Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » automaticka zavlaha hliny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

automaticka zavlaha hliny Příspěvek č. 1

Ahoj, pouziva nekdo tento system?

Myslim normalni hlinu zalevanou prez kapilary cerpadilkem.

Nasel jsem ruzne systemy, ale skoro vzdycky tam figuruje prepadova nadoba a kompletni cirkulace zivneho roztoku - to je to co nechci. Chtel bych to ridit prez cerpadlo na casovem spinaci a poustet ho cca 1 za 3 dny 5 minut nebo tak neco.

Ma s tim nekdo zkusenost?

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 06-10-2013 v 19:21 PM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2

Drip system nebo mikrodrip ?? Jo je toho tady dost , hledej šmudlo a klik

a klik

Old Post 06-10-2013 v 20:16 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 3

No heleď proč mít tenhle systém a nejet rovnou v kokosu nebo dokonce v keramzitu? Proč chceš hlínu?
Pořídil jsem si od Atami Wilma system je to vlastně Drip. Mám tam jako medium kokos a zkusil jsem jet jen v rockwoolovích kostečkách.
Zalívám 3x za den po 2 - 3 minutách. A roste to jak z vody.
Co jsem se nedávno dočetl rostlinky mají rádí spíš častější zalívání ale s měně vody. U mě je to cca 250ml na rostlinu každá zálivka. Mám 11l květináče tak že bych řekl že je to optimální.
Protože podle mě pokuď už máš nějak pořešenou zálivku k hydru je to už je krůček.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 06-10-2013 v 20:37 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 4

Taky si myslím že by byl lepší nějaký hydro systémek než zalévat hlínu přes závlahový systém, venku v poho ale co když ti to bude sáknout ven, kam poteče ta přebytečná voda? Jak porostou tak budou chtít víc vody než ze začátku a určitě to jednou přeleješ, nebo naopak budou mít zbytečně málo.

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 06-10-2013 v 21:02 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 5

Ahoj, diky za reakce.

to co hledam neni ani drip ani mikrodrip. Jde mi o vyuziti setupu jenz mam - nechci investovat dalsich X tisic do prepadovejch van/ NFT systemu apod.

Mam proste 9*6,5 l kvetnik a chtel bych vyuzit to co mam...

Maximalne bych nejak zprovoznil odtokovou nadobu (zvedl bych kvetinace apod.)

Chtel bych zachovat hlinu, pac s kokosem ani RW nemam zkusenosti a rad bych hnojil co nejmin to pujde...




moje vize:

koupim cerpadylko
kapilary
zbastlim odtokovou vanu
a pak to na casovac zapojim (jednou denne na 5 min treba)

(prebytecna voda odtece a budu mit moznost do privodni vany davat bud hnoje, nebo PH srovnanou vodu).

Vim ze to je dost kompromisu, ale verim ze neco pujde.

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Naposledy upravil sirup 07-10-2013 v 12:38 PM

Old Post 07-10-2013 v 10:47 AM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 6

No právě věřím že v kokosu nebo v jakkoliv mediu kromě hlíny dáváš méně hnojiv. Ale to je na tobě co si zvolíš.
Nevím co si představuje pod DRIPem. Ale je to co chceš. Je to prostě hadička ke kytce která se za určitý čas sama zapne a zalije. Prostě DRIP.
No heleď pokuď si koupíš nebo máš nějakou vanu. Do která naskládáš všechny ty květináče aby ti to nepřeteklo. Tak bych řekl že není problém. Nebudeš utrácet tisíce ale asi tak je jeden tisíc.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 07-10-2013 v 17:53 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 7

Píšeš že koupíš,
čerpadlo tak 500,- napoučtěcí vana na případný odtok 1 x 1,1 m asi 800,- a kalfas 90l na zálivku asi 200,- nějakou hadici k čerpadlu a RW kostky + folii na přetažení vany a tradááá můžeš jet. suma sumárum tak 2000,- to jde ne!?
A jestli chceš hlínu a květináče a závlahu máš tak ještě jeden kalfas na případný odtok a fungovat to bude taky ale šel bych do těch RW kostek a zaplavování.
Kvalitní hlína bude stát víc než pár rw kostek a hlavně ten úklid potom!

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 07-10-2013 v 21:25 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plesnivá noha
Stálý Člen

Karma uživatele plesnivá noha - 91% PěstitelskáKarma uživatele plesnivá noha - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 8

zkus tropf blumat, je to rozhodně nejlevnější a nejspolehlivější závlaha jednotlivých květináču

http://www.synsy.cz/zavlaha/

Old Post 10-10-2013 v 15:10 PM
plesnivá noha je offline   Profil uživatele plesnivá noha   Find more posts by plesnivá noha   Foto galerie člena plesnivá noha   Click here to Send plesnivá noha a Private Message   Add plesnivá noha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 9

Já mám drip v květináčích a jediný co potřebuješ je čerpadlo, vana na roztok (pořípadě na vodu, když chceš hlínu), nějakej kus hadice, kapiláry a digitální časovač. Se všim se vejdeš do litru pokud nemáš x kilowat.

Pohodovej system, o kterej se nemusíš nějak výrazně starat a na rozdíl od rohoží můžeš s každou kytkou hejbat jak se ti zlíbí. Plus tam můžeš dát hlínu, kokos, rockwool, nebo co tě napadne .

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 10-10-2013 v 16:02 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Black Sheep
Nový Člen

Karma uživatele Black Sheep - 5% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 10

http://www.growway.cz/zavlaha/zavla...adici-25mm-2845
nebo třeba tohle, kámoš to používá a nemuže si to vynachválit...

Old Post 10-10-2013 v 16:26 PM
Black Sheep je offline   Profil uživatele Black Sheep   Find more posts by Black Sheep   Foto galerie člena Black Sheep   Click here to Send Black Sheep a Private Message   Add Black Sheep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 11

ten tropf blumat zni zajimave...Nejsem si ale jistej zda to je pouzitelny pro 16l kvetniky.. Podle fotky by mel stacit tenhle:
http://www.synsy.cz/shop/tropf-blum...lumat-maxi.html

mozna to zkusim

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 21-10-2013 v 19:36 PM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dolfa
Stálý Člen

Karma uživatele Dolfa - 31% PěstitelskáKarma uživatele Dolfa - 31% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 133  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od sirup
ten tropf blumat zni zajimave...Nejsem si ale jistej zda to je pouzitelny pro 16l kvetniky.. Podle fotky by mel stacit tenhle:
http://www.synsy.cz/shop/tropf-blum...lumat-maxi.html

mozna to zkusim


Mám ty kratší, standardní, spolehlivě fungují v 11l květináčích. Chtěl jsem je vyzkoušet i v šestapůlkách, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Když se to dobře šeřídí, tak šlapou jak z praku. Jen hnojky dávám bokem. Musel bych nakoupit hnojky pro hydro plus pořídit míchání třeba vzduch. kamenem.

Old Post 21-10-2013 v 20:02 PM
Dolfa je offline   Profil uživatele Dolfa   Find more posts by Dolfa   Foto galerie člena Dolfa   Click here to Send Dolfa a Private Message   Add Dolfa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 13

Nějak moc nechápu tu touhu dripovat hlínu, myslím že kokos je daleko lepší řešení. U hlíny bych pochopil, že to člověk chce mít třeba bez chemie s použitím organických hnojiv. Ale ty se do dripu vůbec nehodí, roztok dlouho nevydrží. Použití 6,5l květníku mi na tenhle případ přijde idealní.

Oběti komunismu 1948 - 1989:

- 205 486 odsouzeno
- 248 popraveno
- 4 500 zemřelo ve věznicích
- 327 zahynulo na hranicích
- 170 938 občanů emigrovalo

Old Post 22-10-2013 v 09:07 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 14


citace:
Původní příspěvek od Machoman
Nějak moc nechápu tu touhu dripovat hlínu...


Někdy je to nutnost, třeba když když na pár dní potřebuješ vypadnout z baráku a máš rozjetý kolo. Nebo jsi línej zalejvat každý dva dny.


Přidávám foto a popis svýho systémku:

1) kýbl 12 litrů / Baumax 25 kč
2) čerpadlo / DX.com do 10 $
3) hadice PE 16 mm / 19 kč
4) koncovka 16 mm / 9 kč
5) spojka na hadici / 16 kč
6) kapiláry - rozvod Spin 4 2x / 110 kč
-----------------------------------------------
379 kč

Zalévání jsem měl nastaveno 2x denně jednu minutu - průtok je cca 1,5 l / min. Později jsem to upravil na 1x denně jednu minutu, protože mi přišlo, že nadripované květináče 3,5 l vůbec neprosychaly. Jedna kapilára na květináč, kde mám 1 až 4 kytky. Zatím žádné stížnosti. Jediná nevýhoda je ten malej kýbl, tohle řešení je tak na 4 dny max, pak je potřeba doplnit vodu (nebo pojede minutu na prázdno, ale kytky vydrží ještě další den nebo dva bez úhony). V systému je jen voda s upraveným pH, páč probíhá flush. S hnojkama to zkusím někdy jindy, uvidíme, jak je čerpadlo rozdejchá.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 22-10-2013 v 10:23 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:33 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
08-12-2017 - automaticka zavlaha bez el proudu - 3 odpovědí
31-05-2004 - Automatický zavlažovací systém - 5 odpovědí
10-04-2002 - Automatické zalévání a rosení - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2143210 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív