Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Bubler, problem s kořeny , spálené , přehnojená , vysoké EC ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Syst3m_t3r0r
Stálý Člen

Karma uživatele Syst3m_t3r0r - 52% PěstitelskáKarma uživatele Syst3m_t3r0r - 52% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49 

Příspěvek č. 17

zdravíčko doktore, je to přismahle je to jasne, ale mužeš mi ted objasnit jak ovlivní pufrování keramzitu na správne ph jeho EC????

Old Post 06-01-2008 v 14:00 PM
Syst3m_t3r0r je offline   Profil uživatele Syst3m_t3r0r   Find more posts by Syst3m_t3r0r   Foto galerie člena Syst3m_t3r0r   Click here to Send Syst3m_t3r0r a Private Message   Add Syst3m_t3r0r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 18

Vliv keramzitu (hydrotonu) na EC je nepatrný, ale na pH zásadní (v keramzitu neboli hydrotonu jsou minerální zbytky z výroby a ty ovlivňují prostředí, proto je nejlepší keramzi prolít několikrát vařící vodou, tím se zbytky odstraní a poté je dobré toto medium ještě pufrovat).

Na to pufrování jsem se ho už ptal, ale napsal že výkyvy pH nemá Furt mi není jasné, jak někdo může přehnojit s 1/3 koncentrací hojek od AH, to mi hlava nebere (EC zdrojovky by muselo být abnormálně vysoké, čili více jak 1.0!).

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 06-01-2008 v 14:24 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 19

gerila - věř tomu nebo ne, ale nám se to samé stalo nedávno akorát v gardena aeru. EC základní vody 0.7 + (teď si nejsu jistý) 1/3 - 1-5 dávky AH + dorovnání kys.dusičnou (vršek od petky) a ejhle EC cca 1.5, což pro řízky s minimálníma kořenama je uplně to nej prostředí . bylo to mysim 15-20 litrů roztoku, paměť

pokud ti ty zbytky z keramzitu ovlivní pH, tak ti kytka i může přestat pít a roste ti EC nehledě na to že ty zbytky taky nebudou žádný šmakec

Old Post 06-01-2008 v 15:16 PM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od dokktor
gerila - věř tomu nebo ne, ale nám se to samé stalo nedávno akorát v gardena aeru. EC základní vody 0.7 + (teď si nejsu jistý) 1/3 - 1-5 dávky AH + dorovnání kys.dusičnou (vršek od petky) a ejhle EC cca 1.5, což pro řízky s minimálníma kořenama je uplně to nej prostředí . bylo to mysim 15-20 litrů roztoku, paměť
Tak to je dobrá haluz No, tak v tom případě dobrá, může to být přehnojené
citace:
Původní příspěvek od dokktor
pokud ti ty zbytky z keramzitu ovlivní pH, tak ti kytka i může přestat pít a roste ti EC
Když přestane pít, EC se nemění, jelikož nebere ani vláhu, ani živiny (to si pod "přestane pít" představuju). Hlavní je ten bordel, ten dělá hrozné techtlemechtle s pH.

Jinak koukněte na přehnojení a problémy s pH. Co vám na jeho problém nejlépe sedí? Mně osobně "problémy s pH".

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 06-01-2008 v 16:46 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 21

to guerilla- podle mě HYDROTON nemá moc vliv na ph, keramzit určitě, když ho rovnou dáš do vody, ale hydroton podle mě ne. nevim nevim. jestli má keramzit tak to bude asi tím

Old Post 06-01-2008 v 19:30 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syst3m_t3r0r
Stálý Člen

Karma uživatele Syst3m_t3r0r - 52% PěstitelskáKarma uživatele Syst3m_t3r0r - 52% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49 

Příspěvek č. 22

přehnojene, hnede kořeny nebudou od špatneho ph. Jedina možnost že měl ph uplně mimo, tak kořeny nepřijimaly vubec žádné živiny jen vodu, a tim se zvedlo EC, čož ALE nevíme protože to neměřil

už tady meleme prádznou slámu, at zkusi proplachnout a pokud nepomuže, tak jedine spálene kořeny odstranit a znova kořenák a třeba peroxid a vyrazí nové, nebo pokud je to moc v rici , tak nove řezivo.

good luck...

EDIT : guerilla: na tech fotkách co ukazuješ je jen začínajicí přehnojení, tady kolega je v daleko horším stádiu. navic havana joe neukazuje poškození kořenů, čož zde je evidentní

Naposledy upravil Syst3m_t3r0r 06-01-2008 v 21:10 PM

Old Post 06-01-2008 v 21:04 PM
Syst3m_t3r0r je offline   Profil uživatele Syst3m_t3r0r   Find more posts by Syst3m_t3r0r   Foto galerie člena Syst3m_t3r0r   Click here to Send Syst3m_t3r0r a Private Message   Add Syst3m_t3r0r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Saaho
Stálý Člen

Karma uživatele Saaho - 94% PěstitelskáKarma uživatele Saaho - 94% PěstitelskáKarma uživatele Saaho - 94% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 238  

Příspěvek č. 23

keramzit sem hodněkrát prolil vařící vodou.....ph mi nekolísá měřím každý den 5.8-5.9
a já sázím na EC, protože problemy nastaly 3-4 den po přidání hnojek......

poradtě někdo z vlastní zkušenosti který EC měřák je v pohodě, já mám PH metr Essential a připadá mi v pohodě, tak jestli mám koupit aji EC stejný značky

no a taky by sem asi poprosil o trochu informací o ecečku, jak se to snižuje nebo zvyšuje.....dikes

Saaho´s 400w GiB Extreme - nedokončený thread

Saaho´s 600w GiB Extreme- 557g

Old Post 06-01-2008 v 21:26 PM
Saaho je offline   Profil uživatele Saaho   Find more posts by Saaho   Foto galerie člena Saaho   Click here to Send Saaho a Private Message   Add Saaho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syst3m_t3r0r
Stálý Člen

Karma uživatele Syst3m_t3r0r - 52% PěstitelskáKarma uživatele Syst3m_t3r0r - 52% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49 

Příspěvek č. 24

EC si kup třeba stejny nebo adwa, pokud si chceš hodne zafarat a moct se na to trochu spolehnout tak si pořid Ec monitor nejaky. Ja mam třeba adwa a když ho často kalibruješ, tak nejsou problemy, dokonce sem ho i utopil a po vyschnuti jede v poho.

no co k tomu dodat, nalijes hnojky do vody, zmeřiš EC, je li moc, doliješ vodu,je li málo, mužeš přidat hnojky. Na kytkách pak sleduješ zda maji hlad nebo maji moc. TZn jestli se EC snižuje, pak práve mužeš přidat hnojek, pokud se zvyšuje, tak bych ředil vodou a pídil se po příčinách ( ph, teploty atd. proč nepapají)

Old Post 06-01-2008 v 21:31 PM
Syst3m_t3r0r je offline   Profil uživatele Syst3m_t3r0r   Find more posts by Syst3m_t3r0r   Foto galerie člena Syst3m_t3r0r   Click here to Send Syst3m_t3r0r a Private Message   Add Syst3m_t3r0r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 25

to Saaho- jetlis teda keramzit prolil vodou, tak by to mělo by ok. Jak se daří kytkách ted?

Old Post 08-01-2008 v 14:35 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Saaho
Stálý Člen

Karma uživatele Saaho - 94% PěstitelskáKarma uživatele Saaho - 94% PěstitelskáKarma uživatele Saaho - 94% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 238  

Hydroponie Příspěvek č. 26





tak z nahnědlých kořenu vyrustaj nové,krásně bílé
ph mám 5.8
naskytla se mi možnost nových řezu, tak nevim jestli mi mám vzít rovnou nový nebo to tady s těmahle nějak dotáhnout, co myslíte?......si myslím že už pořád budou takové......nemocné
jinak si kupuju ten EC metr protože to je asi tím.....

Saaho´s 400w GiB Extreme - nedokončený thread

Saaho´s 600w GiB Extreme- 557g

Old Post 09-01-2008 v 18:02 PM
Saaho je offline   Profil uživatele Saaho   Find more posts by Saaho   Foto galerie člena Saaho   Click here to Send Saaho a Private Message   Add Saaho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Saaho
Stálý Člen

Karma uživatele Saaho - 94% PěstitelskáKarma uživatele Saaho - 94% PěstitelskáKarma uživatele Saaho - 94% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 238  

Příspěvek č. 27

tak neska mi přišel EC metr, ale vubec neivm jak teda s tím......
zdrojovou vodu mám EC 0.1 no a zkoušel sem na jeden litr zdrojový vody přidat hnojky na EC 1.0 jakože pro kytky starý první týden....no a musel sem tam nalít 2,5 ml grow složky, aby bylo EC 1.0........je to možný že tak moc???

Saaho´s 400w GiB Extreme - nedokončený thread

Saaho´s 600w GiB Extreme- 557g

Old Post 16-01-2008 v 21:35 PM
Saaho je offline   Profil uživatele Saaho   Find more posts by Saaho   Foto galerie člena Saaho   Click here to Send Saaho a Private Message   Add Saaho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:38 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8657450 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív