Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Začínám první pěst (indoor)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
pro8l3m
Nový Člen

Karma uživatele pro8l3m - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2021
Příspěvků: 3  

Nápad Začínám první pěst (indoor) Příspěvek č. 1

Zdravim growery..budu hrozne rad pokud mi poradite jaky svetlo vybrat do boxu.
Cetl jsem tady toho hodne a to me donutilo sem napsat o radu,
Mam fakt malou skrin vnitrni rozmery jsou pouze 58x38x97 ale lip to ted nezvladnu kvuli mistu a navic jsou to zacatky casem bych se rad zlepsoval a klidne poridil i neco vetsiho..ale ted k tomu na co jsem se chtel zamerit a to jake osvetleni do tak male skrine?
Vsude ctu ze HPS to proste CFL nandava ..o LED jsem moc nepremyslel na to nemam skrin.
Puvodne jsem totiz chtel do CFL jit kvuli velikosti boxu a strachu ze HPS bude hrozne topit v tak male skrini ,druha vec je ze s elektrikou si moc nerozumim a CFL jsou vetsinou fakt pro zacatecniky idealni stylem zapoj a svitis . Presto mi to neda a rad bych slysel co si o tom myslite vy,nebo jak by jste to zapojili vy,nerad bych nakoupil neco co me ve finale zklame a za par mesicu vse nakupoval znovu .

1) Jaky svetlo do boxu + zaroven stineni (aby se tam veslo).
2) kolik kytek max dat a v jakych kvetinacih (objemech) ..s tim si taky uplne nejsem jistej, aby bylo dost mista.
3)zda bude potreba ventilace ,pritah bych udelal pasivni nekde dole na boxu ,ale co vydech ,je to nutnost?
4) Finance (nemam problem do toho pustit 5-6k)

A ted do me ..diky vsem

Old Post 07-04-2021 v 21:49 PM
pro8l3m je offline   Profil uživatele pro8l3m   Find more posts by pro8l3m   Foto galerie člena pro8l3m   Click here to Send pro8l3m a Private Message   Add pro8l3m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gic
Stálý Člen

Karma uživatele M@gic - 84% PěstitelskáKarma uživatele M@gic - 84% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 2

HPS pro tebe určo ne. Na to bys potřeboval ještě předřadník, stínidlo a hlavně pořádnej odtah. Ta věc se zahřívá tak, že ti to může něco zapálit. Cfl asi můžeš ale zapojit několik objímek na jeden kabel taky není jen tak. Led panel se dá koupit do dvou tisíc, z aliexpress třeba i 40 w za 600.
Dal bych max dvě kytky. Květináče aby zaplnily co nejvíc plochy a zároveň byly nízký - metr na výšku je málo a bude se hodit každej cm (i proto je lepší led nebo cfl).
Cfl a led se dá bez odtahu, sodík ne. Jestli to chceš mít někde v bytě tak se mu asi stejně nevyhneš a budeš potřebovat pacháč.

Superšimpanzi Vesmírných sborů, kteří v nulové gravitaci páchají nemravnosti, ztrácejí nárok na banány.

Old Post 08-04-2021 v 01:26 AM
M@gic je offline   Profil uživatele M@gic   Find more posts by M@gic   Foto galerie člena M@gic   Click here to Send M@gic a Private Message   Add M@gic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shivasambhu
Stálý Člen

Karma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 906  

... Příspěvek č. 3

Zdar

Treba to dobre premyslieť a neunáhliť sa, nech to má význam....

Člen Magic tu už niečo napísal, ale viacero vecí je tam nesprávnych..... ale v poho....

Vzduchotechniku treba do akéhokolvek boxu-malého či veľkého. Ide o princíp určitej výmeny vzduchu..... a jeho priebežného pohybu.....

Do malého boxu ide odťahový ventilátor malej kubatúry a pasívna dieru dole boxu je ok.

V microgrowoch nájdeš určite nejaké setupy čo a ako. Niekto používa aj PC ventilátoriky na ofuk trebárs, či aj ako odťah, to teraz neviem, ale mrkni to....

Svetlo- Led by ti bolo praktické, kedže sú aj také, ktoré sú doslova malé, akoby bez tienidla. Napr. Frynkové 50w svetlo. Na rast by ti to v poho stačilo a na kvet kludne dve také. Ja píšem spontánne.....teraz.... treba to proste správne nadimenzovať v súlade s tou vzduchotechnikou..... nech je tam dobrá klíma.
Samozrejme sú chvíle, kedy v boxoch je možné vypnúť trebars odťah na nejaký čas, napr. je chladnejšie vo vonkajšom okolí a podobne, ale výmenu vzduchu zapezpečiť treba.... tú možnosť

HPS je tiež ok. Sú aj malé watáže a predradníky už robia také, že to ľahko zapojíš. Či už HPS, alebo CFl, tam to tienidlo je akoby prekaážka kvoli velkosti. Ale niečo sa dá vymyslieť. A dá sa tiež proste bez tienidla. Zavesíš ako klasickú žiarovku proste.

POčet rastlín. To je opäť od plánu, ktorý zvolíš. Môžeš zopár trebárs 4 a môžeš aj 30 v dvojdecových kvetináčikoch....

Môžeš si skúsiť trebárs 4 kusy v cca 3l kvetináčoch. To je na tebe...

Snáď som trocha helfol.....

K tej vzduchotechnike ešte, ak tam daš aj pacháč, tak to môžeš pekne nadimenzovať...... Pacháč môže byť aj mimo boxu....vyvedený.... nech tam máš ten priestor na pest..........

Nech to rastie. S pozdravom Shiva

Old Post 08-04-2021 v 06:29 AM
shivasambhu je offline   Profil uživatele shivasambhu   Find more posts by shivasambhu   Foto galerie člena shivasambhu   Click here to Send shivasambhu a Private Message   Add shivasambhu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pro8l3m
Nový Člen

Karma uživatele pro8l3m - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2021
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 4

Chlapi díky moc za rady, s odtahem jsem tak nějak počítal ale radši jsem se ptal budu mít totiž skříň v bytě a pachac určitě pořídím, jen by mě zajímalo jak to udělat když bych ho chtěl dát ven ze skříně.
Napojit ho hadici na ventilátor uvnitř boxu a pachac např.posadit na skříň toť vše?

K těm světlům, myslíte že bude lepší poridit ty ledky který mají jen 50w ,nebo CFL například 200W ?

A když už ty CFL šli by jste raději do jedné takové větší wataze nebo koupili víc objímek a rozsazení je tam po víc menších např 3x 80W?

Co bude podle vás svědčit na větší výnos,do toho sodíku se mi úplně nechce totiž do té malé skříně.✌️

Old Post 08-04-2021 v 09:11 AM
pro8l3m je offline   Profil uživatele pro8l3m   Find more posts by pro8l3m   Foto galerie člena pro8l3m   Click here to Send pro8l3m a Private Message   Add pro8l3m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gic
Stálý Člen

Karma uživatele M@gic - 84% PěstitelskáKarma uživatele M@gic - 84% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 118  

Re: ... Příspěvek č. 5

Ta jedna velká cfl ti sebere cca 30 cm místa, takže asi víc menších nebo ten panel no. Podívej se sem http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=83260



citace:
Původní příspěvek od shivasambhu

Člen Magic tu už niečo napísal, ale viacero vecí je tam nesprávnych..... ale v poho....

Že to ty děláš jinak ještě neznamená, že ostatní to dělaj nesprávně. Měl jsem asi měsíc 250 W cfl ve stanu 80 x 80 a teplota se udržela pod 25 stupňů bez větráku. Jasně že s větrákem je to teď lepší ale zas ze mě nedělej idiota.

Superšimpanzi Vesmírných sborů, kteří v nulové gravitaci páchají nemravnosti, ztrácejí nárok na banány.

Old Post 08-04-2021 v 15:23 PM
M@gic je offline   Profil uživatele M@gic   Find more posts by M@gic   Foto galerie člena M@gic   Click here to Send M@gic a Private Message   Add M@gic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 6

inspirace
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=83260

Old Post 08-04-2021 v 17:19 PM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pro8l3m
Nový Člen

Karma uživatele pro8l3m - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2021
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 7

Tohle je hodne libova prace ,diky za odkaz ,uz jen to sestaveni dle toho videa ,jde videt ze si s tim vyhral a to do toho skoro nic neinvestoval.Dobra inspirace

Jeste jsem taky zkousel koukat na ty LEDky co tu byly zmineny ,Frynk je pro me uz asi mimo financni moznosti ,jestli jsem koukal ma tam nejlevnejsi okolo 10k...co me ale zaujalo byly LED od alucraftu,neco jsem si o tom taky procetl a vcelku kladne hodnoceni ale taky to neni nejlevnejsi .

Co si myslite o tomhle? lm301b,lm301h chipy + red 660/730 je to dobra volba?

1) https://alucraft.cz/produkt/led-pes...mitovana-edice/

2) https://alucraft.cz/produkt/led-pes...tovana-edice-2/

Diky za nazory

Old Post 08-04-2021 v 20:43 PM
pro8l3m je offline   Profil uživatele pro8l3m   Find more posts by pro8l3m   Foto galerie člena pro8l3m   Click here to Send pro8l3m a Private Message   Add pro8l3m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shivasambhu
Stálý Člen

Karma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 906  

Re: Re: ... Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od M@gic
Ta jedna velká cfl ti sebere cca 30 cm místa, takže asi víc menších nebo ten panel no. Podívej se sem http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=83260




Že to ty děláš jinak ještě neznamená, že ostatní to dělaj nesprávně. Měl jsem asi měsíc 250 W cfl ve stanu 80 x 80 a teplota se udržela pod 25 stupňů bez větráku. Jasně že s větrákem je to teď lepší ale zas ze mě nedělej idiota.


Zdar. Až tak zasa nie. Ospravedlňujem sa. Nech to rastie

Nech to rastie. S pozdravom Shiva

Old Post 09-04-2021 v 11:11 AM
shivasambhu je offline   Profil uživatele shivasambhu   Find more posts by shivasambhu   Foto galerie člena shivasambhu   Click here to Send shivasambhu a Private Message   Add shivasambhu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:23 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-11-2019 - První Indoor - 14 odpovědí
02-10-2017 - Můj první Indoor. - 3 odpovědí
29-08-2017 - Muj prvni indoor - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0938310 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív