Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Ventilace a tlumení hluku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Ventilace a tlumení hluku Příspěvek č. 1

Jak přesně funguje tlumič hluku? Jde mi o to, že z venku trochu slyším proud vzduchu. Dá se to tímto nějak redukovat? Pomůže montáž sonoflexů dovnitř, když jde o proud vzduchu venku? A je z hlediska tlumení hluku lepší mít kratší vedení sonoflexů, nebo delší? Díky.

Old Post 26-05-2014 v 10:43 AM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vemach
Stálý Člen

Karma uživatele Vemach - 86% PěstitelskáKarma uživatele Vemach - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 131  

Příspěvek č. 2

Čím delší roura tim vic utlumi a ano tlumic taky pomuze... funguje tak ze zvuk je vlna a on stavi ruzne prekazky kterymi se vlneni neziri a utlumuje se.

Old Post 27-05-2014 v 22:47 PM
Vemach je offline   Profil uživatele Vemach   Find more posts by Vemach   Foto galerie člena Vemach   Click here to Send Vemach a Private Message   Add Vemach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe666
Stálý Člen

Karma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 3

Mám sonoflex na výstup z boxu, řekl bych tak 1,5m, pasivní přítah a úplně stačí.
Co se mi ovšem nedaří tlumit, jsou malé vibrace způsobené ventilátorem, zní to podobně jako bzučení trafa nebo tlumivky, když mu reguluji rychlost pro noční provoz...s tím toho asi moc nenadělám

,,Občas mám chuť se na všechno vysrat....ale pak si vzpomenu že na všechno seru"

LST Grow 250W
Elektronický brk
AutoGrow 250W
LST COCO GROW 250W+250W - ohýbání namísto stříhání
Waveflector na dvě výbojky

Old Post 29-05-2014 v 08:25 AM
Pepe666 je offline   Profil uživatele Pepe666   Find more posts by Pepe666   Foto galerie člena Pepe666   Click here to Send Pepe666 a Private Message   Add Pepe666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smart
Stálý Člen

Karma uživatele Smart - 77% PěstitelskáKarma uživatele Smart - 77% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 223  

Příspěvek č. 4

Čím víc sonoflexu tím nižší hluk,já měl nejdřív sono jenom před ventakem,a docela to fungovalo,později sem připojil i na konec a krom motoru už neslyším témeř nic. Samotnej sono by mohl stačit k omezení hluku na hranici kdy už to nebude nepřijemné,když tam soupnes i tlumič hluku krom motoru ventaku uz nic neuslysis

.

Old Post 29-05-2014 v 08:39 AM
Smart je offline   Profil uživatele Smart   Find more posts by Smart   Foto galerie člena Smart   Click here to Send Smart a Private Message   Add Smart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vemach
Stálý Člen

Karma uživatele Vemach - 86% PěstitelskáKarma uživatele Vemach - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 131  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Pepe666
Mám sonoflex na výstup z boxu, řekl bych tak 1,5m, pasivní přítah a úplně stačí.
Co se mi ovšem nedaří tlumit, jsou malé vibrace způsobené ventilátorem, zní to podobně jako bzučení trafa nebo tlumivky, když mu reguluji rychlost pro noční provoz...s tím toho asi moc nenadělám


nadelas, kouupenim kvallitnehsiho regulátoru nebo zzaboxovanim ventilátoru

Old Post 29-05-2014 v 08:48 AM
Vemach je offline   Profil uživatele Vemach   Find more posts by Vemach   Foto galerie člena Vemach   Click here to Send Vemach a Private Message   Add Vemach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe666
Stálý Člen

Karma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Vemach


nadelas, kouupenim kvallitnehsiho regulátoru nebo zzaboxovanim ventilátoru


Hmm....dejme tomu, mám tyristorové řízení, co by jsi viděl jako kvalitnější?

,,Občas mám chuť se na všechno vysrat....ale pak si vzpomenu že na všechno seru"

LST Grow 250W
Elektronický brk
AutoGrow 250W
LST COCO GROW 250W+250W - ohýbání namísto stříhání
Waveflector na dvě výbojky

Old Post 29-05-2014 v 09:05 AM
Pepe666 je offline   Profil uživatele Pepe666   Find more posts by Pepe666   Foto galerie člena Pepe666   Click here to Send Pepe666 a Private Message   Add Pepe666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vemach
Stálý Člen

Karma uživatele Vemach - 86% PěstitelskáKarma uživatele Vemach - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 131  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Pepe666


Hmm....dejme tomu, mám tyristorové řízení, co by jsi viděl jako kvalitnější?


Nevím co máš za ventilátor ale v 90% jsou otáčky motoru dané otáčkami magnetického pole, tedy frekvencí napájecí sítě. Z čehož vyplývá že frekvenčním měničem.

Old Post 29-05-2014 v 09:18 AM
Vemach je offline   Profil uživatele Vemach   Find more posts by Vemach   Foto galerie člena Vemach   Click here to Send Vemach a Private Message   Add Vemach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe666
Stálý Člen

Karma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Vemach


Nevím co máš za ventilátor ale v 90% jsou otáčky motoru dané otáčkami magnetického pole, tedy frekvencí napájecí sítě. Z čehož vyplývá že frekvenčním měničem.


no to bych měl zvládnout...díky za tip

No ale za ty prachy...to spíš to zaboxování...:-D

,,Občas mám chuť se na všechno vysrat....ale pak si vzpomenu že na všechno seru"

LST Grow 250W
Elektronický brk
AutoGrow 250W
LST COCO GROW 250W+250W - ohýbání namísto stříhání
Waveflector na dvě výbojky

Naposledy upravil Pepe666 29-05-2014 v 10:31 AM

Old Post 29-05-2014 v 09:20 AM
Pepe666 je offline   Profil uživatele Pepe666   Find more posts by Pepe666   Foto galerie člena Pepe666   Click here to Send Pepe666 a Private Message   Add Pepe666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smart
Stálý Člen

Karma uživatele Smart - 77% PěstitelskáKarma uživatele Smart - 77% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 223  

Příspěvek č. 9

Nebo skus sehnat nějakej levnější transformatorovej regulátor,do 1000se neco sehnat dá,ale nebudeš to moc plynule regulovat jako triakem,mas tam třeba jen 5 rychlostí,ale motor pak nedělá rachot jak když ho regulujes triakem..

.

Old Post 29-05-2014 v 10:39 AM
Smart je offline   Profil uživatele Smart   Find more posts by Smart   Foto galerie člena Smart   Click here to Send Smart a Private Message   Add Smart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe666
Stálý Člen

Karma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 10

Tak jen pro doplnění:
Zjistil jsem že největší hluk dělalo čerpadlo (8W) v nádrži na míchání a okysličování živného roztoku. I když má gumové přísavky a bylo nalepené na boku plastové nádrže, ty vibrace se šířily podlahou a došlo až na sousedku, která se mne ptala na nějaký nový spotřebič co v noci hučí.....zajímavé

Tak pozor groweři i na takové zdánlivé banality

,,Občas mám chuť se na všechno vysrat....ale pak si vzpomenu že na všechno seru"

LST Grow 250W
Elektronický brk
AutoGrow 250W
LST COCO GROW 250W+250W - ohýbání namísto stříhání
Waveflector na dvě výbojky

Old Post 05-06-2014 v 14:10 PM
Pepe666 je offline   Profil uživatele Pepe666   Find more posts by Pepe666   Foto galerie člena Pepe666   Click here to Send Pepe666 a Private Message   Add Pepe666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Pepe666
Tak jen pro doplnění:
Zjistil jsem že největší hluk dělalo čerpadlo (8W) v nádrži na míchání a okysličování živného roztoku. I když má gumové přísavky a bylo nalepené na boku plastové nádrže, ty vibrace se šířily podlahou a došlo až na sousedku, která se mne ptala na nějaký nový spotřebič co v noci hučí.....zajímavé

Tak pozor groweři i na takové zdánlivé banality


A povedlo se ti to nějak odhlučnit? Zkoušel jsem hydro řízkovnici, do který jsem bublal možná ještě slabším čerpadlem a ten rachot byl větší než z větráku kalibru TT 125 - hlavně tedy vibrace, jak píšeš. Já to čerpadlo a vanu s roztokem podložil pruhy pěny z karimatky, ale stejně to bylo i tak dost hlučný

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 05-06-2014 v 14:44 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe666
Stálý Člen

Karma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Pepe666 - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od koles


A povedlo se ti to nějak odhlučnit? Zkoušel jsem hydro řízkovnici, do který jsem bublal možná ještě slabším čerpadlem a ten rachot byl větší než z větráku kalibru TT 125 - hlavně tedy vibrace, jak píšeš. Já to čerpadlo a vanu s roztokem podložil pruhy pěny z karimatky, ale stejně to bylo i tak dost hlučný


Odhlučnil jsem to v podstatě stejně, měl jsem dostupný materiál používaný v letectví, dost podobný karimatce a výsledek o něco lepší než píšeš, nicméně to považuji za neuspokojivé....

Zkoušel jsem čerpadlo zavěsit na lanko aby jakoby viselo ve vodní lázni (odstranit spojení čerpadlo/vana), částěčně to pomohlo ale občas mi to něco vyhází ven takže také nic moc...

jedinou cestu vidím v INSPIRACI U PODLAHÁŘŮ, vytvořit si vlastní tzv SENDIČOVOU PODLOŽKU. V našem případě třeba kus prkna, mezi to kus deky nebo karimatku a zase kus něčeho pevného. Nedoporučuje se laminát, ten vede hluk spolehlivě.

Jsem zvědav na co přijdete :-)

,,Občas mám chuť se na všechno vysrat....ale pak si vzpomenu že na všechno seru"

LST Grow 250W
Elektronický brk
AutoGrow 250W
LST COCO GROW 250W+250W - ohýbání namísto stříhání
Waveflector na dvě výbojky

Old Post 05-06-2014 v 15:11 PM
Pepe666 je offline   Profil uživatele Pepe666   Find more posts by Pepe666   Foto galerie člena Pepe666   Click here to Send Pepe666 a Private Message   Add Pepe666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kostě
Stálý Člen

Karma uživatele kostě - 64% PěstitelskáKarma uživatele kostě - 64% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 13

to odhlučení smerem ven jsem vyřešil tím, že se, si slepil z kartonu bednu požadované velikosti narval ji akustickou pěnou a přívody jdou křížem proti sobě... nesmí jit proti sobě nemělo by to takovej ůčinek dle mě... nejde nic slyšet ani za boha...

jsem tu a jsem tu rád

Old Post 06-06-2014 v 08:40 AM
kostě je offline   Profil uživatele kostě   Find more posts by kostě   Foto galerie člena kostě   Click here to Send kostě a Private Message   Add kostě to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SUCHAvetev
Nový Člen

Karma uživatele SUCHAvetev - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 14

kostě: nemohl by jsi sem hodit nákres, případně to trochu více popsat? mám stan v pokoji, a řeším to samý, jak nejlíp odhlučnit tt125ku. jo a kde nejlevnejc poridis tu akustickou penu?

mimochodem jeste jeden dotaz bych na vas mel - je nutna tlumivka a starter pro zapojeni sodikovky a predradniku nebo staci jen ten predradnik? pripadne v cem je to lepsi? dík a pěstu zdar!

Old Post 16-11-2014 v 15:16 PM
SUCHAvetev je offline   Profil uživatele SUCHAvetev   Find more posts by SUCHAvetev   Foto galerie člena SUCHAvetev   Click here to Send SUCHAvetev a Private Message   Add SUCHAvetev to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
C21H30O2
Stálý Člen

Karma uživatele C21H30O2 - 83% PěstitelskáKarma uživatele C21H30O2 - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od SUCHAvetev
mimochodem jeste jeden dotaz bych na vas mel - je nutna tlumivka a starter pro zapojeni sodikovky a predradniku nebo staci jen ten predradnik? pripadne v cem je to lepsi? dík a pěstu zdar!


ak kupis elektronicky predradnik (lumatek a pod), tak nepotrebujes uz nic dalsie.

Old Post 23-11-2014 v 13:51 PM
C21H30O2 je offline   Profil uživatele C21H30O2   Find more posts by C21H30O2   Foto galerie člena C21H30O2   Click here to Send C21H30O2 a Private Message   Add C21H30O2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SUCHAvetev
Nový Člen

Karma uživatele SUCHAvetev - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 16

to C21H30O2: zatím mám klasický GIB předřadník bez tlumivky a startéru, jaká rizika mi tedy hrozí?

Old Post 24-11-2014 v 11:07 AM
SUCHAvetev je offline   Profil uživatele SUCHAvetev   Find more posts by SUCHAvetev   Foto galerie člena SUCHAvetev   Click here to Send SUCHAvetev a Private Message   Add SUCHAvetev to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
02-05-2008 - Ventilace proudění vzduchu - 7 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3814240 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív