Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Flowers Getting Sick,, chybí vápnik ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
awill
Nový Člen

Karma uživatele awill - 62% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 6  

Flowers Getting Sick,, Příspěvek č. 1







Zdravím,,,

Nečekal bych, že můj první příspěvek (kterým měla být celá galerie), se bude týkat problémů, ale vyvedení z omylu je častým jevem člověka lidského ve světě tomto,,,pojďme však z optimisticky znějícího úvodu přímo k nejhlubší skepsi...

Ještě předesílám, že jsem se snažil tady najít všechno možné co by pomohlo vyřešit stávájící situaci (FAQ, Celé nemoci atd.), ale mohlo by to podle mne být stejně tak přehnojeno, jako nedostatkem železa, manganu, zinku, hořčíku až po plíseň kořenů či listů, larvy smutnic v kořenech, teplotním stresem a vše podpořeno kolísavým ph, tudíž všechno a nic, tak se raději ptám na přímou zkušenost, ale budu vděčný za každý názor.

Takže k podmínkám:

-lampa 400w Gib, sod.,původně 30 cm, dnes zvýšeno na 35 cm nad vrcholy
-skříň 65x80x150
-odtah-cooltube,,sunon, odtah ze skříně,,sunon, přítah pasivní, ofuk 23 cm sencor,,nic moc ale jde to a teplota je dobrá
-je to něco málo přes 20 dní na 18/6, velikost jednotlivých rostlin 17-23 cm, jsou to řízky
-jednotná genetika, 6ks, každá kytka různý problém, několik i společných
-květníky-4,5l, substrát kaktusy a sukulenty, perlit, keramzit-klasika low end grow soil
-teplota při světle 25-28 ,v noci 18-20
-vlhkost ze začátku 80, teď 60-65
-ph vody 6,2
-poprvé hnojeno 13. den a to wuxalem 1ml/1l, poté postřik vermesfluidem 35ml/l,,oboje jen jednou
-další hnojení o pět dní později (mezitím čistá zálivka) Biobizz grow, 2 ml/litr, den potom postřik Fish mixem 2 ml/l,,naposledy zálivka 1ml grow, 1 ml bloom,,chtěl jsem už přepínat, ale chci to nejdřív dát do pořádku
-zálivka tak co tři dny na střídačku -3 dl/květináč\\\\////5-6dl/květináč

**foto je aktuální**

---případně se ptejte, možná jsem na něco zapoměl

A teď k samotnému problému,,

1. kytka,,
Na největší a nejkošatější kytce bylo zhruba od 13. dne patrné zvláštní zabarvení, mezi žilkami žloutnoucí prostor, žilky zelené,,udělaly to 2 největší listy na vrcholu, nové byly v pořádku, ale teď dělají i ty horní to samé a ty původní, největší, se navíc pokryly neznámým hnědým zabarvením, tak jsem se jich dnes zbavil,,taky jsou hnědé špičky listů a kroutí se dolů, celkově jsou listy suché, takové naomak papírové,,,listí z malých větví (nejčastěji u stonku) se kroutí řapíkami směrem dolů a do středu, jsou takové úzké, někde jsem to tu viděl, ale nemohu to znova najít,,na tuto kytku jsem nasadil včera flushing (10l vody) a znova začnu přihnojovat zítra, neb mám podezření že jsem ji jedinou zalil příliš velkou koncentrací (možná to byl marný pokus a ničemu jsem nepomoh, zvlášť pokud tomu něco chybí),,,,,fota 2.,3. (mladší list ještě na kytce, v květníku uštiplý starší a napadený, nemocný),4.,5. jinak na první fotce kytka přední řada střed,,,

2. kytka

Podobný problém, jen není žlutá tak moc a skvrny mají jiný charakter i barvu, list se jinak kroutí, prozatím napaden či poškozen jen jeden,,,foto
6.,7.,8.,9.,,,,na první fotce přední řada vlevo,,,,,

Ostatní kytky
Většina má nějaké hnědé flíčky, není jich moc ale jsou tam a to mě sere,,,jinak na některých ohlé špičky listů dolů, jiné černé,,,u všech je listí takové papírové, naomak velmi suché, ohlé dolů a krčí se při pokusu narovnat,,celé to dost vypadá na přelití, ale to bych téměř vyloučil, stejně jako nedostatek vody,,


Jinak jsem zaznamenal i svilušky, ale vyloučil bych jejich velké působení, protože jsou tam jen minimálně a už začínám stříkat bioolem,,,btw., nezaznamenal jsem něja to ale víc nemoc,,,ké extra mastné listí po postřiku,,,mám i Omite, ale po přečtení návodu jsem myslel že jsem to koupil v Army Shopu jako zbraň hromadného ničení a ne v zahradnictví, tak jsem vzal biool,,,,V plánu je ještě nimbový olej, to by snad mělo pomoct i kdyby to vše byla jen plíseň, to si ale nemyslím,,,

Ještě na závěr, dal jsem to tady do Nemocí, jestli se mi to podaří vyléčit a vše bude v pořádku, celý thread (ještě víc: -)) rozšířím, přidám fotky skříně atd. a požádám o přesunutí do galerie, teď je to ale spíše nemoc.

Předem díky, awill

,,"May I bother you for a glass of warm milk?It helps you better to fall asleep",,,,"You can bother me for a one glass of SHUT THE HELL UP!",,

Old Post 07-11-2007 v 15:17 PM
awill je offline   Profil uživatele awill   Find more posts by awill   Foto galerie člena awill   Click here to Send awill a Private Message   Add awill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awill
Nový Člen

Karma uživatele awill - 62% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 2





Další photo,,

,,"May I bother you for a glass of warm milk?It helps you better to fall asleep",,,,"You can bother me for a one glass of SHUT THE HELL UP!",,

Old Post 07-11-2007 v 15:31 PM
awill je offline   Profil uživatele awill   Find more posts by awill   Foto galerie člena awill   Click here to Send awill a Private Message   Add awill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awill
Nový Člen

Karma uživatele awill - 62% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 3

jungle brother: Na těch velkých listech není po sviluškách ani památky, dneska je ale stejně ještě vykoupu v bioolu, protože na maličkých spodních listech jsou-v malé míře,,,Na těch největších listech mi to přijde jako nedostatek nějaké živiny+napadení plísní a začíná se to šířit,,,,nevím jestli proschne až na dno, ale myslím že zálivka po 3-4 dnech by měla vyhovovat, ne?

Jojo: -),, pěkná skříňka to je, taky s ní bylo hory práce, ale zatím mi přináší víc starostí naž radosti,,--k vzteku!

,,"May I bother you for a glass of warm milk?It helps you better to fall asleep",,,,"You can bother me for a one glass of SHUT THE HELL UP!",,

Old Post 07-11-2007 v 16:12 PM
awill je offline   Profil uživatele awill   Find more posts by awill   Foto galerie člena awill   Click here to Send awill a Private Message   Add awill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awill
Nový Člen

Karma uživatele awill - 62% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 4


ještě celkový pohled do skříně,,

+dotaz:na koho se konkrétně obrátit pro smazání threadu?mám s tím obtěžovat přímo samotného velkého admina?: -)možná bych to měl vědět, namítnete někteří, ale já nerad zbytečně oslovuji nesprávné lidi,,když jsem to tu chtěl dát včera, nešlo to-nevim proč, a dneska se tu zničehož nic objevil i ten včerejší neúspěšný pokus-taky nevim proč,,výsledek je-dvakrát stejné téma jednou s fotkama a jednou bez, to textové bych chtěl samozřejmě vymazat,,díky

,,"May I bother you for a glass of warm milk?It helps you better to fall asleep",,,,"You can bother me for a one glass of SHUT THE HELL UP!",,

Naposledy upravil awill 07-11-2007 v 16:59 PM

Old Post 07-11-2007 v 16:21 PM
awill je offline   Profil uživatele awill   Find more posts by awill   Foto galerie člena awill   Click here to Send awill a Private Message   Add awill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awill
Nový Člen

Karma uživatele awill - 62% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 5

Hmm,,takže problém se zdá být z velké části jasný,,sice nechápu jak jsem to mohl přehlédnout a ještě teď jsi rvu vlasy, ale ať jsem tady hledal jak jsem hledal, o Acidonu - přípravek na snižování pH, jsem tady nic nenašel,,Mr.Figarova reakce na jeho postarší téma nemocí poodkryla míru jednoduchosti v řešení zásadních problémů, a nejspíš to vypadá že na vině je opravdu tento přípravek,,používám 5l kýbel na vodu, do ní leju 2ml Acidonu k dosažení ph 6,2. A tak je tomu téměř od začátku-sakra!Pak se můžu divit těm mrtvým skvrnám.Taková hloupá chyba,,,doufám že to dokážu dát do pořádku a děkuji panu Figarovi za jeho nepřímý zásah z hůry,,,později dám vědět jestli to opravdu bylo Acidonem,,

,,"May I bother you for a glass of warm milk?It helps you better to fall asleep",,,,"You can bother me for a one glass of SHUT THE HELL UP!",,

Old Post 07-11-2007 v 19:45 PM
awill je offline   Profil uživatele awill   Find more posts by awill   Foto galerie člena awill   Click here to Send awill a Private Message   Add awill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:36 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7128870 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív