Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Paraziti - 2011
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
BENNI
Nový Člen

Karma uživatele BENNI - 51% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 8 

Zdraví Paraziti - 2011 Příspěvek č. 1

Tak prvně bych se chtěl omluvit za založení nového tématu k něčemu, co se tu již diskutuje, ale rád bych, aby byly všechny "příbuzné" příspěvky na jednom místě.

LONI nás postihla (a to nejen na znojemsku škodná zvaná zavíječ. Někdo si myslel, že je to zavíječ kukuričný, já jsem toho názoru, že to byl zavíječ konopný (viz. informace zde - stejně se ten zavíječ kukuřičny vyvinul ze zavíječe konopného...)
Vhodné postřiky, TELSTAR, KARATE.... a další
Zde je potom super seznam pesticidních přípravků používaných v ČR i s popisem na jaký ty mrdky to je. Najdete zde.
A kdo nechce používat chemku:
Jak omezit škody způsobené zavíječem a také info zde

Tímto jsem shrnul informace o zavíječi, který nás potrápil loni (mimochodem už i letos řádí !!!!!!!!!!!!!!)

ALE PROČ JSEM ZALOŽIL NOVÉ VLÁKNO ?
Inu proto, že řádí nový škůdce a sice bázlivec kukuřičný
Tento škůdce škodí podobně jako Zavíječ - zavrtává se do stonku.
Mám k dispozici dokument od státní rostlinolékařské správy, kde je tento škůdce popsán včetně postřiků pro němu.
Jak na Bázlivce kukuřičného
A pozor: pokud pěstujete na stejném místě jako loni, tak Zavíječ, stejně jako Bázlivec přezimují v půdě. Existují na to nějaké půdní insekticidy, ale na to je již teďka pozdě Takže si to pohlídejte.
No u obouch škůdců je prý dobý postřik KARATE se ZEON technologií.

Toť z mé strany vše.

BENNI - Primadesign.cz
================
www.benni.cz
www.primadesign.cz

Old Post 09-06-2011 v 10:35 AM
BENNI je offline   Profil uživatele BENNI   Find more posts by BENNI   Foto galerie člena BENNI   Click here to Send BENNI a Private Message   Add BENNI to your buddy list     Navštiv homepage uživatele BENNI! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Největší parazit je soused! Počká až kvete a pak sklidí za tebe!

Old Post 09-06-2011 v 14:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuta
Stálý Člen

Karma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 3

cus a kdy se ma zacit s postrikem proti zavijeci?

Old Post 10-06-2011 v 12:59 PM
chuta je offline   Profil uživatele chuta   Find more posts by chuta   Foto galerie člena chuta   Click here to Send chuta a Private Message   Add chuta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BENNI
Nový Člen

Karma uživatele BENNI - 51% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 4

no já si právě nejsem jist, jestli je to zavíječ, protože on se vyskytuje za trošku jiných klimatických podmínek, nežli byly loni. ale každopádně bych po zkušenostech z loňska raději stříkal preventivně. dneska jsem stříkal jednak mospilanem, ale to jsem kytky vzal jen tak "letmo" (hlavně jsem tím stříkal stromy - mám obrovskou zahradu i s vinohradem), ale kytičky jsem stříknul "KARATEM Zeon"
jakej názor na to máte vy ? stříkat chemku na kytky PREVENTIVNĚ, nebo až když něco najdete? nebo nestříkat chemkou vůbec?

máte někdo vyzkoušené jiné postřiky - bio ? (např. vyluhované vajglíky a filtříky , nálev z kopřiv apod.?)

BENNI - Primadesign.cz
================
www.benni.cz
www.primadesign.cz

Old Post 10-06-2011 v 20:24 PM
BENNI je offline   Profil uživatele BENNI   Find more posts by BENNI   Foto galerie člena BENNI   Click here to Send BENNI a Private Message   Add BENNI to your buddy list     Navštiv homepage uživatele BENNI! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuta
Stálý Člen

Karma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 5

letos bych se chtel urcite zavijeci ci co to je vyhnout!ale tet se me zda ze je jeste brzo i na preventivni postrik,minuli rok se obevili as v cervenci as srpnu.premyslim ze bych koupil ten obojek s tema vcelkama!ale je dost drahy! mimo jine sem minule kdys sem zjistil ze tam mam hajzlika koupil v growshopu nejakej postrik garden neco /to druhe meno si nepamatuju/ ,byl urceny primo nato ,stal me kolem 500 a vubec to nepomohlo!

Old Post 10-06-2011 v 21:11 PM
chuta je offline   Profil uživatele chuta   Find more posts by chuta   Foto galerie člena chuta   Click here to Send chuta a Private Message   Add chuta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:52 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-10-2019 - parazit - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2140010 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív