Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Náměty a Ohlasy » cestina v prispevcich
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 1

Carlosi, doufam ze to vyhledavani nebude
tak stupidni, ze kdyz chci vyhledat nejaky
slovo, tak ho budu muset napsat pekne s interpunkci.
To by bylo dosti hnusne.

Umi ten vas server rozlisit ISO-2 a CP1250 pri
zaslani prispevku ? Pokud ne, tvuj pozadavek
je nesmyslnej.

Old Post 22-01-2001 v 13:32 PM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aaron Lightner
Stálý Člen

Karma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 133 

Kódování Příspěvek č. 2

To by snad neměl rozlišovat server, ale browser, ne? Já bych řekl, že když postneš form, klient ho překóduje do kódování stránky, ze které vzešel (takový ten <i>&lt;META HTTP-EQUIV...&gt;</i> ). Jinak mě každopádně nenapadá, jak by server kódování klienta poznal, když v URL dotazu se to samo od sebe nepřenáší; ještě tak možná v hlavičkách částí multipartu. Rozhodně ať tak či tak, české vyhledávání (bez interpunkce a case-insensitive) implementovat lze.

Jen na okraj si přihřeju svojí polívčičku, když podotknu, že jako ještě lepší než brutální fulltextové vyhledávání mi přijde (bohužel z principu ruční) vybírání zdařilých postů a jejich pořádání do nějakého tematického stromu, zhruba odpovídajícího zdejšímu fóru, ale hlubšího a lépe profiltrovaného.

Mělo by to výhodu také v tom, že na internetu jsou k mání například různé zajímavé pěstitelské příručky a návody. Bylo by myslím přinejmenším pro porovnání pěkné je někde vystavit a nechat lidi, aby se k nim vyjadřovali. Tady ve fóru na něco takového zatím nějak moc není prostor (aspoň mi to tak přijde).

[Edited by Aaron Lightner on 23-01-2001 at 02:53 AM]

Old Post 23-01-2001 v 01:50 AM
Aaron Lightner je offline   Profil uživatele Aaron Lightner   Find more posts by Aaron Lightner   Foto galerie člena Aaron Lightner   Click here to Send Aaron Lightner a Private Message   Add Aaron Lightner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 3

Nevím z čeho vyházíš, když tvrdíš že by měl.
Možná že některej prohížeč to tak dělá.

Každopádně existujou moduly do apache, který
umí rozpoznat, v jakým kódování jsou postnutý data,
třeba na základě jednotlivejch znaků.

Old Post 23-01-2001 v 08:47 AM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 4

Ziggi,
trochu nechápu, co řešíš. Jde mi prostě o to, abyse psalo především česky a pravopisně správně.
Samozřejmě se bude do vyhledávače muset implementovat vychytávka, aby šlo hledat i bez háčků a čárek a mělo to rozumnej smysl.
To ovšem neznamená, že začnem všichni psát bez diakritiky.

Aarone,
ten archív právě dělat nechci, tohle mi přijde o dost rozumnější. Selektivní výběr témat do archívu není v pohodě, protože takhle si můžeš přečíst více různých názorů, se kterými Grower tým třeba vůbec nemusí souhlasit.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 24-01-2001 v 11:49 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 5

No ja neresim vcelku nic (teda az na to,
kde schrastit vsechny veci na bubbler).

jenom jsem chtel upozornit na to, ze je mozna
lepsi psat bez diakritiky, pokud by pracne
napsany hacky a carky byly pri prenosu
klient->server zmrseny.

Old Post 24-01-2001 v 16:22 PM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Čeština na straně serveru je OK Příspěvek č. 6

Jak vidíš, tak někteří (kromě mě třebas Deu a Aaron Lightner) česky píšou a je to i pěkně k přečtení.

Takže není třeba řešit vztahy klient-server. Vše je OK, takže prosím, pište česky!

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 24-01-2001 v 23:45 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:00 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3865170 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív