Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Nekonopný zahradní trubkový hydroponický systém
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Šmoulí Prd
Stálý Člen

Karma uživatele Šmoulí Prd - 43% PěstitelskáKarma uživatele Šmoulí Prd - 43% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 134 

Nekonopný zahradní trubkový hydroponický systém Příspěvek č. 1


Zdravíčko,
Chystám se stavět trubkový zahradní hydroponický systém na saláty.
V hydroponii jsem nikdy nepěstoval, tak bych vás všechny tímto rád poprosil o rady.
Chtěl bych to mít zhruba takto viz fotka.
Ale chci na to použít oranžové KGEM potrubí průměru 110mm, kvůli rozsáhlém "příslušenství" a především ceně - 1 metr cca 64kč + přední a zadní zátka 30kč dohromady. Chci použít dvoumetrové, 4 patra pod sebe.
V zimě bych to samozřejmě nenechával venku.

Otázky:
1) myslíte, že je KGEM potrubí vhodné ? - Nezačne se třeba drolit nebo něco vypouštět do roztoku, když bude dlouhodobě vystaven přímenu slunci ?
2) Obávám se přehřívání živného roztoku. Lze to nějak řešit ?
3) Jaké měřidla si pořídit? PH,EC, ???? Poradíte prosím ideálně přímo které - značku,typ,... ?

Naposledy upravil Šmoulí Prd 29-04-2019 v 15:14 PM

Old Post 29-04-2019 v 14:59 PM
Šmoulí Prd je offline   Profil uživatele Šmoulí Prd   Find more posts by Šmoulí Prd   Foto galerie člena Šmoulí Prd   Click here to Send Šmoulí Prd a Private Message   Add Šmoulí Prd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 2

Ahoj.
1) Proč ne? Používá se na kanalizace pod zem, kde musí vydržet X let. Podle mě nebude problém ani při kontaktu se sluncem.
2) Nepoužívat černou nádobu. Mít jí na studené zemi. Nemít jí na slunci. Ideálně vykopat jámu a zadeklovat.
3) Mám zkušenosti pouze s Essentials a za mě dostačující.

Thomas V.

Old Post 29-04-2019 v 15:57 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 3

Samotného mně udivuje, že to lidi vyrábějí z kanalizačních trubek. PVC-U trubky nemají UV ochranu protože se s tím nepočítá když sou určeny do země (ani vyžší teploty jim příliš nesvědčí). Pokud by si o tom Váchy 55 něco zjistil a nepsal jen svoje doměnky, tak by věděl ,že i při delším skladování těchto trubek je nutno je zakrýt jelikož vlivem UV záření křehnou. Jestli by se při této degradaci něco vylučovalo netuším, to už je na tobě, saláty budeš jíst Ty, jen počítej s kratší životností systému. Na přímé slunce sou určeny trubky "KG 2000 Polypropylen" ale jsou podstatně dažší.

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Old Post 30-04-2019 v 06:16 AM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 4

Mal som takýto systém spustený cca 2 sezóny. Pestoval som v tom šalát, uhorky, papriky a paradajky. Šlo viac menej o pokus, UV rozklad a z toho vyplývajúce riziká som neriešil , lebo ma to nenapadlo a nedokážem ani posúdiť zdravotnú nezávadnosť vylučovaných látok do kultivovaných rastlín. Teraz, až to tu bolo spomenuté, tak by ma tiež zaujímali relevantné informácie okolo tejto témy. Mal som to postavené z obyčajných šedých trubiek. Prehrievanie tam bolo markantné hlavne v živnom roztoku v trubkách. Šiel som JIDB. Bolo to nutné poriadne vzduchovať v zásobníku roztoku. Pridal som vzduchovacie kamene aj na začiatok každej trubky. Doporučil by som trubky streknúť bielou farbou, prípadne obaliť do hliníkovej fólie a tak teoreticky obmedziť prehrievanie počas horúcich dni . Fólia odrazí časť žiarenia a možno obmedzí vplyv UV !? Pokusné pestovanie dopadlo nad očakávanie dobre. Nebolo možné rozoznať chuťové rozdiely medzi týmto pestom v klasikou, čo rástla vedľa v hline.

Old Post 30-04-2019 v 09:32 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šmoulí Prd
Stálý Člen

Karma uživatele Šmoulí Prd - 43% PěstitelskáKarma uživatele Šmoulí Prd - 43% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 134 

Příspěvek č. 5

Díky všem za příspěvky.

Ještě jsem nic nekoupil a klidně bych i zainvestoval víc, pokud budu mít jistotu, že to bude hlavně zdravotně nezávadné.
Na netu jsme našel toto: https://publi.cz/books/180/16.html
"Jen velmi malé množství polymerů je proti působení UV záření odolné, viz obr. 89. Běžné polymery, tedy i pryže (obsahující dvojné vazby v makromolekule, které se při vulkanizaci všechny zdaleka nespotřebovaly), odolné nejsou a pro venkovní aplikace se musí chránit proti UV paprskům - nejčastěji sazemi (u bílých nebo světlých pryží bez sazí dochází vlivem světla na povrchu k prasklinám). Saze jsou tvořeny mikroskopickými částečkami uhlíku a působí jako štít nepropouštějící UV paprsky dovnitř materiálu. Využít lze i přídavků různých chemických sloučenin, které mají schopnost měnit UV záření na teplo nebo méně energetické světelné záření, které pevnost makromolekuly neohrozí. Jejich účinnost je však nižší."


V budoucnu bych rád ještě přešel na aquaponii, jelikož mám zahradní jezírko s okrasnými rybami o objemu zhruba 10k litrů. Takže polovina práce jíž hotová

Naposledy upravil Šmoulí Prd 30-04-2019 v 18:38 PM

Old Post 30-04-2019 v 13:33 PM
Šmoulí Prd je offline   Profil uživatele Šmoulí Prd   Find more posts by Šmoulí Prd   Foto galerie člena Šmoulí Prd   Click here to Send Šmoulí Prd a Private Message   Add Šmoulí Prd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šmoulí Prd
Stálý Člen

Karma uživatele Šmoulí Prd - 43% PěstitelskáKarma uživatele Šmoulí Prd - 43% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 134 

Příspěvek č. 6

Ještě přidám tento super zdroj, kde je to celé vysvětleno: https://www.growlight.cz/pouziti-a-...roponiizahrade/

Old Post 02-05-2019 v 16:07 PM
Šmoulí Prd je offline   Profil uživatele Šmoulí Prd   Find more posts by Šmoulí Prd   Foto galerie člena Šmoulí Prd   Click here to Send Šmoulí Prd a Private Message   Add Šmoulí Prd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protiva
Stálý Člen

Karma uživatele Protiva - 71% PěstitelskáKarma uživatele Protiva - 71% PěstitelskáKarma uživatele Protiva - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 342  

Příspěvek č. 7

já mám v zahradě variaci na tohodle týpka https://www.youtube.com/watch?v=lPxL-fLgWkM . Jedná se o Aquaponii. Jinak největší úspěch mám z jahodama.

Magicroom vrací úder
Born against-Rebel bez BongaKouření zabíjí... Phytoinhalace lečí Pěstuj dál, pěstuj víc , hul s plnej plic
PEACE, LOVE & EMPATHY,Fire Walk with Me

Old Post 07-08-2019 v 17:48 PM
Protiva je offline   Profil uživatele Protiva   Find more posts by Protiva   Foto galerie člena Protiva   Click here to Send Protiva a Private Message   Add Protiva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri
Nový Člen

Karma uživatele jiri - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 8

Ja system z KG potrubi provozoval asi 3 roky. Kdyz to fungovalo, tak byl neuveritelny vynos. Ale dost jsem bojoval s ph. Nakonec jsem pouzil vetsi rezervoar na vodu 90l a bylo po problemu.

Old Post 07-03-2020 v 18:34 PM
jiri je offline   Profil uživatele jiri   Find more posts by jiri   Foto galerie člena jiri   Click here to Send jiri a Private Message   Add jiri to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šmoulí Prd
Stálý Člen

Karma uživatele Šmoulí Prd - 43% PěstitelskáKarma uživatele Šmoulí Prd - 43% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 134 

Příspěvek č. 9

Komunikoval jsem s českou firmou Future Farming, která provozuje komerční aquaponiku, včetně prodeje jejich vlastních systémů pro veřejnost.

Potvrdili mi, že je PVC (např. KGEM trubky) pro pěstování nevhodný - ani by nedostali atesty. Jejich systémy jsou z Polypropylenu s atestem na styk s pitnou vodou a UV stabilizaci .

Old Post 09-05-2020 v 14:09 PM
Šmoulí Prd je offline   Profil uživatele Šmoulí Prd   Find more posts by Šmoulí Prd   Foto galerie člena Šmoulí Prd   Click here to Send Šmoulí Prd a Private Message   Add Šmoulí Prd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:04 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-12-2021 - Základní Hydroponické Sytémy - 50 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0390640 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív