Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » potřebuji radu - sliz na korenech
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
KABUTO
Stálý Člen

Karma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% PěstitelskáKarma uživatele KABUTO - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 649  

Příspěvek č. 17

na růstu kys.dusičná

na květ kys.fosforečná

hlavně na bublákách se to pozná,kytka si bere jen to co jí tam naleješ

kořeny stárnou,některé větve odumírají,nahrazují je jiný,nový,takže tam občas něco třeba plave

tak 3x za várku vyčistím vše peroxidem(kýbly,hadičky,kameny)

KABUTO
Nejsme přece tak chudí,aby jsme si nemohli něco vypěstovat.

OUT 2003/Fóliovník/ . .OUT 2004 /Pařeniště SOG/..
OUT 2005 /CD/
.OUT 06/pole/
IN 2003 Nebula/400W/ IN 2004 NL+BL /600W/
KABUTO GROW /600W/ 2005->
MultiCultivarBusch 05

Pěstitelské prazáklady


Old Post 07-02-2005 v 09:11 AM
KABUTO je offline   Profil uživatele KABUTO   Find more posts by KABUTO   Foto galerie člena KABUTO   Click here to Send KABUTO a Private Message   Add KABUTO to your buddy list     Navštiv homepage uživatele KABUTO! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 18

no vidíš ale já používal citrounku tak má Deda Mraz pravdu že to může být tím

Old Post 07-02-2005 v 09:39 AM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fR3edom-X
Stálý Člen

Karma uživatele fR3edom-X - 47% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 19

já nevím jestli to bude tou kys. citronovou, mě to dělalo taky a to sem lil dusičnou.Vždycky jak sem vyměnil roztok tak se to objevovalo, ale za pár dní to zmizelo asi samo a ve květu s kys. fosforečnou to bylo vpohodě.roots ani h2o2 nepoužívám

Old Post 07-02-2005 v 10:04 AM
fR3edom-X je offline   Profil uživatele fR3edom-X   Find more posts by fR3edom-X   Foto galerie člena fR3edom-X   Click here to Send fR3edom-X a Private Message   Add fR3edom-X to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ke-Guglimugli
Stálý Člen

Karma uživatele Ke-Guglimugli - 94% PěstitelskáKarma uživatele Ke-Guglimugli - 94% PěstitelskáKarma uživatele Ke-Guglimugli - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 165  

Příspěvek č. 20

No mně to začalo ke konci růstu a pokračuje i v květu
Spíš jsem myslel, že to kvůli přemíře toho preroxidu (30% 5ml/12l výměna, 3ml obden), jinak fakt nevím..
Jinak ten sliz u mně v bublu vypadá hodně zajímavě, spíš jako malé žabí jikry na kořenech. A taky jsem myslel, že to je možná nezhoubné, páč kořeny nepadaj´, ale omyl! Růst je víc než pomalý.
Nevim co s tim..

Ke-Guglimugli introduces: GWS in soil under 600W

Old Post 25-02-2005 v 23:56 PM
Ke-Guglimugli je offline   Profil uživatele Ke-Guglimugli   Find more posts by Ke-Guglimugli   Foto galerie člena Ke-Guglimugli   Click here to Send Ke-Guglimugli a Private Message   Add Ke-Guglimugli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 21

takže sliz se přestal obějevovat když jsem přestal používat kys citrounovou takže deda mráz K+

Old Post 01-03-2005 v 20:08 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Čára
Nový Člen

Karma uživatele Čára - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 22 

Příspěvek č. 22

Podle mě by to mohlo být moc velkym ph,míval sem sedum a všechny řízky mi chcíply. Nový uz sou na cestě a ph hlídám jako ostříš

Old Post 06-03-2005 v 15:00 PM
Čára je offline   Profil uživatele Čára   Find more posts by Čára   Foto galerie člena Čára   Click here to Send Čára a Private Message   Add Čára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ke-Guglimugli
Stálý Člen

Karma uživatele Ke-Guglimugli - 94% PěstitelskáKarma uživatele Ke-Guglimugli - 94% PěstitelskáKarma uživatele Ke-Guglimugli - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 165  

Příspěvek č. 23

Moje pH je díky kyselině fpoho, nicméně mi po dvoudenní očistné lázni (only pH2O) sliz skoro úplně zmizel. Mám podezření na teplotu, páč čím byl roztok chladnější, tím slizu jakoby přibývalo. Teď topím na 24°C a pomalinku budu pokračovat v hnojení..

Ke-Guglimugli introduces: GWS in soil under 600W

Old Post 09-03-2005 v 03:01 AM
Ke-Guglimugli je offline   Profil uživatele Ke-Guglimugli   Find more posts by Ke-Guglimugli   Foto galerie člena Ke-Guglimugli   Click here to Send Ke-Guglimugli a Private Message   Add Ke-Guglimugli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
11hajek
Stálý Člen

Karma uživatele 11hajek - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 24

Já si myslím, že by nebylo na škodu zvýšit objem zaváděného vzduchu do bubleru. Já na 10-ti litrový bubler měl 2 podlouhlé vzduchovací kameny a to takové aby šly mikrobubliny. Ty co dělaly exekt vařící vody jsem vyhodil.
Dále jsem přivstřikoval do bubleru každý 3. nebo 4.den H2O2. Tak asi 1 až 2ml 30-ti procentního.
Bublery byly obalené několika vrstvama Alobalu. Proti prosvítání světla.
Bi algeen jsem používal pouze postřikem.
Hnojil jsem AH trojkombinace.
Ph jsem upravoval kysel. dusičnou
Jako základ přípravy roztoku do bubleru jsem používal destil.vodu. Tak asi 60 procent z objemu bubleru. Také i kvůli EC.
Polyversum jsem používal pouze postřikem, protože si myslím, že H202 v roztoku by jej zlikvidovalo.
Někdo doporučoval na groweru enzymy. Zkus se po tom podívat. Nelze ale míchat s H202. I když nejsem plně přesvědčen o výsledku. Enzymy uklízejí odumřelé části ale tady je hlavní otázka co způsobuje sliz a ne jak zlikvidovat odumřelé části.
Silná peroxydace by od toho měla pomoci. Každý den 1 až 1,5ml 30-ti procentního přímo vstříknout do roztoku v bubleru a mělo by se to vyřešit. Hlavně důkladně probublávat mikro bublinami.
Třeba to může být jednoduše způsobeno špatným probubláváním.

Old Post 30-03-2005 v 23:18 PM
11hajek je offline   Profil uživatele 11hajek   Find more posts by 11hajek   Foto galerie člena 11hajek   Click here to Send 11hajek a Private Message   Add 11hajek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 25


jen co jsem vyřešil sliz tak mi začíná další problém a to ten že mi uhnívají kořeny a docele ve velkém množství mi plavou v roztoku už mi někdo radil že by to mohl být tím že málo bublám ale to jsem vyřešil ted bublám tímhle na 10l to by mělo být až dost né tak prosím o radu ještě přihodím foto kořenů tak do 3dnů

Old Post 08-08-2005 v 16:20 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Hydroponie Příspěvek č. 26

Ahoj, me se na korenech, na stenach nadoby a na hadickach taky objevil sliz, zkousel jsem snad vsechno, jednou tydne menim vodu, vsechno cistim, liju tam peroxid, koreny cistim vlaznou sprchou od slizu, ale sliz se porad vraci.. Napadlo me, ze to asi bude vodou, kterou pouzivam. Je to destovka ze sudu na zahrade.. Presel jsem na ni proto, ze voda z kohoutku ma Ec 0,44, coz se mi zda docela dost. Na druhou stranu v sudech ani v nadobach bez bublani a bez vika, ktery mam taky ve skrini, se nic takovyho netvori, tak nevim..
Bubbler je zednicky kalfas z cernyho plastu 45l, Ec drzim kolem 0,7-0,8, jinak se objevuji symptomy prehnojeni (velke listy od spicky schnou), Ph 5,5- 6,2. Hnojiva mam General Hydroponics, stimulator uz nepridavam, peroxid 35% 1ml/1l a denne pridam 1ml/10l.. Na upravu Ph pouzivam HNO3 a KOH (vyjimecne).
Sliz mi vzdycky nejdriv ucpe vzduchovaci hadicky, takze je to nejspis zivy a tahne se to za vzduchem.. Potreboval bych to necim zabit, ale nevim cim.. Prijde mi, ze se vzdycky objevi takovej tmavej povlak, jakoby byly koreny spinavy od hliny a z toho jede ten sliz. Jinak jsou koreny snehove bily, ale uz moc nerostou, trosku mi to stagnuje, ale nad vikem jsou nejlepsi kytky ty, kterym stihly koreny vyrust nejvic, nez se objevil sliz..
Chtel jsem zkusit prejit zpatky na vodu z kohoutku, jestli to pomuze, ale vaham, protoze ma fakt vysoky Ec 0,44 a pri pridani hnojiv na 0,7 by jich tam bylo sakra malo..
Na netu jsem nasel tohle:
http://www.agrokrom.cz/texty/HNOJEN...r/VR_vapnik.pdf
Jedna se o symptomy na 2. strance, trochu mi to pripomina, tak to mozna nekomu pomuze, ale me se tvori sliz ne jenom na korenech.. Mohlo by to byt uzitecny na sterilizaci pylu, kdyz vyroste hermous, o tom se tam taky pise..
Vazne uz nevim, co s tim. Procetl jsem toho mraky, ale nevim, co mi pomuze, snad uz jenom draha reverzni osmoza.. Poradte prosim..

Naposledy upravil fiste 14-04-2010 v 12:31 PM

Old Post 14-04-2010 v 12:25 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 27

Známky nedostatku vápníku se objevují stejně na nových tak i starších listech. Špičky lisů odumírají, můžou se kroutit a růst kytky se zarazí. Kytka může mít slabý stonek a větve, nedostatečný vývin kořenového systému může vést k problémům s bakteriemi s tím, jak kořeny odumírají. Nízká míra rostlinného odpařování ztěžuje příjem vápníku. Ujistěte se, že vaše půda není příliš kyselá, protože z takové se vápník těžko vstřebává, což vyústí ve vápníkový deficit u rostlin. Špičky listů, okraje a nové přírůstky se můžou zbarvit do žluta / hněda, většinou se udělají flíčky s ostře orámovaným hnědým okrajem a špičky listů zvadnou.

Podival jsem se na slozeni hnojiv General Hydroponic a nenasel jsem tam vapnik, coz vlastne vylucuje pouziti techto hnojiv s destilovanou vodou.. Chybel vapnik, slably koreny, uhnivaly a tim padem se mi zacaly rozjizdet bakterie, ktere produkuji ten sliz.. Bylo to teda asi tou destovou vodou s par bakteriemi a deficitem vapniku jak ve vode, tak v hnojivech, ktery jim dovolil se chytit oslabenych korenu..
Vcera jsem vylil vodu s hnojivy, oplachnul koreny, prolil i kvetniky s keramzitem pod vlaznou sprchou.. Kyble jsem napnil vodou z kohoutku, a dal tam dvojnasobnou koncentrci H2O2. Zatim to vypada, ze bude po problemu. Zadnej sliz nevidim a zda se mi, ze koreny nabraly na objemu a zacinaj znova rust.. Jeste dam vedet, jestli je to definitivni. Tak snad jsem aspon nekomu, komu nepomohly predchozi navody, pomohl definovat problem se slizem..

Old Post 15-04-2010 v 11:33 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Výkyvy teplot mají za následek vznik nepříjemného slizu. Příspěvek č. 28

V minulosti jsem rovněž měl bohatý hnědý sliz v kořenové soustavě-(bubler).Hnojil AH,kys.dušična v růstu.V květu kys.fosforečná.
Rovněž jsem přidával 30%H2O2.Domnívám se ,že sliz se tvořil kvuli výkyvům teplot.A neni taky dobré přidávat peroxid pokud teplota roztoku vyskočí nad 23st.celsia.Nyní používám kys.citrónovou a sliz je 'jen'na hadicce od vzduchování.Enzymy mi pomohly skvěle,ovšem nyní je již nepoužívám.jen otřu hadičku a je pokoj.pic.

growesweden

Old Post 03-12-2010 v 21:01 PM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vector7
Nový Člen

Karma uživatele vector7 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 29

zdravim. mam problem se slizem v bubbleru 55l. hnojiva canna aqua - komplet řada. voda 21-22. PH 5.5-5.7. EC 1.6 (zdroj 0,7). Roztok:rhizotonic, cannazym, A+B a začal se dělat sliz, až začli hnědnout kořeny. Začal jsem přidávat peroxid 30% 19 ml/55l/den - dnes dostali počtvrté. Kořeny zbělali, spousta jich odpadlo, kytky se docela probraly, ale sliz tam je v malé míře pořád. Prosím o jakoukoliv radu. Předem díky

Old Post 25-12-2015 v 19:47 PM
vector7 je offline   Profil uživatele vector7   Find more posts by vector7   Foto galerie člena vector7   Click here to Send vector7 a Private Message   Add vector7 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 30

citace:
Původní příspěvek od fiste
Známky nedostatku vápníku se objevují stejně na nových tak i starších listech. Špičky lisů odumírají, můžou se kroutit a růst kytky se zarazí. Kytka může mít slabý stonek a větve, nedostatečný vývin kořenového systému může vést k problémům s bakteriemi s tím, jak kořeny odumírají. Nízká míra rostlinného odpařování ztěžuje příjem vápníku. Ujistěte se, že vaše půda není příliš kyselá, protože z takové se vápník těžko vstřebává, což vyústí ve vápníkový deficit u rostlin. Špičky listů, okraje a nové přírůstky se můžou zbarvit do žluta / hněda, většinou se udělají flíčky s ostře orámovaným hnědým okrajem a špičky listů zvadnou.

Podival jsem se na slozeni hnojiv General Hydroponic a nenasel jsem tam vapnik, coz vlastne vylucuje pouziti techto hnojiv s destilovanou vodou.. Chybel vapnik, slably koreny, uhnivaly a tim padem se mi zacaly rozjizdet bakterie, ktere produkuji ten sliz.. Bylo to teda asi tou destovou vodou s par bakteriemi a deficitem vapniku jak ve vode, tak v hnojivech, ktery jim dovolil se chytit oslabenych korenu..
Vcera jsem vylil vodu s hnojivy, oplachnul koreny, prolil i kvetniky s keramzitem pod vlaznou sprchou.. Kyble jsem napnil vodou z kohoutku, a dal tam dvojnasobnou koncentrci H2O2. Zatim to vypada, ze bude po problemu. Zadnej sliz nevidim a zda se mi, ze koreny nabraly na objemu a zacinaj znova rust.. Jeste dam vedet, jestli je to definitivni. Tak snad jsem aspon nekomu, komu nepomohly predchozi navody, pomohl definovat problem se slizem..


VÁPNIK
Mám podobný pocit u mňa , ale vstupná voda 0,1 takže zvažujem použitie metropu a dúfam že sa to vyrieši..inak budem musieť ísť z5 na kokos..


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 02-03-2016 v 07:46 AM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:57 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1160320 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív