřelých částí rostlin, čímž se uvolňují extra živiny. Pure Zym také zvyšuje objem kyslíku a chrání rostlinu před chorobami.
Složení: voda, sorbitol, cukr, celulázové enzymy, pektináza

1.st Indoor - 200W CFL - 4x Special Queen #1 - HOTOVO - 73,9 G

2.nd Indoor - 150W MH/HPS - 3x OrangeBud - 2x Black Russian - 1x Kripl - HOTOVO - 75,6 G

Old Post 10-12-2015 v 07:12 AM
Dope420 je offline   Profil uživatele Dope420   Find more posts by Dope420   Foto galerie člena Dope420   Click here to Send Dope420 a Private Message   Add Dope420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 11

Thread o Metropech a vy tu řešíte enzymy od Plagronu a zemědělce ))

Metrop je určitě poměrem cena/výkon nejlepší co si můžeš pro pěstování v hydroponii pořídit - aspoň na našem trhu. Enzymy(hlavně B´cuzz) jsem používal pravidelně a potom co sem přestal žádnej rozdíl. Nedoporučuju enzymy od Metropu - hodně rychle se kazej (po otevření a skladování v temnu a pokojový teplotě za 14 jsem vyhazoval).

Old Post 28-03-2016 v 17:27 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Lesapan
Já četl jejich srovnání v legalizaci a vyšly nejlíp jak cenou (koncentrace) tak ze všech užitých hýbaly nejmíň hodnotami EC a PH (jsou stabilní) ... šel jsem se zeptat do growshopu jestli jsou organická a bylo mi to potvrzeno. Na webu je "biominerální" což teda nevim úplně co znamená. Též zvažuji koupi, ale nechci minerální hnojiva, o dost raději bych zůstal u organiky... dost se o tom uvádějí zavádějící informace..
Asi jsi byl v tom typu growshopu, kde ti nabulikujou cokoliv, jen abys to koupil

Metrop jsou mineralniho zakladu. "Biomineralni" je slovni trik jak lidi zmast..
Co se tyce koncentrace a stability pH je to pravda, jde o kvalitni hnojivo (obzvlast jejich Mum7).

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 29-03-2016 v 09:00 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Mard


Ono je to více méně jedno. Záleží na genetice a když je OK, tak se může hnojit třeba hnojivem na rajčata a v květu přidat fosfor a výsledek je pěkný (viz třeba pěstitelské příspěvky v blogu u Dutch Passion).

Záleží na tom, jestli ti jde o to jak to vypadá anebo o to jak to chutná a voní.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 29-03-2016 v 09:03 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:09 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
16-07-2021 - advanced hydroponics - zkušenosti - 10 odpovědí
20-09-2012 - Konopná aukce-zkušenosti - 4 odpovědí
25-07-2010 - Power kush - zkusenosti - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7482370 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív