Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Pěstování alá kukuřice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Jean.K
Nový Člen

Karma uživatele Jean.K - 16% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 2 

Obecné Příspěvek č. 1

_.::¨¨¨::._ KukuřicE_.::¨¨¨::.._

Zdravím všechny.
Rád bych věděl,jestli tady taky někdo pěstuje v kukuřici.

Ne každý má možnost pěstovat in. a klasicke out.taky nemusí být celkem v pohodě,ale zrovna za vaším barákem,chatou,chalupou je pole,kde každý rok sázejí zemědělci kukuřici.
Tak proč toho nevyužít:-)

Máte nějaké zkušenosti(tipy a triky) právě s tímto specifickým druhem outdoor? Dík

Old Post 25-01-2001 v 00:12 AM
Jean.K je offline   Profil uživatele Jean.K   Find more posts by Jean.K   Foto galerie člena Jean.K   Click here to Send Jean.K a Private Message   Add Jean.K to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 2

Co já o tom vím, tak je to celkem v pohodě... Kukuřice má ideální výšku, takže se v ní pár kytek ganji ztratí. Chce to každopádně navozit nějakou dobrou hlínu a chodit to zalívat.

Problém je v tom, že část kukuřice sklízejí na siláž, a to je dřív než ti ganja uzraje. Takže je potřeba to nějak zajistit.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 26-01-2001 v 15:50 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 3

Je mi líto, že ti musim zkazit radost - ale pro vlastní dobro si nejdřív zjisti, kdy tu kukuřici u vás sklízej. Pár lidí už bylo docela zklamanejch.

Old Post 03-02-2001 v 19:36 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jean.K
Nový Člen

Karma uživatele Jean.K - 16% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 4

Ahoj,dík za rady.
U nás kukuřici na silaž nesklízejí(zatím:-).
Ale problém bude asi se sklízením když je kukřice
zralá.To je asi konec září až října,což se docela kryje.
Bohužel zemědelci sklizejí asi kdy se jim to hodí a přesné datum neví ani oni.
Jedině snad nějakou rannou odrudu na outdoor abych je předběhl:-).
Co by jste mi poradili?

Old Post 03-02-2001 v 20:28 PM
Jean.K je offline   Profil uživatele Jean.K   Find more posts by Jean.K   Foto galerie člena Jean.K   Click here to Send Jean.K a Private Message   Add Jean.K to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 5

Ruderalis nebo nějakej jeho hybrid. Stačí trochu předpěstovat doma a kontrolovat zaštipováním výšku.

Pokud to letos budeš zkoušet, rádi si přečteme podrobnej report. Hodně štěstí

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 05-02-2001 v 12:39 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ganjaman
Nový Člen

Karma uživatele Ganjaman - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 16 

Kuku Příspěvek č. 6

Jednoho podzimního dne jedu jako obvykle skouknout jak se daří jedněm kytičkám co jsem vysadil kukuřici. Blížím se k poli a co nevidím? Půlka lánu sklizená a kombajn si s elánem pochutnává na zbytku. Přiběhnu k místu kde jsem založil své latifundie. Zemědelci už tudy projeli. Kukuřičná stěna je v jednom místě přerušená výklenkem - jako královna se tam tyčí Kytka. Omluvím se jí za spěšnou sklizeň a škub - už je venku. Seberu jestě její sestřičky co rostly opodál, roztroušené a poschovávávané v kukuřičné záplavě a už musím zdrhat před valícím se monstrem - kombajnem. Hups do auta a hurá sušit.
Ne tak velké štěstí měl jeden kámoš. Přišel zkontrolovat svůj účastek uprostřed kukuřičného lánu a místo devíti kytek a jednoho samce našel jen toho samce.
Co z toho plyne? Když už sázet do kukuřice tak jednotlivě. Políčko je mnohem nápadnější, takže vám ho spíš ňákej hajzlík sklidí.

Ganjaman

Old Post 24-02-2001 v 16:32 PM
Ganjaman je offline   Profil uživatele Ganjaman   Find more posts by Ganjaman   Foto galerie člena Ganjaman   Click here to Send Ganjaman a Private Message   Add Ganjaman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiřík
Stálý Člen

Karma uživatele Jiřík - 64% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 55 

Příspěvek č. 7

Hele v kukuřici nejsou sloupy el.,nebo tel. vedení a co takhle to vysadit u nich.Pochybuji, že by kombajn skosil sloup

Old Post 25-06-2001 v 11:23 AM
Jiřík je offline   Profil uživatele Jiřík   Find more posts by Jiřík   Foto galerie člena Jiřík   Click here to Send Jiřík a Private Message   Add Jiřík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Julius Caesar
Stálý Člen

Karma uživatele Julius Caesar - 50% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 95 

Příspěvek č. 8

Ano, elektricke stlpy su dobra a osvedcena vec. Nejaky kombajn tam nenalezie a este k tomu ked je ten sltpik dakde v strede pola, komu by sa tam chcelo hrabat, navyse ked okolo tychto stlpikov casto rastie vela vselijakeho ineho chrastia a buriny, je to uplne super.

Old Post 25-06-2001 v 14:44 PM
Julius Caesar je offline   Profil uživatele Julius Caesar   Find more posts by Julius Caesar   Foto galerie člena Julius Caesar   Click here to Send Julius Caesar a Private Message   Add Julius Caesar to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Julius Caesar! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarinov
Stálý Člen

Karma uživatele Jarinov - 86% PěstitelskáKarma uživatele Jarinov - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 34 

Příspěvek č. 9

to ja jsem letos dal do kukurice, ale vybral jsem pole spatneho zemedelce. On pri hnojeni ty moje kyticky prejel traktorem. Ikdyz byly zasazeny v radku, tak se vubec nepozastavoval nad znicenim radku kukurice a cely to znicil. Trefil se na vsech trech mistech a jeste to polil nejakou srackou co to dodelala, rabian jeden.
A proto uz skoro stoji sklenik a mam pripravych dalsich 50 asi 5cm kyticek, ktery jsou cely hrrrrrrr dohnat to co jsem ja zameskal.

Jinak z minulych sezon mi v kukurici vyrostly sqely kyticky, i kdyz zvirata jsou taky velky skudci!!

hulení u nás nemá vybudovanou tradici, ale už se na tom pracuje

Old Post 26-06-2001 v 07:57 AM
Jarinov je offline   Profil uživatele Jarinov   Find more posts by Jarinov   Foto galerie člena Jarinov   Click here to Send Jarinov a Private Message   Add Jarinov to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hihi
Stálý Člen

Karma uživatele hihi - 83% PěstitelskáKarma uživatele hihi - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 175 

Pohodička Takhle to vidím já..... Příspěvek č. 10

Zdarec!!
Známej pěstoval v kukuřici a pohoda. Jde jen o to dodržet pár věcí, a to:
1) pokud možno sadit v okolí něčeho, ať už je to skruž s výškovou značkou, nebo sloup nebo stožár vysokýho napětí, tam totiž nebude jezdit žádnej zemědělskej stroj
2) ten sloup vysokýho napětí řádně vyčistit (alespoň kolem kytek), protože se stává, že to čistijou sami a to by potom byl blbej pocit dojit k "vyčištěnýmu" poli
3) pokud je to ve stožáru, proti zvěři jde natáhnou mezi jednotlivejma žebrama silon, zaručeně tam nepolezou, když nevidí co jim v tom brání, jinak tam nelezou ani tak
4) nesázet moc ke kraji kukuřičnýho pole, protože to se jako první sklízí na tu výše zmiňovanou siláž
5) pokud je to přímo v kukuřici, tak odpadá starost se zalíváním, neboť jakákoliv plodina (aji třeba slunečnice-ta se sklízí ještě později-proto je ideálnější) zadržuje vlhkost, ale pokud se pěstuje ve sloupu vysokýho napětí, tak tam je to většinou trochu problém s vodou
6) navíc kukuřice je ideální plodina ve soužití s konopím, protože každá z nich využívá jiný látky, ke svojí látkové přeměně

Tak doufám, že Vám to pomůže, a že jsem nezapomněl na moc věcí.
Mějte se dobře
Zdarec

Old Post 28-06-2001 v 07:45 AM
hihi je offline   Profil uživatele hihi   Find more posts by hihi   Foto galerie člena hihi   Click here to Send hihi a Private Message   Add hihi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pohul
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Obecné Dobraa rada Příspěvek č. 11

Ak chcesh dobruu radu. S kukurice ryychlo prec. Nemaam s tyym dobree skuusenosti. Raz mi to obtrhal chlapiik co mal na starosti pole a potom zase prishli kombajny. No eshte ze tak, lebo rastlynky ostali penke na zemi odrezanee rovno od spodku. Ale eshte by sam im trochu zishlo poraast.

Old Post 02-07-2001 v 09:40 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JUPITER
Nový Člen

Karma uživatele JUPITER - 100% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 12

Se sázenim do kukuřice mam ty nejlepší zkušenosti. Známej takhle pěstuje už léta loni měl 6 kilo hulení.
To už celkem ujde ne?

Old Post 09-07-2001 v 03:33 AM
JUPITER je offline   Profil uživatele JUPITER   Find more posts by JUPITER   Foto galerie člena JUPITER   Click here to Send JUPITER a Private Message   Add JUPITER to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hihi
Stálý Člen

Karma uživatele hihi - 83% PěstitelskáKarma uživatele hihi - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 175 

Pohodička hmmmm........ Příspěvek č. 13

6 kilo? mokrýho? co to je za měřítko? hlavně, že mu to stačilo na celej rok do příští sklizně

Měj se zdarec

Old Post 09-07-2001 v 09:42 AM
hihi je offline   Profil uživatele hihi   Find more posts by hihi   Foto galerie člena hihi   Click here to Send hihi a Private Message   Add hihi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarinov
Stálý Člen

Karma uživatele Jarinov - 86% PěstitelskáKarma uživatele Jarinov - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 34 

Příspěvek č. 14

6 kg by mi uz asi vydrzelo na celej rok-zakopat a hulit jednu sezonu treba 3 roky hmmmmm, labuzo

hulení u nás nemá vybudovanou tradici, ale už se na tom pracuje

Old Post 09-07-2001 v 13:30 PM
Jarinov je offline   Profil uživatele Jarinov   Find more posts by Jarinov   Foto galerie člena Jarinov   Click here to Send Jarinov a Private Message   Add Jarinov to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JUPITER
Nový Člen

Karma uživatele JUPITER - 100% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 15

Pěstoval to s kamarádem takže se rozdělili. Hodil mi bokem 400g suchýho. Měl toho snad hektary takže neuhlídal samce. Mělo to dost semínek, ale jinak moc dobrá ganja.

Old Post 10-07-2001 v 01:12 AM
JUPITER je offline   Profil uživatele JUPITER   Find more posts by JUPITER   Foto galerie člena JUPITER   Click here to Send JUPITER a Private Message   Add JUPITER to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
THeCed
Stálý Člen

Karma uživatele THeCed - 60% PěstitelskáKarma uživatele THeCed - 60% PěstitelskáKarma uživatele THeCed - 60% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 76  

Malá poznámka : Příspěvek č. 16

Mám dojem, že už o tom něgdo něco psal, ale ideál je mít svoje (nebo rodinný) kukuřičný pole a v něm maskovat to travnatý.
Ale to má asi málo lidí, svoje kukuřičný pole. Škoda

No, kdyby se třeba pár lidí domluvilo, mělo něgde spíš na venkově kousek pole, hodit tam kukuřicu a v ní by našlo místo pro pěstění třeba 5 lidí, na podzim vzájemný koštovačky... no zase sem se nechal unýst, já su takovej snílek od přírody...

A ať vám chutná "popcorn"

Kvalita je někdy více - třebas - celý balkon v energitce.

Old Post 13-07-2001 v 00:35 AM
THeCed je offline   Profil uživatele THeCed   Find more posts by THeCed   Foto galerie člena THeCed   Click here to Send THeCed a Private Message   Add THeCed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:50 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-04-2021 - Pěstování ve skleníku - 1 odpovědí
23-06-2015 - Pěstování v kukuřici 2015 - 0 odpovědí
01-06-2015 - kastrace kukuřice - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6014300 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív