Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Kdy nejpozdeji sklidit?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
HAKEJAMEN
Stálý Člen

Karma uživatele HAKEJAMEN - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 36  

Dotaz Kdy nejpozdeji sklidit? Příspěvek č. 1

Zdravim GROWERI.Chtel bych se zeptat mam takovy menší problem s oudorem....mam 6 pěkných kytek ktere pořad a pořad nechteji začít kvést!Skoušel jsem už vše možne zatemnovat folii aby noc byla delsi o nejakych 5 hod.hnojiva na květ,nalamavani vetvi ale pořad nic maj jen chloupky ale zadne trsy hlav se zatim netvori.Kytky maj pres 2metry pekne zdrave zelene.Seminka jsem dostal od kolegy´ktery rikal že je to nejaka ganja ale prej hodne kvalitni model...A VSE UZ MA SKLIZENE!!!....A JA PORAD NIC!!I kdyz jsme to sadili stejne.Kde pak je teda chyba?Mam to na louce kde neni zadne osvetleni v noci cista tma ani na krok kolem kytek ani do dale nejde videt ani na metr.Setkali jste se nekdo z necim takovym podobnym jako ja?pestuji už nejakej rok ale tohle to se mi jeste nestalo.Tak teda nevim ma to cenu jeste vubec na tom poli drzet dokvte to?

Old Post 28-09-2009 v 23:17 PM
HAKEJAMEN je offline   Profil uživatele HAKEJAMEN   Find more posts by HAKEJAMEN   Foto galerie člena HAKEJAMEN   Click here to Send HAKEJAMEN a Private Message   Add HAKEJAMEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Zdravim tě,stímhle problémem jsem se setkal taky,je to nejspíš proto že máš model,kterej musí mít omezený kořeny,nejspíš indoor,měl jsem dvě kytky ze stejný matky,jedna květináč 20L,druhá byla volně na zahradě a když jsem sklízel salámy z tý home,tak ta venku byla přesně jako ta tvoje,jen malý chloupky a samý výhonky.Každopádně ti můžu slíbit,že z nich nic nebude.max na nicmoc brk

Old Post 29-09-2009 v 05:04 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

to už nemá cenu...pořid si pořádný outdoor semínka kde si budeš jistější, myslim že kybl vs volná země nemá velkej vliv ale třeba se mýlim

z těch kytek můžeš udělat buchtu nebo tak, pochybuju že brko je dobrej nápad

Old Post 29-09-2009 v 06:50 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoned_r41d3r
Utter rude infantile pillock

Karma uživatele Stoned_r41d3r - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 738  

Příspěvek č. 4

Dovolim si opet zasadne nesouhlasit s panem Flowersem.

Volna zem/ kvetinace rozhodne vliv _MA_, ne zrovna zasadni, ale neoddiskutovatelny.

Zaroven jsem narozdil od nej presvedcen o tom, ze rozhodne ma cenu ty kytky nechavat venku dal. Pokud nezacnou plesnivet, uplne v pohode do konce rijna...

Ja predloni sklizel az kdyz na kytkach byl centimetr snehu <Pure Power Plant>

Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.

Old Post 29-09-2009 v 10:47 AM
Stoned_r41d3r je offline   Profil uživatele Stoned_r41d3r   Find more posts by Stoned_r41d3r   Foto galerie člena Stoned_r41d3r   Click here to Send Stoned_r41d3r a Private Message   Add Stoned_r41d3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 5

Nejvetší problem je že lidi na jaře poberou řezivo co vidí,jak by to mohlo/nemohlo dojet venku je vůbec nezajímá a pak se diví.

Genetika je rozhodující,nejaky kyble,jamy a podobny chujoviny už mají vliv převážne na velikost kytky a s ní jde ruku v ruce i výnosnost...

Samo málo lidí drží roky na out už provařeny geny,tak je to víceméne každej rok novy hledání.

Old Post 29-09-2009 v 11:42 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HAKEJAMEN
Stálý Člen

Karma uživatele HAKEJAMEN - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 6

No skusim to jeste nechat dokut to pujde a ten snih na kytkach neuvidim taky Doufam ze to doburi byla by to skoda staral jsem se o ne jako blazen a neverim ze se mi takhle odvdeci.

Old Post 29-09-2009 v 11:42 AM
HAKEJAMEN je offline   Profil uživatele HAKEJAMEN   Find more posts by HAKEJAMEN   Foto galerie člena HAKEJAMEN   Click here to Send HAKEJAMEN a Private Message   Add HAKEJAMEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Stoned_r41d3r
Dovolim si opet zasadne nesouhlasit s panem Flowersem.

Volna zem/ kvetinace rozhodne vliv _MA_, ne zrovna zasadni, ale neoddiskutovatelny.

Zaroven jsem narozdil od nej presvedcen o tom, ze rozhodne ma cenu ty kytky nechavat venku dal. Pokud nezacnou plesnivet, uplne v pohode do konce rijna...

Ja predloni sklizel az kdyz na kytkach byl centimetr snehu <Pure Power Plant>


na tvorbě plísně to velký vliv nemá imho - samo ve volný zemi se drží vlhkost u kořenů víc ale jen blbec to přelívá tak aby se kvuli tomu tvořila plísen
(já v zásadě venku a v jámě ani mockrát nezalívám) ... rozhodující je vzdušná vlhkost ... kytky nech co to vydrží ale počítej s tim že dobrý brko už z toho nebude, lepší to dát na pochutinu - tak sem to myslel

citace:
Původní příspěvek od Machoman
Nejvetší problem je že lidi na jaře poberou řezivo co vidí,jak by to mohlo/nemohlo dojet venku je vůbec nezajímá a pak se diví.

Genetika je rozhodující,nejaky kyble,jamy a podobny chujoviny už mají vliv převážne na velikost kytky a s ní jde ruku v ruce i výnosnost...

Samo málo lidí drží roky na out už provařeny geny,tak je to víceméne každej rok novy hledání.


naprostej souhlas. v tomhle směru je lepší vzít si noname semínka od kdejakýho kámoše co pár let venku pěstuje ... a kupovat opravdu doporučené outdoor modely...

Old Post 29-09-2009 v 12:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HAKEJAMEN
Stálý Člen

Karma uživatele HAKEJAMEN - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 8

Hm hm a neslo by to ješte třeba nejak nařizkovat?A do skřine stim?Ale nekde jsem cetl ze se to neuchyti kdyz je to v kvetu.

Old Post 29-09-2009 v 13:14 PM
HAKEJAMEN je offline   Profil uživatele HAKEJAMEN   Find more posts by HAKEJAMEN   Foto galerie člena HAKEJAMEN   Click here to Send HAKEJAMEN a Private Message   Add HAKEJAMEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Stoned_r41d3r
Dovolim si opet zasadne nesouhlasit s panem Flowersem.

Volna zem/ kvetinace rozhodne vliv _MA_, ne zrovna zasadni, ale neoddiskutovatelny.


Jako na zacatek kvetu a dobu dokveteni? To slysim poprve, prosim o podrobnejsi info....

HAKEJAMEN: Mozna budou korenit pomaleji, ale urcite to jde, ale spise bych doporucoval sehnat/koupit proverene(!!!) klony.

Na plisen ma samo vliv vlhkost, ale velmi se projevuje i celkove mikroklima mista, kde je zasazeno a celkova vitalita rostliny, zdravi korenu atd.

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Old Post 29-09-2009 v 14:08 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 10

Co se týče toho volná zem/ květináč, tak se mi nikdy nepovedlo v květináči dosáhnout stejně vitální a zdravé kytky jako ve volné zemi.
Všimnul jsem si, že každej rok méně vitální kytky jdou do květu dřív (i stejná genetika ze stejný matky). Spíš bych řekl, že než samotnej fakt, že je kytka v květináči, má vliv na dřívější nakvétání spousta stresujících okolností spojenejch s pěstěnim venku v nádobě: omezenym prostorem na kořeny, občasným přehnaný vyschnutí (no známe to všichni), pohyb kytkou, atd.

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 29-09-2009 v 14:37 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HAKEJAMEN
Stálý Člen

Karma uživatele HAKEJAMEN - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 11

Tak dneska jsem byl na poli odrizl jsem vsechny spotky kde byli nejmene ty vetvicky nakvetle nejakych 20ks.Zbytek jsem tam nechal až si stim priroda dela co chce je mi to jedno!!!Vrchy v pohode ruzovjej asi tou nocni a rani teplotou.Kolem kytek krtince jestli nahodou mi tu pakaz neudelal krtek,...Třeba jestli si nepochutnaval na korenach nebo tak??..Ale zase mi nejde do hlavy ze kytky jsou uplne zelene vubec neschnou nic,spiž by ty kytky schly kdyby bylo po korenach no nevim co se stim mohlo stat uvidime kazdopadne se tam stavim za nejaky ten cas a posoudim jestli to melo cenu tam nechavat nebo seknout na mliko a uz tam nechodit.Kazdopadne 20 Rezu poputuje do skrine kde se budou opalovat pod 250w sodikem.

Old Post 29-09-2009 v 19:29 PM
HAKEJAMEN je offline   Profil uživatele HAKEJAMEN   Find more posts by HAKEJAMEN   Foto galerie člena HAKEJAMEN   Click here to Send HAKEJAMEN a Private Message   Add HAKEJAMEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
192.168.100.252
Nový Člen

Karma uživatele 192.168.100.252 - 31% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 27  

presne rovnaky problem Příspěvek č. 12

aj ja mam kraasnych mackov (2-3m), akkurat nekvitnu.
riesim to rovnako, odrezky a do skrine, akkurat v zemi nejako zle zakorenuju

staral som sa o ne poctivo ,a ovocia sa asi aj tak nedockam

Old Post 02-10-2009 v 11:04 AM
192.168.100.252 je offline   Profil uživatele 192.168.100.252   Find more posts by 192.168.100.252   Foto galerie člena 192.168.100.252   Click here to Send 192.168.100.252 a Private Message   Add 192.168.100.252 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pete
Stálý Člen

Karma uživatele Pete - 19% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 69  

Příspěvek č. 13

Myslím že mám podobný problém s Afghanem kýbl x volná země. Ze začátku jsem měl všechny Afghany v květináči, asi koncem června jsem je přesadil do foliáku do země ale ne všechny. 2 šli do země, 2 zůstali v květináči, ty v zemi teď mají pěkné šišky, jedna, co zůstala v kýblu už má palice, ale řídké, druhá v květináči, kterou jsem 14dní zatmíval od začátku září má teď jen řídké malé bílé chloupky kde nic tu nic, pokud ji nesežere plíseň, což si myslím že ano, tak to bude zázrak. Jinak semínka byla určená pro outdoor.

Old Post 18-10-2009 v 15:41 PM
Pete je offline   Profil uživatele Pete   Find more posts by Pete   Foto galerie člena Pete   Click here to Send Pete a Private Message   Add Pete to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gavko
Nový Člen

Karma uživatele gavko - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 4  

Dotaz Prosim pomoc, nedozreli Příspěvek č. 14

Cawte

Mám dve kytky. Flash back #2(White widow x Flo) a Black Jack(Black Domina x Jack Herer), obe od sweet seeds. Obe majú cca 2,5m, 50l kvetináč, tri krát zastihnuté, hnojené prevažne fosforom. Od 15.9. nehnojené.

Problém je že je 8.10. a kytky stále nedozreli, jedna má eŠte všetky pestíky(chloupky) biele, druhá asi 1/3 hnedých.
Skúšal som aj mikroskop, a trichomi sú ešte číre, jemne zakalené.http://www.pestujtejednoduse.cz/sites/growweedeasy.com/files/when-to-harvest-cannabis-diagram.jpg

Je to normalné že tak dlho zrejú?(je písané že out pri týchto odrodách by mal byť začiatkom októbra) Nemože toto počasie tomu uškodiť?
Nasledujúcich 7dní má byť 10-13°C a vlhkosť okolo 70%.

Dakujem za akékoľvek rady

Naposledy upravil gavko 09-10-2015 v 06:48 AM

Old Post 09-10-2015 v 06:36 AM
gavko je offline   Profil uživatele gavko   Find more posts by gavko   Foto galerie člena gavko   Click here to Send gavko a Private Message   Add gavko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 15

No ten Flash Back by měl být hotov do začátku řijna (októbra). To že ještě není hotov je dáno několika možnými důvody: velký květináč (v malém květináči kytky dozrávají dříve), brzo zasazené (kytky které mají dlouhý vegetativní růst, tak pak začínají kvést později), svítilo na ně v noci nějaké světlo (pokud se kytkám takto přisvěcuje, tak pak začnou kvést později), měly málo slunce v období květu (sluníčko na ně svítí třeba jen 3 hodiny denně), měly přebytek dusíku (kytky co jsou hnojené spoustou dusíku začínají kvést později).
Sám musíš vědět, co to způsobilo.
A ano, tohle počasí kytkám vůbec neprospívá. Protože je málo slunce, obsah THC bude nízký. Protože prší a je vysoká vlhkost vzduchu, hrozí nebezpečí plísní. Holt co se dá dělat. Já mám také ještě dvě kytky venku v kýblech a celkem je lituji.

Old Post 09-10-2015 v 07:44 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hvězdář
Stálý Člen

Karma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 206  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Mard
No ten Flash Back by měl být hotov do začátku řijna (októbra). To že ještě není hotov je dáno několika možnými důvody: velký květináč (v malém květináči kytky dozrávají dříve), brzo zasazené (kytky které mají dlouhý vegetativní růst, tak pak začínají kvést později), svítilo na ně v noci nějaké světlo (pokud se kytkám takto přisvěcuje, tak pak začnou kvést později), měly málo slunce v období květu (sluníčko na ně svítí třeba jen 3 hodiny denně), měly přebytek dusíku (kytky co jsou hnojené spoustou dusíku začínají kvést později).
Sám musíš vědět, co to způsobilo.
A ano, tohle počasí kytkám vůbec neprospívá. Protože je málo slunce, obsah THC bude nízký. Protože prší a je vysoká vlhkost vzduchu, hrozí nebezpečí plísní. Holt co se dá dělat. Já mám také ještě dvě kytky venku v kýblech a celkem je lituji.


Jak tu s tebou většinou souhlasím tak teď musím oponovat. Velikost květináče ani množství dusíku ti to neovlivní, hlavní slovo má genetika a světelná perioda. Důvod, proč ti to nedokvétá na začátku října je především ten, že sweet seeds jsou španělská banka se zeměpisnou šířkou okolo 40° , takže chod světelné periody je u nich a u nás docela odlišný. V praxi hodně outdoor kytek začíná nakvétat při periodě 14/10, která nadchází ke konci srpna. Takovou periodu ale mají ve španělsku už o 3 týdny dříve (nebeská mechanika v praxi), takže jim to pak dojede na začátku října v pohodě, u nás si přičti 2-3 týdny kvůli odlišné fotoperiodě. Jinak letos jsem nasadil 5x orange sweet, a nejdřív začaly nakvétat ty nejvíce hnojené kytky a naopak zanedbané nehnojené kytky od známých ze zahrady začaly nakvétat nejpozdějc. A co se týče předpovědi počasí, tak na tu se úplně vyser, poslední dobou vůbec nemá cenu to sledovat. Též mám venku kytky a ještě tam nějakou dobu budou. Jedna kytka od známých má teprv mikropaličky a půjde tak v půlce listopadu odhaduju.

2015: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=75591&perpage=50&pagenumber=1
2016: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=76988

Old Post 09-10-2015 v 09:16 AM
Hvězdář je offline   Profil uživatele Hvězdář   Find more posts by Hvězdář   Foto galerie člena Hvězdář   Click here to Send Hvězdář a Private Message   Add Hvězdář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:53 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
10-04-2019 - kdy nejpozději sklízet - 7 odpovědí
27-12-2016 - Kdy sklidit - 127 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4454390 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív