Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Přechod z HLÍNY NA HYDRO
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
BritCare
Stálý Člen

Karma uživatele BritCare - 11% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 87 

Přechod z HLÍNY NA HYDRO Příspěvek č. 1

Ahoj Growers

Můj dotaz zní jednoduše,chci přejít z hlíny na hydro a hledam kvalitni system(nejlepe drip system s libra truhlikama)porad'te mi prosim co a jak postavit atd.V hydru jsem opravdovy amater a i kdyz si čtu FAQ,nic moc mi to nedává.Díky za každou radu

Old Post 30-07-2011 v 14:17 PM
BritCare je offline   Profil uživatele BritCare   Find more posts by BritCare   Foto galerie člena BritCare   Click here to Send BritCare a Private Message   Add BritCare to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aresek
Stálý Člen

Karma uživatele aresek - 80% PěstitelskáKarma uživatele aresek - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 2

sice asi s křížkem po funuse, nicméně prolez různé pěsty členů-je jich už myslím víc než jen dostatečné množství, aby jsi zjistil co a jak

Old Post 27-01-2012 v 19:49 PM
aresek je offline   Profil uživatele aresek   Find more posts by aresek   Foto galerie člena aresek   Click here to Send aresek a Private Message   Add aresek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
helemese
Stálý Člen

Karma uživatele helemese - 93% PěstitelskáKarma uživatele helemese - 93% PěstitelskáKarma uživatele helemese - 93% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od asfalt
na drip se vyprdni, nikomu koho znám to nejelo tak dobře jako bubblery a je s tim stokrát větší sraní...


Tj,doted sem nepochopil,kdo ma ty nervy srat se s nejakejma kapkama a hadickama,nehlede na ucpavani apod.

Vaporizer Volcano classic only

Old Post 28-01-2012 v 02:11 AM
helemese je offline   Profil uživatele helemese   Find more posts by helemese   Foto galerie člena helemese   Click here to Send helemese a Private Message   Add helemese to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mank
Nový Člen

Karma uživatele mank - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 4

Taky bych rád vyzkoušel hydroponii, zamlouvá se mi libra drip systém jen zatím nevim jaké medium zvolit.

Zdaly je lepší u libra sytému použit rockwool a nonstop cirkulovat zálivku nebo raději kokosrohož+odpadní nádrž a dripovat několikrát za den? Popřípadě kdyby někdo rozepsal výhody a nevýhody bude to nej...



Jinak přehlednej návod na sestavení systému je ve FAQ: http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html#26

Old Post 14-09-2012 v 20:55 PM
mank je offline   Profil uživatele mank   Find more posts by mank   Foto galerie člena mank     Add mank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dr.Greenbrain
Nový Člen

Karma uživatele dr.Greenbrain - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 5


zdar ja sem postavil toto a presadil do toho nakvetajici rizky jako prvni hydro a zatim ""zijou"" vadi kdyz mikrokapilary brzdej prutok vody ? maj asi moc malej prumer protoze jinak to cerpadlo ma o dost vetsi silu, nema to na nej spatnej vliv ?

Old Post 01-09-2013 v 10:24 AM
dr.Greenbrain je offline   Profil uživatele dr.Greenbrain   Find more posts by dr.Greenbrain   Foto galerie člena dr.Greenbrain   Click here to Send dr.Greenbrain a Private Message   Add dr.Greenbrain to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od helemese


Tj,doted sem nepochopil,kdo ma ty nervy srat se s nejakejma kapkama a hadickama,nehlede na ucpavani apod.


No to je jednoduchý, je to mnohem levnější a spolehlivější.Dáš keramzit a pořádně propláchlej a nemá se ti co ucpat,nehledě na to, že ho můžeš použít znovu a znovu a můžeš dokonce odjet na dovolenou a neřešit zálivku a system je stabilnější co se týče zálivky, která tolik nekolísá. Já jsem jel hydro vždycky a nikdy žádnej problém ža na chyby co jsem si udělal sám.Nehledě na to, že to roste rychlejc. Takže by se dalo napsat, že nechápu kdo má nervy se srát furt z hlínou,bordelem při manipulaci,přesazování a kupování nové při každym kole a v neposlední řadě havět co se tam občas tvoří,s obden mícháním hnojiv,zálivkou atd.
Takže se nenech odradit a koukni na ostatní co jedou vodu. Já ted mám wilmu a neměnil bych, je ještě spousta systemů, který se daj vyrobit. Viz moje starý hydro,kde potřebuješ akorát vanu na roztok,čerpadýlko, a kapiláry.
Tady

@dr.Greenbrain : u micro kapilár bohatě stačí když kapou, taky jsem je míval, ted ve wilmě jsou normální a když z nich vytáhneš jehly, tak tečou,jinak taky kapou.




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 01-09-2013 v 10:46 AM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dr.Greenbrain
Nový Člen

Karma uživatele dr.Greenbrain - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od prysk



@dr.Greenbrain : u micro kapilár bohatě stačí když kapou, taky jsem je míval, ted ve wilmě jsou normální a když z nich vytáhneš jehly, tak tečou,jinak taky kapou.
jojo vilmu sem chtel koupit ale ted musim zaplatit 13 000 za jeden pruser takze sem si zatim postavil tohle .. muzu se zeptat jak si nastavil cas zalejvani nebo to mas nonstop ? kdyz sem zkousel nechat to jet asi 2 dny v kuse tak voda mela 28 stupnu nakonec sem dal hodinu a pul kapat pak hodinu a pul pauza a takle dokola mozna staci i min ? ale ten keramzit podle me vyschne hned .... ja nevim sem lamak

Old Post 01-09-2013 v 13:24 PM
dr.Greenbrain je offline   Profil uživatele dr.Greenbrain   Find more posts by dr.Greenbrain   Foto galerie člena dr.Greenbrain   Click here to Send dr.Greenbrain a Private Message   Add dr.Greenbrain to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 8

Já jsem vždycky měl zaplou vodu furt dokola,ten keramzit tam neni proto, aby držel vodu,voda stejká po kořenech a kytka si bere kolik potřebuje, keramzit je tam proto, aby byly co nejvíc vzdušný a nehnily. S tou vodou je to divný,nechápu jak může mít 28 stpnů. Nevim jak to máš postavený,ale nádoba s vodou by měla bejt přikrytá,aby do ní nesvítilo,ale i tak by se neměla zahřát na takovou teplotu. Kdyžtak napiš rozměr boxu a celej setup,teplotu v boxu i mimo něj.Já mám v boxu při tomdle počasí max 27°C a když strčim ruku do vody, tak mi přijde studená




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 01-09-2013 v 17:16 PM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dr.Greenbrain
Nový Člen

Karma uživatele dr.Greenbrain - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 9

box 100x100 vyska 200 a 250w kvetova osramka ,predradnik a pachac venku polozenej na strope... ofuk stylem chvilku jo chvilku ne odtah u lampy ...momentalne 27,6 pri svetle ... ono to asi bylo tim vzduchovacim moturkem kterej ani nvm nakolik sem ho dal jak je videt na ty fotce tak byl prichycenej k nadrzi a myslim si ze jak jel dlouho tak se zahral a ohrejval to .. ted uz v poho max 25 stupnu voda co sem meril ,uz chci mit vilmu akorat k tomu budu chtit ph a ec metr a ted v moji situaci si musim este trochu pockat aachjjo ale kdo si pocka ten se docka

Old Post 01-09-2013 v 19:53 PM
dr.Greenbrain je offline   Profil uživatele dr.Greenbrain   Find more posts by dr.Greenbrain   Foto galerie člena dr.Greenbrain   Click here to Send dr.Greenbrain a Private Message   Add dr.Greenbrain to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od mank
Taky bych rád vyzkoušel hydroponii, zamlouvá se mi libra drip systém jen zatím nevim jaké medium zvolit.

Zdaly je lepší u libra sytému použit rockwool a nonstop cirkulovat zálivku nebo raději kokosrohož+odpadní nádrž a dripovat několikrát za den? Popřípadě kdyby někdo rozepsal výhody a nevýhody bude to nej...



Jinak přehlednej návod na sestavení systému je ve FAQ: http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html#26


Tak dripovat několikrát za den budeš s kokosem i rockwoolem. Co je lepší je otázka na kterou není jednotná odpověd. Osobně bych dal ale přednost RW.

Pokud začínáš, tak to řeš spíš s odpadem než s cirkulací zálivky, ikdyž v tom není takovej problém jak si spousta lidí myslí.

Pokud dodržíš pár základních zásad budeš určitě spokojenej.

Oběti komunismu 1948 - 1989:

- 205 486 odsouzeno
- 248 popraveno
- 4 500 zemřelo ve věznicích
- 327 zahynulo na hranicích
- 170 938 občanů emigrovalo

Old Post 01-09-2013 v 22:48 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 11

No tak to bude asi tim motůrkem , já todle třeba vůbec nepoužívám a v pohodě, na PH mám kapky, takže jen naleju vodu do Wilmy ,pak srazim PH a naleju hnojky avíc se nestarám, až dokud to nevychlastaj A jak píše Macho, pokud budeš mít rockwool, nebo kokos, tak budeš dripovat několikrát,pokud jen keramzit a wilmu,tak bych to nechal zaplé furt.




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 02-09-2013 v 08:19 AM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:30 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-12-2021 - Přechod z hlíny na kokos - 7 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0938980 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív