Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Problém v růstu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Thom Burn
Nový Člen

Karma uživatele Thom Burn - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 15  

Problém v růstu Příspěvek č. 1

Zdravím uživatelé fóra grower.cz

Před pár dny jsem si nakoupil věci na indoor zahrádku.

HomeBox 120x80x180
Ventilátor TT125 na odtah přes pacháč
Výbojka Osram PlantStar 400W
Obyč. Stínidlo + z boku jsem přidělal 120x120 ventilátor na ofuk míst pod výbojkou.
Dále jsem nakoupil věci jako je předřadník,časovač atd..)
V growshopu jsem si objednal semena Brainstorm (The Dutch Passion)

1. krok: semena jsem dal pod ubrousek a druhý den již 6 semen bylo naklíčeno do 2dnů byl nakličen zbytek semen.

2. krok: naklíčená semena jsem dal klíčkem dolů do 1,5cm velké díry.

3. krok: za 3dny vylezlo 7 sazenic nad zem z celkového počtu 10

4. krok: udělal jsem si s petlahví pařníček, na vrcholku flašek jsem vyvrtal 6direk.

Teď ale už k mému problému, 4dny co jsou holky vyrostlé 5cm mám stále jen 2lístky a uprostřed malinké začínajíci lístečky.
Mám strach že rostou strašne do výšky ale nerozvětvují se...

4dny už jsou nad povrchem a nové listky jakoby nerostly

Teď něco o klimatu a podmínkách v boxu:
Teplota v boxu 33 stupňů
Teplota uvnitř láhve 31 stupňů
vlhkost v boxu 35% v petflašce 70%
Substrát Coco mix od Biobizz
Zalevám 1x denně - diky té petflašce se substrát drží dlouho mokrý
PH vody 6 + přidávám root stimulator od AD hydroponic
Lampu mám od vrcholku sazenic 30cm

Vůbec nevím proč rostou jen do výšky
Myslím si že po skoro 5dnech růstu musí mít více listů než 2 a další 2 úplně zakrslé

Nevíte někdo čím by to mohlo být, nebo to prostě tak dlouho trvá ? je to můj první grow a nemám žádně zkušenosti děkuji.

Old Post 05-03-2011 v 17:40 PM
Thom Burn je offline   Profil uživatele Thom Burn   Find more posts by Thom Burn   Foto galerie člena Thom Burn   Click here to Send Thom Burn a Private Message   Add Thom Burn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thom Burn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

vyhoď ty petflašky, jedeš ze semen, tam vlhko nepotřebuješ , naopak je dusíš. http://mandalaseeds.com/cz/Guides/G...eshooting-Guide

Old Post 05-03-2011 v 17:41 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Tak určitě bych na ně nesvíti čtyřkilem sodou.. pořiď si na start rači nějakou úsporku a jak říká MB zahoď ty petflašky.
Ještě kdybys měl možnost, tak bych je dal s tou úsporkou a nějakou malou zvlhčovačkou do menší skříňky, aby se ti líp držela vysoká vlhkost..
A taky jako asi začátčník sis měl rači koupit nějaké pěkné řezi..

Old Post 05-03-2011 v 18:03 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thom Burn
Nový Člen

Karma uživatele Thom Burn - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 4

Teď koukám že lístky jsou celkem zvedlé..
bohužel nemám funkční foťák takže nákres
http://img703.imageshack.us/img703/5439/beznzvug.gif

může to bejt diky té flašce ? je to u 5 ze 7 sazenic..

Jinak flašky odstraněny.. dík

Old Post 05-03-2011 v 18:09 PM
Thom Burn je offline   Profil uživatele Thom Burn   Find more posts by Thom Burn   Foto galerie člena Thom Burn   Click here to Send Thom Burn a Private Message   Add Thom Burn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thom Burn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thom Burn
Nový Člen

Karma uživatele Thom Burn - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Skamanik
Tak určitě bych na ně nesvíti čtyřkilem sodou.. pořiď si na start rači nějakou úsporku a jak říká MB zahoď ty petflašky.
Ještě kdybys měl možnost, tak bych je dal s tou úsporkou a nějakou malou zvlhčovačkou do menší skříňky, aby se ti líp držela vysoká vlhkost..
A taky jako asi začátčník sis měl rači koupit nějaké pěkné řezi..


Bohužel než jsem koupil řezi už sem měl semena, teď toho také lituju
Jinak s tím světlem v každém topiku je že čím silnější tím rychleji to roste měl jsem to pod modrou úsporkou 65w ale rostlo to moc do vyšky.. mělo to už asi 8cm tak jsem je přesadil hlouběji a teď mám těch 5cm a o trochu větší lístky

Old Post 05-03-2011 v 18:12 PM
Thom Burn je offline   Profil uživatele Thom Burn   Find more posts by Thom Burn   Foto galerie člena Thom Burn   Click here to Send Thom Burn a Private Message   Add Thom Burn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thom Burn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thom Burn
Nový Člen

Karma uživatele Thom Burn - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 6

Zdravím, uživatelé

Mám menší dotaz ohledně přesazení. Jednou sem již přesazoval z malého květníku do velkého, rostlinky jsem dal 0,5 cm nad substrát.
Teď už mají zase něco kolem 6cm a teprve se tvoří čtvrté listy sou poloviční než první dva.. mám to znovu přesadit nebo to nějak neuškodí rostlince děkuji... pod 400W sodík to roste již týden, a tak další měsíc poroste na růst 18/6

Old Post 07-03-2011 v 14:04 PM
Thom Burn je offline   Profil uživatele Thom Burn   Find more posts by Thom Burn   Foto galerie člena Thom Burn   Click here to Send Thom Burn a Private Message   Add Thom Burn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thom Burn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 7

Každým přezasením uděláš kytce šok (spomalý rust)

Old Post 07-03-2011 v 14:18 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thom Burn
Nový Člen

Karma uživatele Thom Burn - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 8

Chtěl bych se zeptat, na teplotu v boxu

- když svítím (mám 9dní od naklíčení rostlinek) světlo mám 30cm od vršku rostlin a teplota je 31-32°C

- dále měřím teplotu ve spod boxu a tam je 28-29°C

Škodí ta teplota 31-32°C hodně rostlinkám nebo si vytvoří své prostředí.. Ideální je od 24°C do 29°C proto se ptám jestli to hodně uškodí..

Jinak 9 dní už rostou a při svícení mám vlhkost na 30% a při vypnutém světle a bublání udělám 60% - má to velký vliv na růst ? Příjde mi že za těch posledních pár dní moc nezrostli..pořád rostou čtvrté listy

18/6 - Světlo (teplota 32°C vlhkost 30%) Bez světla (25°C vlhkost 60%)

Děkuji

Old Post 08-03-2011 v 17:57 PM
Thom Burn je offline   Profil uživatele Thom Burn   Find more posts by Thom Burn   Foto galerie člena Thom Burn   Click here to Send Thom Burn a Private Message   Add Thom Burn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thom Burn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 9

Máš tam malo vlhkosti , kdyby si měl počad 60 bylo by fajn

Old Post 08-03-2011 v 18:20 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 10

Vnější
1. teplota: klesání nebo zvýšení teploty nad určité hranice enzymy denaturují a fotos. se zpomaluje, u nás: fotosyntéza neprobíhá při teplotě nižší než -3 °C a rostliny nerostou při teplotěnižší než 5 °C (-3-5 °C: fotosyntéza a ukládání živin), maximální rychlost u rostlin s Calvinovým cyklem je při 25 °C, u rostlin s Hatchovým-Slackovým je při 30-35 °C
2. světlo: při zvyšující se intenzitě světla se zvyšuje rychlost do určité hranice omezené množstvím chloroplastů, při snížené intenzitě světla může nastat tzv. světelný kompenzační bod, tj. rovnost fotosyntézy a respirace)
3. minerální látky: Mg, Fe, Cu, Mn - přenaše e- v enzymech, P - ATP
4. voda: při nedostatku jsou průduchy zavřené - nemohou se vyměňovat plyny
5. oxid uhličitý: fotosyntéza začíná při obsahu 0,01 % CO2, obsah 0,03 % však není maximum, které rostliny může využívat (dříve bylo CO2 více)

Old Post 08-03-2011 v 18:46 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thom Burn
Nový Člen

Karma uživatele Thom Burn - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 11

Bohužel na cooltube nejsou finance.. (zatím, určitě co nejdříve plánuju)
Dále by bodla zvlhčovačka.. ale než bych ji koupil byla by už k ničemu.. proto to nechám do dalšího kola doufám že to začne lépe růst, četl jsem že semena od The Dutch Passion mají pomalejší začátek.. Plánuji začít s dokumentací, až mi kámoš vráti foťák Jinak děkuji za info.. přece jenom to sou nervy když nejde vidět skoro žádná změna (doufám že se rozjedou jinak vlhkost při svícení nějak doufám zvednu na 40% aspoň - teď mám 2x misku s perlitem + bublám ale odtah to vše vysaje

Old Post 08-03-2011 v 19:37 PM
Thom Burn je offline   Profil uživatele Thom Burn   Find more posts by Thom Burn   Foto galerie člena Thom Burn   Click here to Send Thom Burn a Private Message   Add Thom Burn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thom Burn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 12

Sejtam prostě mysku s mokrym hadrem někde do ružku a pořád hldej aby byl mokrý , potom koukn vlhkos.

Old Post 08-03-2011 v 19:53 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od MDe_
Sejtam prostě mysku s mokrym hadrem někde do ružku a pořád hldej aby byl mokrý , potom koukn vlhkos.


zdar

kdyz tu pises tak alespon si to po sobe precti - doufam ze jsi alespon zkoureny

jinak si myslim, ze by se hodilo posunout svetlo trochu nahoru - to 4kilo stejnak ma dosah cca 80 cm, takze kdyz na to budes sviti z pul metru, tak by to mela byt pohoda a kytky by si mohly chrochtat

at to roste

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 08-03-2011 v 20:00 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


zdar

kdyz tu pises tak alespon si to po sobe precti - doufam ze jsi alespon zkoureny

jinak si myslim, ze by se hodilo posunout svetlo trochu nahoru - to 4kilo stejnak ma dosah cca 80 cm, takze kdyz na to budes sviti z pul metru, tak by to mela byt pohoda a kytky by si mohly chrochtat

at to roste


Měl sem notas na pupku ale neříkám že jsem si večer nedal

Old Post 08-03-2011 v 20:10 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thom Burn
Nový Člen

Karma uživatele Thom Burn - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 15

dík za rady do misky 40x30x5 jsem nalil do půlky odstátou vodu a složil na třikrát dvě utěrky na nádobí, nad poslední utěrkou jsem nechal 1cm vody přece jenom to 4kilo vysouší hodně rychle dík

Old Post 08-03-2011 v 20:12 PM
Thom Burn je offline   Profil uživatele Thom Burn   Find more posts by Thom Burn   Foto galerie člena Thom Burn   Click here to Send Thom Burn a Private Message   Add Thom Burn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thom Burn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thom Burn
Nový Člen

Karma uživatele Thom Burn - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 16

Tak vlhkost je teď 40% a teplota klesla na 30,5°C - určitá změna tam je sice ne moc velká ale co se dá dělat... tak děkuji a až nastane další otázečka inhed napíšu

Old Post 08-03-2011 v 20:37 PM
Thom Burn je offline   Profil uživatele Thom Burn   Find more posts by Thom Burn   Foto galerie člena Thom Burn   Click here to Send Thom Burn a Private Message   Add Thom Burn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thom Burn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-02-2021 - Problem s Rustem klonu - 10 odpovědí
22-02-2018 - Problémy s pH - 18 odpovědí
23-10-2013 - problém z dozráním - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6484350 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív