Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Dotazy drip system
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Hydroponie Dotazy drip system Příspěvek č. 1

Ahoj prošel jsem tady uplně všechno a na dost odvědí jsem našel odpovět,ale pořád ješte ne na všechno a proto vás chci požádat o nějaký rady.Dík moc
Týkáse to drip systému.
kolik deně kytka vypije a jak se to zvyšuje?
Chci jet solo drip a mam 4l květináče dám asi 8 ks do kterých dám kokos a rock.kostku jestli to tak jde?
A jestli záleží na velikosti květináče?
dík moc za rady

Old Post 16-01-2009 v 17:16 PM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šéfik libica
Stálý Člen

Karma uživatele šéfik libica - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 2

chci taky už rozjet nějaký hydro a tohle je podlemě supr způsob akorát mi divný že když jsem pěstoval v cocosu tak rady byly že čím větší květináč tim víc bude mít kytka palic a když koukám na drip systé tak tady to asi tak nebude,protože co jsem tak koukal všichni to maj v těch malejch květníkách a přes to dávaj kotůle jako blázen. Tak že si to docela protiřečí co se toho hle týče no nevim jenom hledám ten nejefektnější způsob na KVALITU a samozřejmě i kvantitu.předem dík za názory a rady

Old Post 16-01-2009 v 18:24 PM
šéfik libica je offline   Profil uživatele šéfik libica   Find more posts by šéfik libica   Foto galerie člena šéfik libica   Click here to Send šéfik libica a Private Message   Add šéfik libica to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

sice ti to nezodpoví otázky, ale taky užitečný .)
http://www.iobchod.cz/eko-technologie/default.shtml

- vlevo tropf blaumat

Old Post 16-01-2009 v 18:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

XD XD tady to zacina bejt drsny heheheheh

Old Post 21-01-2009 v 11:30 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 5

Mám zhruba vypozorovany že v dobe nejvetšího rozjezdu si berou kytky (je jedno jakej počet) celkove 10l/den...(bráno na 600W s cca 1,5m2)

Jednoduše dáš za začátku mín zavlažování a jak budou víc žrát budeš přidávat jak budou mít vetší nároky na pitnej režim.

Old Post 21-01-2009 v 12:19 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slartibartfast
Stálý Člen

Karma uživatele Slartibartfast - 66% PěstitelskáKarma uživatele Slartibartfast - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 6

OTAZKA- s kolika ml se začína na začátku dripu? a kolik se asi přidává týdně?

Nejezte žlutý sníh
Fjordy

Old Post 16-08-2009 v 16:15 PM
Slartibartfast je offline   Profil uživatele Slartibartfast   Find more posts by Slartibartfast   Foto galerie člena Slartibartfast   Click here to Send Slartibartfast a Private Message   Add Slartibartfast to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salamek
Stálý Člen

Karma uživatele Salamek - 50% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 7

Čaues! Chtěl teď po prázdninách rozjed DRIP a mám k němu taky pár otázek....

1) Kolik byste mě doporučili kytek pod 100W sodíka?? (mám v plánu 6)

2) bude stačit čerpadlo o výkonu 650l/hod a výtlaku 1,3m????

3)vyplatí se investovat do zpětný klapky a filtru, který se používá pro zachycení jemných mechanických nečistot obsažených ve zdroji vody pro závlahový system????

4)kolika litrovou nádobu na roztok mám zvolit???

5) nebude se roztok kazit když mám v boxu kolem 28 stupňů??? Jak často ho měnit???

6) pěstební rohož musím po každým kole měnit?
Např. u Pěstební rohož Master 1000x100x75 mm píšou lze používat až 2 roky. tak nvm.....

A poslední- můžu použít hnojiva Biobizz???? píšou u nich: lze aplikovat prostřednictvím kapacích zavlažovacích systémů ..... Mám z nich ubráno minimum a nechce se mě vrážet prachy do dalšich novejch...

Díky za odpovědi

Old Post 18-08-2009 v 14:06 PM
Salamek je offline   Profil uživatele Salamek   Find more posts by Salamek   Foto galerie člena Salamek   Click here to Send Salamek a Private Message   Add Salamek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Salamek
Čaues! Chtěl teď po prázdninách rozjed DRIP a mám k němu taky pár otázek....

1) Kolik byste mě doporučili kytek pod 100W sodíka?? (mám v plánu 6)

2) bude stačit čerpadlo o výkonu 650l/hod a výtlaku 1,3m????

3)vyplatí se investovat do zpětný klapky a filtru, který se používá pro zachycení jemných mechanických nečistot obsažených ve zdroji vody pro závlahový system????

4)kolika litrovou nádobu na roztok mám zvolit???

5) nebude se roztok kazit když mám v boxu kolem 28 stupňů??? Jak často ho měnit???

6) pěstební rohož musím po každým kole měnit?
Např. u Pěstební rohož Master 1000x100x75 mm píšou lze používat až 2 roky. tak nvm.....

A poslední- můžu použít hnojiva Biobizz???? píšou u nich: lze aplikovat prostřednictvím kapacích zavlažovacích systémů ..... Mám z nich ubráno minimum a nechce se mě vrážet prachy do dalšich novejch...

Díky za odpovědi


1.dle genetiky,ono to není tak jednoduchy napsat 4kytky a je to o.k

2.jo bude

3.klidne to zkus bez toho,budeš mít takovej pididrip

4.co nejvetší=stabilnejší pH (ikdyž u dripu to zase tak nelítá) 65l bo 90l kalfas jsou idelaka

5.jo rohože po každym kole vyhod a kup novy,na tomhle šetřit není dobry

6. Biobizz neřeš,kup třeba bcuzz hydro a máš to-levnej a dobrej

Nezapomen,že rohože bude potřeba na začatku napufrovat (hod na den do roztoku s pH cca 5,0 a ec 1,0-1,3 -jen orintační udaje,ale pokud to tak udeláš tak to neposereš)

Old Post 18-08-2009 v 14:15 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salamek
Stálý Člen

Karma uživatele Salamek - 50% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 9

Oukej. Díky moc....

Old Post 18-08-2009 v 14:45 PM
Salamek je offline   Profil uživatele Salamek   Find more posts by Salamek   Foto galerie člena Salamek   Click here to Send Salamek a Private Message   Add Salamek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salamek
Stálý Člen

Karma uživatele Salamek - 50% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 10

Ještě mám jednu otázečku..... Moje skříň má jen 92cm tak tam nenarvu ten Libra truhlík tak sem se chtěl zeptat jestli tam můžu dát obyč truhlík(tak kolem 85cm), udělám do něj díry na odtok a pěstební rohož zakrátím... Půjde to?

Old Post 24-08-2009 v 10:22 AM
Salamek je offline   Profil uživatele Salamek   Find more posts by Salamek   Foto galerie člena Salamek   Click here to Send Salamek a Private Message   Add Salamek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Salamek
Ještě mám jednu otázečku..... Moje skříň má jen 92cm tak tam nenarvu ten Libra truhlík tak sem se chtěl zeptat jestli tam můžu dát obyč truhlík(tak kolem 85cm), udělám do něj díry na odtok a pěstební rohož zakrátím... Půjde to?


No proč ne,ale to za předpokladu,že to máš ješte na nečem položeny (u liber jde odpad ven přes kolínka přímo do odpadní nádoby)

Bo vem klasicky kvetníky (třeba 6,5l) rohož roztrhej,přihod hydroton,naper zeshora kapilary a máš to.

Drip nemusí byt hned za použití libra truhlíku a rohoží.

Old Post 24-08-2009 v 12:02 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slartibartfast
Stálý Člen

Karma uživatele Slartibartfast - 66% PěstitelskáKarma uživatele Slartibartfast - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 12

místo trhání rohoží by byla asi spiš lepší RW drť

Nejezte žlutý sníh
Fjordy

Old Post 24-08-2009 v 13:09 PM
Slartibartfast je offline   Profil uživatele Slartibartfast   Find more posts by Slartibartfast   Foto galerie člena Slartibartfast   Click here to Send Slartibartfast a Private Message   Add Slartibartfast to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Slartibartfast
místo trhání rohoží by byla asi spiš lepší RW drť


Důvod?

Old Post 24-08-2009 v 13:13 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salamek
Stálý Člen

Karma uživatele Salamek - 50% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 14

Mám to do květináčů pořádně namačkat, nebo jen naházet??? Jak si to myslel u těch truhlíků?? Na čem podloženy?? Jako ten truhlík aby měl spád, nebo aby mezi truhlíkem a tohoží byla mezera??

Naposledy upravil Salamek 24-08-2009 v 22:21 PM

Old Post 24-08-2009 v 22:12 PM
Salamek je offline   Profil uživatele Salamek   Find more posts by Salamek   Foto galerie člena Salamek   Click here to Send Salamek a Private Message   Add Salamek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Salamek
Mám to do květináčů pořádně namačkat, nebo jen naházet??? Jak si to myslel u těch truhlíků?? Na čem podloženy?? Jako ten truhlík aby měl spád, nebo aby mezi truhlíkem a tohoží byla mezera??


RW by se nemel mačkat,stačí rozumne nahazet.To máš jedno jak sem to myslel,pokud budeš řešit ty kvetniky tak si neco vykut bo kup za litr v Gshopu plastovou vanu 1,0x1,1m za litr.Tu hodíš na konstrukci,hodíš na ne kvetniky a odpad svedeš do kyble(kalfasu) přes trubku.Nemalá výhoda je mobilita(ale je třeba počítat i s prolezením kořenů z kvetníků do te vany)

Zkus třeba RW+hydroton

Old Post 24-08-2009 v 23:06 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salamek
Stálý Člen

Karma uživatele Salamek - 50% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 16

Ty květníky se mě moc nelíbí asi prubnu ty truhlíky...... Mám z dripu trochu strach... Ale stejně to prubnu

Old Post 25-08-2009 v 12:00 PM
Salamek je offline   Profil uživatele Salamek   Find more posts by Salamek   Foto galerie člena Salamek   Click here to Send Salamek a Private Message   Add Salamek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
08-03-2018 - Cistenie drip systemu - 2 odpovědí
25-01-2018 - hydrosystem - 4 odpovědí
14-03-2014 - Hydro systemy - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6860190 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív