Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Crohnova nemoc a Ulcerózní kolitida - léčení konopím
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Divoženka
Stálý Člen

Karma uživatele Divoženka - 27% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 33

Ahoj,

zpětně se vcucávám do diskuze mezi Vás.
Důvodem je zpětná vazba na můj článek, kdo by to byl řekl, před pěti lety. Strašný, opravdu pět let.
Shodou okolností byl u mě o víkendu můj přítel, o němž hovořím, v onom článku, nemocný s Crohnem. Přijel za mnou na kole, 40 km. Vidíte, že i život při této nemoci se dá obrátit k lepšímu.
Jeho stav se uklidnil. Do konce loňského roku si prý píchal injekce. Od loňského roku po současnost si je nepíchá vůbec. Jeho slova jsou, že upustil od medikamentů a začal se věnovat zejména stravování. To co pohltíme do sebe, je základ. Vím, že Váš většinový problém je pohltit vůbec něco. On dnes hovoří o tom, že věří, že kdyby se kdy býval lépe stravoval, i v průběhu akutního crohna, že by nemusel jít nikdy pod kudlu. Tady tento článek Vám doporučuje: http://slunecnyzivot.cz/2013/07/rak...prirodni-lecba/
Začal se hodně věnovat sportu, posilování, stravování a to v průběhu minulých let. Nyní Váží 85 kg, stravuje se zdravě, alkohol pije znova, cigarety nekouří, ale marihuanu užívá každý den - kouří.
Je spokojený.
S vývodem a dalšími chirurgickými zákroky je někdy lépe počkat. Určitě existují alternativy.
Zdravíčko všem a trpělivosti

Chválím tě země má, tvůj žár i mráz, tvá tráva zelená, dál vábí nás

Old Post 24-06-2014 v 18:20 PM
Divoženka je offline   Profil uživatele Divoženka   Find more posts by Divoženka   Foto galerie člena Divoženka   Click here to Send Divoženka a Private Message   Add Divoženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yohnous
Nový Člen

Karma uživatele yohnous - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 34

Zdravím Vás, přátelé zeleného listu. Tata má Crohna diagnostikovanýho od cca února, prodělal operaci kvůli zánětu, kdy střevo následně prasklo, takže zánět pobřišnice a ten nás trápí doteď. Po operaci zůstala velká otevřená rána a dvě píštěle se sekrecí bůhví čeho. Do boje bylo nasazeno konopí ve formě jídla - sekrece se snížila, u jedné píštěle zmizela. Kvůli problémům s druhou píštělou následovala další operace minulý týden. Výsledkem je další velká otevřená rána, píštěla stále teče. Při aplikaci konopných sladkostí se sekrece snižuje, navíc odeznívá bolest (injekce proti bolesti dostává táta v jasně stanovených intervalech, v mezičasech pomáhá konopí), plus je odbourán stres - ve stresových situacích se sekrece výrazně zvyšuje. Po návratu ze špitálu vyzkoušíme asi i vaporizér, nicméně užívání ve formě jídla se zatím osvědčilo. V brzké době podám další info. Všem přeji v boji za zdraví hodně štěstí.

Old Post 14-10-2014 v 10:31 AM
yohnous je offline   Profil uživatele yohnous   Find more posts by yohnous   Foto galerie člena yohnous   Click here to Send yohnous a Private Message   Add yohnous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
katana
Stálý Člen

Karma uživatele katana - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 35

Ahoj yohnous. Crohn je nevyspitatelnej, já s ním válčím již třetí rok, psal jsem o tom tuším stránku před. Taky bohužel mám píštěl s vytékající sekrecí, no teď když se mi udělal absces a následně prasknul, tak můžu říct, že mám dvě píštěle se sekrecí. Ta první píštěl je aktivní od mé první operace a diagnozy Crohna. Konopí užívám kouřením cca 3x týdně, ale nemůžu 100% říct, že mi to nějak pomáhá, snad jen proti bolestem a stresu, který opravdu hodně ovlivní zdravotní stav a průběh nemoci.
Chci jen říct, že je to běh na dlouhou trať a chce to vydržet a nevzdávat. Držím palce.



Nefetuju, léčím se. A baví mě to.

Používám SSL

Old Post 27-10-2014 v 11:31 AM
katana je offline   Profil uživatele katana   Find more posts by katana   Foto galerie člena katana   Click here to Send katana a Private Message   Add katana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yohnous
Nový Člen

Karma uživatele yohnous - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 36

Ahoj Katano,
tak píštěle tátovi již netečou, zánět v pobřišnici byl odoperován a zatím se nevrátil, doktoři nevěřícině kroutí hlavou a myslí si něco o zázraku. Těžko říct, co přesně zabralo, jestli koňské dávky antibiotik, chirurgický zákrok sám o sobě, nebo kombinace všeho i s konopím... Budeme ho nadále podávat ve formě jídla, snad se projevují jeho protizánětlivé účinky, určitě však pomáhá proti stresu...Vím, že se jedná o dlouhodobou záležitost. Děkuji za vyjádřenou podporu a přeji Tobě a všem ostatním pevné zdraví.

Old Post 28-10-2014 v 07:32 AM
yohnous je offline   Profil uživatele yohnous   Find more posts by yohnous   Foto galerie člena yohnous   Click here to Send yohnous a Private Message   Add yohnous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 37

Vážení,
vracím se opět k tématu UC a Crohnova choroba. (Jak jsem již zde psala dříve.)
Pro ty z vás, kteří máte stejné trable těchto hnusných chorob, přidám mé vlastní zkušenosti. Dg. UC mn stnovili u nás v okr. špitálu, začali do mne rvát Asacoly nejprve 3X2, pak zvýšili dávky. Nakonec jsem musela do Prahy na soukr. kliniku. Dg UC potvrzena, ale Asacoly vysazeny pro překročení dávek na nulu. Okamžitě doporučeny tobolky s olejem z naší kytičky (vl. výroby) a doplnit denně probiotiky, konkrétně 1x1 až 3 MUTAFLOR tob. - balení 100tob./3 měsíce. Bohužel je strašně drahý, i s receptem jsou problémy, může napsat pouze gastroenterolog-původní cena 1.800,-Kč s 50% úhradou pojišťovny.Dělají s tím děsné ciráty. Na Slovensku je k dostání bez receptu, v plné ceně. Ale abych nemusela se doprošovat našich lékařů.. - Umím si vyrobit čisté živé jogurt. zákysy z kultur z Milcomu, tedy zakysávám dle kmenů bakterií z prášk. granulovaných kultur, o stavoveném počtu léčivých bakterií. Mohu se zde dopodrobna rozepsat o výrobě živých zákysů. Pokud by to někoho zajímalo. - I pro zdravé jsou to ve finále vynikající a velmi chutné jogurty pro celou rodinu, navenek dělají dojem řeckých hustých jogurtů, které po vyklopení ze skleničky drží "tvar" jako bábovička. Výběr mikroorganizmů je možno měnit dle stavu choroby i chuti.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 01-05-2015 v 22:19 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 38

Hezký večer všem nemocným, právě jsem dočetla vaše psaní. Na UC jsem nikdy nekouřila ani tabák ani léčivku. V době, kdy začala u mne, jsem sehnala spíše "odpad" outu od různých pěstitelů. Taky by poslední slovo mělo být v závorce. Ale k věci. Než si podráždit plíce, uvařila jsem 2 hrsti všeho, co kamarádi přinesli, v papiňáku s 1l jedlého slunečnicového oleje a 0,5 l vody. 1. den jsem vařila 60 minut, pak den bez varu a další den opět 60 minut varu.NEOTEVÍRAT až do převaření V papiňáku je sterilní prostředí, tedy pokud to neotevřete ze zvědavosti, tak nic kvasit nebude, nebojte se!! Po vychladnutí jsem nejprve přecedila přes sítko maxi binec a zbytek zfiltrovala přes pláténko či kapesník. V nálevce jsem poté oddělila horní tučnou vrstvu od té spodní vodové. Tou jsem zalila kytičky na okně. A poněvadž mně olejík moc nechutnal, začal mně ho manžel dávat do želatinových tobolek. A dodnes to děláme skoro stejně, ale více sofistikovaněji a člověk se přece jen "dovybaví". Spíš ze zájmu a z vděčnosti, neb mne tento olejík postavil během 3 týdnů doslova na nohy. (Loni jsem stačila za pár měsíců shodit 18 kg! Ne, že bych to nepotřebovala, ale taková redukční dieta s názvem "ulcerozní kolitida" za ten efekt fakt nestojí. Až 20x denně na WC a děsná tělesná slabost, která se denně hlásila děsnými třesavkami, ale s teplotou max. 35,7°C- Děs běs. Pro mne byl těžký stres vyvedení našeho gaučového psíka vyčurat u dveří.) Přeji vám všem nemocným, nehrajte si s nikotinem, ale věřte této naší bylince, která provází lidsvo nejméně 3 tisíce let. A nebojte se ničeho. To trápení s krvavými průjmy je třeba hned zastavit, jak jen máte podezření, že už průjmujete 3. nebo 4. den. Tak virová střevní chřipka opravdu nevyhlíží-to jsem nevymyslela já, ale pražský gastroenterolog :-))

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 03-05-2015 v 18:17 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BejB
Nový Člen

Karma uživatele BejB - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 39

Ahojte potrebovala by som poradit liecim sa na ulceroznu kolitidu 9 rokov mam 25. Bohuzial som vystriedala uz 3 liecbu a stale je to onicom. Jeden lekar ma skoro zabil lebo mi 2 krat alebo trikrat do tyzdna robil kolonoskopiu co ma privadzalo do neskutocnych bolestiach a krvacaniu nasadzoval mi lieky ze 2 x pentasa co je logicke ze nepomoze takemu akutnemu stavu. Potom co robil moji rodicia zacali zhanat ineho lekara pri ktorom som doteraz . Brala som najprv prednison asi rok strasne som opuchla nikto ma nespoznaval ako iny clovek. Tak mi ich vysadil postupne A tak sme zacali po roku s biologickou liecbou. Ta prva netusim ako sa volala vobec nezaberala druha humira cisty blud. Pichala som si do brucha injekcie ale stale mi bolo strasne zle v niektorych chvilach uz som mala vsetkeho dost a bolo mi uz vsetko jedno take bolesti som mala tak mi zmenil na novu octavu lenze vedlajsie ucinky su ze sposobuje reumu a osteoporozu. Trsoku sa mi stav zlepsil ale nvm ci prave pre tie nove lieky. Ci pre marianku. Beriem teraz helicid
1x potom 2 x pentasu rano plus novu nasadenu biologicku liecbu octava sa tusim vola tie beriem tiez 2x . Imuran som vysadila nedavno a sorbifer dvakrat do tyzdna alebo raz . Poobede 2x pentasu a vecer zase 2x pentasa a 2 x octava . Sem tam ak nezabudnem zoberiem aj probiotika a to jednu tabletu na den. Je mi lepsie co sa tyka krcov a krv uz nemam ale to hlavne preto ze som si to v hlave dala do poriadku a absolutne sa snazim nestresovat. A vyvarujem sa tomu. Zacala som z uzivanim fenixovych slz a fajnecim. Fenix.slzy beriem jedno zrnko pred spanim skoro pravdielne. Fajcim nie pravidelne skor len tak 3 do tyzdna niekedy 4 . A niekedy vobec heh. Neviem som vtom neskusena to mi len jeden znami poradil a od neho som odkupila lebo jeho mamka bohuzial mala uz velmi silnu rakovinu na ktoru zomrela a zvysili sa mu slzy. Tak hlavne by som potrebovala vediet ci mozem tie fenix.slzy brat na lieky alebo mam vysadit lieky a snazit sa liecit prirodne alebo ake davkovanie mam zvolit prosim ak niekto by mi vedel poradit velmi by ste mi pomohli dakujem

Old Post 07-12-2015 v 01:12 AM
BejB je offline   Profil uživatele BejB   Find more posts by BejB   Foto galerie člena BejB     Add BejB to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od BejB
Ahojte potrebovala by som poradit liecim sa na ulceroznu kolitidu 9 rokov mam 25. Bohuzial som vystriedala uz 3 liecbu a stale je to onicom. Jeden lekar ma skoro zabil lebo mi 2 krat alebo trikrat do tyzdna robil kolonoskopiu co ma privadzalo do neskutocnych bolestiach a krvacaniu nasadzoval mi lieky ze 2 x pentasa co je logicke ze nepomoze takemu akutnemu stavu. Potom co robil moji rodicia zacali zhanat ineho lekara pri ktorom som doteraz . Brala som najprv prednison asi rok strasne som opuchla nikto ma nespoznaval ako iny clovek. Tak mi ich vysadil postupne A tak sme zacali po roku s biologickou liecbou. Ta prva netusim ako sa volala vobec nezaberala druha humira cisty blud. Pichala som si do brucha injekcie ale stale mi bolo strasne zle v niektorych chvilach uz som mala vsetkeho dost a bolo mi uz vsetko jedno take bolesti som mala tak mi zmenil na novu octavu lenze vedlajsie ucinky su ze sposobuje reumu a osteoporozu. Trsoku sa mi stav zlepsil ale nvm ci prave pre tie nove lieky. Ci pre marianku. Beriem teraz helicid
1x potom 2 x pentasu rano plus novu nasadenu biologicku liecbu octava sa tusim vola tie beriem tiez 2x . Imuran som vysadila nedavno a sorbifer dvakrat do tyzdna alebo raz . Poobede 2x pentasu a vecer zase 2x pentasa a 2 x octava . Sem tam ak nezabudnem zoberiem aj probiotika a to jednu tabletu na den. Je mi lepsie co sa tyka krcov a krv uz nemam ale to hlavne preto ze som si to v hlave dala do poriadku a absolutne sa snazim nestresovat. A vyvarujem sa tomu. Zacala som z uzivanim fenixovych slz a fajnecim. Fenix.slzy beriem jedno zrnko pred spanim skoro pravdielne. Fajcim nie pravidelne skor len tak 3 do tyzdna niekedy 4 . A niekedy vobec heh. Neviem som vtom neskusena to mi len jeden znami poradil a od neho som odkupila lebo jeho mamka bohuzial mala uz velmi silnu rakovinu na ktoru zomrela a zvysili sa mu slzy. Tak hlavne by som potrebovala vediet ci mozem tie fenix.slzy brat na lieky alebo mam vysadit lieky a snazit sa liecit prirodne alebo ake davkovanie mam zvolit prosim ak niekto by mi vedel poradit velmi by ste mi pomohli dakujem


Ahoj,

není žádný problém užívat fén. slzy a k tomu léky, ovšem časem by jsi měla vysadit léky, pokud se bude tvůj stav po fén. slzách zlepšovat. Dávkování se postupně zvyšuje. Pokud si dáváš jednu malou kapku na noc už nějakou dobu, zkus si dnes dám větší kapku a pokud bude vše ok a bude ti dobře, po pár dnech opět zvyš dávku. Pokud by ti po zvýšení dávky nebylo dobře, vrať se k původnímu dávkování a zkus ho zvýšit za pár dní. Kouření není ideální, lepší by bylo vaporizovat. Ovšem vidím v tom smysl pouze při velkých bolestech, jinak do těla dostaneš dostatečné množství látek při každodenním užívání fén. slz. Když už kouřit, tak z vaporizéru.
Pokud by jsi měla jakýkoliv dotaz, napiš mi pm

Old Post 07-12-2015 v 11:37 AM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gabka
Nový Člen

Karma uživatele Gabka - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 41

Předně všechny zdravím. Sehnala jsem FS na Crohna pro dceru. Teď bereme mini kapku vecer. Je po nich spavá, proto ne víc. Navíc je školou povinná, nechci dávku přehnat. Přece jen do skoly musí.
Potřebovala bych vědět, kdy jste začali pociťovat opravdu účinky na průjmy, krev a křeče.
Vrátilo se špatné období v průběhu léčby? Dcerka má mírné potíže cca v 10 denních intervalech.
Ale hlavní dotaz je na vysazení - kdy jste vysadili při první trapii?
Nebo jste vybrali vše a pak vysadili?
Je to bylinka po které se dobře spí. Nechtěla bych, aby si zvykla na to, že po ní dobře usíná a po vysazení měla problémy se spaním.
Děkuji mockrát za odpovědi.

Old Post 27-04-2016 v 09:52 AM
Gabka je offline   Profil uživatele Gabka   Find more posts by Gabka   Foto galerie člena Gabka   Click here to Send Gabka a Private Message   Add Gabka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
katana
Stálý Člen

Karma uživatele katana - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 42

Zdravím,

po deseti letech jsem prohrál svůj boj s chrohnem. Dnes mě pustili domů z nemocnice po operaci. Vzali mi 3/4 tlustého střeva a konečník, protože oba orgány byly napadeny silným zánětem několik let. Příznaky ani nechtějte znát.
Samozřemostí je stomie.
Mě konopí pomáhalo pouze proti bolestem.
Přeju všem podobně nemocným hodně síly do boje s touto nepěknou nemocí.



Nefetuju, léčím se. A baví mě to.

Používám SSL

Old Post 25-10-2018 v 14:53 PM
katana je offline   Profil uživatele katana   Find more posts by katana   Foto galerie člena katana   Click here to Send katana a Private Message   Add katana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:05 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0625050 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív