Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
podařilo se mi, zcela náhodou, a díky letošnímu špatnému jaru zjistit celkem zajímavou věc o autoflower odrůdách. Tak jsem si řekl, že se o ni s Vámi podělím. Vezmu to tedy postupně.
14. 5. 2013 jsem zasadil ve skříni lehce předpěstované (5cm vysoké, venku z hlíny 4 dny) 3 kusy samonakvétací odrůdy Northern Lights od banky Royal Queen Seeds.
Type Indica: 80% Ruderalis: 20%
Yield 100-200 grams
Harvest month 9-10 weeks after planting
Height of the plant 90-120 cm
Genetic background Northern Light x Ruderalis
Effect Cerebral and uplifting
Cannabinoid content Medium-high
Flowering time Autoflowering
Květinky jsem zasadil na Šumavě, ve vesničce 700 m n. m.
Co se stalo:
V této oblasti, již pár dní co jsem květinky přesadil ven, a na 2 měsíce je opustil, došlo k prudkému ochlazení. Několik dní v noci až -3C! Toto špatné počasí, a velmi nízké teploty trvalo dlouho. Řekl bych, že cca měsíc, plus do toho ty povodně... vedlo to ke kompletnímu záseku růstu, po měsíci byli kyti stále stejně vysoké. Neumřely, ale nic nedělaly. Že nezahynuly v těchto teplotách připisuji podílu konopí rumištního, které je velmi odolné.
A teď ten nový poznatek:
Nizká teplota, zdá se, dokáže zastavit jev "autoflower odrůdy kvetou v závislosti na jejich stáří." 10. 7. jsem se byl na kyti podívat. Bez 4 dnů dva měsíce po vysazení, čekal jsem tudíž záprtky v květu. Překvapení nastalo, když jsem spatřil již poměrně vytáhlé, pěkně vypadající rostlinky, které teprve začínali nakvétat. Opravdu pouze zárodky paliček, první týden květu.
Vychází mi z toho tedy, že to s tím nakvétáním dle stáří nebude tak horké. Nízké (až extrémní) teploty mohou tyto biologické hodiny zcela zastavit.
Přišlo mi to jako celkem zajímavý objev, tak snad mě tu nezprcáte, že to už každý ví... :-)
Dobry postreh, mne sa nieco podobne stalo minuly rok, AF sadene v aprili, plnohodnotne dozretie az koncom jula! A to podotykam ze tu u nas ani neboli mrazy, len dlho prsalo a boli nizsie teploty, cize spomaleny rast je zrejmi uz pri nizsich teplotach a malo slnka.
Zdravím, myslím, že z toho co se stalo vyvozujete trošku chybný úsudek. Je pravda, že když AF odrudy rostou v nepříznivém počasí tak jim všechno trvá delší dobu.. ale to je proto, že bez pořádného slunce nebo tepla (nedostatek slunce se dá suplovat teplem skleníku) prostě nepřekročí z vegetativní do květové fáze.
Stejně jako tu kdosi psal s hnojivama. AF by se měl hnojit pouze minimálně a rozhodně jenom větší kytky, né na žačátku. Podobnou zkušenost mám i s opakem = vysoké teploty. Když jsem měl AF na balkoně tak byl menší než ten co rostl venku v polostínu.
Jsou to citlivé rostliny, a na všechno mají omezený čas, takže pro pěstitele je vhodné jim připravit co nejmíň zásahů a potenciálních šoků tzn.: nepřesazovat, neměnit jim místo, nepřelévat, nepřehnojit a dát dostatek místa pro kořeny. Když se k tomu sejde pěkné počasí ve vhodnou dobu tak výsledek je znát.
Tak nepresadzovat v mojom pripade sa neda, ja si kazdy plant co zasadim najprv predpestujem v kvetinaciskoch a potom presadzam do prirody a niektorym to spravilo sok a ine sa uchytili a rastli este rychlejsie.
Přesazením žádná kytka nepojede este rychlejsie. Je to blbost.(leda po určité době jak kořeny narazí na lepší hlínu a hnojky u klasik)
Taky občas přesazuju automatku ale velmi opatrně s veškerou hlínou která obaluje kořeny velmi šetrně do připraveného místa ,kytka dostane pokaždé šok a ubereme jí podle genetiky a odolnosti jeden den až týden růstu ,no na výnosu je to poznat minimálně a o to jde.Tak i tak je lepší předpěstovat v sadbovacím substrátu kde kytka od začátku má šanci pořádně zakořenit pro dobrý růst(někdo má pocit že už semínko je potřeba sadit do předhnojeného substrátu (třeba allmix biobizz) ale efekt je vždy horší a hrozí spálení nebo přidušení což mám už odzkoušeno.
čau lidi připojim svoji zkušenost s přesazováním. Já minulej rok pěstil víc než 70 automatů a všechny jsem je předpěstovával , měl je myslím víc než měsíc doma v 0.2 květníkách a zhruba ve velikosti 10-20 cm jsem je sázel ven, a vyrostli mi nádherný kytky, některý měli skoro 170cm!!!!. takže když to člověk udělá opatrně a nerozpadne se mu ta hlína přitom ,když to vyklepává z květníku, tak to kytky ani nepoznaj.Líp se to přesazuje z květníku, který jsou z měkkýho plastu a člověk může zatlačit na spodek květináče a tim to vytlačit ven, pak se to nerozpadne.
ach jo...kdyby všechny nechutnaly skoro stejně,a kdyby byly pořádně vyšlechtěné,ale nejlíp, kdyby se to s tim šlechtěním nepřehánělo,a nevymýšlely komerční taháky...dle mého to v dlouhodobé perspektivě bude mít za následky degeneraci původních genů....
kdysi mi to na léto vytrhlo trn z paty,to bylo poprvé-nadšení. podruhé - jiné semínka,kytky skoro stejné,ale ještě v poho... potřetí-několik druhú semínek - různé formy kytek stejného druhu,nestejná doba rústu,opět podobný chuťový ocas...a stačilo,automaty nejsou pro mě