Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Čípky na UC aneb FORMA NA ČÍPKY plastová
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Čípky na UC aneb FORMA NA ČÍPKY plastová Příspěvek č. 1

Poněvadž trpím ulcerozní kolitidou, sháním odkaz, kde koupím:
FORMA NA ČÍPKY komplet plastová 25x10x1g
Nebo nějakou profi lékárenskou-polovyhozenou (Nová stojí až 14 tis Kč!)
Vřele všem tuto cestu zastavení neustálých průjmů u UC vřele doporučuji. Základem čípku je kakaové máslo + FS. Pečlivě zvážit, hotové čípky po jednom dát do alobalu a uložit v chladničce. A máte na chvíli vystaráno.
Případně neporadí někdo zkušený, jak si poradit bez formy. Děkuji.

Old Post 07-05-2014 v 13:18 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 2

DOBRÝ VEČeR, RÁDA BYCH SE ZDEJČÍCH ODBORNÍKŮ /LÉKÁRNÍCI, ChEMICI ATD. Poněvadž i mne neminulo onemocnění, které je v podstatě nadosmrti.Cronická vředová choroba tlustého střena- Vyzkoušela jsem od kolegy průhledný želatinový tobolky, do krerých nalil 12 ml opravu neošizeného konopého lojeje s palicemi a listí, tak 1:1. Dobře se polykají pak do půl hodinky dostanu hlad.
I během dopoledne je aktivita návštěv na toaltu se menší.
Chtěla bych Vás odborníky poprossit, jak vyrobit doba čípky- pro případ neschopnosti spolknoum proto zvažuji i cestu čípků a nebo bobulí hluboko do konečníku. Kakaové máslo mám. Prosím o podrobný postup odborou radu, Děkuji předem.

Old Post 18-05-2014 v 20:08 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Craft
Nový Člen

Karma uživatele Craft - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 3

Pro výrobu čípků je vhodné použít kakaové máslo, V lékárně je také možno sehnat plastové čípkové formy, obvykle lze snadno sehnat formy o objemu 2 ml, ale existují i dětské formy o obsahu 1 ml, které jsou často pro léčbu vhodnější (větší koncentrace látek).
Základní hmotu rozehřejeme ve vodní lázni a podle požadované koncentrace čípků smícháme s výtažkem.

Příklad: Pokud chceme vyrobit 10 čípků (1ml), každý o koncentraci 100 mg, smícháme 9 ml másla s 1 ml výtažku a rozdělíme do 1 ml čípkových forem. Budeme-li chtít 10 větších čípků s menší koncentrací pryskyřice, tedy 50 mg, tak smícháme 19,5 ml kakaového másla a 0,5 ml výtažku.

Koncentrace se dá samozřejmě navyšovat ale v případě užití kvalitních fénixových slz si nemyslím ,že by to bylo třeba. Pokud by bylo třeba navýšit množství FS opravdu razantně doporučuju sehnat větší formu na čípky neboď od určité koncentrace FS se naruší konzistence čípku a je problém se zavedením.

http://www.lboro.cz/forma-na-cipky-...5142319698.html
http://www.bylinnalekarna.cz/eshop/...y/kakaove-maslo
http://grower.cz/forum/showthread.p...9nixovy+%2Bslzy
nebo
http://grower.cz/forum/showthread.p...9nixovy+%2Bslzy

Případně i jiný návod zde na grower.cz případně na jiných serverech zabývajících se léčitelství, každý musí odhadnout sám kterej postup výroby je pro něj nejdostupnější.

S pozdravem Craft a přeji úspěšné zmírnění symptomů.

P.S. Do čípku doporučuju použít konopný výtažek (fénixovy slzy, pegasovy kapky) NE konopný olej, ten má nižší obsah látek a bylo by ho třeba hodně a čípky by nedrželi tvar a konzistenci.

Některé drogy nejsou zakázané proto, že by byly nebezpečné. Jsou nebezpečné, proto ,že jsou zakázané. (dr. J. Marks)

Old Post 18-05-2014 v 20:39 PM
Craft je offline   Profil uživatele Craft   Find more posts by Craft   Foto galerie člena Craft   Click here to Send Craft a Private Message   Add Craft to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 4

Děkuji mnohokrát za rady, kterých si opravdu velmi vážím. (Právě jsem se opět vrátila ze špitálu po atace UC po virové chřipce.) Nebýt naší kytičky, tak bych snad nepřežila ani tu "péči" špitálu.

Old Post 24-05-2014 v 11:25 AM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 5

Nechci naříkat, ani si stěžovat, ale péče v okr. špitále, to je fakt záhul. Průjmy od ledna, dojídala jsem se až po vapíku a FS, tak max. 1/4 rohlíku a jen náznak másla,........nakonec před týdnem jsem přestala pít úplně, o jídle ani nemluvím. Ve špitále jsem vyfásla 1 infuzi a pak se osazenstvo odborné rozhodlo, že mne budou zatěžovat stravou. Chodili mne kontrolovat, jestli mám fakt průjem,.....no zážitky-hnus. Pokud bych neměla s sebou tajně želé kapsle s FS, tak bych tu nestačila ani poděkovat.
Moc všem držím palce, je to velmi hnusná nemoc a nikomu ji nepřeji. Už fakt věřím, že bez naší bylinky bych byla asi nejen na psychiatrii.

Old Post 24-05-2014 v 11:32 AM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:03 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2230090 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív