Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Diabetes melitus
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
jablko
Nový Člen

Karma uživatele jablko - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 1

Ahoj lidi,

zajimalo by me jestli se tady vyskytuji jedinci konzumujici travu a pritom maji cukrovku.

Ja sam ji vlastnim (samozrejme typ 1)a chtel bych vedet jestli jsou u diabetiku spojena s konzumaci naka rizika.

Pokud mate nejak postrehy ci odkazy na www stranky tak nevahejte a piste.

Old Post 06-05-2002 v 13:29 PM
jablko je offline   Profil uživatele jablko   Find more posts by jablko   Foto galerie člena jablko   Click here to Send jablko a Private Message   Add jablko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tahua
Stálý Člen

Karma uživatele tahua - 53% PěstitelskáKarma uživatele tahua - 53% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 85  

Příspěvek č. 2

No pokud budeš při ukájení se svejch chuťovejch buněk dodržovat pravidla a nebudeš se ládovat tím čím tě napadne tak se podle mě nemůže nic stát.tráva samotná nemůže bejt pro cukrovkáře škodlivá....možná i opačně ...kdoví

Old Post 06-05-2002 v 13:42 PM
tahua je offline   Profil uživatele tahua   Find more posts by tahua   Foto galerie člena tahua   Click here to Send tahua a Private Message   Add tahua to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jablko
Nový Člen

Karma uživatele jablko - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 10 

hypo atdyyy Příspěvek č. 3

Jo to me taky napadlo ze bych zrovna kdyz budu zhulenej nemel dostat hypo nebo hyper. Me spis zajimalo samotnej vliv canabisu na metabolismus diabetika. No ale snad v tom zadnej problem neni.

Old Post 06-05-2002 v 13:53 PM
jablko je offline   Profil uživatele jablko   Find more posts by jablko   Foto galerie člena jablko   Click here to Send jablko a Private Message   Add jablko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pablo Honej
B I O T O X í k

Karma uživatele Pablo Honej - 1% PěstitelskáKarma uživatele Pablo Honej - 1% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 4

Ahoj,
zkoušel jsem najit nějakou rešerši k tomuto problemu na Web of Science, ale nebylo tam nic co by odpovidalo zaraz vyrazum cannabis a diabetes, z cehoz usuzuji, ze zadna studie na toto tema asi delana nebyla a tudiz se to i z nejvetsi pravdepodobnosti neovlivnuje.

Snad se objevi i někdo kdo s tim ma zkusenosti na vlastni kuzi.


PH

ENCYKLOPEDIE PSYCHOTROPNÍCH ROSTLIN

Old Post 06-05-2002 v 19:21 PM
Pablo Honej je offline   Profil uživatele Pablo Honej   Find more posts by Pablo Honej   Foto galerie člena Pablo Honej   Click here to Send Pablo Honej a Private Message   Add Pablo Honej to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Pablo Honej! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 5

Dlohodoba konzumace (udajne) oslabuje imunitu - moje osobni zkusenost tomu vsak nenasvedcuje.
Je mi vsak znamo, ze diabetici maji potize napr. s hojenim poraneni, zvlaste v tezsich pripadech diabetu: a v pripade, ze je prvni predpoklad spravny, bych zde videl jiste riziko.
Mohu se Te zde jablko zeptat, jake jsou Tve vlastni zkusenosti ?

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 07-05-2002 v 06:38 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 6

no myslim še to moc škodlivý nebude, když nemáš nějakej brutální tip tý nemoci, a nějaký další příznaky
bohužel o cukrovce skoro nic nevim a tak mi nic neříká ten tip 1 jak si psal

ale určitě bych se na to zkusil zeptat doktora, normálně bych mu řek, že hulim a co a jak !

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 07-05-2002 v 10:12 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Jen malý upozornění z vlastní zkušenosti - pokud by s vámi chtěl hulit člověk s cukrovkou, který si píchá inzulin víckrát denně, ujistěte se, že už to skutečně někdy zkusil. In high může případně evokovat pocit, že nastala hypoglykemie a je jen krůček ke kómatu, takže panika. Byl to hodně "veselý" večer, nic se nestalo, jen jsem se poučila, že se vždycky DŮKLADNĚ zeptám, co znamená ono "znám to, už jsem trávu měl". Každopádně pokud už do toho vlezete, poskytněte tomu vyděšenýmu člověku klidnej azyl, dokud in high neopadne, prosím.

Old Post 02-05-2006 v 09:44 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alkoholix
Nový Člen

Karma uživatele Alkoholix - 9% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 8

cukrovku mám 5 let (DM 1 ...) a hulim v podstate 5 let ...pokud to neprehanis s zhulenym hladem tak to je cajk (aspon z mych zkusenosti) ...huleni mi jeste nikdy neprivodilo zadny hypo ani hyper (glykemie mi po huleni spis trosku klesne tak o 1- max 2) ...a co sem tak cet tak to spis pomaha proti tem doprovodnejm nemocem (osobne netusim zatim zadnou nastesti nemam) ...na tlak v ocich atd ...jinak neni tezky si o tom na netu neco najit (ano nas znamy strejda google) http://www.dlife.com/diabetes/lifes...ife-eNewsletter

Old Post 04-12-2011 v 16:30 PM
Alkoholix je offline   Profil uživatele Alkoholix   Find more posts by Alkoholix   Foto galerie člena Alkoholix   Click here to Send Alkoholix a Private Message   Add Alkoholix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 9

Čus Jablko,
dnes jsem tady něco hodil http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=60582 Čaj s konopím aneb Důchodce a kytičky .
já mám sice diabetes typ II. a můžu potvrdit že beru poloviční dávky předepsaných léků jak na cholesterol tak i na hladinu cukru - oboje to spolu souvisí , ale možná ti něco z toho pomůže.
Při hulení rozhodně doporučuju mít alespoň pro začátek poruce glukometr a vyskoušet účinky hulení v závislosti na hladině cukru.

mimacka

Old Post 04-12-2011 v 17:30 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vinczenzo
Stálý Člen

Karma uživatele vinczenzo - 96% PěstitelskáKarma uživatele vinczenzo - 96% PěstitelskáKarma uživatele vinczenzo - 96% PěstitelskáKarma uživatele vinczenzo - 96% PěstitelskáKarma uživatele vinczenzo - 96% PěstitelskáKarma uživatele vinczenzo - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 259  

Příspěvek č. 10

Ahoj!

Přispěji taky svojí trochou do mlýna. Jsem "hrdým" vlastníkem DM 1 již 13 let, takže dávno předtím než jsem začal s konopím. Nikdy jsem žádné vedlejší účinky nezaznamenal, je pravda, že když kouřím, tak se mi lehce sníží glykémie... Ale druhotně se může zvýšit "žravkou" takže za největšího strašáka co se týče konopí + DM 1 považuji vlastní vůli... Prostě tu žravku překonat, hodně mi pomáhá pít víc tekutin než jsem zvyklý, nevím proč, ale pak nemám takovou chuť na jídlo. Oční pozadí a všechno ostatní mám v cajku, takže se není čeho bát

Polovina dekády + matkárna ve skleníku (2012) http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=63753&perpage=16&pagenumber=1

Old Post 20-03-2014 v 15:23 PM
vinczenzo je offline   Profil uživatele vinczenzo   Find more posts by vinczenzo   Foto galerie člena vinczenzo   Click here to Send vinczenzo a Private Message   Add vinczenzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 11

To vinczenzo

- jak píšeš o překonání "žravky" někdo řekne že po užití konopného produktu dostane "hulohlad" ,tak ze svojí zkušenosti toto u mně nastávalo pouze po občasném užití konopí, když jsem začal pravidelně s denním užíváním konopných kapek ,tak než si tělo vytvořilo nějakou tu toleranci na konopí, tak ta žravost byla i u mně, ale po 14-ti dnech chuť na jídlo ustoupila a teď zhruba po ročním užívání konopných kapek se dostavil léčebný efekt a dokonce se mi povedlo upravit i váhu směrem dolu zhruba o 5 kg.

mimacka

Old Post 29-03-2014 v 14:00 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skýt
Nový Člen

Karma uživatele skýt - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 12

Ahojte,
Známy má cukrovku a už mu aj amputovali pár prstov na nohe. Uvaril som mu konopnú masť so skorocelom, ktorú používa cca 3 mesiace a veľmi si ju pochvaľoval, že mu to pomáha a rana sa mu hojí. Pýtal sa ma však, či si môže mastičku dávať aj na otvorenú ranu. Ja som mu povedal, že môže. Poznáte nejaké dôvody, prečo by sa mastička nemala dávať na otvorenú ranu?

ďakujem za radu

Old Post 31-03-2014 v 12:25 PM
skýt je offline   Profil uživatele skýt   Find more posts by skýt   Foto galerie člena skýt   Click here to Send skýt a Private Message   Add skýt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 13

Každá otevřená rána je rizikové místo pro infekci ,rána potřebuje vysokou čistotu a přístup vzduchu. Rána tak "dýchá" , nekvasí ale naopak vysychá a uzavírá se. Vazelína na ráně zamezuje přístupu vzduchu a jelikož mastička ani není sterilní tak je velká pravděpodobnost počátku hnisání a kvašení všech takto ošetřovaných ran. Rána se musí nechat nejdřív zaschnout , počkat až se rána zatáhne a potom s opatrností použít mastičku. Do té doby se mastička natírá pouze v okolí otevřených ran.

mimacka

Old Post 04-04-2014 v 18:54 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fanek107
Stálý Člen

Karma uživatele Fanek107 - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 14

Tak jsem to pročetl a zjistil, že to, aspoň podle příspěvků, nějak nesnižuje a neléčí cukrovku. Píchám 5x denně a průměr hodnot mám kolem 14mmol. To se cítím v pohodě. Jak mám méň jak 10, už se třepu jak ratlik. Jak někdo píše nahoře, se mu snížil cukr nepatrně...to je kolik, nepatrně? Pomohly by vnitřně užívat Fénisovy slzy? Díky za reakci.

Old Post 25-04-2016 v 15:02 PM
Fanek107 je offline   Profil uživatele Fanek107   Find more posts by Fanek107   Foto galerie člena Fanek107   Click here to Send Fanek107 a Private Message   Add Fanek107 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Fanek107
Tak jsem to pročetl a zjistil ..................


Já osobně mám cukrovku již několik let (bez léčby 18 - 25 moll ),užívám Jentadueto , Dibetix , Sortis a a Inzulin Lantus ráno a večer 40 jednotek ) sléčbou 5 - 8 moll ) , dál je to primární hypertenze + chronická Angina pectoris , Diabetická polyneuropatie na levé noze a chronické potíže páteře ..... Po vlastní výrobě a užívání konopných kapek a masti = 1./ příznaky polyneuropatie vymizeli 2./ mast na páteř a klouby perfektní 3./ na srdce a tlak již 3 roky neužívám žádné tabletky z lékárny, pouze konopné kapky a konopný olej do zeleninových salátů !!! Jako řidič nemůžu užívat stabilně Fénixovy slzy - neprošel bych testem , ale údajně užívání větší koncentrace konopí zabírá i na diabetes ( nemůžu potvrdit ) , možná napíše někdo, kdo to má odskoušené ...

mimacka

Old Post 25-04-2016 v 16:22 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:54 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9786720 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív