Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Atami Wilma - začátečník
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Kibo
Nový Člen

Karma uživatele Kibo - 37% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 15  

Hydroponie Atami Wilma - začátečník Příspěvek č. 1

Ahoj
přecházím s hlíny na Wilmu se substrátem CANNA Aqua Clay - jílové kuličky a Canna Aqua hnojivem. Mám dva dotazy:

1) Živný roztok v nádrži mám občas měnit, nebo mohu roztok nechat a jen doplňovat další živiny a vodu? Chytrý z toho nejsem. Kamarád mi řekl, že roztok se mění asi po 14 dnech. Ale například na webu Canny píší, že PH vody se nastaví jen na začátku a pak už jen přidávají živiny.
Jaká je tedy praxe?

2) Na jakou frekvenci mám nastavit zálivku, tedy pouštění čerpadla? Může být každou hodinu sca na 15 minut?

Díky za rady.

Naposledy upravil Kibo 24-04-2019 v 08:06 AM

Old Post 24-04-2019 v 07:24 AM
Kibo je offline   Profil uživatele Kibo   Find more posts by Kibo   Foto galerie člena Kibo   Click here to Send Kibo a Private Message   Add Kibo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doktor87
Nový Člen

Karma uživatele Doktor87 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 2

Ahoj,

nepíšeš jaké médium budeš mít - od toho se odvíjí četnost zálivky. Já mám Wilmu taky, a jel jsem v ní kokos. Což je v podstatě hydro drip - tam stačí zalévat jednou za dva až tři dny, podle toho čím budeš svítit a jak rychle se ti bude substrát vysušovat. Pokud budeš mít keramzit (hydroton) tak tam třeba co 15 - 30 minut... Co se týče roztoku a jeho výměny. Osobně jsem to dělal tak, že v tom kokosu sem cca dva tydny zalival a když pochybělo, tak jsem jen zalil. pak až jsem roztok skoro vyčerpal, tak zbytek vylil, nachystal si vodu s upraveným PH, a postupně je nalíval do květníku (ne do nádrže) a to z důvodu toho, že sem pěkně rozpustil všechny případné soli v květináči. Touto vodou pak nechám květináče normálně prolít třeba jeden den, pak namíchám do nádrže hnojky a zas dokola. dva týdny hnojky, pak čistá voda. Neuvěřitelně ta očišťovací kůra kytkám prospívá. Občas přidám i peroxid na pročištění celého systému od případných plísní nebo bakterií. Snad ti to trochu pomohlo

Old Post 24-04-2019 v 07:37 AM
Doktor87 je offline   Profil uživatele Doktor87   Find more posts by Doktor87   Foto galerie člena Doktor87   Click here to Send Doktor87 a Private Message   Add Doktor87 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kibo
Nový Člen

Karma uživatele Kibo - 37% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 3

Ahoj díky za info.
Medium: CANNA Aqua Clay - jílové kuličky.

Old Post 24-04-2019 v 07:59 AM
Kibo je offline   Profil uživatele Kibo   Find more posts by Kibo   Foto galerie člena Kibo   Click here to Send Kibo a Private Message   Add Kibo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kibo
Nový Člen

Karma uživatele Kibo - 37% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 4

Jo prosím tě, jestli to dobře chápu:
14 jedeš na nádrž s živným roztokem pak 1 den zaléváš čistou vodou a pak zase nádrž s živným roztokem. Je to tak?

Old Post 24-04-2019 v 08:19 AM
Kibo je offline   Profil uživatele Kibo   Find more posts by Kibo   Foto galerie člena Kibo   Click here to Send Kibo a Private Message   Add Kibo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 5

Pro Doktor97: Taky by mě zajimalo, jak to lidi s tou wilmou delaji. Ty pises ze to vylejes, co ti nevycerpa cerpadlo. Jak to ale sakra muzes vylit, kdyz na nadrzi mas víko s kytkama? To jako pracne odpojis kapilary, vyndas kytky jednu po druhy, aby si mohl sundat víko a vyndat nádrž?

Thomas V.

Old Post 24-04-2019 v 09:49 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doktor87
Nový Člen

Karma uživatele Doktor87 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 6

nene, nic neodpojuju, tam kde je vstup pro vodu dám druháé čerpadlo s hadicí, která mi vede do kýblu a postupně to vše odčerpám (jo na dně trošku zbyde, ale to neřeším, je to fakt trocha, a to co tam zbyde stejně zničí peroxid). Takže mám do rezervy kdyby se pokazilo jedno čerpadýlko za pár kaček ze zveráče a tím si usnadňuju veškeré přelívání.

Kibo, ano tak to dělám - jak píšeš

Old Post 24-04-2019 v 10:55 AM
Doktor87 je offline   Profil uživatele Doktor87   Find more posts by Doktor87   Foto galerie člena Doktor87   Click here to Send Doktor87 a Private Message   Add Doktor87 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-09-2017 - Atami Wilma XXL 16 - 0 odpovědí
13-01-2016 - Atami Wilma new - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6747120 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív